Şimdi Ara

WD TV Live Özel Yazılım Kurulumu Detaylı Anlatım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
2
Favori
26.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • var arkadaşım orjinal yazılımdaki ver dosyasının içinde yazan 1.02.21 i 1.02.22 yazıp kaydetmen yeterli olur .böyle yaparak sürüm yükseltmiş gibi wd yi kandırıp eski sürümü tekrar yükleyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faracrasher -- 6 Kasım 2010; 1:58:55 >
  • MErhaba,

Orjinal sürüme geçiş yapılabiliyor bilgisini aldıktan sonra b-rad 4.2.2 sürümünü sisteme yükledim.. tmel yapaılandırmalarıda yaptım .. hatta belki çok performanlı olmasada rTorrent ile download bile yapabiliyorum :)

MErak ettiğim bir konu var... internette araştırdım bira ama pek sonuç alamadım ...
    Bir cok özel plugin var.. mesela hava raporu veya ses kontrolu ozelligini getiren pluginler... bunları tam olarak nasıl yüklüyoruz, bir tecrübenişz var mı ?
  • burdaki bilgler doğrultusunda yeni versiyon yükledim cihazıma. herşey yolunda. ancak bir sıkıntım var. internetten orjinal bluray indirip izliyorum. bazı bluray filmlerin içinde 1080p çözünürlüğün yanında düşük çözünürlüklü alternatif versiyonlarını koyuyorlar. yani 1080p nin yanında 480p gibi. cihazımla filmi açarken otomatikmen düşük çözünürlüklü versiyonu açıyor. 1080p ye geçiş yapamıyorum. pc den 1080p otomatik açılıyor ama cihazda o versiyonu açamıyorum. cihazın ayarlarını kurcaladım ancak bir bilgi bulamadım. yardoımcı olabilirmisiniz bu konuda?
  • bu konunun devamı gelecek mi?
  • Gelir herhalde ama bu yakında bir durağanlık söz konusu
  • en son yazılımı (1.03.49_V) ne zaman çıktı arkadaşlar ..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfunckrk -- 16 Kasım 2010; 22:39:34 >
  • Bugün çıktı sanırım.
    Soru:LG external dvd aldım.Nasıl izliyebilirim?
  • bu başlık için çok teşekkürler. gerçekten devam etmesi gereken bir başlık. ben epeyce sayfa bekliyordum bu kadar zamanda. başka bir yerde mi devam ediyor acaba?
  • anlatım kısmında kurulumdan sonraki telnet ile başlayan ve devam eden kısmı yapmamız şart mıdır?
  • güncel...
  • anlaşılan bu yazı devam etmeyecek!
  • galiba devam etmeyecek
  • konuyu devam ettirecek herhangibir durum yok. sorunlariniz, istekleriniz varsa belirtin, yardimci olmaya calisiriz.
    Ben pluginleri bir ara denemistim ama pek verimli calismiyor, ben tavsiye etmiyorum guncel veriyon icin.
    en son yazilim 1.02.21_WDLXTV.COM_WDLXTV_LIVE-0.4.3.1, yeni cikan resmi yazilim ve konu basligiyla alakasi yok.
    Her kablosuz adaptoru tanitamadiginiz gibi her harici dvd surucusunu de tanitamazsiniz.
  • özel yazılımı kuruyorum ancak wdtvplugins te sadece reboot now var ve hiçbir değişiklik görülmüyor.
  • hocam olayi yanlis anlamissin. Bilgisayardan wdtv nin aldigi ip numarasini kullandigin browser a gir. kullanici ve Sifre "wdlxtv".
    Karsina cikan webend arayuzu. Buradan yazilimin getirdigi ozellikleri kullanabilirsin. Pluginlerin yuklenmesi daha farkli bir olay.
  • ben en son sürüme yükselttim genede b-rad yazılımlarını yükleyebilirmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sennedjemus

ben en son sürüme yükselttim genede b-rad yazılımlarını yükleyebilirmiyim.

Yükleyebilirsin. WD kendi yazılımında olsun b-rad yazılımında olsun wdtvlive.ver adı verilen bir dosya vardır yazılımla gelen. b-rad yazılımını kurmak için wdtvlive.ver dosyasını not defteri ile açman ve altta yazan yerlerde bir değişiklik yapman lazım.

VERSION='1.02.21.WDLXTV_LIVE-0.4.2.2'LOCATION='wdtvlive.bin' yazar bu dosya içinde senin koyu ile gösterdiğim yeri değiştirmen lazım son kurduğun resmi yazılım 1.04.10 olsa gerek.

b-rad yazılımın da 1.02.21 olan yeri 1.04.11 yada 1.04.12 yapman b-rad yazılımının kurulması için yeterlidir. Cihaz 1.04.10 yazılımın dan daha sonra çıkan bir yazılım sanıp b-rad yazılımını kuruyor.

Yazılımı kurduktan sonra cihazın yazılım bilgisi olan kısma bakmana da gerek yok. Yazılımın kurulduğu zaten belli oluyor. Yazılım bilgi ekranına bakarsan 1.02.21 olarak göründüğünü görürsün zaten de

Fakat en son sürümle gelen özellikleri ve düzeltmeleri unutman gerekir b-rad yazılımını kurduktan sonra. En son resmi yazılımla gelen özellikler devre dışı kalıyor çünkü. Bu da çok doğal bir durum zaten

• Ben en son b-rad in custom firmware ini yükledim baslar baslamaz bi hata yazısı çıktı bi kaç dilde hiç bi şekilde cihaz açılmıyo eski sürüme nasıl dönerim recovery si varmı lütfen yardım
  • O hata yazısı içersin de firmware ve usb gibi kelimeler geçmekte mi bir de yazıların belli yerlerinde kırmızı renk de yuvarlak halkalar var mı ve o halkaların için de gine kırmızı renk de çapraz çizgi var mı?

Olmadı Fotoğraf makinen veya fotoğraf çekme özelliği olan telefonun varsa fotoğrafını çekip ekranın o hata mesajını buraya koyarsan daha net yardımcı olmaya çalışırız.

Ama ilk baş da dediğim gibiyse resmi siteden son yazılımı indirip usb belleye atıp cihaza bağla.

Bende de b-rad yazılım var. Sheet yapıyorum. Üç farklı şekilde olan Sheet ayarları aynı anda çalışır mı diye bir dosyayı açıp atta yer alan ayarlardan başında tek # işareti olan yerlerin başındaki o işaretleri kaldırıp kurmaya çalıştığım da ekran mavi kalmış bende fiş den çekmiştim sonra tekrar açınca WD logosundan sonra bir hat mesajı çıkmıştı içinde firmware usb diye yazılar vardı. Ve mesaj içersinde yukarıda söz ettiğim kırmızı çemberler vardı.

İçinde cihaza ait yazılım olan başka bir usb belleği takınca cihaz düzeldi ve sorunsuz yazılım kurup açıldı.

#config_tool -c MSHEETMODE=std
    ## 1280x460 (horizontal banner at top) sheet mode:
    #config_tool -c MSHEETMODE=sheet
    ## 500x720 (vertical banner on right) wall mode:
    #config_tool -c MSHEETMODE=wall

• devam edelim....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.