Şimdi Ara

Windows 10 Genel İnceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
11.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla şimdi masaüstüne kurdum gayet başarılı güzel bi sistem laptopa da kurdum driver sorunu yaşadım zor buldum uydurdum driverları netbookta ise tamamen bir felaket çözünürlük ve ekran kartı driver sıkıntısı yaşadım ekran kartı driverını kurdum bu seferde sistemde çökmeler oldu tekrar windows 7ye döndüm netbooka kurmak isteyen arkadaşlar eğer driverlarınız windows 8 veya windows 8.1 ile uyumlu değilse kurmanızı pek tavsite etmem
  • Windows 10 aile hesabında, tüm siteleri engelleyip sadece belirli sitelere izin vermeyi bilen var mı?
  • windows 10 yükselttik ama memnun kalmayıp 8.1 e dönmek istediğimiz zaman , bize bir sene içinde sürücü sorunları düzeltildikten sonra tekrar ücretsiz yükseltme hakkı verecek mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sporcu42

windows 10 yükselttik ama memnun kalmayıp 8.1 e dönmek istediğimiz zaman , bize bir sene içinde sürücü sorunları düzeltildikten sonra tekrar ücretsiz yükseltme hakkı verecek mi ?

evet. sadece bir kere yükseltmek yeterli oluyor.
  • Windows 10 indiriliyor
    Windows 10 arka planda indiriliyor. Yükseltmeyi ne zaman başlatabileceğinizi size bildireceğiz.
    Ne zaman biter?
    Bir de indirmenin ilerleme durumunu görüntüleyin e bastığımda Bir Sorun Oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyin yazıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam arkadaşlar hala win 8.1 kullanıyorum 10 geçmeyi düşünüyorum 10 hakkında fazla bilgim yok birkaç şey sormak isterim 10' a geçsem kurulu programlarda oyunlarda falan sıkıntı yaşar mıyım? birçok oyun falan yüklü idm falan kullanıyorum eski sürümü yüklü 6.18 idm önemli benim için tarayicilarda firefoxta özellikle eklentiler falan yüklü bunlarda sorun falan yaşarmıyım? programlarda falan sıkıntı falan olur mu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: onbinbesyuz

selam arkadaşlar hala win 8.1 kullanıyorum 10 geçmeyi düşünüyorum 10 hakkında fazla bilgim yok birkaç şey sormak isterim 10' a geçsem kurulu programlarda oyunlarda falan sıkıntı yaşar mıyım? birçok oyun falan yüklü idm falan kullanıyorum eski sürümü yüklü 6.18 idm önemli benim için tarayicilarda firefoxta özellikle eklentiler falan yüklü bunlarda sorun falan yaşarmıyım? programlarda falan sıkıntı falan olur mu acaba

yükseltme yaparsan performans çok düşüyor bilgine.
  • Arkadaslar ekran karti guncellemesinin ortasinda ekranim siyah oldu duzelmiyor resetde attim yok arkadas napicam ya bi yardim edin

• quote:

Orijinalden alıntı: Barkside

Arkadaslar ekran karti guncellemesinin ortasinda ekranim siyah oldu duzelmiyor resetde attim yok arkadas napicam ya bi yardim edin

Güvenli modda açılıyorsa, ekran kartı driver'ını kaldırmayı dene.
  • Windows 10 da ekran alıntı aracı varmı ? var ise ben neden bir türlü bulamadım hayret . Bilen varsa yardım edebilirmi arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: piramit_zeus

Windows 10 da ekran alıntı aracı varmı ? var ise ben neden bir türlü bulamadım hayret . Bilen varsa yardım edebilirmi arkadaşlar?

Ekran altıntısı aracı mevcut işletim sistemi sürümüyle alakalı olabilir ben enterprise sürümü kullanıyorum menu olarak kısa yoluda budur:

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories
  • HDD değişince lisans durumu ne oluyor?
    Mesela Laptopa SSD taktık lisans HDD demi kalır yoksa SSD takınca windows PCyi mi tanır?

• quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

HDD değişince lisans durumu ne oluyor?
    Mesela Laptopa SSD taktık lisans HDD demi kalır yoksa SSD takınca windows PCyi mi tanır?

Single language lisansın varsa anakarta gömülüdür bir sıkıntı olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hardware.Software.Gokhan

quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

HDD değişince lisans durumu ne oluyor?

