Şimdi Ara

WD TV Live Özel Yazılım Kurulumu Detaylı Anlatım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
128
Cevap
2
Favori
24.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 9 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 53
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
 • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 20 saat 4 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
 • Favoriye Eklediklerim 2
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • kelfender2 (14 mesaj) faracrasher (9 mesaj) mkamilturan (8 mesaj) sennedjemus (8 mesaj) Doktorxl6 (8 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (1 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Medya Oynatıcılar >> WD TV Live Özel Yazılım Kurulumu Detaylı Anlatım
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  593 Mesaj
  Konu Sahibine Özel


  Maslak ElectroWorld açıldığında ilk önce 200 liraya Egreat M33A aldımancak torrent ve benzeri uygulamaları kullanmak için sata disk bağlamak gerektiğini öğrenince bin bir güçlükle geri verdim ve yerine 240 liraya WD TV Live aldım; çünkü B-rad'in yazılımı ile torrent indirme eklenebiliyordu. Eve geldim ve normal yazılımla bir kaç gün kullandım performansı gerçekten çok iyiydi. B-rad'in yazılımını anlamakta oldukça zorlandım ve kendime söz verdim: Bu işi anladığımda bir klavuz hazırlayacağım. Şimdi sözümü tutuyor ve Klavuz başlıyorum.  OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN NE BEN SORUMLUYUM NE DE DONANIMHABER SORUMLUDUR!  Uyarımızı da yaptıktan sonra şunu belirtmeliyim her zaman elimden geleni yapmaya hazırım.  Kuruluma başlamadan önce kazanacağınız ek özellikleri anlatayım:

  Torrent idirme

  HTTP/FTP link indirme(dahili otomatik unrar eklentisi)

  nbzget uygulaması

  Film Afişleri (kendiniz Ayarlayacaksınız)

  Bağalığınız diske ağ içinden ftp ulaşımı

  UMSP(Apple trailer ve gibi video ve radyo sitelerine ulaşım)  Kuruluma geçmeden önce baştan sona kurulumu okuyunuz.

  Önce bu dosyayı indirin (aradki tireyi kaldırın)http://rapid-share.com/files/378313103/1.02.21_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.4.2.0.zip  Şimdi geçelim işleme:  Hazırlık  İndirdiğiniz dosyayı açtığınızda içinden 8 dosya ve bir klasör çıkacaktır bunları bir klasöre taşıyın  wdtvlive.ver

  wdtvlive.bin

  wdtvlive.fff

  smb.conf

  S00custom-options

  README

  net.mounts

  Changelog

  dosyaları ve orig.images klasörü  S00cutom-options dosyasını notepad ile açalım içinden istediğimiz ayarları yapalım. Merak etmeyin bu ayarlar daha sonra değiştirilebilir.  Burada istediğimiz özelliği aktifeleştirmek için altındaki komut satırının başındaki # işaretini kaldıralım örnek olarak  Örneğin Torrent uygulamasını aktifleştirmek için  ## enable Deluge bittorrent client (default disabled)

  ## *** lighttpd webserver must be enabled to use webui ***

  #config_tool -c DELUGE=ON  Buradaki #config_tool -c DELUGE=ON satırının başındaki # işaretini kaldırın  Afişleri açmak için  ## Movie sheet modes (only one can be enabled at a time)

  ## unless you have sheets for each mode you will encounter oddities switching around modes

  ## AKA this isn't magic

  ## Full screen std mode:

  #config_tool -c MSHEETMODE=std

  ## 1280x460 sheet mode:

  #config_tool -c MSHEETMODE=sheet

  ## 500x720 wall mode:

  #config_tool -c MSHEETMODE=wall bölümünü de  ## Movie sheet modes (only one can be enabled at a time)

