Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (833. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 831832833834835
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mustafasd

Merhabalar,

Yeni araç alan arkadaşlara ve aracın gelmesini bekleyen arkadaşlara hayırlı olsun. kazasız sürüşler dilerim.

Bu arada satılık birkaç araç var, onlara da hayırlı satışlar dilerim. özellikle gerçekten c180 gördüğüm en dolu c. bu farklı donanımların kısa açıklamalarını ve beğeni durumlarını duymak isteriz.

Aracın alçak ve konfor süspansiyonlu olması kasislerde gerçekten çok kötü. Bütün kapanlara sürterek geçiyoruz maalesef ve hafif keskin kasislerde esnemeyle sürtme muhakkak gerçekleşiyor :(

Bu arada farklı bir konuya yazdım ama ama konu burası olduğu için burada da konuyu dile getirmek istiyorum.

Selam ederim...

....................

Yıldan dolayı sanırım herkeste kronik bir problem olacak bir konu. En azından tecrübeleri paylaşırız. Gerçi henüz bir tecrübem olmadı bu konuda ama tecrübesi olanlardan cevap bekleyeceğiz. Yada tecrübe edince yazarım.

Yaklaşık sanırım 2-3 ay önce ilk defa YEDEKLEME AKÜSÜ ARIZASI şeklinde bir uyarı aldım. serviste çalışan bir arkadaşa konuyu sorduğumda torpido altında bulunan bir kartın arızalandığını değişmesi gerektiğini ve sadece start stopun devreye girmeyeceğini söyledi. pek önemli olmadığını dile getirdiği için acil bir müdehalede bulunmadım.

Havalar da baya soğumuştu. araç her kullanımında koltuk ısıtmaları devamlı açıyor ve haftada bir iki çoğu kısa mesafe yol yapıyordum.

Derken iki üç hafta sonra havaların da tekrar ısınması ile bu uyarı ekrandan kalktı ve start stop tekrar çalışmaya başladı.

Bu sefer de demekki problemin aküden kaynaklanmış olabileceğini düşündüm. Bu yazı atlatayım, kışa girerken de aküyü yenilerim diye karar verdim.

Ama arıza tekrar tekrar etti. Arada arıza verirken de araç start stop a giriyor. ne olduğunu anlayamadım ve kararsız kaldım.

Arızalı olabileceği iddia edilen parça sanırım yaklaşık 1500 lira, 12V 80A Varta akü yaklaşık 1000 lira !

Henüz hiçbir aksiyonda bulunmamak bedava... Ama sonu nasıl olacak bilmiyorum...
    Merhaba, beni etiketlediğinizden bir kaç sorunuza cevap vereyim.
    Evet aracım şu an satılık araçlar içerisindeki en dolu C180. E serisinde dahi bu opsiyonların bir kısmını bulamıyorum.
    Aracımda airmatic olduğundan mı bilemiyorum, ben alçak veya yüksek bu zamana kadar hiç bir kasiste çukurda altını sürtmedim. Zaten korkulacak durumlarda airmatic ile aracı yükseltiyorum. Ben konforundan memnunum. Hem de 19 jant olmasına rağmen. 17 jant taksam E serisini kesin yakalardı. Aracımın viraj performansından da memnunum, airmatic ile alakalı mıdır bilemiyorum, daha hiç bir virajda sorun yaşamadım, sanırım yol tutuşa da katkı sağlayan bir donanım. 5 yıldır airmatic olan bir araç, şükür ki bir problemi olmamış servis kayıtlarında da.

Bu zamana kadar hiç yedekleme akü arızası yaşamadım. Ana aküm zayıflamıştı, onu da servis onaylı varta 80 amper daha güçlü AGM akü ile değiştim. 900 TL'ye kupon ile n11 den almıştım 4 ay önce. 60 liraya da eskisini vermiştim.

ilanım:https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-turkiye-nin-en-dolu-c180-i-airmatic-burmester-comand-distronic-790377598/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 10 Mart 2020; 16:12:5 >

• 1-W205 C180 için hangi yağı kullanıyorsunuz? Kodu 5W30 mu olacak yoksa 0W40 mı?

2-MBoil yağı bir yağ firmasına mı ürettiriyor yoksa Mercedes-Benz’in kendi üretimi mi?

3-Motul markasının MBoil’den daha iyi olduğu, koyulmasında bir problem olmayacağı söylendi, doğru mu?

4-40.000km/4yıl’a kadar MBoil yağ kullanıldı. Motul ile devam ederek yağ markası değiştirmek sorun yaratır mı?

Hassas bir kullanıcı olarak yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanstain

Merhaba,
    2015 C180 fascination aracımın disk ve balatalarını değiştireceğim.
    17" jantlar var.
    Orjinal olmak kaydıyla amg delikli disk takabilir miyim? Nereden almamı önerirsiniz?
    Bu soruyu merdiven altı bir bmw forumuna yazsaydım 20 farklı cevap gelirdi. Vay canına..
  • Motor ikazı yazılım güncellemesi ve Tahrik sistemi güncellemsi aksiyonu için Mengerler'den aradılar yaptıran var mı acaba?Tavsiye eder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scanbilen -- 16 Mart 2020; 16:46:39 >
  • Merhabalar 2014 model w205 C180 amg aracım var ilk sahibiyim araçta son zamanlarda içeriye ıslık sesi gibi bi ses geliyor camı acarsam ses kesiliyor bu neyden olabilir yaşayan varmıdır?