Single language lisansın varsa anakarta gömülüdür bir sıkıntı olmaz

Teşekkürler hocam

• quote:

selam arkadaşlar hala win 8.1 kullanıyorum 10 geçmeyi düşünüyorum 10 hakkında fazla bilgim yok birkaç şey sormak isterim 10' a geçsem kurulu programlarda oyunlarda falan sıkıntı yaşar mıyım? birçok oyun falan yüklü idm falan kullanıyorum eski sürümü yüklü 6.18 idm önemli benim için tarayicilarda firefoxta özellikle eklentiler falan yüklü bunlarda sorun falan yaşarmıyım? programlarda falan sıkıntı falan olur mu acaba

Bayağı bir zaman geçmiş mesajdan bu yana yalnız ben de 8,1 den geçen bir kullanıcı olarak w10 tavsiye etmiyorum. Tarayıcılarda sürekli shockwave hatası verip duruyor. Çözümü de yok maalesef. İnternette dolaşmak bir işkenceye dönüştü. Ayrıca saçma sapan klavye kilitlenmeleri başladı. Yeni gelen microsoft edge tarayıcı tam bir rezalet. Kısaca 8,1 in kıymetini bilin ve w10 düşünmeyin derim. Kendim 8,1 e geri döndüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: proteo

quote:

Bayağı bir zaman geçmiş mesajdan bu yana yalnız ben de 8,1 den geçen bir kullanıcı olarak w10 tavsiye etmiyorum. Tarayıcılarda sürekli shockwave hatası verip duruyor. Çözümü de yok maalesef. İnternette dolaşmak bir işkenceye dönüştü. Ayrıca saçma sapan klavye kilitlenmeleri başladı. Yeni gelen microsoft edge tarayıcı tam bir rezalet. Kısaca 8,1 in kıymetini bilin ve w10 düşünmeyin derim. Kendim 8,1 e geri döndüm.

Sıfır kurulum yapsaydın bu sorunların hiçbiri olmazdı. Sanırım 8.1'de bazı sorunlar var ve bunlar yükseltmede 10'u bozdu.

Ben şahsen win 10 varken eski win kullanmayı düşünmem bile.

• merhabalar,

aşağıdaki resimde işaretlediğim yerde kullanılamaz ifadesinin anlamı nedir. sistemi dün win7den win 10 yükselttim. kullanılamaz yazanları pcden kaldırsam mı , yol gösterir misiniz.

Windows 10 Genel İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOSPHORUS -- 9 Aralık 2015; 18:35:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOSPHORUS

merhabalar,

aşağıdaki resimde işaretlediğim yerde kullanılamaz ifadesinin anlamı nedir. sistemi dün win7den win 10 yükselttim. kullanılamaz yazanları pcden kaldırsam mı , yol gösterir misiniz.

Windows 10 Genel İnceleme

Merhaba,
    Gecikme için özür dilerim. Kaldırıp windows 10 ile uyumlu çalışan driverları kullanınız.

• bir süredir windows 10 yükledim kullanıyorum artık dayanamadım biryerlere şu işletim sisteminin dandikliklerini yazma gereği duydum, işin özü bana göre millet ileri gider bunlar inatla geri gitme çabası içinde, okuyunca ne demek istediğimi anlıyacaksınız...

- açılış hızlı ama açıldıktan sonra pc nin toparlanması eskisine göre çok daha uzun sürüyor, core i7 işlemci, 8 gb ram, geforce 450 gts ekrankartı olan sistemde bile açıldıktan sonra deli gibi kasıyor, sonra düzeliyor ama nezaman düzeleceği loto gibi...

- win 10 kurduktan sonra bioa girmeye çalışıpta giremeyen sayısız kullanıcıdan biriyim, biosa girene kadar anam ağladı

- virüs tarama yazılımı defenderi kolay kolay deaktif edemiyorsunuz, iyi bir internet araması ve ingilizce bilgisi gerekebiliyor, işin içinden çıkarsanız süper...

- aynı şekilde otomatik updateleride deaktif etmek kolay değil, deaktif etmezseniz update otomatik olarak gizili gizli çalışıyor pc yi yavaşlatıyor...

- yine yaynı şekilde bazı özellikler otomatik zamanlamalı olarak çalışıyor mesela disk birleştirici, virüs tarama gibi sistem bakım özellikleri arka planda gizli gizli çalışıp birşeyler yapıyor bu esnada kasmalar oluyor kullanıcı şaşırıp kalıyor...

