Şimdi Ara

WD TV Live Özel Yazılım Kurulumu Detaylı Anlatım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
2
Favori
26.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar lutfen yardım wdlxtv nin son wersiyonunu indirdim rtorrentten kurulumu sorunsuz yaptım catır catır dosya indirmeye basladım die sewinirken alet pat die kitlenip kalıo max. 1 saat icinde resmen sisio alet explorerdan arayuze giremiosn naparsan yap fişi cekmek zorundasın tum emeklerde bosa gidio bu sorunu cozebilen warmı ?..
  • Ftp protokolu ile dosya transferi yaparsan daha saglikli olur, zaten kucuk dosyalarda (1gb gibi) bir sikinti cikmiyor. "winscp" yi kullanabilirsin ucretsiz ve oldukca basarilidir.

Orijinalden alıntı: faracrasher

çok teşekkürler kelfender2, dediğin şekilde DD yi çalıştırdım ve şu anda ilk downloadları gerçekleştiriyor ancak merak ettiğim bir şey var normalde bilgisayarımdaki filmleri wd ye bağlı harddiske kopyala yapıştırla gönderip hd yi düzenleyebiliyordum ancak şu anda pcden hd ye film gönderemez oldum ,wd deki hd yi görüyor içinde gezip filmleri pc den izliyorum ama transfer yapmak istediğimde ağ hatası alıyorum sorunun ne olduğunu yada nasıl aşacağımı söyleyebilirmisin ?

Oncelikle diski bir defrag programi ile duzenle. rtorrent setting-connections dan ram oranini arttirmayi dene.
    Ayni anda kac torrent kullaniyorsun ? eger torrent benim icin cok onemli diyorsan torrent programinin daha cok islemci gucu ayirabilirsin.

Orijinalden alıntı: savioreagle

arkadaslar lutfen yardım wdlxtv nin son wersiyonunu indirdim rtorrentten kurulumu sorunsuz yaptım catır catır dosya indirmeye basladım die sewinirken alet pat die kitlenip kalıo max. 1 saat icinde resmen sisio alet explorerdan arayuze giremiosn naparsan yap fişi cekmek zorundasın tum emeklerde bosa gidio bu sorunu cozebilen warmı ?..

• usenet calisiyor mu bu yazilimla?
  • Orijinalden alıntı: kelfender2

Ftp protokolu ile dosya transferi yaparsan daha saglikli olur, zaten kucuk dosyalarda (1gb gibi) bir sikinti cikmiyor. "winscp" yi kullanabilirsin ucretsiz ve oldukca basarilidir.

Orijinalden alıntı: faracrasher

çok teşekkürler kelfender2, dediğin şekilde DD yi çalıştırdım ve şu anda ilk downloadları gerçekleştiriyor ancak merak ettiğim bir şey var normalde bilgisayarımdaki filmleri wd ye bağlı harddiske kopyala yapıştırla gönderip hd yi düzenleyebiliyordum ancak şu anda pcden hd ye film gönderemez oldum ,wd deki hd yi görüyor içinde gezip filmleri pc den izliyorum ama transfer yapmak istediğimde ağ hatası alıyorum sorunun ne olduğunu yada nasıl aşacağımı söyleyebilirmisin ?

Oncelikle diski bir defrag programi ile duzenle. rtorrent setting-connections dan ram oranini arttirmayi dene.
    Ayni anda kac torrent kullaniyorsun ? eger torrent benim icin cok onemli diyorsan torrent programinin daha cok islemci gucu ayirabilirsin.

arkadaslar lutfen yardım wdlxtv nin son wersiyonunu indirdim rtorrentten kurulumu sorunsuz yaptım catır catır dosya indirmeye basladım die sewinirken alet pat die kitlenip kalıo max. 1 saat icinde resmen sisio alet explorerdan arayuze giremiosn naparsan yap fişi cekmek zorundasın tum emeklerde bosa gidio bu sorunu cozebilen warmı ?..

oncelikle ilginiz için cok tesekkür ederim işlemci gucunu ne kadar artırsam kapasite durumu nedir sizde de bu takılma durumu gozleniyormu acaba bana özel bi durummu bu?...

