Şimdi Ara

Win8 Tablet Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler iyi günler. Bu aralar bilgisayarım bozuldu ve üniversite başlamak üzere. Mart ayına kadar idare edicek bir windows 8 tablet arayışına girdim. Piyasada birçok model var, aklım karıştı bende size sorayım dedim.
    500TL ye kadar bütçem var.
    Olmasını istediğim özellikleri sayıyorum:
    1-(Micro vb.)HDMI çıkışı.(Ekranı kırıldığında TV ye felan bağlarım en kötü ihtimal. HDMİ olmayan ama çok iyi olan modellerde var onlar nasıl bağlanır harici bir ekrana biliyorsanız bilgilendirin)
    2-En az 1GB Ram
    3-Ekran boyutu önemli değil.
    4-Ortalamanın üstünde pil süresi(4Saat+)
    5-Ekran çözünürlüğü önemli değil ama IPS panel olsun.
    6-En az 32GB hafızası olsun.(Geri kalanını ben SD kart ile arttırırım.
    7-Klavyeli Kaidesi olursa iyi olur.

Hadi beyler. Piyasada bulabileceğim bu özelliklerde tabletler varsa lütfen yardımcı olun.Üniversite 21Eylül'de açılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lonovo miix 2)ler var ben de bunun 11,6", i5, 128 ssd, 4gb lık versionunu düşünüyorum ama verilir mi bu para? 1500üstü

• Biraz fiyat araştırırsan bu aralar şu cihazı öneririm.

www.hepsiburada.com/dark-evopad-i1045k-intel-atom-z3735f-32gb-10-1-ips-tablet-klavye-pm-bd601537

2 gb ram
    HDMI
    Çift işletim sistemi
    Bluetooth klavye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • slmsoyle kullanıcısına yanıt
    Bunun fiyatı beni aşar hocam. Reeder A8iQ ya baktım hdmi felan var iyi güzel ama 16gb hafızası var. Win8 Store dan indirilenler sadece dahili hafızaya yükleniyormuş SD felan kar etmez yani. Birde Hometech Ultra Tab 8W Plus var , klavyeli kaidesi var, hafızası 32gb felan ama onun da hdmi çıkışı yok. Çok arada kaldım. Hometech deki usb çıkışından hdmi görüntü alınabiliyorsa(MHL gibi) hemen alırım.

• Windows store dan pek bir şey indirilmiyor ben pek indirmedim. 8 inç ve 10 inç Windows tablet kullandım. Şu an 10 inç kullanıyorum. Sürekli taşınabilir olması açısından 8 inç gayet ideal. Fakat ben yine de elinde iyi bir android tel yoksa çift işletim sistemli bir cihaz al. Sıkılırsan android kullanirsin

Biraz bekle dicem ama dolar şansına düşerse fiyatlar biraz düşebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slmsoyle

Windows store dan pek bir şey indirilmiyor ben pek indirmedim. 8 inç ve 10 inç Windows tablet kullandım. Şu an 10 inç kullanıyorum. Sürekli taşınabilir olması açısından 8 inç gayet ideal. Fakat ben yine de elinde iyi bir android tel yoksa çift işletim sistemli bir cihaz al. Sıkılırsan android kullanirsin

Biraz bekle dicem ama dolar şansına düşerse fiyatlar biraz düşebilir.

Android tabletim zaten şuan var. PC bozulduğu için hafif programları kaldırabilecek bir Win8 tablet almak istiyorum. Zaten Hazirana kadar Yeni bir Laptop alacağım.

• DubSteq kullanıcısına yanıt
    http://www.teknosa.com/urunler/125045072/hometech-premium-tab-10-2-si-1-arada-tablet-pc

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tükendi diyor:( . Umarım 2-3 hafta içinde stoklara girer. Eylül 15'inde satın alıcam.

http://www.vatanbilgisayar.com/casper-via-t9w-intel-atom-z3735-183ghz-2gb-32gb-hdd-89-cam-bt-w81.html

Yanında kılıf ve klavyesi vardı yanlışım yoksa.9 inç.

http://urun.n11.com/ipad-ve-tablet/reeder-w100i-10hd-183-dort-cekirdek-2gb-ram-32gb-hafiza-2in1-pc-P64464527?cid=604001&gclid=CjwKEAjwpPCuBRDris2Y7piU2QsSJAD1Qv7BYBvIRwpugalLbC7UFqutrZdgH62xV24AAnP9s1iQOxoCQIbw_wcB

Bu var bir de.arkası çizik yazıyor.

