Şimdi Ara

Wave Ve Wave II İçin Android Kurma Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.027
Cevap
13
Favori
107.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Eski konu anlatımını silip yeni konu anlatımı yapıyorum. Bu anlatımda sadece Volkun yaptığı sürümü kurmayı anlatacağım. Çünkü Tigrouzenin romları ve kernelleri sürekli güncelleniyor ve her kernel stabil olmayabiliyor. Amacım fazla uğraştırmadan Android kullanabilmemiz, bu yüzden Volkun romunu tercih ettim.

Bu sürüm final sürüm değildir, sadece android keyfini telefonlarımızda tatmak içindir. Daha önce final sürümünü bekliyoruz demiştik ama bu sürümü kurmamız, bizi beklerken en azından oyalayacak bir şey olacak. Ayrıca bu sürüm badayı etkilemediği için ve kolayca kaldırabildiği için hiçbir sakınca yoktur. Hatalar vardır, bunlar ileriki sürümlerde kapatılmaya çalışılacaktır.

Önemli Notlar:

1- Lütfen anlatımı baştan sona kadar en az 1 defa okuyun.

2- Telefonunuzda bada 2.0 kurulu olsun, eski sürümdekiler (bada 1.0 veya bada 1.2) bada2.0 'a güncellesin.

3- İşlemleri doğru yaptığınızdan emin olun, bir şeyi yanlış yaparsanız korkmanıza gerek yok baştan başlayın.

4-Android 4.4.2 yazılımıdır. Sizi tatmin edecek Android sürümüdür, GPS hariç neredeyse her şey tam olarak çalışıyor.

Bize bu portu sağlayan başta Rebellos, Oleg_k, mijoma, Volk204, Tigrouzen,nbates66, anghelyi, mikegapinski olmak üzere tüm XDA geliştiricilerine teşekkür ederiz.

+ Volkun yaptığı sürüm nedir?
    - Volkun yaptığı sürüm telefon hafızasına kuruluyor ve bada etkilenmiyor. Yani telefonu açarken isterseniz bada ile isterseniz android ile açabilirsiniz. Böylece yarı yolda kalmazsınız, androidde sorun oluşursa badaya geçersiniz.

Şimdi kurulum aşamalarına geçelim. Daha önce hiçbir android sürümü kurmayanlar içindir, ya da badayı tekrar flashlayıp hafıza kartını biçimlendirirsiniz aynı şey.

Hafıza kartınızın içindeki dosyaları yedekleyin, ayrıca badadaki bilgilerinizi de kies aracılığıyla yedeklemeyi unutmayın!

S8500 (Wave 1) için: İlk önce bu adrestenhttp://www.mediafire.com/download/wzcuz7scq033eu0/S8500_Fota_Boot.rar fota ve bootfiles dosyalarını içeren dosyamızı indirelim

S8530 (Wave II) için: İlk önce bu adrestenhttp://www.mediafire.com/download/jh123zkj3poqb1g/S8530_Fota_Boot.rar fota ve bootfiles dosyalarını içeren dosyamızı indirelim

Şimdi elimizde 2 dosya var, biri bootfiles diğeri fota. Şimdi bunları multiloader ile telefonlarımıza flashlayalım(atalım).

+Multi Loader İle Nasıl Flashlarım?

- Çok kolay. Önce telefonu kapatın sonra kapatma tuşuna, ses kısma tuşuna ve kilit tuşuna birlikte basıyoruz. Ekrana download mode yazısı gelene kadar bekliyoruz ve cihazı bilgisayara bağlıyoruz. Multi loader programını açıyoruz ve dosyaları tanıtıyoruz resimdeki gibi.

Burada en önemli şey full downloadı işaretlemenizdir. İşlem bittikten sonra telefon bada olarak açılacaktır.

Şimdi sıra kuracağımız android dosyasını(rom)indirmeye geldi. Rom her iki model için ortaktır. Dosyayı bu adresten indirin:http://www.mediafire.com/download/t8skkggm3icd59j/cm-11-wave_v4.3.zip Daha sonra bu dosyanın içinden zImage dosyasını çıkarın. Şimdi arşiv ile beraber telefon hafızasının 390MB lık kısımına atın. İki dosya yan yana olacak yani.

Not: Dosya atma işleminde önemli olan şey arşiv dosyasını çıkartmadan atmanız. Yani direk .rar uzantılı olarak atacaksınız.

Evet, çoğu şeyi hallettik az kaldı bitmesine. Şimdi telefonu kapatın, daha arama kapatma tuşuna ve ses açma tuşuna uzun süre basılı tutun. Ekrana kırmızı yazılar gelecek daha sonra badadroid logosu gözükecek. En sonunda recovery mod açılacak.

