Şimdi Ara

Telefondan Wifi'ye Bağlandığımda İnternet Yavaşlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dün sabah saatlerinde Turknet kullanıcı adı ve şifremiz geldi. Modeme girip kullanmaya başladık. Turktelekomdan geçtim. Eskiden hızım 16Mb'di Turknet 8Mb vermiş onu yükseltmek için destek kaydı açtım. Yalnız 8Mb(Şuan 12'ye yükselttiler 16 için tekrar kayıt oluşturdum) olduğu halde bile internet kaliteli. Turktelekomda 16Mb'den alamadığımız verimin fazlasını 2 günlük gözlemlerime göre Turknet'in 8Mb'lik internetinden aldık. Genel olarak hizmetten memnunum ama ilginç bir sorunla karşılaştım. Dün akşam 19:30 gibi hız düşüşü yaşadım. Biraz uğraşınca telefonumun wifi'sini kapatınca internetin düzeldiğini gördüm. Saat 21:30 gibi durum düzeldi. Bugün aynı saatlerde sorun gene başladı. Modem verilerine baktığım zaman kablosuz olarak 3 cihaz bağlı ve benim telefonum bağlı değilken internette herhangi bir sıkıntı olmuyor bu saatlerde. Benim telefonum bağlandığı anda ping yükselmesi ve hızda ani dalgalanmalar yaşıyorum. Acaba aynı anda 4 cihaz bağlandığı için mi diye merak ettim. Benim telefonum hariç 4 cihaz kablosuz olarak internete bağlandığında sıkıntı olmazken 5. cihaz olarak benim telefonum bağlanınca aynı olay tekrar etti. Turktelekomda böyle bir sorun yaşamamıştım hiç. Modem aynı modem değişmedi. Olayın neden olduğunu çözemedim. Destek kaydında teknik herhangi bir sorunun olmadığını donanımlarımı kontrol etmem gerektiğini söylediler. Sizce durum neden kaynaklanıyor olabilir? Daha önce benzer bir sorun yaşayan veya çözüm yolu önerebilecek var mı?
    Şimdiden teşekkürler.

Belirttiğim saatler dışında telefonumun wifi'ye bağlı olması interneti etkilemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6ED661D32 -- 13 Mayıs 2018; 20:57:58 >

• o senin modeminle ilgili bir sorun modemden Qos ile telefona hız limiti ekle büyük ihtimalle sorunun çözülür
  • Telefon o saatte güncelleme indiriyor veya bir şeyler yedekliyor olabilir wifi da adsl kullandığınız için uploadı kullandığından ping te sorun yaşıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Telefon o saatte güncelleme indiriyor veya bir şeyler yedekliyor olabilir wifi da adsl kullandığınız için uploadı kullandığından ping te sorun yaşıyorsunuz
    Google play güncellemelerini kontrol ettim bugün güncelleme yapılmamış. Telefonda otomatik yedekleme yapan google fotoğraflar ve yandex disk var aklıma gelen. İkisi de fotoğraf, video yedekliyor ve belli bir saatleri yok. Olabildiğince fotoğraf çekildiği anda yedekleme yapıyorlar. Zaten onları da kontrol ettim 19:30 - 22:00 aralığında herhangi bir yedekleme yapmamışlar. İnternetin yavaşlaması için telefondan wifi butonuna basmam yeterli oluyor herhangi bir işlem yapmama gerek kalmıyor. Anında etki ediyor. Bugün yaklaşık olarak 19:30 - 22:00 aralığında yaşadım bu sorunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirJET

o senin modeminle ilgili bir sorun modemden Qos ile telefona hız limiti ekle büyük ihtimalle sorunun çözülür
    İnternetten bulduğum kadarıyla uygulamaya çalıştım ama bir etkisi olmadı. Bir de modem sıkıntısı olsaydı tüm gün olmaz mıydı bu sorun? Belli saatlerde oluyor sadece.
  • 5. cihaz bağlandığında demişsiniz sadece sizin cihaz ve pc bağlayıp deneyin sıkıntı telefonda mı router da mı görelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

5. cihaz bağlandığında demişsiniz sadece sizin cihaz ve pc bağlayıp deneyin sıkıntı telefonda mı router da mı görelim
    Şuan normal. Yarın gene olursa dener sonucu yazarım. İyi akşamlar.
  • Çözdünüz mü sorunu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce 5-6 senelik zyxel marka bir modem kullanıyordum.Wifi problemleri yaşayınca sorunun eski modemimden kaynaklandığını düşündüm ve servis sağlayıcımdan yeni bir modem istedim.Yeni gelen modem yine zyxel marka ama yeni versiyondu.Aynı wifi problemleri devam ediyordu.Kablolu hız çok iyi kablosuzda berbat,video açılmıyor,kopuyor.Telefondada aynı pcde de.İnternette hiçbiryerde tam olarak bir çözüm bulamadım.Son olarak da servis sağlayıcı ve modem sağlayıcı ile görüştüm.Tam ümidimi kaybetmiştim ki modem sağlayıcı bana modemin arayüzünden son bir ayar yaptırdı ve puff.Şükür problemim çözüldü.Şimdi birgün olur da bu problemi aynı şartlarda yaşayan olursa bu yazımı okuyup problemini çözerse Allah razı olsun demesi yeterlidir.Çözüm Zyxel modemde arayüze girdikten sonra altta Ağ Ayarı sekmesinde bulunan kısımda;
    Kanal : 6 (daha fazlaya tıklayın) Bant genişliği : 40 Mhz Kontrol Yanbant : Üst Bu kadar diğer ayarlara ellemeyin. Geçmiş olsun.Resim de ekledim.
    Telefondan Wifi'ye Bağlandığımda İnternet Yavaşlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbaba53 -- 26 Mayıs 2020; 11:39:37 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.