Şimdi Ara

Wifi Açılış/Kapanış Saati Belirleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Wifi nin sadece eve gittiğim saatlerde(saat aralığını set ederek) otomatikmen açılmasını istiyorum. Veya evin lokasyonunu belirleyip, o lokasyonda kendi kendine açılmasını istiyorum. Böyle bir program gören/duyan var mı? (Sanırım android de var bu özellik)

Telefon jailbreaksizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pilotcosmos -- 29 Eylül 2014; 10:26:18 >

• Güzel bir fikir, olurmu acaba böyle bir şey..
  • Jailbreak te vardı. Jailbreaksiz için bilmiyorum.
  • Bende 00.00 - 07.00 arası uçak moduna alıp şebekeyi kapatmak için bir yöntem arıyorum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilotcosmos

Merhaba,

Wifi nin sadece eve gittiğim saatlerde(saat aralığını set ederek) otomatikmen açılmasını istiyorum. Veya evin lokasyonunu belirleyip, o lokasyonda kendi kendine açılmasını istiyorum. Böyle bir program gören/duyan var mı? (Sanırım android de var bu özellik)

Telefon jailbreaksizdir.

Wifi'ın açık kalması, lokasyonunuzun belirlenmesi için GPS çipinin kullanılmasından daha az enerji harcar.
    Hem bu nedenle amaçlanan işlevi (batarya süresini uzatma) yerine getirmeyeceği için, hem de Apple'ın bu tarz uygulamalara izin vermemesi nedeniyle böyle bir uygulamayı AppStore'da bulamazsınız.
    Ayrıca bildiğiniz gibi aşağıdan çekilip açılan kontrol merkezi ile wifi'ı açıp kapatmak bir saniyeden kısa bir süre almaktadır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pit0N

Bende 00.00 - 07.00 arası uçak moduna alıp şebekeyi kapatmak için bir yöntem arıyorum. :)

Cydia harici bunu yapabilme ihtimali yok.
    Muadil diyemeyeceğim ancak amaç aranmamak, mesaj almamak ise rahatsız etme fonksiyonu kullanılabilir.

• Onur__ kullanıcısına yanıt
    Yok hocam zaten arayan soran yok gece bari uyusun diye dedim. Zaten elle geçiriyorum yatarken otomatik olsa iyi olurdu diye dedim. :)
  • Güzel fikir. Böyle bir yazılım geliştirilebilir aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

quote:

Merhaba,

Telefon jailbreaksizdir.

Wifi'ın açık kalması, lokasyonunuzun belirlenmesi için GPS çipinin kullanılmasından daha az enerji harcar.
    Hem bu nedenle amaçlanan işlevi (batarya süresini uzatma) yerine getirmeyeceği için, hem de Apple'ın bu tarz uygulamalara izin vermemesi nedeniyle böyle bir uygulamayı AppStore'da bulamazsınız.
    Ayrıca bildiğiniz gibi aşağıdan çekilip açılan kontrol merkezi ile wifi'ı açıp kapatmak bir saniyeden kısa bir süre almaktadır.

Kim, bu mesajın nesine eksi verebilir anlam veremiyorum. Bu forumda bilgi almaktan ziyade "he ya gardaş bu özellik olsa ne iyi olacük" mesajlarını görmeye gelenler var heralde.
    İnsanı bilgi paylaşmaktan soğutuyorsunuz.
    (bu mesajım eksi verenin belli olmaması sebebiyle herhangi bir kimseye ithaf edilmiş veya bu konuya özel değildir, genel bir tepkidir, yanlış anlaşılmaması için belirtmek istedim)

• pilotcosmos kullanıcısına yanıt
    Basit bir çubuğu çekip bir butona dokunmak toplam 1 saniye sürüyor. Bu ne kadar zor olabilir ki? Garip valla. Ha bu arada, GPS anteni Wi-fi'den daha çok şarj harcar, ani Wi fi açık bırakmanız daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 29 Eylül 2014; 13:21:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Basit bir çubuğu çekip bir butona dokunmak toplam 1 saniye sürüyor. Bu kadar zor olabilir ki? Garip valla. Ha bu arada, GPS anteni Wi-fi'den daha çok şarj harcar, ani Wi fi açık bırakmanız daha mantıklı.

Arkadaş halihazırda ne yapılabilir biliyoruz. Buraya yazmak için yazıyorsunuz. 'Böyle bir program var mı yok mu' sorum buydu.

Eksileyen ben değilim. Konuma gelip, zaman ayırıp yazmışssın hocam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Basit bir çubuğu çekip bir butona dokunmak toplam 1 saniye sürüyor. Bu kadar zor olabilir ki? Garip valla. Ha bu arada, GPS anteni Wi-fi'den daha çok şarj harcar, ani Wi fi açık bırakmanız daha mantıklı.

Arkadaş halihazırda ne yapılabilir biliyoruz. Buraya yazmak için yazıyorsunuz. 'Böyle bir program var mı yok mu' sorum buydu.