• Bnede bir sorun yok, torrent sayisi arttikca disk usb den bagli oldugundan zorlanabiliyor. Wdtv live kapali iken dediskiniz calisir durumda degil mi?
    Standby a gectiginden cihaz duruyor olmasin
  • bu yazılımla hotfile dan dosya indirebilir miyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelfender2

Bnede bir sorun yok, torrent sayisi arttikca disk usb den bagli oldugundan zorlanabiliyor. Wdtv live kapali iken dediskiniz calisir durumda degil mi?

hayır cihazı kapattıgımda disk durmuyor fakat dun gece rtorrent isimli bir klasor actm diskin icine otomatik dosyalar olusturdu icine sonra indirilcek yer olarak onu gosterdim sabaha kadar bir daha donma yasamadım en fazla kullanılan bellek die bi secenek war onu 2500 mb yaptm ama yinede alttaki simgede ram işareti olan yer surekli %100 olarak calısıyor bu duruma bir cozum bulamadım ikinci torrent dosyasını attıgım anda yarım saat icerisinde donup kitleniyor kutu rica etsem rtorrentteki ayar pencerisinin resmini cekip ayarlarınızı gonderme sansınız warmı?...
  • Super konu mesajım bulunsun.
  • Simdi sikinti surada rtorrent in dosyayi kaydettigi yeri duzgun gostermemissin, hdd yerine wdtv nin ram bolumune kaydediyor, haliyle ram dolunca duruyor rtorrent.
    webend arayuzune gir ve rtorrent ikonunun altindaki bolmeden bu degisikligi yapabilirsin.

Suan sehirdisindayim, yaparsin buyuk ihtimal ama sikinti cikarsada adim adim anlatirim neler yapman gerektigini. Kolay gelsin.

@iorfa
    usenet icin program mevut ama denemedim, performansini bilmiyorum acikcasi.

@cafein34
    bir onceki sayfaya bak hocam.
    quote:

quote:

Bnede bir sorun yok, torrent sayisi arttikca disk usb den bagli oldugundan zorlanabiliyor. Wdtv live kapali iken dediskiniz calisir durumda degil mi?

hayır cihazı kapattıgımda disk durmuyor fakat dun gece rtorrent isimli bir klasor actm diskin icine otomatik dosyalar olusturdu icine sonra indirilcek yer olarak onu gosterdim sabaha kadar bir daha donma yasamadım en fazla kullanılan bellek die bi secenek war onu 2500 mb yaptm ama yinede alttaki simgede ram işareti olan yer surekli %100 olarak calısıyor bu duruma bir cozum bulamadım ikinci torrent dosyasını attıgım anda yarım saat icerisinde donup kitleniyor kutu rica etsem rtorrentteki ayar pencerisinin resmini cekip ayarlarınızı gonderme sansınız warmı?...

• hem osd tema hemde b-rad yazılımını kullanabilirmiyiz?
  • quote:

Simdi sikinti surada rtorrent in dosyayi kaydettigi yeri duzgun gostermemissin, hdd yerine wdtv nin ram bolumune kaydediyor, haliyle ram dolunca duruyor rtorrent.
    webend arayuzune gir ve rtorrent ikonunun altindaki bolmeden bu degisikligi yapabilirsin.

Suan sehirdisindayim, yaparsin buyuk ihtimal ama sikinti cikarsada adim adim anlatirim neler yapman gerektigini. Kolay gelsin.

@iorfa
    usenet icin program mevut ama denemedim, performansini bilmiyorum acikcasi.

@cafein34
    bir onceki sayfaya bak hocam.
    quote:

quote:

rtorrenti kaydettiğim yeri duzgun gosterdim direk tasınabilir disk e yuklemeyi yapıyor. onun dısında wdlxtv config bolumunden acılısta goruceği disk i de gosterdim rtorrentin config kısmına da mount edilmiş olan usb surucusunu gosterdim onlarda hic bir problem yok. rtorrenti web arayuzunden actıgımdan sol alt kosede ilk simge diskteki bos alanı gosterior onda bi problem yok tasınıbilirdeki bos alanla aynı yani tasınabilir diskteki bos alanı goruyor fakat onun yanında ram işareti olan yer surekli %100 de ve takılıp donmanın bu yuzden oldugunu dusunuorm

kelfender2 arkadasım bir de son olarak web paneline dısardan baska bi pc den nasıl bağlanabilirim hangi portu acmam gerekio bu konudada yardımcı olabilrseniz cok sewinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savioreagle -- 11 Şubat 2011; 17:30:46 >

• hotfile için brad yazılımını kurmak yeterli geliyormu hangi program aracılıgıyla yapılıyor bunlar ?

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: venom88

Hotfile **** için programı kullanıp deneyen varmı deneyimlerini buraya yazarlarsa çok sevinirim .
    .
    Destekledigi dosya saglayicilari; rap.id.sh.are.com (+premium), uplo.a.ded.to (sadece premium), net.lo.ad.in (+premium), youtube.com (+playlist download), me.ga.upl.oad.com (+premium), ne.tfo.ld.er.in, fil.efa.ctor.y.com, de.posit.file.s.com and fi.les.er.ve.com ve hot.fi.le.com (sadece premium). ftp den indireceksenftp://user:password@host.tld/ seklinde yazarak indirebilirsin.

Bende premium olmadigi icin denemedim ama bir sikinti yok gayet basarili.

