Şimdi Ara

WESTERN DIGITAL HDTV LIVE TÜRKİYE DE !! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.287
Cevap
24
Favori
495.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: theturkish

merhaba
    bu hafta başında amerikadan gelen bir arkadaşa getirttim wd live ı . henüz network üzerinden yapılan işlemleri pek kurcalıyamadım ama ilk dikkatimi çeken eski parlak dış yüzey gitmiş yerine mat fakat kolay çizilmeyen bi kaplama gelmiş. ilk wd deki oynatıcı hataları maalesef bu üründe de devam ediyor . bazı filmlerdeki takılmaları önleyememiş üreticiler.
    ileriki zamanlarda kurcaladıkca bilgilendiririm
    teşekkürler

kardeş madem cihaz elinde var bizi biraz bilgilendirsen hangi filmlerde takıldı.
  • Beyler ben de ilk nesil (wd hd player) mevcut.Bazı 1080p filmlerde takılma yapıyor.

Bu player da işlemci hızı daha iyi mi peki? takılmalar düzelir mi
  • işlemcisi daha gelişmiş bir işlemci yabancı forumlarda takılma sorunu olmadığı söyleniyor.ama bu forumda arkadaşın teki yurtdışından getirtmiş ve eski sorunların devam ettiğini söylüyor.yakında iyice netleşir
    işlemcisi- Sigma 8655
    ayrıca ramide 128 mb dan + 512 MB Ram da yüksetilmiş +Bellek 512 MB flash
  • o zmn bekleyip görmek lazım testleri bekleyip.
  • Filmlerdeki takılmalar derken, takılan filmler 1080p filmse başka şey, değilse başka şey anlamına gelir. Ben takılmanın işlemci gücünün yetmemesinden kaynaklandığını hiç sanmıyorum. Yurtdışı forumlarda Popcorn A110'nun sorun yaşadığı videoları bile sorunsuz oynattığı söyleniyor. Dolayısıyla takılmanın sebebinin olgunlaşmamış yazılım olması büyük ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 26 Ekim 2009; 7:02:51 >
  • Arkadaş 2 cümle yazıp gitmiş,
    Birazcık ayrınyıya resimlere vs ihtiyaç var.

1080p filmlerde 1080p olması sebebi ile takılıyorsa hepten çöktü demektir zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Arkadaş 2 cümle yazıp gitmiş,

bencede madem takılma yapmış biraz daha aydınlatsın bizi.bizde bilgilenelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayTÜRK

quote:

kusura bakmayın böyle vurdu kaçtı gibi olmuş :) takılma sanırım filmle alakalıydı . daha önce takılma yapılan bi iki film denedim artık takılmıyo .sanırım problemi çözmüşler
  • Peki dostum alet kapalı olduğunda da ısınmaya dewam ediyor mu? yani içine açma kapama switch ni koymuşlar mı
  • quote:

quote:

quote:

kusura bakmayın böyle vurdu kaçtı gibi olmuş :) takılma sanırım filmle alakalıydı . daha önce takılma yapılan bi iki film denedim artık takılmıyo .sanırım problemi çözmüşler

anlayan beri gelsin takılıyor mu takılmıyor mu? kardeş bir karar ver istersen millet sana odaklandı seçimini ona göre yapacak

hangileri takılıyor ya da WD1'de takılan hangi filmler WD2de takılmıyor

• Arkadaşlar Selamlar,

Doğru mu anlıyorum diye size sormak istediğim bir şey var; bende şu anda evde eski ama işimi gören Mikado 5.1 MD 558 model bir ses sistemi var. http://www.segment.com.tr/product.asp?numPageStartPosition=13&P_ID=1588&strPageHistory=cat&strKeywords=&strSearchCriteria=&PT_ID=182 görebilirsiniz. Homtech 567'ye 5+1 ve ayrıca da LCD TV'ye stereo olarak bağlı. Ayrıca da Xbox'ı HDMI ile tv'ye bağladığımdan her şekilde bu setten (Xbox oynarken de) işimi görecek şekilde ses alabiliyorum. Ancak bu set üzerinde optik ses girişi yok.

Sorum şu; bu cihazı incelediğim zaman üzerinde optik ses çıkışı ile kompozit video-ses çıkışı olduğunu gördüm. Bu şu anlama mı geliyor: Eğer bu cihazı alırsam Mikado'ya bağlamak için sadece kompozit çıkışı kullanabileceğim ve iki kanal üzerinden stereo çıkış alabildiğimden, dvd ya da ac3 ile kodlanmış divx izlesem bile 5+1 ses alamayacağım; ayrıca Mikado'nun arkasında stereo için tek iki kanal giriş bulunduğundan bunu ya cihaza ya da tv'ye bağlayabileceğim; ikisinden birisini seçmem lazım öyle değil mi?

Bir başka deyişle, Western Digital TV Live aldığımda o zaman mecburen Logitech Z-5500 gibi bir ses sistemi ya da optik ses girişi olan anfi ve hoparlörler alacağım; bu ses sistemi malesef o zaman eksik kalacak.

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla.