Eksileyen ben değilim. Konuma gelip, zaman ayırıp yazmışssın hocam.

İstediğiniz şeyi yapacak program yok, olsa zaten bilgilendirme yaparım. Olsa bile daha çok şarj harcayacağından saçma bir durum olacaktı. Ama tabi ki tercih meselesi. Yani yazmış olmak için yazmadım, aksine bilgilendirme yaptım size daha çok şarj harcayacağına dair. Jailbreak yaparsanız sorunu aşarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 29 Eylül 2014; 13:25:25 >

• Jb yapıp ischeduler tweak'i ile bunu ve daha fazlasını yapabilirsin.

• Since1903 kullanıcısına yanıt
    geliştirilemez apple wifiyi programatik olarak açıp kapatmaya izin vermiyor. Apple çoğu şeye izin vermediği için yapılamıyor fikir olmadığı için değil.
  • 'GPS in açık kalması wifi den daha fazla pil harcar' mantığına katılıyorum. onu zaten "veya" şeklinde sormuştum. Asıl sorum zamanlama yapıp (alarm veya yapılacaklar benzeri), o saatler arası açabilmekti... drony arkadaşım gayet net açıklamış (sağolsun). Apple ın yine izin verilmez tarifelerine takılmış gibi duruyor program.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

Güzel fikir. Böyle bir yazılım geliştirilebilir aslında.

iOS 8 bilmiyorum, artık iOS ta Notification Screen için uygulama geliştirilebiliniyor şu anda.. Daha önce iOS 6 ve iOS 7 de yoktu bu.
    WIFI ile ilgili bu konu için konuşmak gerekirse, izin vermiyordur diye tahmin ediyorum Apple'ın, yani böyle bir app olacağını sanmıyorum.
    Apple iOS 4-5-6-7 de böyle bir şeye izin vermiyordu. Nereden biliyorum? 6 yıl önceki projemdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AXAPTA -- 29 Eylül 2014; 15:09:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

Güzel fikir. Böyle bir yazılım geliştirilebilir aslında.

iOS 8 bilmiyorum, artık iOS ta Notification Screen için uygulama geliştirilebiliniyor şu anda.. Daha önce iOS 6 ve iOS 7 de yoktu bu.
    WIFI ile ilgili bu konu için konuşmak gerekirse, izin vermiyordur diye tahmin ediyorum Apple'ın, yani böyle bir app olacağını sanmıyorum.
    Apple iOS 4-5-6-7 de böyle bir şeye izin vermiyordu. Nereden biliyorum? 6 yıl önceki projemdi.

Aynen öyle belli ki. Fakat Apple buna müsade etmiyorsa ilerleyen zamanlarda bunu kendileri yapacsktır diye izin vermiyordur bence. İos 9'da görebiliriz belki de.

• Bu arada, 4 günlük bir mevzu imiş ancak yeni öğrendim ben.. Notification Screen için uygulama geliştiriliyor demiştim. Teknik olarak evet hatta bir uygulama da çıktı bununla ilgili Launcher isminde. (Buraya bakınız) Lakin ömrü kısa sürdü, Apple apar topar uygulamayı kaldırdı. Uygulamayı yazan geliştiricinin konuyla ilgili açıklaması da burada.
    Bence haklı olarak kaldırdı, çok büyük güvenlik sorunu yaratırdı bu..

Konuya dönecek olursak Apple; iOS 7 de de örneklerini gördüğümüz üzere, gerek geliştiricilerin uygulamalarını, gerekse JailBreak teki bazı tweak ları iOS kendi bünyesine alıyor.
    Dolayısıyla iOS 9 da WIFI yönetimi özelliğini görmemiz kimseyi şaşırtmasın..

-----------

Edit:
    Bu arada adam imza kampanyası başlatmış tekrar AppStore a girmek için.
    Uygulama FREE idi ama kısıtlı kullanım var idi. Uygulama içi alım ile uygulama Pro hale getiriliyordu.
    Velhasıl amcanın bu uygulaması 9 günde 300.000 download yapmış (kendi söylemine göre) ki günde yaklaşık 33.000 download sayısına denk geliyor.
    ve yine hatırladığım kadarı ile Pro ya geçmek için 0.99 USD veriliyordu.

300bin kişinin %1 i uygulama içi alım yapsa ki bence daha fazla, 3000 USD yapar.. 9 günde.. (Türküz biz, hesaplarız her türlü.. Genlerimizde var :) )

E öyleyse 9 günde yaklaşık 7000 TL, aynı oranda giderse ayda yaklaşık 20bin TL.. E iyi? iyi..

Ben de olsam ben de imza kampanyası yapardım ancak amca akıntıya karşı kürek çekiyor.. Olmaz o iş.. Geçmiş olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AXAPTA -- 30 Eylül 2014; 10:59:21 >

• AXAPTA kullanıcısına yanıt
    Açıklamanız çok güzel ve bilgilendirici idi. Teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.