Şimdi Ara

Windows 10'a yükseltme hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bedava yükseltme için son gün 29 Temmuz deniliyor, o tarihten sonra windows 7 key'im ile bedava yükseltme yapamaz mıyım?

Ayrıca yükseltme yaptığımda bilgisayardaki fotoğraflar, videolar vs siliniyor mu? Silinmese bile geri dönüş için yedek bir dosyada durması işime yaramaz, windows 10 üzerinde kullanılabilri halde olurlar mı?

• 29 temmuzdan sonra Windows 7 keyiniz ile Windows 10'a geçemezsiniz. Ücretsiz yükseltme 29 Temmuz sondur.

Yükseltme sırasında hiçbir program ayar ve dosya silinmez. Sadece uyumsuz eski programlar silinebilir. Windows 10 üzerinde kullanılabilir halde kalırlar.

Yükseltmeden sonra eğer beğenmezseniz 30 gün içerisinde Windows 7'ye geri dönebilirsiniz. Sonra istediğiniz zaman Windows 10'a tekrar geçebilirsiniz.
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    2 bilgisayarım var bir tanesinde geçip kullansam bile diğerinde 7'de kalmak istiyorum. Ama bedava win10'u kaçırmak istemem. Diğerinde 10'a geçip sonra 7'ye geri dönsem elimde bedava win10 keyi olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adnan mersedes A kullanıcısına yanıt
    İki bilgisayarını da windows 10'a yükselt hakkını kaybetmemiş olursun... Daha sonra istersen yine windows 7 kullanmaya devam edebilirsin...
  • SysEdit kullanıcısına yanıt
    MRT_ kullanıcısına yanıt
    Ben ekim'den beri güncelleme yapmamıştım, sanırım bazı kurulumlarda güncellemeden dolayı hatalar oluyormuş. Güncelleme yapmalı mıyım? Windows Update denetleme kısmında kalıyor.
    Güncelleme yapmana gerek yok. Tech bench sitesinden Orijinal windows 10 ISO dosyasini indir ve Rufus yada windows USB/DVD Tool programı ile flash diske at sonra flashın içine girip setup.exe dosyasını çalıştır.

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 26 Temmuz 2016; 18:02:45 >
    Hocam ama öyle olunca yükseltme olmuyor, sıfırdan kuruyor diye biliyorum. Bana zaten çıkıyor yükselt diye, kabul etsem mi?
    Kurarken sorar yükseltme mi sıfır kurulum mu diye... Yükseltmeyi seçersen yükseltme yapar eski programların korunur...
    MRT_ kullanıcısına yanıt
    Yeniden deneyeceğim ama pek umutlu değilim, internette genelde ancak İSO üzerinden kurarak düzeltebilmişler. İSO üzerinden kursam yükseltme yapabilir miyim yoksa sıfırdan mı kurmak zorundayım? Dosyalarımı aktarmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnan mersedes -- 27 Temmuz 2016; 12:57:24 >
    ISO üzerinden kurulum yapabilirsin. Yine yükseltmeyi seçeceksin kurulum esnasında...
    Bu sorunu benim dediğim şekilde yapınca mı yaşıyorsun yoksa saat'ın oradan yükseltme yardımcısı ile yapınca mı alıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 27 Temmuz 2016; 13:13:38 >
    MRT_ kullanıcısına yanıt
    Hocam sitesinden indirdim yeniden dene dediğimde başladı. Kuruyor şu anda siyah yuvarlaklı kısımda ama müthiş yavaş 2 saatte %9'a gelebildim.

Yavaş olsun elleme bitene kadar kurulum...
  • Şu anda Win10'a bedva yükseltme işi benim sigortalarımı arttırmak üzere. Şöyle ki:

