Şimdi Ara

WESTERN DIGITAL HDTV LIVE TÜRKİYE DE !! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.287
Cevap
24
Favori
495.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet her yerde z5500 cıkıyor karşıma bu aksam butun elektronik marketleri dolasacagım
  • Dostum öncelikle tv ler genellikle optik çıkışından sadece dvb-t veya dvb-c aldığı yayınların sesini veriyor(kodu çözülmüş veya çözülmemiş)

Eğer deneyerek veya yüzde yüz bilerek usb den okuduğu filmlerin sesini optik çıkıştan verebilen bir tv alırsan sorun yok dediğin gibi ev sinema sistemine bağlayıp 5.1 kanal ses (tabi tv çözerek veriyorsa veya çözmeden verip te ses sistemin çözüyorsa) alabilirsin
    quote:

Orijinalden alıntı: fuatft

Busefer bneim aklima soyle birsey geldi.
    Eger HDMI'dan DTS'yi 5.1 olarak aktarabiliyorsa TV'ye bagladigimiz HDMI'dan da bu sesi gonderiyordur. Ozaman TV'nin optik cikisindan ses sistemine baglanti yapsak olay colzumus olur mu.

Sizinde dedigi gibi boylece DTS cozmeyen bircok ses sistemi kullanisli hale gelir. Bu konuda bir yorumu olan var mi?

• Aslında DTS lisansı aldıklarına göre çözmeye yetkileri var,
    cihazda 5.1 analog çıkış olmadığı için tabii ki analog olarak veremiyor ama daha önce de yazdığım gibi
    acaba optik veya HDMI üzerinden çözerek veriyor olamaz mı bunu henüz deneyen olmadı sanırım.
    Ayrıca çözüp te 2 kanal analog çıkışa indirgeyerek veriyor olamaz mı

quote:

Orijinalden alıntı: ocaklilar

quote:

Orijinalden alıntı: fuatft

Busefer bneim aklima soyle birsey geldi.
    Eger HDMI'dan DTS'yi 5.1 olarak aktarabiliyorsa TV'ye bagladigimiz HDMI'dan da bu sesi gonderiyordur. Ozaman TV'nin optik cikisindan ses sistemine baglanti yapsak olay colzumus olur mu.

Sizinde dedigi gibi boylece DTS cozmeyen bircok ses sistemi kullanisli hale gelir. Bu konuda bir yorumu olan var mi?

WD TV LIVE, DTS'i 5.1 olarak çözmüyor, 2.0 (stereo) olarak çözüyor.

• Hatta durun bi dakka,
    WD HDTV LIVE DTS 5.1 OLARAK SESLERİ ÇÖZÜYOR OLMALI
    Neden mi çünki 2 kanal stereo olarak verebilmesi için tüm kanal datasını çözüp (mesela front sesler, sub veya rear dan gelen sesler) sonra bunları 2 kanala paylaştırması gerek.

Yani çözmeden 2 kanala indirgemesi de imkansız..
    Daha deneme şansım olmadı ama büyük ithimallle böyle olmalı,

Ancaaaaaakk bir şekilde çözdüğü halde HDMI veya optikten çözülmüş halde vermesi üretici tarafından istenmemişse bu engellenmiş olabilir.

Yani çözme yeteneği olduğuna eminim, bu 2 kanal olarak verebilmesi için şart,
    ama HDMI veya OPTIK ten verebiliyor mu çözülmüş halde bunu bilemiyoruz henüz..
  • Arkadaşlar foruma yazarken biryandan da araştırdım,

Cihaz elimize geçip te deneyerek sonucu gördüğümüzde bişey değişecek mi sanmıyorum ama,
    Kullanım kılavuzundaki (179. sayfa) lisans bilgilerinde görünene göre WD sadece DTS 2.0 KANAL DİGİTAL
    Lisansı almış, yani evet 5.1 olarak DTS i açıp 2 kanala indirgeyerek veriyor
    ucuz lisans alındığı için maalesef çözerek çıkış verme kısıtlanmış.
  • Arkadaşlar bu aletin üzerinde sata veya esata bağlantısı mevcuttmu...

Eğer değilse, sizce USB'den bağlı bir hdd'den film izlemek ne kadar sağlıklı, özellikle büyük boyutlu filmlerde takılma yapma olasılığı mevcut mu ?

Ayrıca Z500'üm var.. Tüm mkv'li filmlerden 5,1 ses almam mümkün me.. Dolby Digital 5,1 olan mkv varmı..
  • sata veya e sata mevcut değil,
    usb 2.0 ın data aktarım hızı mkv ve diğer film izlemeye gayet yeterlidir.