- taskbar üzerindeki resim önizlemelerini kaldırmak zor iş, registry e girerek özel komut yazmak gerekiyor...

- 80 gb yer kaplayan C sürücüsü sistem diskinin imaj görüntüsünü almak istedim o da ne, sadece sistemin olduğu C sürücüsünü yedeklemiyor, 500 gb lik tüm sürücüyü yedeklemeye çalışıyor, zaten yedeklese de geri yükleyip yükleyemeyeceği meçhul...

- taskbar ın haline bakın, simsiyah bir şerit üzerinde iki boyutlu cinali misali şekiller, win7 ile kıyaslayınca tasarım olarak tarih öncesine dönmüş gibiler...

- masaüstü simgeleri ve gezgin menüsü de aynen, tasarımda ilerileşme değil gerileşme var, sadelik adına basit basit ikonlar kullanılmış, bırakın da güzel tasarımlarla gözümüz gönlümüz açılsın...

- bazen (son birkaç gündür sık sık) normal bir dosyayı silmeye çalıştığımda silemiyorum, sistem kullanıyor vs diyor, ama ne nerede kullanıyor meçhul, görev yöneticisinde bakıyorum hiçbir bilgi yok, silemeden kalıyo, sonraki yeniden başlatmada belki silerim...

- eskiden çatır çatır çalışan bazı programlar deli gibi yavaşladı, her zamanki gibi nedenini anlamadım, sistemim okadar eski değil bkz ilk madde...

- mağazadan indirilen uygulamaların çoğunu masaüstüne kısayol atamıyoruz, resmen şok şok şok... android de bile istediğini masaüstüne at, windows da "yok olmaz bilader"...

- çeşitli ayarlar için "ayarlar" ve "denetim masası" diye iki başlık var, birşey ayarlamak istediğinizde birinde şansınızı deneyin, olmazsa diğerine bakın, komedi yaw....

- kopyalama yaparken yada arkaplanda program kurulumu gerçekleşirken pc durma noktasına varacak kadar kasıyor, bekle babam bekle... bana 4mb ram ile win 3.1 kullandığım günleri hatırlattı :DDD

- defalarca ayarları doğru mu yapmışım diye kontrol ettiğim ağda paylaşıma açtığım klasörleri başka pc lerden birtürlü göremiyorum, aslında bazen görüyorum ama hiç görmüyorum desem yeridir...

- oyun oynarken yada başka bir sebeple pc kilitlenirse görev yönetici bir işe yaramıyor, çünkü görev yöneticisini ctrl+alt+del yaptığım halde ve taskbarda açıldığı halde ekranda göremiyorum, klitlenen programı kapatmak için ya oturummdan çıkacaksınız yada pcyi kapatacaksınız, eskiden böyle değildi görev yöneticisi görevini adam gibi yapardı.

- bir sürücüyü downgrade edeceğim, yüklü sürücüyü kaldırır kaldırmaz tekrar otomatik kuruyor, bir türli istediğim sürücüyü kuramıyorum, arkadaş pc benim sanane istediğim sürücüyü kurarım nie herşeyi otomatik yapmaya çalışıyorsun, pc benim kontrlüde bende olmalı, bu sorunu çözmek için bi saat interneti araştır dur artık...

- yani resmen sistemin kullanımını basitleştireceğiz diye dahada karmaşıklaştırmışlar, bazen basit bir işlem yapayım diye saatlerce nette araştır gezin dur, win10 kurduğumdan beri daha önceden hiç bilmediğim menülere girdim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molella -- 5 Ocak 2016; 16:22:45 >

• Merhabalar,
    En son geçen sene demo sürümünü yüklemiştim ve güzel geliyordu fakat bilgisayarı biraz kastığından ve bazı programlarda sıkıntılar yaşamamdan sebep kaldırmak zorunda kalmıştım.
    Şu an internetten yüklemek istediğimde ücretli deniyor,

-Yakın bir zamanda kurulum yapan oldu mu?
    -Şimdi setup dosyasını indiriyorum bir taraftan 3gb gibi bir boyutta

Kullanmış olduğum işletim sistemi şu an 8,1 lisanslı acaba 10 yükseltmelimiyim açıkçası net bir fikire ulaşamadım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.