Şimdi Ara

Windows 10 Genel İnceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
11.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hardware.Software.Gokhan kullanıcısına yanıt
    http://www.theverge.com/2014/9/30/6876177/windows-10-cortana-feature burayu oku. windows 10 a da gelecek muhtemelen tüketici önizleme sürümünde gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stxanger

windows 10 da 32 bit chrome yükledim tablar arası geçiş hafif yavaş nedeni nedir ?

3.parti yazılımlar hakkında birşey söyleyemeceğim fakat pencere geçişlerinde bir sorun yaşamadım bazen kitlenme sorunları yaşandım. Teknik ön sürümü olduğu için çok fazla bişey beklememek lazım zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hardware.Software.Gokhan

quote:

Orijinalden alıntı: diemcizone

Arkadaşlar yükseltme yapabilen var mı acaba?

Microsoft tarafında bir arkadaşımla görüştüm. Yükseltme yapılabiliyor. Fakat bazı programların uyumluluk sorunları varmış. Driverları 8.1 işletim sistemine göre olanları kullanabilirmissiniz kaynak bir arkadaş ama yanıltmak istemem driver konusunda...

Hocam sürücü konusunda problem yaşamam çünkü bütün sürücülerim windows 8.1 destekli ve en önem verdiğim şey bilgisayarı açtığımda ilk yaptığım şey güncelleştirmeleri denetlemek ve amd.com/tr driver bölümünden ekran kartım için yeni sürücü yayınlanmışmı whql, beta fark etmez en yenisi neyse onu yüklerim.
    Ben indirip iso kalıbını dvdye yazdırdım fakat windows ortamında çalıştırılamıyor.
    Nasıl yükseltme yapabilirim bunu danışabilirmisiniz acaba arkadaşınıza?

• diemcizone kullanıcısına yanıt
    Daha tam oturmamış bir yazılımı neden hemen yükseltmeyi düşünüyorsun ki? Yazılım yaklaşık 18 GB yer tutuyor (güncellemeler ile bu miktar artabilir), hard diskinde 30-40 GB'lık bir bölüm oluştur oraya yükle, sıkıldığında kaldırırsın. Ayrıca DVD'ye yazdırdığın ISO'nun windows ortamında çalışması lazım, yazımda bir hata olabilir mi? Ben de sabah deneme amaçlı indirip DVD'ye yazdım ve Hard diski ikiye bölüp yükledim şu an onun üzerinden yazıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 3 Ekim 2014; 1:09:53 >
  • ben Windows 10 u artık normal bilgisayarımda kullanıyorum. gayet iyi çalışıyor bir tek kapanırken bir hata verip hemen kapanıyor. çok eksik bir sürüm ama normal. hele win 8 in alpha sürümleri aklıma gelince bu ona göre bir nebze daha iyi. driver problemi ben önceden de yaşamadığım için şimdi de bir problem yaşamadım. şu da var ben pek sürücü kurmam genelde Windows o işi hallediyor.

artık daha 8 yüklermiyim bilmiyorum bence gayet iyi çalışıyor. ciddi bir sıkıntı çıkarmadı. gerçi iki gündür kullanıyoruz bakalım nasıl olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

ben Windows 10 u artık normal bilgisayarımda kullanıyorum. gayet iyi çalışıyor bir tek kapanırken bir hata verip hemen kapanıyor. çok eksik bir sürüm ama normal. hele win 8 in alpha sürümleri aklıma gelince bu ona göre bir nebze daha iyi. driver problemi ben önceden de yaşamadığım için şimdi de bir problem yaşamadım. şu da var ben pek sürücü kurmam genelde Windows o işi hallediyor.

artık daha 8 yüklermiyim bilmiyorum bence gayet iyi çalışıyor. ciddi bir sıkıntı çıkarmadı. gerçi iki gündür kullanıyoruz bakalım nasıl olur

Ben son kullanıcı betası çıkmadan kullanma taraftarı değilim ve kullanmıyorum. Bir de bir arkadaş yükseltme nasıl yapacağım demişti disk bölümlede bölümünden önce upgrade seçeneği mevcut eğer windows sürümlerinin stabil versiyonlarından birini kullanıyorsan her hangi bir sorun olmayacaktır.

• bizim ecde 6 7 tane laptop var. acil bir durumda hemen başka bir laptopla işimi halledebildiğim için en son çıkanı kullanırken sorun yaşamıyorum. tabi ki iş için kullanılan cihazlara kurulması taraftarı değilim
  • quote:

Aslinda var ancak suanda tum ozellikler etkin degil technical surum sonucta

Multitasking varmı hocam peki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: altan20a

quote:

Tabiki var çoklu görev olmayan işletim sistemi kalmadı ki sorunu saçma buldum başka bir şey mi sormak istedin ?
  • quote:

quote:

quote:

Tabiki var çoklu görev olmayan işletim sistemi kalmadı ki sorunu saçma buldum başka bir şey mi sormak istedin ?