  ## unless you have sheets for each mode you will encounter oddities switching around modes

  ## AKA this isn't magic

  ## Full screen std mode:

  config_tool -c MSHEETMODE=std

  ## 1280x460 sheet mode:

  config_tool -c MSHEETMODE=sheet

  ## 500x720 wall mode:

  config_tool -c MSHEETMODE=wall  Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız ben kendi kullandığım S00custom-options dosyasını buraya koyuyorum isterseniz buu da kullanabilirsiniz  http://rapid-share.com/files/408986140/S00custom-options (tieyi kaldırmayı unutmayın)  UYARI: Standby modundayken etherneti kapatma özelliğini önermiyorum bir kullanıcı kapatmış ve geriye açmak konusunda sorunlar yaşamıştı.  Hp usb disk storage format tool indir  Yukarıdaki adresten Hp usb disk storage format tool'u indirin ve kurun usb belleğinizi bilgisayarınıza bağlayıp progarmı çalıtırın ve bu program üzerinden flash belleğinize FAT32 olarak format atın ancak Quick formatı İŞARETLEMEYİN. Start diyip başlatın 1-2 dk kadar sürebilir merak etmeyin formatlandıktan sonra rardan çıkarttığınız dosyalarıyı flash belleğinize atın attığınız S00custom-options dosyasını düzenlediğinizden veya benim dosyamı koyduğunuzdan emin olun ve şimdi belleğinizi bilgisayardan güvenli kaldır dedikten sonra çıkartın.  Eğer en güncel orjinal yazılımı kullanıyorsanız wdtvlive.ver dosyasını notepadle açın ve 1.02.21 kısmını 1.02.30 gibi daha yüksek bir sayı yapın.  Yükleme  Wd'nin fişini çekin ve usb belleğinizi arkadaki usb portuna bağlayın ve fişi takın yeni yazılım bulundu diye uyarı veriri ok a basın ve yüklensin mi der sağ yön tuşuna bası ve ok a basın. Eğer yeni yazılım bulundu demezse yukarıdaki wdtvlive.ver dosyasını düzenleme işlemini yapın. yükleme başlayacak ve bir kaç dakika içersinde yüklenir yükleme yarıda kalırsa ağaıdaki kurtarma işlemini uygulayın.  Yarıda Kalan Yazılımı kurtarma  Bu adresten en son yazılımı indirin flash belleğinizi yukarıda verdiğim formatlama programı

  ile FAT32 olarak formatlayın ve indirdiğiniz zip dosyasının içinden çıkan dosyaları ( PDF DOSYASI HARİÇ) flash belleğinize atın. wdtvlive.ver dosyasını yukarıdaki gibi modifiye edip kaydedin. Güvenli kaldır dedikten sonra çıkartıp fişini çektiğiniz WD TV Live'ınızın arkadaki usb portuna (USB2) takın. Fişi takın. İlk önce mavi WD logosu gelecektir bu logo kaybolacak ve bir kaç saniye sinyal yok diyecektir, bekleyin ve yazılım güncellenmeye başlar.  Telnet/SSH Kullanımı  Cihazı kullanmaya başlamadan önce telnet ve ssh sistemini yapılandırmamız gerekli. bunun için putty'yi indirmemiz gerekiyor. İndirin ve açın devamını fotoğraflardan takip edebilirsiniz. (not:fotoğraflar turkey forumdaki doctorxl5 adlı kullanıcının telnet anlatımından alınmıştır. doctorxl5 sadece telnet ve deluge anlatımı yapıştır ben sadece telnet fotoğraflarını aldım doctorxl5'e teşekkürler)  Kopyaladığınız konumu bir notepede not etmenizi öneririm çünkü deluge cihaz tamamen kapanıp açıldığında (reboot) deluge (torrent uygulaması) sıfırlanır ve buna ihtiyaç duyarız. Ancak DownloadDeamon (link indirme programı) sıfırlanmaz bir kere ayarlamamız yetecektir.  Özel Yazılım Kullanımı  Bu özel yazılım bize bazı çok güzel özellikler sunuyor. Bu özelliklerin çoğu bir usb belleğe ihtiyaç duyuyor. Uygulamala dosyaları uygulamaadı.app.bin dosyaları olarak, tema dosyaları temaadı.osd.bin dosyası olarak gelir rar/zip paketlerinin içindeki diğer dosyalar bilgilendirme amaçlıdır. Bu dosyaları usb belleğinizin doğrudan içine atmanız gerekiyor eğer bir klasörün içinde olursa uygulamalar çalışmaz.  Uygulamaları yönetmek için cihazımızın internet arayüzünü kullanacağız. Bu arayüze ulaşmak için cihazımızın ağ içi ip adresini tarayıcımıza yazmamız yeterli. Menüden Settings'e girin ve Network Settings'e girin oradan ip adresinizi manuel yapılandırın örneğin ben airties modem kullanıyorum dolayısıyla ip adresim 192.168.2.xx şeklinde, gateway ise modemin arayüzünden değiştirmediyseniz 192.168.2.1 dir dns olarak 8.8.8.8 öneririm. Bu ayarları yaptıktan sonra tarayıcımıza geçip adresi yazıyoruz ben 192.168.2.39 olarak atadığım için bu adresi yazıyorum adres çubuğuna ve devam edelim siz kendi atadığınız adresi girin. Adrese girdiğinizde aşağıdaki gibi bir pencereyle karşılaşacaksınız.  1-Ek uygulamaların Paneli

