Şimdi Ara

Wi-Fİ KAPATINCA TELEFONUM ŞEBEKE ÇEKMİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
4.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, Telefonum android. Bimcell kullanıyorum. Sorun şu Telefon bir Wi-Fi ye bağlanmadığı zaman Bimcell de çekmiyor. Ne arama yapabiliyorum ne mesaj atabiliyorum. Dünden beri başladı bu. Sorun nedir bilen var mı. Eşimin telefonu da aynı sorundan muzdarip dünden beri.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Wi-Fi Kapalıyken Telefon Şebekesinin Çekmemesi Sorunu

Wi-Fi özelliğini kapattığınızda telefonunuzda şebeke çekmeme sorunu yaşayabilirsiniz. Bu sorun, özellikle "Wi-Fi kapatınca şebeke gidiyor" veya "Wi-Fi kapalıyken telefon çekmiyor" gibi anahtar kelimelerle internette sıkça araştırılmaktadır.

Nedenleri

Wi-Fi kapatınca telefonunuzda şebeke çekmeme sorununun birkaç nedeni olabilir:

• Ayarlar Yanlışlığı: Telefonunuzun ağ ayarları, Wi-Fi kapalıyken mobil veri bağlantısını devre dışı bırakacak şekilde ayarlanmış olabilir.
    • Uygulama Sorunu: Bazı uygulamalar, Wi-Fi kapalıyken arka planda mobil veri kullanımını engelleyebilir.
    • Donanım Arızası: Nadir durumlarda, şebeke çekmeme sorunu, telefonun antenindeki veya diğer donanım bileşenlerindeki bir arızadan kaynaklanabilir.

Çözümleri

Wi-Fi kapatınca şebeke çekmeme sorununu çözmek için şu adımları deneyebilirsiniz:

• Ağ Ayarlarını Kontrol Edin: Ayarlar > Ağlar ve İnternet > Mobil Ağlar bölümüne gidin ve Veri Aktarımı seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun.
    • Uygulamaları Kontrol Edin: Uygulamalar > Yüklü Uygulamalar bölümüne gidin ve şüpheli uygulamaların arka plan veri kullanımını kısıtladığından emin olun.
    • Telefonu Yeniden Başlatın: Bu, geçici hataları ve ayar sorunlarını giderebilir.
    • Fabrika Ayarlarına Sıfırlama: Tüm seçenekler başarısız olursa, son çare olarak telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Ancak, bu işlem tüm verilerinizi silecektir.

Bu adımları uyguladıktan sonra sorun devam ediyorsa, bir teknik servise başvurmanız gerekebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Merhaba aradan baya zaman geçmiş. Acaba çözüm bulabildiniz mi? Aynı sorun bendede var da...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.