Şimdi Ara

WhatsApp'ta artık fotoğrafları kalitesi düşmeden gönderebileceksiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
7.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WhatsApp'ta artık fotoğrafları kalitesi düşmeden gönderebileceksiniz

Çoğu anlık mesajlaşma uygulaması, veri trafiğini düşük tutmak için görüntüleri sıkıştırır, ancak görüntünün kalitesi de düşer. WhatsApp geliştiricileri bu sorunu çözmeye niyetli görünüyor. Uygulamanın yeni beta sürümünde, gönderilen fotoğrafların sıkıştırma oranını manuel olarak ayarlamak mümkün hale geldi.

Ayrıca Bkz.Xiaomi nihayet MIUI arayüzündeki karanlık mod sorunlarını çözeceğini açıkladı

Yeni özellik, Android işletim sistemi için WhatsApp 2.21.14.16'nın test yapısında tespit edildi. Wabetainfo tarafından yayınlanan ekran görüntüsü, yeni özelliğin nasıl çalışacağını gösteriyor. Bu özellik, geçtiğimiz günlerde sunulan ve gönderilen videoların kalitesini seçme işlevinin aynısı diyebiliriz.

WhatsApp'ta artık fotoğrafları kalitesi düşmeden gönderebileceksiniz

Yeni özellik test edildikten sonra yayınlanacak

Kullanıcılara üç seçenek sunulacak: Otomatik, en iyi kalite ve veri tasarrufu modu. Otomatik seçeneği, görselleri en iyi sıkıştırma algoritmasını kullanarak göndermenizi sağlayacak. En iyi kalite seçeneğiyle görselleri neredeyse orjinal çözünürlüğünde gönderebileceksiniz. Veri tasarrufu seçildiğinde ise sıkıştırma maksimum olacak.

Uygulama menüsündeki "Depolama ve veri >> İndirilen medyanın kalitesi" bölümünden yüklenen tüm resimler için varsayılan ayarı değiştirebilirsiniz. Yeni işlev henüz test aşamasında ve yakın zamandaki kararlı sürümde kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Kaynak:https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-21-14-16-whats-new/

• Kardeşim emin ol senden şok girişimcileri destekliyorum. Steamde oynamayacağım ama sırf yerli yapım olduğu için satın aldığım oyun dolu hesabımda...

Ayrıca konuşurken kelimelerini doğru seç. Karşında arkadaşın yok senin. Seviyeni bil.

Ayrıca milli uygulama dediğin uygulama telegramın kopyası. Ayrıca geliştiricisi de turkcell. Öyle sen ben gibi kıt kanaat geliştirilmiş bir uygulama değil. Milyon dolarlık firma var arkasında. Sıkıntıları görüp gidermemek ayrı, giderememek ayrı...

Sana tavsiyem karşındaki insanı yargılamadan önce onu tanı! Tartışacaksan da seviyeni koruyarak tartış, hakaret ederek değil!
    Sen haksızsın, seni kınıyorum ve sana sözler hazırladım.

Bu zihniyetle, vasat ve vasat altını sırf yerli diye yücelten zihniyetten bahsediyorum, pek ileri gidebileceğimizi sanmıyorum.

İşini adam gibi yapan girişimciler, özellikle bilişim sektörü başta olmak üzere, gayet de desteğini ve yatırımcısını buluyor ve büyüyor.
    Zaten yeterince yenilikçi ve iyi olan "milli" kavramının arkasına sığınmayı gerek görmüyor. Müşteri kaliteyi anlıyor ve ona yöneliyor.
    İşi daha da ileri götürüyorum sürekli "yerli ve milli" olmakla övünen çoğu ürün, proje, oyun vb. esasında şişirilmiş bir balon hatta ve hatta "çöp".

Bunun aksini iddia edebilirsin tabii ama karşısındaki ile en ufak fikir ayrılığında, karşısında bulunanlara "geri zekalı", "eşek" gibi hakaretler eden birisi olduğun için bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlardan olduğunu düşünüyorum.
    Ayrıca uygulamalar devlette değil ülke içerisinde yapılıyor 😉 konuyu da siyasete çekmene hiç gerek yok. Ağzımdan elimden siyasete dair tek bir cümle çıkmadı, dökülmedi. Provokasyona hiç gerek yok 😉 senin demenle de burda kimse hain falam olmuyor canım kardeşim 😉 bana özel kelime seçmeni de istemedim zaten, karşındaki kim olursa olsun onunla konuşurken kelimelerini özenle seç dedim. Bu ülkede kimse kimseye hakaret edemez. Bu kimsenin hakkı değildir. Aksine şahsıma edilmiş hakareti şikayet etmek ise benim hakkımdır. Öğren bunları, ilerleyen zamanlarda başını yakarsın bu gidişle.
  • Resim olarak değil de dosya olarak seçersen zaten gönderilebiliyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ussuz kullanıcısına yanıt
    Ama indirdikten sonra galeride görüntülüyordu, işlevsel değildi anlayacağınız.

Geç kalınmış bir özellik bence.