Hocam onu sormak istemedim bildirim çubuğu gelecek dendi ve yeni Multitasking onu sordum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam onu sormak istemedim bildirim çubuğu gelecek dendi ve yeni Multitasking onu sordum

Evet ama daha raslamadım daha dogrusu tray icon olarak bişey gözüküyor ama kilitli o olabillir birde internete baglamadım önümüzde bayram artık bayramdan sonra sizde de varmı şu tray icon

[simage]
    http://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/825157/252b4b6b-9e81-40c5-bd8f-6f72f5baebed.jpg&size=6&border=1&bound=3[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hardware.Software.Gokhan -- 3 Ekim 2014; 19:04:54 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet ama daha raslamadım daha dogrusu tray icon olarak bişey gözüküyor ama kilitli o olabillir birde internete baglamadım önümüzde bayram artık bayramdan sonra sizde de varmı şu tray icon

[simage]
    http://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/825157/252b4b6b-9e81-40c5-bd8f-6f72f5baebed.jpg&size=6&border=1&bound=3[/simage]

Eet var

• Laptoplara güncelleme gelir mi arkadaşlar? 8.1 é gelmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: rapyear

Laptoplara güncelleme gelir mi arkadaşlar? 8.1 é gelmişti.

Henüz geleceğini zannetmiyorum, 2015'te final sürüm yayınlandığında gelebilir güncelleme olarak. Fakat windows 8'e güncelleme olarak 8.1 lisansıyla geleceğini zannetmiyorum.
  • 650 mb lık ram tüketimi çok iyimiş. Umarım piyasaya sürüldüğünde de bu şekilde devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

microsoft hesabıyla oturum açma kalkmadı internet bağlantısı yoksa yerel hesap açma yeri geliyor eğer varsa ms hesabına mecbursunuz.
    birde eski full screen metro arayüzüne geri dönebiliyorsunuz bende full sccreen olarak daha iyi bulduğum için öyle kullanıyorum.

MS hesabına mecbur değilsiniz, yanlış harfler sallayıp ilerleye tıkladığınızda şifre yanlış uyarısı veriyor. Aynı zamanda atlama seçeneği de sunuyor. O şekilde atlayabiliyorsunuz hesap girişini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _recoo

quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

microsoft hesabıyla oturum açma kalkmadı internet bağlantısı yoksa yerel hesap açma yeri geliyor eğer varsa ms hesabına mecbursunuz.
    birde eski full screen metro arayüzüne geri dönebiliyorsunuz bende full sccreen olarak daha iyi bulduğum için öyle kullanıyorum.

MS hesabına mecbur değilsiniz, yanlış harfler sallayıp ilerleye tıkladığınızda şifre yanlış uyarısı veriyor. Aynı zamanda atlama seçeneği de sunuyor. O şekilde atlayabiliyorsunuz hesap girişini.

ona hiç dikkat etmedim 8de altta local account diye seçenek çıkardı bunda görmeyince internet varken kurduğumuzda illa ms hesabı istiyor sandım.

• 8'de evet vardi, sonra 8.1'de kalkti. Ben en son 8.1'i gecen hafta arkadasima kurarken boyle yapmistim ama technical preview'da hic dikkat etmedim zaten ms hesabiyla kullandigim icin direk kurdum giris yaptim :) Muhtemelen 8.1'deki gibidir o da. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgem

Yazılım işini en iyi APPLE beceriyor makinesi de yazılımıda 10 Numerooooo...

Windows değil 10 1000 çıksa ÇÖP SEPETİ İKONU ÖLEEE aynı kalır...

Göz boyuyor göz yoruyor Solidworks bile "Gri" ara yüzüne geri döndü Windows hala BADANA BOYA peşinde...

Bi halt etmez

Apple yada microsoft benim icin hic farketmez. Iki firmaninda urunlerini kullaniyorum ama senin yorumunu okurken resmem midem bulandi. Buram buram cahillik akiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 5 Ekim 2014; 1:20:42 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    Windows 7, 8, 8.1'den yükseltme yapmak (Yüklü uygulamalar, programlar silinmeden) isteyen arkadaşlar için eğer indirdiğiniz kalıp dosyası (Windows / İşletim sistemi üzerinde çalışmaya uyarlı değil) v.b. hatalar alıyorsanız yükleme esnasında UK/GB veya UK/GLB sürümlerini indirerek kurulumu gerçekleştiriniz.
    Ben sorunu bu şekilde çözdüm bilginize ve kesinlikle yüklemenizi tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.