Şimdi Ara

WD MY PASSPORT & ULTRA 2019 2,5' USB 3.0 İnceleme, Detaylar, Yorumlar [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.594
Cevap
49
Favori
81.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atercuman

Kargo evimdeki adrese ulaşmış babam kutuyu açmış ve garantiden My Passport Ultra göndermişler. açıkçası şaşırdım ve sevindim. Pazartesi elimde olur umarım. :) Hızlıal`a ve WD ye teşekkürler. İlk kez garantiden yüzüm güldü açıkcası. :

oo çok iyi olmuş hocam passportları üretmiyorlar mı ne artık anlamadım ben bu işi ultralar daha çok yaygınlaştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 9 Mayıs 2014; 2:41:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: atercuman

Kargo evimdeki adrese ulaşmış babam kutuyu açmış ve garantiden My Passport Ultra göndermişler. açıkçası şaşırdım ve sevindim. Pazartesi elimde olur umarım. :) Hızlıal`a ve WD ye teşekkürler. İlk kez garantiden yüzüm güldü açıkcası. :

oo çok iyi olmuş hocam passportları üretmiyorlar mı ne artık anlamadım ben bu işi ultralar daha çok yaygınlaştı.

Hızlıal`a baktığımda hep WD Passport Ultralar`ın çeşitli renkleri var. Ama My Passport 1 tane var o da renk uyumundan yollamamışlar sanırım. Birde youtube daki incelemelerde bir kılıf gibi birşey çıkıyor onu da şimdi youtubedan Unboxing videolarını indirip bakacam.

WD MY PASSPORT & ULTRA 2019 2,5" USB 3.0 İnceleme, Detaylar, Yorumlar [ANA KONU]

Sanırım bu gibi birşey.

• Bugün Teknosadan aldım 1 Tb My Passport Ultrayı. Artı 1 yıl daha garanti yaptırdım.3.yılda Fatura fiyatına bakıp elimdeki ürünü verip başka ürün alabiliyorum.Diğer yerlerden biraz pahalı ama olsun.Garantili sonuçta. 2011 10. ayda aldığım my passport arıza yapınca garantiside bitmişti elimde kaldı cihaz.Veri kopyalamada sorun yok ama pc ye atarken takılıyor.Bad sectorler var,4 paraçaya böldüm hdd yi ama yine çözemedim sorunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkutamca

Bugün Teknosadan aldım 1 Tb My Passport Ultrayı. Artı 1 yıl daha garanti yaptırdım.3.yılda Fatura fiyatına bakıp elimdeki ürünü verip başka ürün alabiliyorum.Diğer yerlerden biraz pahalı ama olsun.Garantili sonuçta. 2011 10. ayda aldığım my passport arıza yapınca garantiside bitmişti elimde kaldı cihaz.Veri kopyalamada sorun yok ama pc ye atarken takılıyor.Bad sectorler var,4 paraçaya böldüm hdd yi ama yine çözemedim sorunu.

hayırlı olsun kardeşim aramıza hoşgeldin

iyi yapmışsın veriler önemliyse
  • hocam merhaba. internetten bir tane 1 tb lik ultra aldım ve 500 gb ye göre daha fazla titrediği, ve iade ettim bugün mediamarkttan tekrar aynı üründen aldım ve aynı titremeyi veriyor ve nerdeyse bilgisayar fanı kadar ses çıkartıyor. ben mi abartıyorum yoksa bu gerçekten 2dir karşılaştığım bir problem mi? şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: apo0787

hocam merhaba. internetten bir tane 1 tb lik ultra aldım ve 500 gb ye göre daha fazla titrediği, ve iade ettim bugün mediamarkttan tekrar aynı üründen aldım ve aynı titremeyi veriyor ve nerdeyse bilgisayar fanı kadar ses çıkartıyor. ben mi abartıyorum yoksa bu gerçekten 2dir karşılaştığım bir problem mi? şimdiden teşekkürler

evet az bir titreme var ama elimle tutarsam kulağıma götürürsem duyuyorum bunu normal pc nin üstüne koydummu duymak imkansız ya siz takıntılı birisiniz yada sizinkiler çok titredi
  • Merhaba arkadaşlar gecende şöyle bir durumu farkettim arkadasın da wd 2tb pasaportu var benim masaüstümü taktık arkasından da benim wd 2tb taktım görmedi güvenli kaldırda gözüküyor ama bilgisayarda gözükmüyor sonra 2 harddiskide aynı anda notebooku taktıkyanlış hatırlamıyorsam 2 side bilgisayarda gözükmüyor ama güvenle kaldırda gözüküyor 2 tane aynı modelden olan kişi deneyebilirmi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

Merhaba arkadaşlar gecende şöyle bir durumu farkettim arkadasın da wd 2tb pasaportu var benim masaüstümü taktık arkasından da benim wd 2tb taktım görmedi güvenli kaldırda gözüküyor ama bilgisayarda gözükmüyor sonra 2 harddiskide aynı anda notebooku taktıkyanlış hatırlamıyorsam 2 side bilgisayarda gözükmüyor ama güvenle kaldırda gözüküyor 2 tane aynı modelden olan kişi deneyebilirmi acaba ?

