Binbaşı
21 Ekim 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 2)
Gönderileri
merhaba,

forumda araştırmalarım sonunda yaklaşık bir yıl kadar önce media marktan nilfisk elite süpürge aldım 1250 liraya. bunu forumun ilgili bölümüne yazdığımdan ne zaman foruma girsem bir adet özel mesaj geliyor memnun musunuz diye.

alacak olanlar için negatif-pozitif yönlerini yazayım ki ona göre karar verin,

- ön tekeri küçük kendi kablosu vs gibi bir şeye takıldı mı üzerinden geçemiyor.

- koldan kumandası güzel fakat, diyelim ki süpürge köşede siz diğer tarafı süpürüyorsunuz veya süpürge ile kumanda arasına gövdeniz girmesi durumunda çekmiyor.

- süpürgenin ana gövdesinin üzerindeki siyah boyada zamanla ince kılcal çizikler oluşuyor keza alüminyum borusu için de geçerli bu durum.

- başlık/fırça sı yere tam yapıştığından prinç tanesi vs gibi bir şeyi alamıyor siz ileri geri yaptıkça yerdeki cismi ileri ittiriyor. süpürgeyi kaldırıp o şeyin üzerine koymak gerekiyor almak için.

- muadil torba kullanamıyorsunuz çünkü çekim gücü yüksek olduğundan en iyi muadil torbanın bile filtrasyonu yetersiz kalıyor.

- orijinal torbaları çok pahalı, 4 adet torba 40 lira, yani 1 torba 10 lira, şaka gibi.

- yılda bir değiştirseniz veya max 2 yılda 1. hepa14 filtre 120 lira. onu da tek bulmak zor. media markta 8 torba+hepa14 filtre 180 lira.

- orijinal başlığı yerine media marktan 89 liraya turbo başlık almak gerekiyor tam verim için. turbo başlık kendi sitesinde 180 lira.

- kabloyu geri sarma mekanizması verimli çalışmıyor, sık sık takılıyor.

- üretimi çin. enerji verimliliği D, halı süpürme değeri B. kendi kataloğundan. (( enerji verimliliği D yerine B de olabilir tam emin olamadım şimdi ))

bunlar negatif yönleri, gelelim şimdi pozitif yönlerine ;

- sessiz.

- çekim gücü yüksek, sanırım daha yükseği yok piyasada.

- sağlam.

- maillerinize anında nazikçe dönüş yapan bir Türkiye temsilcisi var.

- koldan kumanda fonksiyonları ve kumandanın bizzat kendisi çok işe yarıyor pratikte. çekim gücünü ayarlama gibi kullanışlı özellikleri mevcut.

- hepa14 filtresi olması muazzam. dışarı toz kaçırma gibi bir durum olanaksız.

- orijinal torbanın filtrasyonu mükemmel. hepa14 filtreye pek iş düşmüyor orijinal torba ile. (( bir defasında pc temizleme esnasında kopan klavye tuşlarını torbadan bıçakla kesip çıkarmak bile zor oldu. çok sağlam yani orijinal torbalar ))

- kablosu uzun, ev çok büyük değilse tek noktadan evi süpürebilirsiniz.

sonuç olarak ;

tekrar alır mıyım derseniz, düşünürüm ve sanıyorum dyson alırım. dyson ile tek endişem gürültülü çalışması. bu açıdan tekrar düşünüp nilfisk alabilirim. çünkü dyson almazsan nilfisk alırım.
merhaba

ip6 ile ios kullanmaya yeni başladım. şimdi ;

- telefondaki, misal fotoğrafları wifi de otomatik icloud a atıyor. ancak bu foto.lar hala telefonda da bulunuyor. telefondan silince icloud tan da siliniyor mu ?

öyle ise icloud un mantığı nedir ? bize verdiği 5 gb alanı istediğimiz gibi yönetemiyor muyuz ?

veya paralı saklama alanı satın alınca mı istediğimiz veriyi telefonda istediğimizi veriyi icloud da saklayabiliyoruz ?

teşekkürler
merhaba,

evdeki masaüstü pc min miadının dolması nedeniyle mini bir pc veya htpc gibi birşey almak istiyorum. teknik konularda bilgim yok malesef.

