Şimdi Ara

WD TV Live Özel Yazılım Kurulumu Detaylı Anlatım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
2
Favori
26.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WDLXTV-Live-0.4.2.2 –B RAD YENİ YAZILIM ÇIKARDI
    Açıklama
    WDLXTV-Live-0.4.2.2 - bakım sürümü August 10th, 2010 22:25 Ağustos, 2010 22:25 10 WDLXTV-Live is an unofficial homebrew firmware for the Western Digital WD TV Live. WDLXTV-Live Western Digital WD TV Live için resmi olmayan bir homebrew firmware olduğunu. It enables a wide range of extra functionality which is missing from the official firmware, such as bittorrent, webserver, NZB, SSH, FTP, etc . I've done my best to make everything as easily configurable as possible, but it does require a little bit of work on your own. Bu etc, FTP, SSH NZB, sağlayan, web sunucusu olan ek işlevleri geniş bir eksik resmi firmware gibi bittorrent. Ben mümkün olduğu kadar kolay ayarlanabilir olarak her şeyi yapmak ettik bitmiş benim için iyi, ama gerektirir bir Kendi çalışmalardan biraz. All of the settings are located in S00custom-options , which is included in the zipfile of every release. Tüm ayarlar yayımlanan her bir yer olarak zipfile vardır,-seçenekleri S00custom bulunan. Open the file in a text editor and peruse your options. bir metin editörü ile dosyayı açın ve seçenekleri incelemek. There are other files included in every zip that are worth reading as well, the README contains default passwords and general information and net.mounts contains sample lines to mount your remote shares. Orada da diğer olarak okuduğunuz değer resimler dahil her zip, README bilgileri içeren varsayılan şifreleri ve genel net.mounts hisse uzak dağ içeren örnek hatları. If you need help there is a forum link at the bottom of the page. orada sayfanın alt kısmındaki bir forum link yardıma ihtiyacım var. If you are a power user then you'll be able to harness your Linux skills and fly off into the world of homebrew, wondering why you delayed any longer than you did. Eğer Linux becerileri koşum ve homebrew dünyasına fırlamak yapabileceksiniz bir güç kullanıcı daha sonra, herhangi bir daha yaptığını daha fazla geciktirilmemesi neden merak ediyorsanız. google translate çeviri

This version is mostly a maintenance release to fix all the issues with rtorrent & rutorrent. Bu sürüm çoğunlukla bir bakım sürümü rtorrent & rutorrent tüm sorunları gidermek için. There are also a handful of other bug patches & fixes, and a couple small new bits, that you may or may not notice. Ayrıca diğer böcek yamaları ve düzeltmelerin bir avuç ve birkaç küçük yeni bit, sizin ya da hissetmeyeceksiniz olabilir.

http://uploaded.to/file/9vvfdn

bu yazılımda torent linki ekleyemedim menü yine degişmiş yardımcı olabilecek yeni yazılımı yükleyen arkadaşlar torent olayını paylaşırlarsa iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doktorxl6 -- 15 Ağustos 2010; 8:52:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokooo

öncelikle herkesten özür diliyorum tatilden dün döndüm bugün yeni yazılımı inceledim yeni yazılıma göre düzeltmeler yapacağım ve geliştirilebilir versiyon anlatımı da ekleyeceğim

disk formatlama olarak NTFS olması gerekli

Sevgili Gokooo WDLXTV 0.4.2.2 yeni sürüme göre yapacağınız ayarları bekliyoruz. Umarım size çok zahmet olmaz. Bir de bu versiyona göre kendiniz için yaptığınız S00Custom-options dosyanızı da bizimle paylaşırsanız çok mutlu olacağız. Selamlar.
  • yeni yazılımı inceledim ve görüşlerim şöyle

zoom'la ilgili bug varmış onu düzelttim dedi ama bende bu çözümü aktifleştirince normalden küçük göründü bir çok film
    gene aynı şekilde açtığınız filme bağlı olarak çözünürlük ayarlama özelliği eklemiş bu da fonksiyonel gelmedi bana sadece hdmi portumuzu yıpratırız
    deluge yerini rTorrenta bırakmış bu da kötü olmuş deluge daha güzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokooo -- 23 Ağustos 2010; 12:09:29 >
  • quote:

yeni yazılımı inceledim ve görüşlerim şöyle

zoom'la ilgili bug varmış onu düzelttim dedi ama bence bu çözümü aktifleştirince normalden küçük göründü bir çok film
    gene aynı şekilde açtığınız filme bağlı olarak çözünürlük ayarlama özelliği eklemiş bu da fonksiyonel gelmedi bana sadece hdmi portumuzu yıpratırız

