Şimdi Ara

Win7'de Linux çalıştırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows'a kurduğunuz bir yazılımda virüs, zararlı yazılım vb.. olduğunu kabul edelim. Flash belleğe ya da CD'ye Linux türü işletim sistemini kurup internet bankacılığına tertemiz girenler varmış. Çünkü windowsta olan bir virüs linux'ta çalışmaz. Flash belleği takacaksınız ve içindeki linux'u açarak windows'ta virüs olsa bile linux üzerinden internet bankacılığına rahatlıkla gireceksiniz

Bu yöntemi kullanan varsa biraz anlatabilir mi rica etsem. BİOS'tan boot etmek gerekiyormuş vb.. diye duydum. 4 GB'lik flash belleğim vardı kayboldu ama yenisini almayı düşünüyorum sırf bunun için. Arada internet bankacılığında işim oluyor. Her ne kadar cep telefonuna gelen SMS ile girilse de zararlı yazılımın ne yapacağı belli olmaz. Kullanan varsa anlatabilir mi lütfen

• merhaba

dual boot gibi durumlar ile neden uğraşırsınız ? yarın bir şekilde o linux ü kaldırdığında açılış kısmını düzeltememe durumunda windows un da gidecek.. ayrıca 10dak lık bir iş için neden disk yapılandırmasını değiştiriyorsunuz ?

sanal sistem kurun
    ister linux ister windows

ister vmware in ücretsiz serisi player ile ister oracle ın sanallaştırma yazılımı ile...
    işiniz bittiğinde veya bilgisayarınızı değiştirdiğinizde normal bir büyük dosya gibi taşırsınız.. yeni pc de açar çalıştırırsınız... hatta... bir özel windows veya linux ünüz olsun sanal da
    hem işde hemde evde kaldığınız yerden devam edersiniz.. hızlı bir usb disk veya bellekde saklayarak

disk bölme.. multiboot bunlar sorunlu işler.
    ama sen diyorsun ki... 2gb ram im var bunun ne kadarına sanal pc kurcam ?

linux ler çekirdek yapı olarak 512mb ram de sorunsuz çalışır... sanal pc de win8 veya 10 çalıştırmana gerek yok.. xp bile kurar çalıştırırsın işine geliyorsa.. yoksa da win7 kur geç

kendinize uzun ve sorun çıkartacak yol seçmeyin

• tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    Sanal bilgisayar nasıl kuruluyor bilmiyorum da ben de sizin dediğiniz gibi USB'den Linux kullanmayı dedim zaten. 6 GB RAM var

edit: Sanal PC kurmayı araştırdım. Her kullanmak istediğimde kurulum yapmak zorunda mıyım? Bluestacks gibi bir şey o :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 1 Aralık 2017; 16:50:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

Sanal bilgisayar nasıl kuruluyor bilmiyorum da ben de sizin dediğiniz gibi USB'den Linux kullanmayı dedim zaten. 6 GB RAM var

edit: Sanal PC kurmayı araştırdım. Her kullanmak istediğimde kurulum yapmak zorunda mıyım? Bluestacks gibi bir şey o :)

bu şekilde öğrenebilirsin

https://www.youtube.com/results?search_query=sanal+linux
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.