Kıçı kırık bip bile gönderirken orjinal mi, sıkıştırılmış mı olarak göndermek istediğimizi soruyordu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ah ah nerdeydiniz Geç kaldınız :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sonunda yani. iPhone 12 pro ile çektiğim fotoğraflar hep iPhone 5 ile çekilmiş gibi gidiyodu

• bir de yıldızlı yazıyı görmeyi kişi bazında yapsalar... o da basit ama yok

• Beta kullanıcısıyım, bahsedilen sürüme güncelledim ama ayarlarda o seçenek yok

• belge olarak gönderiyorum kalitesine boyutuna dokunmadan olduğu gibi gönderiyor zaten

• png yi bozmayacak mı?

• Kesinlikle olması gereken bir özellik. En kısa zamanda genel kullanıma sunulur umarım.

• esesboy kullanıcısına yanıt
    Kardeşim emin ol senden şok girişimcileri destekliyorum. Steamde oynamayacağım ama sırf yerli yapım olduğu için satın aldığım oyun dolu hesabımda...

Ayrıca konuşurken kelimelerini doğru seç. Karşında arkadaşın yok senin. Seviyeni bil.

Ayrıca milli uygulama dediğin uygulama telegramın kopyası. Ayrıca geliştiricisi de turkcell. Öyle sen ben gibi kıt kanaat geliştirilmiş bir uygulama değil. Milyon dolarlık firma var arkasında. Sıkıntıları görüp gidermemek ayrı, giderememek ayrı...

Sana tavsiyem karşındaki insanı yargılamadan önce onu tanı! Tartışacaksan da seviyeni koruyarak tartış, hakaret ederek değil!

• anilk91 kullanıcısına yanıt
    Yav caz yapma sen benim devletimde yapılmış bir uygulamaya kıçı kırık diyemezsin ne akp döneminde nede chp nede b partisi döneminde yerini haddini bil sana özel kelime seçmem için o seviyeye gelmen lazım çıkmış bide steamden yok oyun şu bu diyorsun bu milliyetçilik ise az önce yaptığın hainliktir başka söz yok cevapda verme içinde kendinle konuş

Sen haksızsın, seni kınıyorum ve sana sözler hazırladım.

Bu zihniyetle, vasat ve vasat altını sırf yerli diye yücelten zihniyetten bahsediyorum, pek ileri gidebileceğimizi sanmıyorum.

İşini adam gibi yapan girişimciler, özellikle bilişim sektörü başta olmak üzere, gayet de desteğini ve yatırımcısını buluyor ve büyüyor.
    Zaten yeterince yenilikçi ve iyi olan "milli" kavramının arkasına sığınmayı gerek görmüyor. Müşteri kaliteyi anlıyor ve ona yöneliyor.
    İşi daha da ileri götürüyorum sürekli "yerli ve milli" olmakla övünen çoğu ürün, proje, oyun vb. esasında şişirilmiş bir balon hatta ve hatta "çöp".

Bunun aksini iddia edebilirsin tabii ama karşısındaki ile en ufak fikir ayrılığında, karşısında bulunanlara "geri zekalı", "eşek" gibi hakaretler eden birisi olduğun için bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlardan olduğunu düşünüyorum.

• Rar yapip gonderin bozulmuyor

• Telegram sen nelere kadirsin :D

• Sen ve senin gibi yaygaracı zihniyet yok olsa gerçekten dünya daha yaşanılası bir yer olurdu ama işte sizden de lazım, sonuçta hayatta halimize şükretme sebebimizsiniz 😉

• Yedekler bulutta yer kapladıktan sonra bir anlamı yok. Telegram’daki gibi sunucuda kalsa istediğimizde indirirsek anlamı olurdu.

Çok merak ediyorum kaç tane yerli üretime destek olmak amaçlı para yatırdın veya sözlü destek dışında gerçekten yatırımcının & geliştiricinin yanında durdun? Steamdeki türk oyun geliştiricilerine laf ediyorsun ama milli milli diye ölüp bitiyorsun. Bir oyun geliştirmesi ne kadr zor bir süreç senin haberin var mı? E haydi o zaman oynamayacağın veya beğenmediğin bir şeye para yatırmaya seni davet ediyorum, buyur meydan senin kardeş.

Donanımhaberin bile mobil uygulamasında sürüyle hata vardı zamanında, ancak adamlara sorunları bildirici mail atıyoruz dikkakte alıp düzeltiyorlar.

Fikir beyan etme konusuna gelecek olursak ben eleştrimi yaparım bunun için sana danışacak değilim. Ama bu eleştriyi yaparken karşımdakine hakaret etmiyorum. Sen de eleştrini yap, beni eleştir, görüşümü yanlış bul, bu senin hakkın, seninle seviyeli şekilde sabah kadar tartışırım ama hakaret girdiği zaman işin içine o kişiyi kaale almam bile. Ben yeri geldi o bip uygulamasını aylarca görüntülü görüşmek için kullandım, ama geliştirici kişiler kullanıcıyı umursamayıp sadece para kazanma odaklı çalışıyorsa o uygulama kıçı kırıktır, çöptür... Bir şey üretiyorsan müşterinin eleştirisine kulak verecek uygulamanı her geçen gün güzelleştireceksin.

Tabikide yerli gelştiricilerimizin arkasındayız ama hakkıyla yapanların. Öyle sırf milli diye paragöz geliştiricileri yüceltecek değiliz.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.