üstad bu WDLXTV-Live-0.4.2.2 - bakım sürümünde rTorrenta indirme olayını nasıl başardın torent linklerini nasıl ekledin 0.4.2.1 sürümünde rTorrenta ekledigim likleri bu sürümünde ekleyemedim bu konuda açıklama yaparmısın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doktorxl6 -- 22 Ağustos 2010; 15:33:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doktorxl6

quote:

yeni yazılımı inceledim ve görüşlerim şöyle

zoom'la ilgili bug varmış onu düzelttim dedi ama bence bu çözümü aktifleştirince normalden küçük göründü bir çok film

üstad bu WDLXTV-Live-0.4.2.2 - bakım sürümünde rTorrenta indirme olayını nasıl başardın torent linklerini nasıl ekledin 0.4.2.1 sürümünde rTorrenta ekledigim likleri bu sürümünde ekleyemedim bu konuda açıklama yaparmısın...

SAYIN GOKOOO

Size tamamen hak veriyorum. gerçekten deluge olan 0.4.2.0 sürümü son derece başarılı idi. Sizden cevap gecikince ben 0.4.2.2 yi kendi imkanlarımla kurdum ve rtorrent ile prince of persia'yı indirmeye başladım. hiç bir artısı ya da hızı yoktu. Gelgelelim aniden %30 tamamlandığında indirme durdu ve işlemi hata isimli bir klasöre attı. daha sona tüm gün boyunca hangi filmin torrent linkini ekledimse nafile hemen ekler eklemez hata bölümüne atıp durmaya başladı.Firmware'i kaç kere tekrar kaldırıp mı kurmadım, güvenlik kalkanından izinleri mi açmadım ne yaptıysam nafile hep hataya atmaya başladı. Ben de sildim tekrar delugeli 0.4.2.0 sürümünü yükledim ve arka arkaya tam 3 tane filmi aslanlar gibi indirdim

Yalnız benim bir sorunum var sevgili gokooo ben sadece pc'denhttp://wdtvlive üzerinden bağlanıp deluge indirme işlemini yapabiliyorum. Senin yukarıdaki detaylı anlatımındaki gibi televizyonda wdtvlive'i açarak oradan deluge sayfasını ne yaptıysam kıvıramadım. Benim wdtvlive 192.168.2.3 adresinden alıyor. Senin dediğin gibi bu adresi wdtvlive ağ kurulumu menusundan manuel SSID yerinden wd'nin sanal klavyesiyle 192.168.2.3 ya da pcye yazdığımız gibihttp://wdtvlive yazınca wdtv aniden restart olan pc gibi kapanıp, önündeki ışıklar uzun süre disko ışıkları gibi yanıp söndükten sonra tekrar başlatılıp ana menüde wdtv açılıp kalıyor. Yani adres yazıp deluge ekranı çıkması gibi bir şey imkanımız yok. Sen bu işi bana çok daha açıklayıcı şekilde anlatabilirmisin? Her indirme işi için PC'yi açıp kapatmak çok büyük işkence çünkü. Yardımcı olursan çok sevinirim. Tşk.
  • bu sayfayı kaçırmışım, eline sağlık valla süper olmuş
  • http://forum.donanimhaber.com/m_35131114/mpage_18/tm.htm