  2-Dahili Uygulamaların paneli

  3-Dosya Yöneticisi

  4-Uzakten Kumanda

  5-Torrent Uygulaması

  6-Link indirme uygulaması

  7-Sistem Araçları  1-Ek Uygulama Paneli

  Buradan istediğiniz uygulamanın üstüne tıkladığınızda uygulamanın çalışıp çalışmadığına dair bir pencere gelecektir karşınıza bu pencereden uygulamayı kapatabilirsiniz.

  2-Dahili Uygulama Paneli

  Ek uygulama panelindeki gibi burada da uygulamaları kapatabiliyorsunuz ama bu panelle oynaşmamanızı öneririm zira hepsi çok önemli uygulamalar(deluge hariç).

  3-Dosya Yöneticisi

  Buradan disklerinize ulaşabiliyosunuz zira pek kullanışlı değil sadece dosyaları inceleyebiliyosunuz dosylarınız bilgisayara çekmek konusunda FTP sunucusu daha başarılı. Disklere ulaşmak için sırasıyla tmp/media/usb klasörlerine girdiğinizde USB1 ve USB2 klasörleriyle karşılaşırsınız. USB1 yantaraftaki, USB2 ise arka taraftaki usb portudur. bu klasörleri açtığınızda içinde farklı adlarda birer klasörle karşılaşırsınız bunlara girdiğinizde disk içeriğinizi görürsünüz.

  4-Uzaktan kumanda  Mouse ile üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz ayrıca klavye ile:

  Yön tuşları ----> Yön okları

  Enter ----------> Enter

  Play/Pause ----> Space

  Stop -----------> Esc

  Geri ----------->Backspace(Silme Tuşu)  Gibi bazı kısayol tuşları da barındırıyor.  4- Deluge (Torrent Uygulaması)

  Deluge şüphesiz en çok kullanacağınız 2 uygulamadan biri. yapılandırmaksa çok kolay. Aşağıdaki fotoğrafları takip edin, gerisi normal torrent programı kullanmak gibi)  cihazın elektrik bağlantısı kesildikten sonra tekrar yapılandırmanız geremektedir.

  EKLENMEYE DEVAM EDECEKTİR  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokooo -- 27 Temmuz 2010; 22:32:35 >  |
  |
 • Yarbay
  2314 Mesaj
  Iyı bır gelısme ama bu rıskı goze almak zor.
  |
  |
 • Çavuş
  57 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: TAVCI

  Iyı bır gelısme ama bu rıskı goze almak zor.
  3 aydır bu yazılımı kullanıyorum sorunsuz torent indirme olayı harika pc gerek kalmıyor elektrik taruffuda yapmış oluyorsunuz.
  |
  |
 • Çavuş
  57 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Doktorxl6

  3 aydır bu yazılımı kullanıyorum sorunsuz torent indirme olayı harika pc gerek kalmıyor elektrik taruffuda yapmış oluyorsunuz.

