Şimdi Ara

Win 8.1 ön yargılı olmamak gerek !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendimi bildim bileli bilgisayarla büyümüş birisi olarak win7 çıktığında hala Xp ile yoluma devam ediyodum aradan uzun zaman geçti win10 çıktı ben win7ye terfi ettim ve herzaman derdimki Microsoftun en iyi iki işletim sistemi Xp ve win7 dir diye. Sonra hayatımdan komple xpyi çıkardım ve win7ye yüzümü döndüm. Dun ilk defa 8.1 kurdum ve kullandım. Nedendir bilinmez ama win10 dan çok daha hoşuma gitti diyebilirim. Elimde çok eski PC vardı win8.1 açılış hızı win7den 10 saniye daha hızlı. 8 ile 8.1 arasında iyilestirmeler var 8.1 çok çok daha başarılı. Mozilla açılma süresi tekrar açılma süresi de win7den farklı diyebilirim. Eski cihazda bile böylesine performans gerçekten beni sasirtti. Arayüz çok hoş içinde epey uygulama var store var tabi bunları kullanmak için hotmail lazım bu yuzden PC biraz daha internete bağımlı hale geliyo. Eski yönü ise şimdilik dikkatimi çeken 20 GB bellek ayirmama rağmen hiçbir program yüklü değil ve 18 GB alan kaplamakta win7 de durum böyle değil hele hele xpde hiç değil. Sizde benim gibi diğer windows ürünlerine karşı ön yargılı iseniz tabularinizi yılın ve 8.1 e bir şans verin.
    Not: win 10 antipatim hala devam etmekte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "~Not: win 10 antipatim hala devam etmekte~"
    Antipati değil de, w10 çıktığından beri hiç bir yazılıma bu kadar sövmemiştim. Tdk, halk, devlet, bilim adamları, etnik gruplar, ve diğer dünya halkları, w10 a edilecek küfürler üzerinde hummalı bir çalışma yürütüyorlar..
    Çünkü Windows 10, insanlık tarihine kara bir leke olarak adını yazdırdı. Bence dünyadaki su sorunundan sonraki en büyük ve en önemli şey Windows 10'u yok etmek. Ve derhal Mall Gates insanlıktan özür dileyip adalete teslim olmalı
  • "~Not: win 10 antipatim hala devam etmekte~"
    Antipati değil de, w10 çıktığından beri hiç bir yazılıma bu kadar sövmemiştim. Tdk, halk, devlet, bilim adamları, etnik gruplar, ve diğer dünya halkları, w10 a edilecek küfürler üzerinde hummalı bir çalışma yürütüyorlar..
    Çünkü Windows 10, insanlık tarihine kara bir leke olarak adını yazdırdı. Bence dünyadaki su sorunundan sonraki en büyük ve en önemli şey Windows 10'u yok etmek. Ve derhal Mall Gates insanlıktan özür dileyip adalete teslim olmalı

• bana da windows 8.1 daha hoş geliyor, windows 10 buglarla dolu, arayüzü çorba gibi. Tek keşkem windows 8.1 de de aero olsaydı win7deki gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8.1 ilk başta garip geliyor. Şeffaflık yok, başlat yok. Başlat düğmesine tıklayınca kocaman başlangıç ekranı açılıyor, ona sinir oluyorlar.

Ancak alışınca 8.1 daha güzel. Açılır açılmaz kullanıma hazır hale gelmesiyle güzel. Windows 7'de masaüstü gelince biraz beklemeniz lazım ki makine kendine gelsin, yoksa sapıtabiliyor.

• En stabil çalışan windows sürümlerinden diyebilirim.

• Windows 7'den sonra

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Açıldığında iki saat kendine gelemiyordu. Masaüstü geliyor ama beklemeniz lazım. Bilgisayar geç açılacak diye program yüklemeye korkardık.

SSD'ler yayıldı da durumu kurtardı, yoksa durumu iyi değildi.

• ipli jeton kullanıcısına yanıt
    Windows kaç için söylediniz hocam? Benim sistem 2007 model ve hdd kullanıyorum. Windows 7'de geç açılma gibi bir şey olmuyor.

• şuanda sistem yeterli ise en iyi işletim sistemi Microsoft un ürettikleri arasında Windows 10 bende direk olarak Windows a kıl bir insanım bırakamadım linux kullanmayı

• 7 için söyledim. Mekanik disklerde açıldıktan sonra kendine gelmesini beklemek gerekiyor. Sonrasında SSD'ler çıkınca bu problem olmaktan çıktı.