Doctorxl5 kimdir bilmem ama ss'ler 2009da yine donanimhaber'de olusturdugum kilavuzdan alintidir.
  • Benim torrentle filan işim olmaz. Yalnızca film afişleri ve tema için hangi yazılımı yüklemem lazım?..
  • DownloadDaemon programını kullanıyorum da mesela 30 dan fazla link eklediğimde bazen WD kendine gelemiyor. Kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Stabil bir şekilde nasıl kulllanırım bunu ?
  • Bu torrent programlarında rss feed özelliği var mı?
    Otomatik indirsede keyfimize baksak.
    Wdlxtv güncellemesi daha yeni yaptım ama kurcalamaya fırsat olmadı.
  • teşekkürler
  • ben bunu yükledim talimatlar doğrultusunda ama bende torrent olayı için içinde ki deluge çıkmadı. yani application içinde ya da ana menüde yok böyle bir şey bunu nasıl hallettiniz. telnet ve ssh ayarlarıda tamam. acep nedendir. bir de bende ki WD tv live 1.5 tb WD extHadd'yi tanımadı. fat32 yaptım bu seferde blueray filmleri diske atamadım. bu handikaptan nasıl kurtulunur bilen varmı?ayrıca dns ayarları değiştirilmiş ve tavs,iye edilenlerde yazılmış oolmasına rağmen ben youtube'ye bağlanamıyorum. bir forum sitesinde rastgeld,iğime göre ki pek inanmıyorum ama ttnet bazı şehirlerde google code search ve youtube ile ilgili farklı uygulmalar yapıyıormuş (ne gibi IP engellemegibi ilginç) bilen varmı acaba. ayrıca wd'nin bu yazılımı yüğkledikten sora ağ ayarları tam manası ile gçötü. eskiden bilgisayarlardaki diskleride görüp film oynatıyordu şimdi bu klasör geçerli değil diye yazı çıkıyor ve bazende hiç ağı görmüyor. aslında oldukça güzel bir uygulama ma ayüz yüze bıraktığı seçimler hoş olmadı. çözüm öneriniz varmı?
  • neyse bir vesile kurdum benim model usr rob. 192.1681.2 'de de wdtvlive var. ona putty kullanarak uzanıyorum ama 192.168.1.2 şifre istiyor bağlanmak isteyin explorer ile ne yazdıysam olmadı telnet ve shh şifrelerini bile tekrar tekrar değiştirdim her kombinasyon denendi ama ne yazıkki ulaşılmıyor bu sorunu nasıl çözeriz. kardeşler konu açıp gitmeyelim yardım edelim.
  • arkadaşlar ben yazmaktan yoruldum valla.

şimdi diske bir vesile ulaşıyorum ama içindeki dosyaları kontrol edemiyorum yani silemiyorum kopyalamıyporum hiç bir şey yapamıyorum. ne işime yaradı bu benim çöp oldu yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkamilturan

neyse bir vesile kurdum benim model usr rob. 192.1681.2 'de de wdtvlive var. ona putty kullanarak uzanıyorum ama 192.168.1.2 şifre istiyor bağlanmak isteyin explorer ile ne yazdıysam olmadı telnet ve shh şifrelerini bile tekrar tekrar değiştirdim her kombinasyon denendi ama ne yazıkki ulaşılmıyor bu sorunu nasıl çözeriz. kardeşler konu açıp gitmeyelim yardım edelim.

Web arayüzüne mi bağlanamıyorsunuz? Yoksa WDTV'nin içindeki klasörlere Windows ile erişirken mi problem yaşıyorsunuz.
  • ben wdlxtv 'ye bağladığım hdd 'yi görüyorum film oynatabiliyorum kendi bilgisayarım üzerinde lakin. bir dosya değiştirmek ya da oluşturmak ya da silmek istediğimde yetkiniz yok diyor. herşeyi denedim olmadı ne yazıkki.
  • quote:

ben wdlxtv 'ye bağladığım hdd 'yi görüyorum film oynatabiliyorum kendi bilgisayarım üzerinde lakin. bir dosya değiştirmek ya da oluşturmak ya da silmek istediğimde yetkiniz yok diyor. herşeyi denedim olmadı ne yazıkki.