  Alıntıları Göster
  UMSP(Apple trailer ve gibi video ve radyo sitelerine ulaşım) farklı video paylaşım sitelerini ekleyebilirmiyiz aceba ?
  |
  |
 • Yarbay
  2839 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Doktorxl6

  UMSP(Apple trailer ve gibi video ve radyo sitelerine ulaşım) farklı video paylaşım sitelerini ekleyebilirmiyiz aceba ?

  Alıntıları Göster
  Hocam devamını bekliyoruz.Ben uğraşmıştım baya yapmayı ama yapamadım.Eğer senin sayende yaparsam bol bol dua ederim sana.
  |
  |
 • Yüzbaşı
  593 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: kassatura

  Hocam devamını bekliyoruz.Ben uğraşmıştım baya yapmayı ama yapamadım.Eğer senin sayende yaparsam bol bol dua ederim sana.

  Alıntıları Göster
  en geç perşembe günü biter evet bazı siteler eklenebiliyor bunları da zamanla ekleyeceğim risk konusuna gelince sadece garantiniz yanar kalıcı zarar vermek çok zor yazılım kurtarma imkanı var
  |
  |
 • Yarbay
  2839 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: gokooo

  en geç perşembe günü biter evet bazı siteler eklenebiliyor bunları da zamanla ekleyeceğim risk konusuna gelince sadece garantiniz yanar kalıcı zarar vermek çok zor yazılım kurtarma imkanı var

  Alıntıları Göster
  Hocam birde ben modem kullanmadan yapmaya çalışmıştım.Çünkü modem uydunet modemi.Wireless değil.Ben buraya kadar gelmiştim ama deluge simgesi çıkmamıştı bende.
  |
  |
 • Yüzbaşı
  593 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: kassatura

  Hocam birde ben modem kullanmadan yapmaya çalışmıştım.Çünkü modem uydunet modemi.Wireless değil.Ben buraya kadar gelmiştim ama deluge simgesi çıkmamıştı bende.

  Alıntıları Göster
  ethernetle bağlayın cihazı zaten wlan kartı dahili olarak yok sonradan ayar değiştirmeyi göstereceğim şimdi
  |
  |
 • Çavuş
  57 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: kassatura

  Hocam birde ben modem kullanmadan yapmaya çalışmıştım.Çünkü modem uydunet modemi.Wireless değil.Ben buraya kadar gelmiştim ama deluge simgesi çıkmamıştı bende.

  Alıntıları Göster
  uydunet modemi etkilemez ayarlar tam yapıldıysa çıkması lazım ben bunu resimli anlatım formda.
  |
  |
 • Yarbay
  2839 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Doktorxl6

  uydunet modemi etkilemez ayarlar tam yapıldıysa çıkması lazım ben bunu resimli anlatım formda.

  Alıntıları Göster
  Ben modemde tek çıkış olduğu için direk laptopu wd ye bağlıyorum.Ama çıkmıyo o zmn.
  |
  |
 • Yarbay
  3112 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: kassatura

  Ben modemde tek çıkış olduğu için direk laptopu wd ye bağlıyorum.Ama çıkmıyo o zmn.