Filmlerin boyutundan değil kodlanış şeklinden kaynaklanabilecek çok az bir ihtimalle takılma olabilir,
    ama buda 1-2 sn ileri sarma ile düzelir,

mkv lerden tabii ki 5.1 ses alabilirsin ama 5.1 dolby digital veya dts ses çözebilen bir amfiye ihtiyacın var
  • http://www.cool-prices.nl/nl/product/randapparatuur/hardeschijven-extern/Mediaspelers/video-componenten/western-digital-tv-hd-live-media-player-usb-2.0-hdmi-586672

bir arkadaşım hollandadan gelecek aralık ayı sonunda bende bir hollanda sitesine buldum, sizce fiyat nasıl alayım mı? tr de daha mı pahalı olur?birde benim ht dts çözüyor, wd den sesi optik çıkış ile ht ye bağlıcam değil mi?

teşekkürler

• evet dostum bağlantı doğru öyle yapacaksın,
    bu arada fiyat nedir hollanda florini mi, euro mu ?

yinede fena fiyat değil gibi,
    USA da 119 dolara ama ürün kalmadı şu an yok satıyor, WD sitesinde bile OUT OF STOCK..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

evet dostum bağlantı doğru öyle yapacaksın,

USA da 119 dolara ama ürün kalmadı şu an yok satıyor, WD sitesinde bile OUT OF STOCK..

fiyat euro yazıyo sitede, sence tayfun napayım aldırayım mı ne dersin, mkv arşiv tamam sadece bu eskik yaw?
  • quote:

evet dostum bağlantı doğru öyle yapacaksın,

hacım bu arada hollanda euro kullanmıyo mu yaw, florin nerden çıktı
  • NE Bileyim öylesine yazdım işte bana bakma sen

bence aldır fiyat fena değil TR de 300 den aşağı beklemiyorum fiyatını.
    hemde dediğim gibi yurtdışında birçok yerde bitmiş,
    burada satsan bile para eder bence..
  • BU ARADE BENİM CİHAZ GELDİ ŞU AN MASAMDA DURUYOR,,

ÇOK SEVİNÇLİYİM DOSTLARRRR...

• quote:

BU ARADE BENİM CİHAZ GELDİ ŞU AN MASAMDA DURUYOR,,

hacım hayırlı olsun , sen nerden ve nasıl aldın?

güle güle kullan

• quote:

BU ARADE BENİM CİHAZ GELDİ ŞU AN MASAMDA DURUYOR,,

cihazı kurcalamayı bırakda resim felan ekle tayfun seni bekliyorum bugün söylicem arkadaşa getirmesi için,zaten uçak biletinide aldı aralığın son haftası burda

• quote:

sata veya e sata mevcut değil,
    usb 2.0 ın data aktarım hızı mkv ve diğer film izlemeye gayet yeterlidir.

Filmlerin boyutundan değil kodlanış şeklinden kaynaklanabilecek çok az bir ihtimalle takılma olabilir,
    ama buda 1-2 sn ileri sarma ile düzelir,

mkv lerden tabii ki 5.1 ses alabilirsin ama 5.1 dolby digital veya dts ses çözebilen bir amfiye ihtiyacın var

ISO dosyalarını çalıştırıyormu peki, yada öyle bir varmı...
  • Arkadaslar bu aleti internet vasitAsiyla getitebilirbiyiz yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim
  • Selamlar, dünden beri elimdeki 1080p filmleri izliyorum şu ana kadar hiçbir takılma yok,

Bağlı hard diskleri, cihazı kapattiğimızda kapatıyor, hatta eskisi kapalıyken bile hard disk takınca disk dönmeye ve ışığı yanmaya başlıyordu,
    şimdi bu sayede disklerin boşuna çalışması ve gereksiz ısınma giderilmiş oldu,

Görüntüyü üste kalyırıp ta altyazıların altta ki siyak kısımda kalmasını sağladığımızda altyazı artık kaybolmuyor,
    gerçi altyazı bu defa da yinede görüntüye değecek kadar yukarıda ama olsun.

devamı gelecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 8 Kasım 2009; 15:58:13 >
  • foto isteruk foto.
  • hersey icin cok erken daha, wdhdtv 1080p oynatmiyor diye herkes de kulak dolma bir duyum oldugundan, burada yeni alanlar 1080p bir filmi izleyebildiginde, hersey duzelmis havasi yurucek o da sacma olacak, belirli bir deneme suresinden sonra aciga cikacaktir.

BIrileri laf atip kacmis, dts yoksa birakin bu isleri diye :))
    Olay cok yonludur, bircok yerde de goreceksiniz dts-ac3 farkini ayirt edebilen kulaklar azdir, isi bu olan profesyonellerden bahsediyorum. ayni ses siddetinde her ikisini de onyargisis dinleyin, goreceksiniz.
    Ses sistemlerinin, kartlarinin oldugu bolume bakarsaniz, bu isi hobi edinmis insanlar da var, piyasadaki hemen her turlu sistemi sirf deneme amacli alan insanlar mevcut.
    Diger yonden butce, evin fiziksel imkanlari, komsulara saydi vs. diye uzar
    Ben sirf yer gok kablo olmasin diye kullanmiyorum.

Dts cozme olayina gelince, kimileri yanlis anlamis, live modelindek lisans sadece dts sese sahip olan videolari ac3 cevirme zahmetinden kurtarir. baska bir ise yaramaz, emin olmamakla beraber zaten 5.1 olarak cozen nmt de yok diye biliyorum, hepsi 2kanala dusurup veriyor sesi. . ac3 e cevirim de cok onemli bir konu degil cunku ayda yuzlerce film elinize gecmiyor, ucretsiz otomatik programlar mevcut, haliyle can sikmiyor.
    ha benim elime geciyor diyorsaniz, zaten internet saglayiciniz icin verdiginiz parayi ve depolama maliyetlerini goz onune alinca, ses sistemi icin de zaten gerekli yatirimi coktan yapmistir.

eternet girisi zaten usb uzerinden baglayabiliyorduk daha onceden.

yonga ve ram degisimi oldugunu soyleyenler var, bun husuta pek arama yapmadim, urunler gelince etkilerini goruruz zaten.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.