öncelikle oyun oynamayacağım.

daha çok 1080p/60fps olmak üzere 2k/4k vidyoları amatörce editleyebileceğim/kes-kopyala müzik ekle vs gibi...

bu vidyoları ve filmleri akıcı oynatabilecek

günlük işleri yapabileceğim

2+1/5+1 bir gibi ortalama bir ses sistemine bağlayabileceğim

42" üzeri tv ye bağladığımda sorunsuz çalışacak

ssd li ve güçlü ekran kartı olan ve beni 3-5 yıl en az idare edebilecek nasıl bir htpc almalıyım.

teşekkürler
Merhaba arkadaşlar

Cooler Master Elite kasam var. Açma kapama tuşuna basınca elektrik anlık kasaya gidiyor ve kesiliyor. Bu 1 saniye gibi zamanda oluyor. Hani aracın aküsü iyice azalınca marşa basarsınız anlık çalışır gibi yapar ve çalışmaz ya aynı onun gibi.

Sizce sorun nerede olabilir.

Teşekkürler

merhaba,

CANON EOS 100D+18-55mm DC+40mm STM >>>> 1590 TL
CANON EOS 100D+18-55mm IS STM >>>>>>>>> 1272 TL

fiyata geliyor. yeni bebek oldu, onun fotoğraflarını, aile gezi vs çekeceğim. arada da 720p video çekerim. elimde bulunan ixus kompakt makine artık yetmiyor. 100d boyutu dolayısı ile hem taşıma kolay olur hem de hanım da rahat kullanır diye düşünüyorum.
40 mm ile alırsam 320 lira fark oluyor ve bütçemi biraz zorluyor. acaba önce kit lens ile başlayıp kendimi geliştirince ikinci el bir lens mi alsam bilemedim.

300 lira civarına ileride ikinci el 40 mm eşdeğeri lensler alınabilir mi ayrıca amatör birisi için 40 mm şu an gerekli mi sizce ? son sorum bu cihazın video süresi sınırlıymış ama ne kadar olduğunu bulamadım. sürekli çekimde 720p video süresi ne kadar dakika ?

teşekkürler

NOT :fiyatlar yurtdışıdır.
sistemimde kalan son parça, sıfır olarak aktepe sound tan aldım birkaç yıl kullandım, sorunsuz temiz tamirsizdir, fiyat 190 liradır.

iletişim özel mesaj
quote:

Orijinalden alıntı: Produce

Merhaba
Cihazlar satıldımı

comp. satıldı diğerleri şimdilik duruyor, özel mesajınızı cevapladım, teşekkürler
2 yıl kadar önce aracıma bağlattığım ses sistemimi satıyorum. Ürünler temiz, sorunsuzdur ve tarafımdan sıfır olarak alınmıştır. İzmir içi test edebilirsiniz.

-alpine 9880 cd usb ana ünite > 350 TL
-dls r6a 80 rms compenant > 250 TL
-rf p210 250 rms kapalı kutu subwoofer > 250 TL
-xetec 4g mk600 110 rms * 4 kanal alman üretimi murtaş tan alınma amplifikatör > 300 TL

kablolar, sigorta vs dahil toplam 1150 istiyorum. İletişim için özel mesaj lütfen.
2 yıl kadar önce aracıma bağlattığım ses sistemimi satıyorum. Ürünler temiz, sorunsuzdur ve tarafımdan sıfır olarak alınmıştır. İzmir içi test edebilirsiniz.

-alpine 9880 cd usb ana ünite > 350 TL
-dls r6a 80 rms compenant > 250 TL >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> SATILDI
-rf p210 250 rms kapalı kutu subwoofer > 250 TL
-xetec 4g mk600 110 rms * 4 kanal alman üretimi murtaş tan alınma amplifikatör > 450 TL

**********AMFİ. ve COMP. SATILMIŞTIR**************

kablolar, sigorta vs dahil toplam 1300 istiyorum. İletişim için özel mesaj lütfen.
6 yıldır smileadsl kullanıyorum, malumunuz geçtiğimiz dönemde d smartnet olarak adı değişti. aralık ayında beni arayan d smartnet müşteri temsilcisi eski kullanıcıyım diye 24 ay taahhütlü aylık 17 TL ye hd maxi paket sundu bende fiyat uygun diye kabul ettim.

akabinde benim 49 TL olan limitsiz adsl faturam 60 TL oluverdi !!! neden çünkü 24 ay taahhütlü tv üyeliği aldığım için yeni kampanyaya geçirilmişim !!!

kısaca göz göre göre 49 TL yerine 60 TL ödüyorum ve bana 10 TL kaşla göz arasında iteleyiverdiler !!!

kendilerini buradan tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum...
Hakkında
Forum İmzası:
izmir
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.216
İkinci El Bölümü Mesajları: 26
Konularının görüntülenme sayısı: 322.165 (Bu ay: 378)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 35 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.