• _Gamemaster_ kullanıcısına yanıt
    Kronik rüzgar sesi olabilir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • emrtkn E kullanıcısına yanıt
    Zannetmiyorum son 5 6 aydır duyduğum bir ses bazen 50 60 km hızda çıkıyor bazende 80 90 km de

• ————

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arastirmagorevlisi -- 30 Mart 2020; 20:39:21 >
  • Altını sürme Konusunda bende sinir oluyorum

Benim arabamın gecen ay turbosu patladı 2016c200d amg 65 binde turbo gitti arabanın serviste garantiden yapıldı makyajlı kasaya bir an önce geçmek istiyorum.

Lastikleri değiştirirken kıs lastiği öncelikli idi kıs lastiği almıştım şimdi yaz geliyor malum yaz lastiği almak istiyorum önerileriniz var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: savyola133

Altını sürme Konusunda bende sinir oluyorum

Benim arabamın gecen ay turbosu patladı 2016c200d amg 65 binde turbo gitti arabanın serviste garantiden yapıldı makyajlı kasaya bir an önce geçmek istiyorum.

Lastikleri değiştirirken kıs lastiği öncelikli idi kıs lastiği almıştım şimdi yaz geliyor malum yaz lastiği almak istiyorum önerileriniz var mi ?
    Hocam geçmiş olsun. renault motordan bir an önce kurtulun bence. daha bir sürü sıkıntı yaşayacaksınız. c180 veya c200'e geçin kurtulun.

lastik önerim Good year asymmetric 3 veya 5. RFT önermiyorum. bu yazdığım lastik dayanıklı ve xl yanak. rft tam bir saçmalık.
  • Son 7-8 ay sayıyorum hemen satacağım 60 bin km’de turbo mu patlar bozulur lastik önerilerine bakacağım

• Regionella kullanıcısına yanıt
    Rft saçmalık değildir bence, evet konfordan taviz veriyoruz ama güvenliği artırıyoruz, hatta süspansiyonlar bile rft ye göre ayarlı geliyor, serviste hiçbir ayar değiştirmeden düz lastiğe geçmek ne kadar mantıklı?

Bu arada xl lastik ağır yük taşıyanlar için öneriliyor diye biliyorum

• armutcan A kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Servis rft veya normal lastik için ayrı bir ayar yapmaz. Aynı şekilde kullanacaksınız.

RFT'nin patlakken bir süre gidebilmesi yüzünden senelerce konforsuz diken üstünde lastiklerle gidemem. Size de tavsiye etmem. Konfor aracı alıp RFT yüzünden B sınıfı araç gibi tangur tungur gitmek istiyorsanız siz bilirsiniz.

XL lastik kalın yanaklı lastiktir. Ağır yükte de faydalıdır, kaldırıma sürtmeden de korur, çukurlarda lastik patlamasına karşı direnç sağlar. sadece yüke özel değildir. Mesela RFT'ler çukura girdiğinden gerginliğinden dolayı hasar görme riski çok daha fazla XL yanaklı normal lastiğe göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 22 Nisan 2020; 15:15:58 >
  • C serisi ile E serisi arasındaki fark Nisan kataloğunda 60 bin tl görünüyor, oldukça düşük değil mi? Aksesuar falan nedir bakmadım aynı motor giriş seviyesi iki araçta.
  • c200D dizel düşünüyordum ancak araştırmalarıma göre bir çok kronik sorunu varmış,( kapı fitillerinden gelen rüzgar ve uğultu sesleri, kapı ayarsızlıkları, nox sensör arızası, turbo ve buna bağlı motor arızaları, zincir genişlemesi, vs...) bende yönümü 2017 model c180( comfort) benzinli olana çevirdim, acaba bununda kronik sorunları var mı ? sarı sitedeki fiyatlar düşük km li olanlar 260 bin tl dolayında, c180 kullanan arkadaşlar yorumlarını yazabilirler mi ? bi de şehir içi yakıt tüketimi ne olur, 2017 nin ikinci çeyreğinde şanzuman olarak 7 g tronicten 9 g tronice geçiş yapılmış, bu yakıtta çok etki ediyor mu ?
  • Merhaba arkadaşlar c 200d fl amg almayı düşünüyorum yalnız araçta hayalet ekran yok. Fiyat 445 bin tl. Bu araçta hayalet olmadığı için ikinci elde problem yaşar mıyım sizce?

• arkadaşlar merhaba ben de octavia aracımı satıp c 180 exclusive arayışına girdim. 2 çocuk olduğundan amg düşünmedim. malum sitede de zibille c200d amg var. ters orantılı bir şekilde de exclusive bir o kadar az. 2016 ve üstü bakıyorum. az sayıda olduğundan mıdır bana fiyatları biraz yüksek geldi. sizlerin düşüncesi nedir? forumda aracını satmak isteyen var mıdır bu arada?
    ek olarak: exc eksikliğinden fascination-avangarde da bakıyordum. 805095706 nolu ilan da mantıklı geldi bana. bu tip araçları galeriden almak ne kadar mantıklı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygtatli -- 4 Mayıs 2020; 10:59:2 >
  • Arkadaşlar 27.04.2020 tarihi itibariyle aracım geldi ve aracımı teslim aldım.
    Aracım C200 FL AMG 4matic.
    Sorusu olan arkadaşlara deneyimlerimi aktarabilirim.
    Bu arada bugün araca bir daha zam gelmiş.
  • ygtatli kullanıcısına yanıt
    hocam bu benzinli sen 200d demişsin ama.

bide 2 çocukla amg arasında ki bağı anlamadım hoşuna gidiosa bin demek ki amg tutuluo ve tercih edilio kendini yaşlı mı hissediosun anlamadım ki
  • 
Sayfa: önceki 831832833834835
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.