• valla internetten wd tv lıve videolu incelemelerine baktım .cihaz canavar gibi meşhur bbc sinin planet (hd) serisini çatır çatır oynatıyordu(diğer cihazlarda takıldığı söyleniyor) .türkiyeye gelsin bitane alacam.umarım fiyatı 300 tl geçmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayTÜRK -- 29 Ekim 2009; 14:06:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

quote:

quote:

quote:

anlayan beri gelsin takılıyor mu takılmıyor mu? kardeş bir karar ver istersen millet sana odaklandı seçimini ona göre yapacak

hangileri takılıyor ya da WD1'de takılan hangi filmler WD2de takılmıyor

mesela eski wd de gijoe nun 1080p sürümü takılıyordu artık bunda takılmıyor. yeni farkettiğim bi değişiklik de eskisinde wd yi kapatınca harici disk çalışmaya devam ediyordu yenisinde otomatik olarak hardiske giden güç kesiliyor. henüz online işlemlerini kullanamadım çünkü her wireless usbyle uyumlu değil. wireless stick almadan önce mutlaka netten uyumlu olduğu cihazlara bakıp öyle alın derim. yakın zamanda almayı düşünüyorum alınca online özelliklerini değerlendiririm

• quote:

değişiklik de eskisinde wd yi kapatınca harici disk çalışmaya devam ediyordu yenisinde otomatik olarak hardiske giden güç kesiliyor

bu habere çok sevindim.forumlarda eskisi hakkında bu konuyu okumuş ve canım sıkımıştı
  • Dostum gayet doğru anlamışsın WD HDTV den sesi 5.1 alabilmek için optik veya hdmı girişli amfi almak zorundasın.
    Diğer türlü bağlantılar ile ancak stereo ses alırsın.

Ama birde şu var birçok alıcı amfide kendisine 2 kanal gelen sesi 5.1 e SANAL OLARAK benzeterek 6 hpoarlöre dağıtıp verme özelliği var
    Tabii buda gerçek 5.1 değil sadece biraz benzer o kadar.

quote:

Orijinalden alıntı: Aegeus

Arkadaşlar Selamlar,

Doğru mu anlıyorum diye size sormak istediğim bir şey var; bende şu anda evde eski ama işimi gören Mikado 5.1 MD 558 model bir ses sistemi var. http://www.segment.com.tr/product.asp?numPageStartPosition=13&P_ID=1588&strPageHistory=cat&strKeywords=&strSearchCriteria=&PT_ID=182 görebilirsiniz. Homtech 567'ye 5+1 ve ayrıca da LCD TV'ye stereo olarak bağlı. Ayrıca da Xbox'ı HDMI ile tv'ye bağladığımdan her şekilde bu setten (Xbox oynarken de) işimi görecek şekilde ses alabiliyorum. Ancak bu set üzerinde optik ses girişi yok.

Sorum şu; bu cihazı incelediğim zaman üzerinde optik ses çıkışı ile kompozit video-ses çıkışı olduğunu gördüm. Bu şu anlama mı geliyor: Eğer bu cihazı alırsam Mikado'ya bağlamak için sadece kompozit çıkışı kullanabileceğim ve iki kanal üzerinden stereo çıkış alabildiğimden, dvd ya da ac3 ile kodlanmış divx izlesem bile 5+1 ses alamayacağım; ayrıca Mikado'nun arkasında stereo için tek iki kanal giriş bulunduğundan bunu ya cihaza ya da tv'ye bağlayabileceğim; ikisinden birisini seçmem lazım öyle değil mi?

Bir başka deyişle, Western Digital TV Live aldığımda o zaman mecburen Logitech Z-5500 gibi bir ses sistemi ya da optik ses girişi olan anfi ve hoparlörler alacağım; bu ses sistemi malesef o zaman eksik kalacak.

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla.

• Teşekküler Thai-Fun, elimizi cebimize atmak yine farz oldu :)

Saygılarımla.
  • kendi sitesinde desteklenen USB wi-fi'ler

http://wdc.custhelp.com/cgi-bin/wdc.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=3805

USB Wireless Cards:

Brand Model
    Belkin F5D8051 V3100
    Belkin F5D8055 v2
    Buffalo WLI-UC-G300HP
    Buffalo WLI-UC-G300N
    Buffalo Buffalo WLI-UC-GN US
    D-Link DWA-140 V1.30
    EnGenius EUB-9701
    Linksys WUSB100
    Linksys WUSB600N V1
    Trendnet TEW-644UB V1.0R
    Trendnet TEW-645UB
    Trendnet TEW-664UB V1.0R
    Sitecom WL-329 V1 001
  • Bu aletlere SATA Harici disk nasıl bağlanıyor...

Esasınrda şöyle sormam gerek, bu aletlere bağlanabilen SATA Harici diskler hangileri...
  • ürünün türkiyeye geliş tarihini bilen varmı arkadaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

quote:

Orijinalden alıntı: muratkan

Firmware desteğini en fazla hangisi sağlıyorsa o en iyisidir.

DTS desteği falan ??

Yahu MKV indiriyorsun ama salonunda DTS çözücü ses sitemin yoksa hiç bulaşmayın bu tip aletlere. "DTS çözücüm yok ben TV den ses alıyorum o yüzden DTS özellikli olması lazım alacağım aletin "
    Yahu bırakın bu işleri o zaman .

Allah rızası için siz de bu tip yorumları bırakın

şu dediğinizin mantıklı bir tarafını bana söyleyin forumlarda yazmayı bırakayım

dts ses sistemi sahibi olarak daha keyifli izlersin demek başka dts ses sistemin yoksa bu işleri bırak demek bambaşka bir şey

yoksa kim ister gümbür gümbür film izlemek varken tvnin hoparlörlerine mahkum olmayı

herkesin bütçesi bir yere kadar yapacağımız yorumlarda bunlara dikkat edelim

kesinlikle bu işler bütçe meselesi katılıyorum yahu orjinal blu-ray alin o zaman madem gercek film keyfi istiyorsunuz mkv dediğiniz olay hiç bir zaman blu-rayin yerini tutamaz divx in dvd nin yerini tutamadığı gibi .olay sırf sesle bitmiyor malesef.
    ilk wd player dts çözemiyordu çok eksik bir özellik bencede o yüzden şu an bende alacağım bu yeni modelden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zilgar -- 31 Ekim 2009; 1:48:12 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.