Öncelikle geç cevap için kusura bakmayın talihsiz bir olay atlattımda iki gündür forumda değildim. Şuan bir sıkıntı yok.

usb girişlerinde bir sıkıntı olmuştur hocam bazen olabiliyor böyle panik yapmayın.

hala sorun varmı ?

• Hocam geçmiş olsun umarım zarar ziyan yoktur ? bu sıkıntıyı şu şekilde keşfettik benim ve arkadaşın pasaport 2tb var birbirine dosya aktarmak istediğimizde pc ilk hangisi takılı ise onu görüyor 2.yi taktıgında bilgisayarımda görünmüyor ama güvenle kaldırda gözüküyor. kısacası tek tek takarsan calışıyor ama eş zamanlı takasan benim masaüstü de görmüyor notebokta görmüyor bunu dile getirmeye calıştım sadece umarım anlatabilmişimdir iyi akşamalr. :)
  • quote:

Hocam geçmiş olsun umarım zarar ziyan yoktur ? bu sıkıntıyı şu şekilde keşfettik benim ve arkadaşın pasaport 2tb var birbirine dosya aktarmak istediğimizde pc ilk hangisi takılı ise onu görüyor 2.yi taktıgında bilgisayarımda görünmüyor ama güvenle kaldırda gözüküyor. kısacası tek tek takarsan calışıyor ama eş zamanlı takasan benim masaüstü de görmüyor notebokta görmüyor bunu dile getirmeye calıştım sadece umarım anlatabilmişimdir iyi akşamalr. :)

sağlam bir kasalı bilgisayarda deneyip sonuçları yazın birde notebookların usbye çok güven olmuyor zaten azlar bu hddlerde fazla güç istediği için sıkıntı çıkabiliyor

• benim pcye bakarsan sağlam mı değilmi görürsün :) birde arkadaşın i7 3. nesil işlemcili monster marka noteboku var güçlü bir pc yani arkadaş gelince yine test ederim bukez sslerle desteklerim konuyu.
  • quote:

benim pcye bakarsan sağlam mı değilmi görürsün :) birde arkadaşın i7 3. nesil işlemcili monster marka noteboku var güçlü bir pc yani arkadaş gelince yine test ederim bukez sslerle desteklerim konuyu.

Kardeş notebook değil kasa demiştim. Şuan göremiyorum pc ni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • günaydın benim pcnin özellikleri

anakart: gigabyt z77 g1 sniper 3
    işlemci: i7 3770k
    ram: corsair veangace 2*8 1600mhz cl9

geri kalanlanları yazmıyorum gerek yok çünkü ama başka bir pcde de denerim aynısı olursa sslerle desteklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

Western Digital WD My Passport Ultra 2TB aldım. 440tl vatandan. ancak %30indirimde ve kolayıma geldiği ve anında lazım olduğu için vatandan aldım. yoksa n11.comda 420tl ve webdenal de 385tl idi. hani fiyatları şimdiden yazayim. ürünü kullanınca izlenimlerimide belirtirim.

evet ürün hoş güzel. wd my passaport ultra 2gb. ancak şundan bahsetmek istiyorum. ultra ile normal arasında hiçbir fark deniliyorda ben buna pek inanmıyorum, liste özelliklerinde olmasa bile mutlaka bazı sorun çıkaran yerlerinde iyileştirmeler yapılmış olabileceğine inanıyorum. çünkü bir ürün çıkarıyorsunuz ve bazı yerlerinden kullanıcılarda arıza veriyor. sonra yenisini çıkarıyorsunuz ama bu arıza veren yerlere hiç dokunmadan... bu mantıksız değilmi? o yüzden alcaklara ultra modelini tavsiye ederim. vatandaki satıcı arada hiçbir fark yok dedi ki bunu kendide liste özelliklerine bakarak satmaya çalıştığından dediğini tahmin ediyorum.

ayrıca ultra modelinin 7200rpm hızında olduğunu söyledi ben buna pek inanmadım ama bu doğrumudur?