  Alıntıları Göster
  teşekkürler emeğine sağlık güzel bir paylaşım olmuş yarın bende yazılımı 500 custom olanını yükleyeceğim
  |
  |
 • Yüzbaşı
  393 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: dephyr

  teşekkürler emeğine sağlık güzel bir paylaşım olmuş yarın bende yazılımı 500 custom olanını yükleyeceğim

  Alıntıları Göster
  Sayın gokooo bu detaylı anlatımınız için teşekkür ederim ve devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Ancak torrent ile indirdiğimiz yüksek kalite 1080p filmlerin boyutları çok büyük. Acaba kullanmış olduğumuz harici sabit diski hangi biçimde formatlamalıyız?
  |
  |
 • Yarbay
  2839 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: a.arslan

  Sayın gokooo bu detaylı anlatımınız için teşekkür ederim ve devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Ancak torrent ile indirdiğimiz yüksek kalite 1080p filmlerin boyutları çok büyük. Acaba kullanmış olduğumuz harici sabit diski hangi biçimde formatlamalıyız?

  Alıntıları Göster
  Hocam devamını bekliyoruzzz...
  |
  |
 • Çavuş
  62 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: kassatura

  Hocam devamını bekliyoruzzz...

  Alıntıları Göster
  arkadaşlar bende kullanıcı adı ve şifre istiyor. aşağıdaki sürümü yükledim. bunun webend inde kullanıcı adı ve şifresini bilen var mı  0.4.2.1  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuhrer42 -- 7 Ağustos 2010; 17:14:11 >
  |
  |
 • Çavuş
  57 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: fuhrer42

  arkadaşlar bende kullanıcı adı ve şifre istiyor. aşağıdaki sürümü yükledim. bunun webend inde kullanıcı adı ve şifresini bilen var mı  0.4.2.1

  Alıntıları Göster
  arayüz k.adı : wdlxtv

  şifresi : wdlxtv
  |
  |
 • Çavuş
  62 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Doktorxl6

  arayüz k.adı : wdlxtv

  şifresi : wdlxtv

  Alıntıları Göster
  cok tesekkurler..
  |
  |
 • Çavuş
  62 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: fuhrer42

  cok tesekkurler..

  Alıntıları Göster
  Arkadaşlar bir de rTorrent de büyük boyutlu dosyaların size larının negatif förünmesi gibi bir problem var. max_file sıze -1 de ve hdd ntfs olarak formatlı... bir türlü çözüm bulamadım...
  |
  |
 • Yüzbaşı
  593 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: fuhrer42

  Arkadaşlar bir de rTorrent de büyük boyutlu dosyaların size larının negatif förünmesi gibi bir problem var. max_file sıze -1 de ve hdd ntfs olarak formatlı... bir türlü çözüm bulamadım...

  Alıntıları Göster
  öncelikle herkesten özür diliyorum tatilden dün döndüm bugün yeni yazılımı inceledim yeni yazılıma göre düzeltmeler yapacağım ve geliştirilebilir versiyon anlatımı da ekleyeceğim  disk formatlama olarak NTFS olması gerekli
  |
  |
 • Çavuş
  62 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: gokooo

  öncelikle herkesten özür diliyorum tatilden dün döndüm bugün yeni yazılımı inceledim yeni yazılıma göre düzeltmeler yapacağım ve geliştirilebilir versiyon anlatımı da ekleyeceğim  disk formatlama olarak NTFS olması gerekli

  Alıntıları Göster
  disklerim ntfs. yoksa 7gb lık dosya yaratamazdı ztn.  sendeki rtorrent.rc dosyasında session ları tuttuğun yer local de mi? bence ondan kaynaklanıyor. ben de sadece session lar local de tutuluyor.
  |
  |
 • Çavuş
  57 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: fuhrer42

  disklerim ntfs. yoksa 7gb lık dosya yaratamazdı ztn.  sendeki rtorrent.rc dosyasında session ları tuttuğun yer local de mi? bence ondan kaynaklanıyor. ben de sadece session lar local de tutuluyor.

  Alıntıları Göster
  wd live tv de plugins yükleme olayını bilen varmı ıp tv kanalları nasıl izlenebilir UMSP Media Server üzerinde nasıl farklı uygulamalar oluşturabiliriz
  |
  |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
En ucuz kedi maması fiyatları
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.