Recovery mod örnek fotoğraf:

Recovery mod açılınca şu adımları izleyelim:

"install zip"
    - "choose zip from from storage/sdcard1"(Bada's User partition)
    - cm-11-wave-<release id>.zip
    - Yes - install diyerek işlemin bitmesini bekleyin.(Yaklaşık 2-3 dakika sürebilir)

Tebrikler, artık android kuruldu

Android tuş işlevleri

Androidi açmak için: Menü tuşunun yanındaki iki tuşun uç kısımlarına uzun süre basılı tutun. (Arama cevaplama ve arama kapatma tuşları)
    Kapatma tuşu: Geri tuşu
    Menü tuşu: Menü tuşu
    Arama cevaplama tuşu: Seçenekler tuşu

Soldaki kısım badadaki işlevi, sağdaki kısım androiddeki işlevi.

Not: Android kurulduktan sonra Recovery Modu açmak isterseniz, kapatma tuşu ve ses açma tuşuna birlikte, uzun süre basın

Şimdi androidi optimize etme ayarlarına geçelim.

1- Telefonu bilgisayara bağlayın ve ayarlardan depolamaya gelin. Orada seçenekler tuşuna basın usb seçeneklerine gelin ve MTP modunu seçin. Sonra telefon hafızasındaki rarlı dosyayı silin ama zImage dosyasına dokunmayın.

2- Şimdi performans ayarları için şunları yapın. Ayarlar> Telefon Hakkında> Derleme sürümüne üst üste hızlı hızlı 7 kere dokunun. Şimdi geri gelin ve performans menüsünü açın. Bütün her şeyi açın.(Kernel on same page merging gibi ayarlar) Daha sonra işlemci kısımından minimumu 400 Mhz ve Maksimumu 1400 mhz yapın fakat bu işlem şarjınızı biraz fazla yiyebilir. Benim önerim ise işlemci davranışını Lulzactive yapıp minimum 400MHz maksimum 1400MHz (Maksimumu ne kadar fazla yaparsanız şarj o kadar hızlı gider). Şarj süresi gerçekten çok iyi oluyor bu şekilde. Eğer performanstan memnun kalmazsanız tekrar Interactive moda geri dönün.

3- Nova Launcher Prime'ın apksını bulup kurun, gerçekten telefon yağ gibi akıyor. Normal launcherda takılmalar olabiliyor, nova kurunca gerçekten telefon hızlanıyor.

4- Google Play Store ve diğer Google hizmetleri için:http://d-h.st/Pep buradan dosyayı indirin ve hafıza kartına atın daha sonra recovery modda install from zip(sdcard0) seçeneğinden yükleyin.

5- Yeni romlarda arama geldiğinde ekrana gelmesi geç olabiliyor bu yüzden forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2501659&d=1389163363 bu dosyayı indirip recovery moddan kurun.

6- Androidi silmek isterseniz bu dosyayı indirinhttps://www.mediafire.com/?6v1zzelulbd4tz7 Daha sonra telefon hafızasına atın ve recovery moddan install from zip seçeneğinden dosyayı seçin. İşlem bu kadar, android kaldırıldı fakat eğer dosyalar kaldıysa onları telefonu bilgisayara takarak silebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeerNet* -- 16 Eylül 2014; 23:49:46 >

• Super faydalı yazı olmus. Tesekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ellerine sağlık ayrı bir başlık olması iyi olmuş ana konuda kaybolabilirdi. eksik kalan bir yerler olursa bende acemi tecrübelerimi yazabilirim
  • dostum yapmış olduğun bilgilendirme için teşekkür ederim.telefonum yani wawe 2 hala duruyor.kardeşim kullanıyor.ben Note3 e terfi ettim.ama wawe2 ye bu nand sürümü yüklyeceğim.bakalım nasıl olacak.yapanların çalışanların ellerine sağlık.
  • Herkese selam. PeerNet* detaylı anlatımın için teşekkürler. Nand sürümü yükledim. Android'i başlatıyorum ancak devamlı restart yapıyor telefon. Bada'da bir problem yok. Ancak android'i başlatamıyorum. Ne önerirsin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skuller

Herkese selam. PeerNet* detaylı anlatımın için teşekkürler. Nand sürümü yükledim. Android'i başlatıyorum ancak devamlı restart yapıyor telefon. Bada'da bir problem yok. Ancak android'i başlatamıyorum. Ne önerirsin?

Sebebini buldum. Telefonu android'de başlatınca pil boş görünüyor. Bu nedenle telefon kapanıyor. Telefonu bilgisayara bağlı açınca androidi başlatabildim. Pil neden boş görünür? Şimdiki problem bu.
  • quote:

quote:

Herkese selam. PeerNet* detaylı anlatımın için teşekkürler. Nand sürümü yükledim. Android'i başlatıyorum ancak devamlı restart yapıyor telefon. Bada'da bir problem yok. Ancak android'i başlatamıyorum. Ne önerirsin?