Windows 7'li bilgisayarımı hep hazırda beklet diyerek kapatıyordum. Kapanırken geç kapanıyordu ama Windows 8 gibi hızlı açılıyordu o zaman.

Windows 8'le gelen hazırda beklet mantığında çalışan açılış kapanış sistemi güzel oldu. En azından sistem herşeyiyle tam açılıyor, 7'deki gibi yarım yamalak açılıp geri kalanı tamamlamak için bekletmiyordu. Microsoft o zaman bir hileye başvurmuştu. Şöyle ki sistemin temel bileşenlerini ilk once yükleyip masaüstünü ekrana getiriyor, geri kalanını ardından yüklemeye devam ediyordu. Sonra da bakın hızlı açılıyoruz diyordu. Bu da bilgisayarın açılışının ilk dakikalarında arka planda hala servisleri vs.leri yüklemeye çalıştığı için takılmalar kasılmalar yapıyordu. Windows 7 zamanında internettebu açılışı hızlandırma ile ilgili çok konu açılırdı. Şurdan şunu kapatırsanız şu kadar saniye erken açılır, şu servis gereksiz kapatın, bu da gereksiz kapatın gibi zilyon tane konu açılırdı.

SSD'ler bu işlemleri ışık hızına çıkardığı için artık çok kısa surede gerçekleşiyor hissetmiyoruz.

• Mağaza uugulamalarının olmadığı Windows 8.1 Embedded Industry pro sürümünü tavsiye ederim, kurulumu ssd'ye 4-5 dakika sürüyor, açılışı ve performansı çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 12 Mayıs 2020; 19:24:32 >
  • zn_volkan Z kullanıcısına yanıt
    Windows 8.1'de önyüklü gelen mağaza uygulamalarını dism aracını kullanarak kaldırabilirsiniz. Komut satırından anlamayanlar dism gui adlı aracı kullanarak aynı işlemleri yapabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 1 Ekim 2019; 12:49:46 >
    Bilgi için çok çok teşekkürler. Win 10 için de geçerli midir acaba, bir türlü mağaza hariç uygulamaları sorunsuz kaldırmayı beceremedim, sürekli tıkanıyor mağaza uygulaması.Uygulama indiremiyorum

Yüklenemedi , tekrar indirmeyi deneyeceğiz vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 28 Ekim 2019; 6:29:55 >
  • zn_volkan Z kullanıcısına yanıt
    Mağazayı kaldıramazsınız. Diğerlerini kaldırabilirsiniz.

Öyle bir kaldırıyorum ki ismi esamesi okunmuyor, Sisteme az bir müdehalede bile mağaza sapıtıyor, türlü sorunlar var , bakalım araştırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 28 Ekim 2019; 6:30:28 >
  • Vereceğim uygulamayı yükleyin.

Masaüstü sağ tuş > Kişiselleştir > Pencere Rengi > En sola getirin

Hayırlı olsun.

Windows 8.1 AERO

W8.1 kendi başlatını sevmeyenler StartIsBack yüklesinler alın size W7 başlatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 28 Ekim 2019; 2:3:7 >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Windows 8'in düz renkleri alışınca Windows 7'den daha hoş.
    Minimalist bir tasarımı var.
    Ben iki sistemi de kullnıyorum. Windows 8'in pencere yapısı daha hoş duruyor.

• Ben Windows 8 kullanıyorum ve gayet memnunum :)

• Ben De 3 Gün Oldu Windows 8.1'e Geçeli Windows 10'da Açılma Hızım : 50 sn - 1 Dk arası
    Windows 7'de 30 SN
    Ve Windows 8.1'de 5-10 sn Arası Elimdeki laptop çok eski 8 yıllık Haier T5M2 Belki bilenleriniz vardır.
    Windows 8.1 de Windows 10'a Göre (tahminen) %40-%30 Performans Artışı Oldu Bir Sorun Çıkmazsa Windows 7'ye dönmeyi düşünmüyorum. Kullandım Ve Ölümüne Tavsiye ediyorum gözümde hala W7 En iyi işletim sistemi olsa da Windows 8.1'in de hakkını yememek gerekir
  • AlphaBlood A kullanıcısına yanıt
    W 10'u pamuk gibi yaptım w 7 gibi çalışıyor, biraz inatçı olmak lazımmış. A'dan Z'ye ayarlayıp uygulamaları vs kurup hem 8.1'in hem 10'un install.wim yedeğini aldım, format atar gibi 5-6 dk'da geçiş yapabiliyorum, sıkıldıkça değiştiriyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.