• @bjk__murat merhaba wd passaportta olan şifreleme seagate de varmı acaba ? bende go flex var saga sola baktım ama pek birşey bulamadım :( sadece wd passaportta varsa bir tane daha alacam artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

evet ürün hoş güzel. wd my passaport ultra 2gb. ancak şundan bahsetmek istiyorum. ultra ile normal arasında hiçbir fark deniliyorda ben buna pek inanmıyorum, liste özelliklerinde olmasa bile mutlaka bazı sorun çıkaran yerlerinde iyileştirmeler yapılmış olabileceğine inanıyorum. çünkü bir ürün çıkarıyorsunuz ve bazı yerlerinden kullanıcılarda arıza veriyor. sonra yenisini çıkarıyorsunuz ama bu arıza veren yerlere hiç dokunmadan... bu mantıksız değilmi? o yüzden alcaklara ultra modelini tavsiye ederim. vatandaki satıcı arada hiçbir fark yok dedi ki bunu kendide liste özelliklerine bakarak satmaya çalıştığından dediğini tahmin ediyorum.

ayrıca ultra modelinin 7200rpm hızında olduğunu söyledi ben buna pek inanmadım ama bu doğrumudur?

mutlaka farklar vardır sadece tasarım olamaz tek fark.

vatandaki çalışanların hiçbirşeyden haberdar olmadığını defalarca kez tekrarladım onlara sorarak hiçbir işlem yapmayın paranızı çöpe atarsınız. bilgisayara dair ne alacaksanız bana ulaşmanız yeterli.

• quote:

@bjk__murat merhaba wd passaportta olan şifreleme seagate de varmı acaba ? bende go flex var saga sola baktım ama pek birşey bulamadım :( sadece wd passaportta varsa bir tane daha alacam artık

segate ' e bakmadım ama yoktur hocam wd bu konuda 1 numara ürünlerine adam gibi destek veriyor adam sadece hddyi çıkararak en iyi olmuyor sitesine girde gör bir hdd sitesinden 10 kat fazlasını koymuş adamlar birsürü yazılım, destek vs.
  • quote:

günaydın benim pcnin özellikleri

anakart: gigabyt z77 g1 sniper 3
    işlemci: i7 3770k
    ram: corsair veangace 2*8 1600mhz cl9

geri kalanlanları yazmıyorum gerek yok çünkü ama başka bir pcde de denerim aynısı olursa sslerle desteklerim.

birdaha yaşarsanız şu çözümü uygulamayı deneyiniz.

1. Başlat / Çalıştır / Regedit 'i çalıştırın,

2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor'u tıklayıp sağda ErrorControl diyeni çift tıklayın ve

3. Buradaki değer verisini 3 yazın, Tabanı 16 olarak işaretleyin,

2.AŞAMA

1) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf (usbstor.inf_x86_neutral_buradaki kod farketmez) klasörünü tıklayın ve açın.

2) Buradaki usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını Bilgisayarım/C/Windows/inf klasörüne kopyalayın.

3.AŞAMA

1) Kopyalama yaptıktan sonra, bilgisayarı kapatın 10-15 saniye fişe takılı olmasın, dizüstü bilgisayarsa pilini çıkarın. Mouse ya da sorunlu usb yi de çıkarın. 10-15 sn sonra tekrar takın ve Pc'yi başlatın.

• arkadaş gelince bu dediklerinizi yaparım umarım sorun çözülür wd rma olayı nasıl seagate ise basit rmayı aç gönder
  • Herkese iyi forumlar arkadaşlar biraz geç oldu fakat harddisk elime ulaştı fakat içinden üst mesajımda resimdeki gibi kılıf yeri boş geldi. biraz üzüldüm ama benim için bir önemi yok hardiskim değişti önemli olan bu. Bilgisayarda Harddiske kopyalama 115MB/s maximum ve HDTune programında 5200rpm yazıyor gerçekten sessiz ve titreşimide az. Resimler aşağıdadır.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1536229/e75e8281-729e-4709-b7e9-4a2e9f8bbd31.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1536229/d92d39fc-1369-4103-947e-7a5533ba5b5a.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1536229/d92d39fc-1369-4103-947e-7a5533ba5b5a.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1536229/1b14865f-3e44-4d20-9395-e7976a587be2.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1536229/a49f6411-6e90-42fc-b799-570cfffb68b9.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1536229/d06e8d54-0d3b-4372-93a3-d107677a76cf.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1536229/8b7fdb96-e085-49ef-8ade-0ed18ab930f3.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1536229/26684049-ad78-4569-9f8b-ece19ada4950.jpg

Not: Resimleri yan yana koymayı beceremedim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atercuman -- 18 Mayıs 2014; 1:32:15 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.