1) Uzun zamandır kullanmadığım (bu biraz da Mac'a geçmekten dolayı) eskice bir 13" Toshiba Laptop'um var. Hard diski de tıkırdamaya başlamıştı. Üzerinde winXP kuruluydu. Buna yepyeni bir HDD taktım ve elimde olan box Win7 Pro yükledim ve ardıdan da Win10 yükseltmeye geçtim. Herşey tıkır tıkır işledi ve yaklaşık 4-4.5 saat ,içinde sorun çıkarmadan halloldu.
    2) Bir tane Tower PC'im de var (Gigabyte MB & AMD APU, 16GB). Bunda da da box Win7 Ultimate yüklüydü. Bunu Win10'a yükseltmeye başladım: sonlara doğru bir yerde kablosuz bağlantı sorunu nedeniyle su koyverdi. Dün akşam saat 22:00 kablolu bağlantıyla tekrar başladım. Makul bir süre içinde, sabaha karşı 03:00 de bitmişti.
    3) Son olarak kızımın Sony Vaio Laptopu'na geldi; bu da yeni sayılabilir bir model: i5 işlemcili; Win7 Home yüklü. Öğlen saatlerinde yüklemeye geçtim (yine kablolu bağlantıyla...) Bir süre sonra yavaşlamaya başladı ve saat 15:00'te %95 seviyesindeydi... Evden çıktım; akşam 20:30'da geldiğimde %99'a anca yükselmişti. Şu anda saat 22:30 olmak üzere, hala aynı yerde çakıldı kaldı. Arada internet bağlantısını da açıp kapadım ama hiçbir faydası olamadı.

Ne yapmalıyım?

Şunun şurasında bir günümüz kaldı!

• mafaky kullanıcısına yanıt
    Benim gece baya hızlanmış, sabah 11'de bitmişti. 19 saat yani.

• mafaky kullanıcısına yanıt
    https://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench

Bu siteden Windows 10 ISO dosyasını indirin ve Windows USB DVD Download Tool programı yada RUFUS programı ile Flash diske yazdırın. Daha sonra flash diskin içine girip setup.exe dosyasını çalıştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

29 temmuzdan sonra Windows 7 keyiniz ile Windows 10'a geçemezsiniz. Ücretsiz yükseltme 29 Temmuz sondur.

Yükseltme sırasında hiçbir program ayar ve dosya silinmez. Sadece uyumsuz eski programlar silinebilir. Windows 10 üzerinde kullanılabilir halde kalırlar.

Yükseltmeden sonra eğer beğenmezseniz 30 gün içerisinde Windows 7'ye geri dönebilirsiniz. Sonra istediğiniz zaman Windows 10'a tekrar geçebilirsiniz.

merhaba. yükseltme son gün olduğu için. pc ye sıfır windows 7 ultimate kurup daz loader ile etkinleştirdim. windows 10 rezerve iconu gelmeden windows update güncelleştirmeleri denetlemeden, microsoftun sitesinden Windows 10 Yükseltme Yardımcısı.exe yi indirip yükseltme işlemine başladım şu an %5 te. herhangibir sorun yaşarmıyım. windows 10 orjinal lisansım olurmu teşekkürler iyi çalışmalr.

resİm yÜkleme

• deta53 kullanıcısına yanıt
    Sorun yaşamazsınız. Orijinal lisansınız olur. Hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 29 Temmuz 2016; 17:45:25 >
    selamunaleyküm hocam,

bir kaç sorum vardı. cevaplarsanız sevinirim.

windows 7 içinde olan bilgisayar almıştım. sonra harddisk bozuldu. haliyle yeni harddiski taktık. ve windows 7 format cdsi(orjinal omayan) ile windows 7 yükledim.

1- windows 7 keyi deniyor sanırım. latopun arkasında yazıyor. şimdi windows 7 keyini windows 7 üzerinden etkinleştirip keyin işe yaradığından emin olayım diyorum çünkü. öyle yapıp etkinleştirme yaptıktan sonra windows 10 a yükseltme yaparsam, windows 7 keyi windows 10'a kurarken hala geçerli olurmu?

2- windows 10 a yükseltirken flash bellek kulanmak istemiyorum şimdilik. zaten sürede az. demek istediğim windows 10 a yükseltirken windows 7 keyini girdikten sonra, windows 10 nun keyini alarak sonra sıfırdan yani temiz kurulum yapabilirmiyim? yani windows 10 kurduktan sonra windows 10 keyiyle istediğim zaman(süre bitse dahi) temiz kurulum yapabilirmiyim?

3- windows 10 yüklenmesi ne kadar sürer yüklersem? yani süre bitse bile yükleme devam edermi yoksa yükleme dururmu?

• Windows 10'a ücretsiz yükseltme ile geçtikten sonra Windows 10'u tekrardan yüklemek istersen key ihtiyacı olmuyor. Kurarken senden ürün anahtarı istiyor yok diyip geçiyorsun. İnternete bağlanınca etkinleşiyor. Ücretsiz yükseltme bugün sondu süre bitti mi bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.