@sennedjemus

Acil yardim diye mesaj atiyorsunuz,biz sizin icin forumlari kurcaliyoruz, cozum bulmaya calsiyoruz, siz cevap bile yazmiyorsunuz. Sonucu yazinki ayni sikintilari yasiyanlar olursa faydalansin.

• @savioreagle
    cpu kullaniminin %100 olmasi muhim degil bende de ayni bir problem yok. .mnt dosyar vardir saniyorum. eger 2.5" hdd kullaniyorsan ondanda kaynaklaniyor olabilir.
    Eger torrent benim icin oncelikli diyorsan, son care olarak telnet ile alete baglan
    "pidof rtorrent" komutunu yaz, xxx seklinde rtorrent programinin kimlik numarasini vericektir
    "renice -20 xxx" seklinde gir, normali onceligi +20 dir, -20 yaparak rtorrentin onceligini yani cpu dan daha fazla pay sahibi olmasini saglayabilirsin. Yalniz bu islemden sonra filmlerin yuklenmesi daha uzun surer ve takilmalar yasaybilirsin.
    Fisi cekip takarsan tekrar eski konumunu alacaktir.

kolaygelsin
  • "winscp" ile maalesef bağlantıyı sağlayamadım her login teşebbüsümde " invalid access to memory" hata mesajıyla karşılaşıyorum.....
  • quote:

@savioreagle
    cpu kullaniminin %100 olmasi muhim degil bende de ayni bir problem yok. .mnt dosyar vardir saniyorum. eger 2.5" hdd kullaniyorsan ondanda kaynaklaniyor olabilir.
    Eger torrent benim icin oncelikli diyorsan, son care olarak telnet ile alete baglan
    "pidof rtorrent" komutunu yaz, xxx seklinde rtorrent programinin kimlik numarasini vericektir
    "renice -20 xxx" seklinde gir, normali onceligi +20 dir, -20 yaparak rtorrentin onceligini yani cpu dan daha fazla pay sahibi olmasini saglayabilirsin. Yalniz bu islemden sonra filmlerin yuklenmesi daha uzun surer ve takilmalar yasaybilirsin.
    Fisi cekip takarsan tekrar eski konumunu alacaktir.

kolaygelsin

öncelikle ilgilendiğiniz icin cok tesekkür ederim.
    mnt dosyası dediğiniz nerde oluyor acaba ben su an tum ayarları sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim su an icin tek sorunum torrente indirmesi için 2. dosyayı attığımdan yaklasık 15 dk sonra kesinlikle kutu donuyor. ama tek dosya atayim yuklemek icin boyutu ne olursa olsun kesinlikle kitlenmiyor ayarlardan ilgili seceneği bulamadım cozum olarak sadece 1 dosya indir seceneği olsa sıkıntı kalmayacak biri bitip diğeri başlayacak umarım yardımcı olabilrsiniz...

• .mnt dosyasi torrent klasorunun icinde olmasi gerekiyor. muhtemelen vardir yoksa indirmezdi, windows uzerinde gizli dosya olarak gorundugunden, gizli dosyalar gorunur sekilde bakabilirsin.
    Ne yazikki siraya koyma gibi bir secenek yok, plugin vs e mevcut degil.
    Problem hdd den kaynaklaniyor saniyorum.defrag yaparak deneyebilirsin. islemciden kaynaklaniyorsa da bahsettigim yontemle bunu test edebilirsin.
  • !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmak -- 24 Şubat 2011; 22:56:49 >
  • Kurulum için usenet özelliklerini de anlatarak kendimce güncel bir bir yazı yazdım. sürçü lisan ettiysem affola:

http://www.soulsmasher.net/wd-tv-live-ve-diger-surumleri-medya-oynaticisini-ftp-torrent-ve-de-usenet-ozellikli-bir-sunucuya-donusturmek/

düzenleme:

pluginleri kurmak için bir usb belleğe sadece inen .app dosyasını atıp cihazı telnet ile ya da web arayüzünden yeniden başlatmanız yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soulsmasher -- 17 Mart 2011; 22:48:27 >

• Yarın-öbürgün torrent v.s. kullanırsam güzel bir kaynak. Elinize sağlık.
  • mrb,
    her şeyi yaptım ama" SSH Kullanımı" bölünü geçemedim...

cd /tmp/media7usb7
    1s

dedikten sonra usb1 usb2 seçenekleri gelmiyor.
    NOT=1.03.49_V_WDLXTV.COM_WDLXTV_LIVE-0.4.7.3 kurulu...

pc den İP no yazıp WDLXTV arayüzüne girebiliyorum
    sol tarafta kırmız yananlar= "nzbgetweb" , "rtorrent" "NFS Server" ..
    yeşil yananlar şunlar=
    "mt-daapd"
    "umsp"
    "FTP Server"
    "Samba Server"
    "SSH Daemon"
    "Telnet Daemon"
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.