Sebebini buldum. Telefonu android'de başlatınca pil boş görünüyor. Bu nedenle telefon kapanıyor. Telefonu bilgisayara bağlı açınca androidi başlatabildim. Pil neden boş görünür? Şimdiki problem bu.

Hocam alttaki güncellemeyi kurdunuz mu?

@camokan Tabi hocam çok sevinirim, edindiğiniz tecrübeleri burada paylaşırsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeerNet* -- 26 Ekim 2013; 14:32:28 >

• Arkadaşlar konu güncellendi, yeni linkler eklendi.
  • Wave 2 için

Boot dosyası : BOOTFILES_S8530NELH2.zip

Fota dosyası : armlinux_boot.fota

Bunlar dogru degil mi ? yükle diyorum file not found hatası alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

Wave 2 için

Boot dosyası : BOOTFILES_S8530NELH2.zip

Fota dosyası : armlinux_boot.fota

Bunlar dogru degil mi ? yükle diyorum file not found hatası alıyorum.

Recovery mod açarken mi not found hatası aldınız? Eğer öyle ise hafıza kartına zImage dosyasını atmalısınız.
  • valla garip şekilde yükledim

Bu arada "zimage" dosyasını hafiza kartına kopyalayıp öyle denedim oldu.

@Skuller 'in yaşadıgı problem bende de var. telefon açılmıyor resetleniyor usb ile baglı kalınca açıldı. güncellemeleri yükleyecem birazdan belki düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

valla garip şekilde yükledim

Bu arada "zimage" dosyasını hafiza kartına kopyalayıp öyle denedim oldu.

@Skuller 'in yaşadıgı problem bende de var. telefon açılmıyor resetleniyor usb ile baglı kalınca açıldı. güncellemeleri yükleyecem birazdan belki düzelir.

Hayırlı olsun hocam. Arkadaşlar da sizin gibi zImage dosyasını hafıza kartına atmayı atlıyorlar, güncellemeleri kurduktan sonra görüşlerinizi buraya yazarsanız sevinirim.

• PeerNet* kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler PeerNet*. Güncellemeleri yapınca batarya problemi giderildi. Ancak şimdi de klavye problemi çıktı. Klavye açılmıyor ve hata veriyor. Ayrıca güncellemeleri yapmadan önce No tuşu geri tuşu olarak çalışıyordu. Güncellemelerden sonra ise tepki vermiyor.
  • quote:

Teşekkürler PeerNet*. Güncellemeleri yapınca batarya problemi giderildi. Ancak şimdi de klavye problemi çıktı. Klavye açılmıyor ve hata veriyor. Ayrıca güncellemeleri yapmadan önce No tuşu geri tuşu olarak çalışıyordu. Güncellemelerden sonra ise tepki vermiyor.

Hocam marketten başka klavye indirin ve ayarlardan o klavyeyi varsayılan olarak ayarlayın. Tuş sorunu ise benim elimde olan bir şey değil, belki çözümü vardır ama bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeerNet*

quote:

Hocam marketten başka klavye indirin ve ayarlardan o klavyeyi varsayılan olarak ayarlayın. Tuş sorunu ise benim elimde olan bir şey değil, belki çözümü vardır ama bilmiyorum

Tamam teşekkürler. Bir de telefonu kapat deyince yeniden başlatıyor. Herkes de bu şekilde mi?
  • quote:

quote:

quote:

Tamam teşekkürler. Bir de telefonu kapat deyince yeniden başlatıyor. Herkes de bu şekilde mi?

Evet maalesef. Bende de volkun sürümü var ve kapatınca bada açılıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Klavye sorununu da çözdüm. Marketten swiftkey'i indirdim. Nasıl olduysa No tuşu da geri tuşu olarak çalışmaya başladı :) Herşey dört dörtlük çalışmasa da wave'de androidi görmek çok güzel. Kurcalamaya devam :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Klavye sorununu da çözdüm. Marketten swiftkey'i indirdim. Nasıl olduysa No tuşu da geri tuşu olarak çalışmaya başladı :) Herşey dört dörtlük çalışmasa da wave'de androidi görmek çok güzel. Kurcalamaya devam :)

4 üzerinden 3.5'u görmekte çok iyi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

4 üzerinden 3.5'u görmekte çok iyi

Evet kesinlikle

• telefonum wave 1 : selamlar öncelikle anlatımda verilen fota dosyası bende hata verdi kırmızı wave yazısı çıkıyor sonrasında telefon kapanıp hiç tepki vermiyordu.

http://goo.im/devs/Rebellos/wave/armlinux_boot_S8500XXKL5.zip

bende yukarıdaki fota dosyası ve diğer bootfiles dosyaları ile tekrar flashladım sorun çözüldü.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.