Şimdi Ara

WD purple alınır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    500gb ssd yanına oyunları yüklemek için HDD arıyorum WD purple satılıyor uygun fiyatlı. Sizce kullanılır mı nasıldır. Güvenlik kamerası içinmiş oyunda drop yaşatır mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir aralar 1 tb 5400 rpm olanını ses sorunu olmasın diye kullanmıştım. 7200 rpm olanlara göre bir miktar yavaş olsada oyun yükleme sürelerinde bir fark hissetmedim. Yalnız purple muadil disklere göre biraz pahalıdır. Uygun fiyatlı olanlar fabrika tarafından elden geçirilip tekrar satışa çıkarılmış modellerden olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Bir aralar 1 tb 5400 rpm olanını ses sorunu olmasın diye kullanmıştım. 7200 rpm olanlara göre bir miktar yavaş olsada oyun yükleme sürelerinde bir fark hissetmedim. Yalnız purple muadil disklere göre biraz pahalıdır. Uygun fiyatlı olanlar fabrika tarafından elden geçirilip tekrar satışa çıkarılmış modellerden olabilir.
    Satıcının dedigine göre sıfır ürün yenilenmiş değil.
    7200rpm diyor. N11 de green blue ve black serilerinden daha ucuz

• HardMuz kullanıcısına yanıt
    Güven sıkıntınız yoksa alabilirsiniz o zaman. Şu an sistemimde sadece depolama amaçlı hdd kullanıyorum (3tb toshiba). İlerde yetmez ise ilk tercihim purple 6tb gibi bir disk olur muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Güven sıkıntınız yoksa alabilirsiniz o zaman. Şu an sistemimde sadece depolama amaçlı hdd kullanıyorum (3tb toshiba). İlerde yetmez ise ilk tercihim purple 6tb gibi bir disk olur muhtemelen.
    Teşekkür ederim

• WD performans açısından rakiplerinden zayıftır, desktop disklerdeki bozulma oranlarında Seagate'den sonra ikinci sıradadır o yüzden performans istiyorsanız uygun bir marka değil. Güvenlik diskler biraz daha yavaştır fakat ömürleri daha uzundur. Seagate bozulma oranı en yüksek markadır o yüzden NAS veya güvenlik harici disklerini kesinlikle tavsiye etmem. İstatistiklere göre daha dayanıklı olduklarından performans için Toshiba'nın 7200rpm disklerini araştırabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: poko001

WD performans açısından rakiplerinden zayıftır, desktop disklerdeki bozulma oranlarında Seagate'den sonra ikinci sıradadır o yüzden performans istiyorsanız uygun bir marka değil. Güvenlik diskler biraz daha yavaştır fakat ömürleri daha uzundur. Seagate bozulma oranı en yüksek markadır o yüzden NAS veya güvenlik harici disklerini kesinlikle tavsiye etmem. İstatistiklere göre daha dayanıklı olduklarından performans için Toshiba'nın 7200rpm disklerini araştırabilirsiniz.
    Bulamadım

• HardMuz kullanıcısına yanıt
    Hocam ürünün sıfır olması yenilenmiş sıfırlanmamış olduğu anlamına gelmiyor. Bence önemli olan nokta ürün arızalı çıkarsa satıcının yan çizmemesi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de öyle bir yenilenmiş sıfır ürün almıştım ucuza çok kaliteli bir hitachi disk, üzerine 1.2petabaytlık veri yazılmış 3 sene önce aldım hala kullanıyorum taş gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2019daDHyekatilmak

Hocam ürünün sıfır olması yenilenmiş sıfırlanmamış olduğu anlamına gelmiyor. Bence önemli olan nokta ürün arızalı çıkarsa satıcının yan çizmemesi
    valla yenilenmiş bir ürün almak istemem açıkcası .
  • bana da 6 veya 8 tb hdd lazım. veritabanı yedeklemek için. 2 tane 3 tb de olur raid 0 yaparım ama tuzlu olur o.

bozulma oranı en düşük olan hangisi?
  • Toshiba p300 2TB daha iyi bir tercih olur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.