SSH ile WDTV'ye bağlanın. USB diskinizin kök dizinine geçin (cd /tmp/media/usb/USBx/..... komutu ile. X ve ..... lı kısımları kendi diskinize göre değiştirin.)
    Kök dizinde iken "chmod 0777 -R *" komutunu verin. Dosya işlemlerini tekrar deneyin bakalım ne olacak.
  • şimdi;

ben kurulumda bir hata olabilir düşüncesi ile tüm hdd önce sildim sonra formatladım . formatlarken bölümlere ayrıdım. ilk bölüm mantıksal bireinci sürücü olarak 3 gb yaptım. ve adına wd_sysem adını verdim. buraya wdlxtv 'nin kurulum dosyalarını FAT 32 ile formatladıktan sonra aktardım. ikinic bölüm ise 1.9 gb olarak tek bir bölüm haline getirdim ve onuda NTFS olarak formatladım( ki buradaki düşüncem bluray silmlerin fat32'ye atılamayacak kadar büyük olması sorunun önüne geçmekti) bu bölüme ise wd_hdd adını verdim. kurulumu wd_syetem üzerinde gerçekleştirdim. oldu güzel kurdu. 192.1681.2. 'ye ed tv live 'ı konumlandırdım ağ ayarların ıyaptım pass wordları belirledim ağa oturum açmak için gerekli olan bilgileride girdim sorun kalmadı derken SSH ve TELNET ayarlarını yapğayım dedim puuty indirildi. gerekli ayarları yaprım ama ne telnet ve ssh 'de şifreleri giremedim yanlış diyor eskisini denedim yenisini denedim olamdı mantıken buarad ban ayeni paralo sorması gerekirdi root yazdım pass yerine blank bıraktım ama olmadı yenisinide tanımlayamadığım gibi eskisini değiştiremediö. öyle misali kaldım ortalıkta.

kaldığım gibi netten böolümlediğiöm hdd ye ulaşamıyorum ne olacak benim bu halim yaaa. eski sürüme dönesem dedim bu sefer o kadar emeğe ve yatırım ayzık keşke dark media ya da smart medi alsaytdım media box 'ı alan arkadaşım çok memenun canavar alet hiç uyumuyor devamlı download halinde adam hergün filmde şenlikte benimde işeyaramaz bir ton kablo net bağlantısı vs vs vs hepsi boş

yarım yani kısaca i,mdat
  • quote:

şimdi;

ben kurulumda bir hata olabilir düşüncesi ile tüm hdd önce sildim sonra formatladım . formatlarken bölümlere ayrıdım. ilk bölüm mantıksal bireinci sürücü olarak 3 gb yaptım. ve adına wd_sysem adını verdim. buraya wdlxtv 'nin kurulum dosyalarını FAT 32 ile formatladıktan sonra aktardım. ikinic bölüm ise 1.9 gb olarak tek bir bölüm haline getirdim ve onuda NTFS olarak formatladım( ki buradaki düşüncem bluray silmlerin fat32'ye atılamayacak kadar büyük olması sorunun önüne geçmekti) bu bölüme ise wd_hdd adını verdim. kurulumu wd_syetem üzerinde gerçekleştirdim. oldu güzel kurdu. 192.1681.2. 'ye ed tv live 'ı konumlandırdım ağ ayarların ıyaptım pass wordları belirledim ağa oturum açmak için gerekli olan bilgileride girdim sorun kalmadı derken SSH ve TELNET ayarlarını yapğayım dedim puuty indirildi. gerekli ayarları yaprım ama ne telnet ve ssh 'de şifreleri giremedim yanlış diyor eskisini denedim yenisini denedim olamdı mantıken buarad ban ayeni paralo sorması gerekirdi root yazdım pass yerine blank bıraktım ama olmadı yenisinide tanımlayamadığım gibi eskisini değiştiremediö. öyle misali kaldım ortalıkta.

kaldığım gibi netten böolümlediğiöm hdd ye ulaşamıyorum ne olacak benim bu halim yaaa. eski sürüme dönesem dedim bu sefer o kadar emeğe ve yatırım ayzık keşke dark media ya da smart medi alsaytdım media box 'ı alan arkadaşım çok memenun canavar alet hiç uyumuyor devamlı download halinde adam hergün filmde şenlikte benimde işeyaramaz bir ton kablo net bağlantısı vs vs vs hepsi boş

yarım yani kısaca i,mdat

Yeni yazılım kurduğunuzda telnet ve sh şifreleri değişmiyor. En son kullandığınız şifreleri deneyin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.