En az 1 gb ram demişsin ama anlamadım onu.Zaten 512 mb ramli windows tablet yok ki. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-56C907127 -- 25 Ağustos 2015; 22:57:49 >

• En az 2 gb ramli windows tablet alin. Ne yazik ki 1 gb yeterli olmuyor

• casper yn yeni tableti ho?uma gitti. çözünürlü?ü 1900.xxx civaryndaydy hafyzasy 32 gb ram i 2 idi. ekrany çok güzel görünüyordu çözünürlükten dolayy. reeder a8is almy?tym 2 ay önce ke?ke bekleseymi?im dedim. fiyatyda 490 vatanda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

En az 2 gb ramli windows tablet alin. Ne yazik ki 1 gb yeterli olmuyor

1 GB olursa ne gibi sorun olur hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: DubSteq

quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

En az 2 gb ramli windows tablet alin. Ne yazik ki 1 gb yeterli olmuyor

1 GB olursa ne gibi sorun olur hocam?

En basitinden webde gezinirken kasiliyor. Ayni anda iki program actin mi kasiliyor. Atiyorum iheartradio ile internet explorer((windows10 da edge) actin mi metro arayuzune giderken bile kasilabilir.

Bu arada windows8 veya windows 10 farketmiyor. Ikisinde de ayni tecrubelerim var.

Hem 2 gb ramli asus t100 hem de 1 gb ramli hp stream7 kullaniyorum. Asus t100 den ne kadar memnunsam hp stream 7 den o kadar memnun degilim.

www.teknosa.com/urunler/125043788/toshiba-encore-wt8-a-102-tablet#product-features

Bu da yeni indirime girdi.

• Reeder W7ic tablet win10 yüklü normal kullanim yapacaksaniz internet video film office vs. Tam sizlik bir tablet.Düşünürseniz pm atabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrafatih00

Reeder W7ic tablet win10 yüklü normal kullanim yapacaksaniz internet video film office vs. Tam sizlik bir tablet.Düşünürseniz pm atabilirsiniz

İnşaAllah yarın yada ertesi gün(pazar) almayı düşünüyorum W7İC'yi ama win10'a yükseltmek konusunda kararsızım. Oyunlarda ve normal kullanımda performans düşüşü oluyor mu ve ram sorunu yaratır mı? Eğer performansı arttırıyorsa açtığım gibi win10 yükseltme işlemlerine başlayacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: DubSteq

quote:

Orijinalden alıntı: bugrafatih00

Reeder W7ic tablet win10 yüklü normal kullanim yapacaksaniz internet video film office vs. Tam sizlik bir tablet.Düşünürseniz pm atabilirsiniz

İnşaAllah yarın yada ertesi gün(pazar) almayı düşünüyorum W7İC'yi ama win10'a yükseltmek konusunda kararsızım. Oyunlarda ve normal kullanımda performans düşüşü oluyor mu ve ram sorunu yaratır mı? Eğer performansı arttırıyorsa açtığım gibi win10 yükseltme işlemlerine başlayacağım.

Ilk yuklediginizde tabletin dokunmatigi çalışmıyor kapatıp acinca duzeliyor. Ve ilk yüklendiğinde doğallıkla kasiyor ama sonrasinda mükemmel diyebilirim.Cihaz rahatliyor.Tam aksine performans artışı oluyor.Ben kesinlikle tavsiye ederim

• İlk yüklendiğinde nası kasıyor hocam? Win10'a yükseltme işlemini yaptıktan sonra win10 sıfırlama özelliğini kullansam olur mu? Duyduğuma göre temiz kurulum kadar iyi oluyormuş sıfırlama yapınca. Bir de tabletin kendi win8 kurtarma bölümünü usb flash belleğe aktarmak istiyorum. Nasıl yapıldığını anlatabilirmisiniz? Mesela tablete virüs girdi ve açılış ekranından öteye gidemiyor diyelim. Ben flash belleğe attığım recovery dosyasıyla yeniden win8 i kurabilirmiyim? Biosuna eriiim yapabilirmiyim?

• O kadar ince bilmiyorum ben ama sifirlama özelliğini kullanabilirsiniz.Ve gercekten temiz kurulum kadar faydali oluyor.Kasiyor dediğim ilk yuklendiginde haliyle açılıyor tablet ve basit bi işlem değil windows yenileniyor ve baska bir surum yukleniyor bundan kaynakli bi kasma mevcut ama dedigim gibi sifirlama yaparsaniz daha iyi olur ancak kapat ac yapip kullandıkça da stabillesir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.