Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (741. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 739740741742743
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Orijinalden alıntı: ersinkilci

Arkadaşlar bu yeni MTV zammından sonra bizim c200d araçların MTV si yüzde kaç zamlanacak?

1449 tl

Üstad yazdığınız rakam %40 lık bir zamma karşılık geliyor. Ancak gazetede okuduğuma göre araç fiyatlarına göre bu oran %68 e kadar çıkıyormuş. Ciddi anlamda kafam karıştı.
  • 2016 C180 AMG, 1 Aralık trafiğe çıkışlı.

15.000 km ilk bakım 1700 TL tuttu. Ankara, Hasmer.

1. Bakım 1300 TL civarı. 400 TL civarı da arka balatalar değişti. Hayatımda ilk kez bir aracımın arka balatası değişti! C ve CLA serisinde el freni için ekstra balata yokmuş, ondan 15-20.000 km'de bitiyormuş arka balatalar?
    Dedim sensör var bunlarda. Sensör falan yanmadı. Yakında yanar dedi servis (telefonda). Uzatmamak için iyi değiş dedim. Bir de sonra bir daha git, sensör için ekstra para öde uğraşmayayım dedim. Bir baktım, sensörü de değişmişler. Tozlanıyormuş, değişmesi gerekiyormuş! (aslında balata sensörü mekanik bir parça, aktif hale gelmediği sürece aracın ömrü kadar ömrü olan bir parça)

2. Silecekleriniz eskimiş. Kışa giriyoruz 180 TL'ye değişelim dediler. O kalsın dedim. Araç işte de evde de kapalı garajda duruyor ama 10 aylık aracın sileceği de eskimiş! (Silecek için bu kadar hassas ve duyarlı olan servis, cam suyu atan fıskiyeyi bir iğne ile düzeltip suyun camı ortalamasını sağlayalım dememiş tabiki!)

3. 3 ay önce de sürücü kapısındaki arka cam kontrolleri bozuldu. Garantiden komple değişti.

4. Aracı aldığım hafta Petlas bayisinden kışın sıfır kış lastiği taktırmıştım. Nisan'da yaz lastiklerine geçerken lastik sibop iğnesinin yalama yaptığı ortaya çıktı. Servis kullanıcı hatası dedi (Ankara'da bu bayiler yaz/kış lastik uygulamasında günde 100 aracın lastiğini değişiyorlar. Daha ilk değişimde Mercedes'in sibopu yalama yapıyor!). 150 TL sibop + 100 TL lastik değişim ücreti aldılar.

5. Ankara, Hasmer servise giden araçlar için akşam 6'ya kadar dönme şartıyla ikame araç veriyor. Km başı 50 kuruş alıyor. Dizel CLA verdiler. Bu kısmını beğendim. 38 km yapmışım. (Güzel uygulamarı da söylüyoruz yani :) )

• quote:

Orijinalden alıntı: aspava17

quote:

Orijinalden alıntı: semih_avcı

quote:

Orijinalden alıntı: aspava17

Aracımı satıyorum. 2014 amg paket 43 binde . Ekstra olarak beyaz deri spor koltuk ve ils farlar var. almanya üretimi. geçen ay sol farı değişti sadece gulsoy floryada onun haricinde boya kaza çizik yok. Son 160 a bırakıcam

hangı aracı almayı dusunuyorsunuz hocam ?

bu aracı alırken aklımın bir köşesinde f10 kasa 520i vardı. hatta baktım çok beğendim. bundan önceki aracım e90 320 D idi. yine bmw olmasın bi de mercedes deneyelim dedim. bunu aldım. şimdi de aklımda kalan 520i'den almak istiyorum. kısmet bakalım. acelesi yok bu araçta gayet keyifli ve şık :)

Çok isabetli bir karar vermişsiniz, aynı marka ile devam etmenin çok anlamı yok, ben de C180'den 5.20iye geçtim, siz de Mercedese geçmişsiniz, tam tersi olmuş.

Değişiklik iyidir her zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2e

2016 C180 AMG, 1 Aralık trafiğe çıkışlı.

1. Bakım 1300 TL civarı. 400 TL civarı da arka balatalar değişti. Hayatımda ilk kez bir aracımın arka balatası değişti! C ve CLA serisinde el freni için ekstra balata yokmuş, ondan 15-20.000 km'de bitiyormuş arka balatalar?
    Dedim sensör var bunlarda. Sensör falan yanmadı. Yakında yanar dedi servis (telefonda). Uzatmamak için iyi değiş dedim. Bir de sonra bir daha git, sensör için ekstra para öde uğraşmayayım dedim. Bir baktım, sensörü de değişmişler. Tozlanıyormuş, değişmesi gerekiyormuş! (aslında balata sensörü mekanik bir parça, aktif hale gelmediği sürece aracın ömrü kadar ömrü olan bir parça)

2. Silecekleriniz eskimiş. Kışa giriyoruz 180 TL'ye değişelim dediler. O kalsın dedim. Araç işte de evde de kapalı garajda duruyor ama 10 aylık aracın sileceği de eskimiş! (Silecek için bu kadar hassas ve duyarlı olan servis, cam suyu atan fıskiyeyi bir iğne ile düzeltip suyun camı ortalamasını sağlayalım dememiş tabiki!)

3. 3 ay önce de sürücü kapısındaki arka cam kontrolleri bozuldu. Garantiden komple değişti.

4. Aracı aldığım hafta Petlas bayisinden kışın sıfır kış lastiği taktırmıştım. Nisan'da yaz lastiklerine geçerken lastik sibop iğnesinin yalama yaptığı ortaya çıktı. Servis kullanıcı hatası dedi (Ankara'da bu bayiler yaz/kış lastik uygulamasında günde 100 aracın lastiğini değişiyorlar. Daha ilk değişimde Mercedes'in sibopu yalama yapıyor!). 150 TL sibop + 100 TL lastik değişim ücreti aldılar.

5. Ankara, Hasmer servise giden araçlar için akşam 6'ya kadar dönme şartıyla ikame araç veriyor. Km başı 50 kuruş alıyor. Dizel CLA verdiler. Bu kısmını beğendim. 38 km yapmışım. (Güzel uygulamarı da söylüyoruz yani :) )

1- Benim bildiğim kadarıyla uyarı ışığı yansın yanmasın her balata değişiminde sensörde değişiyor. Evet C serisinde arka balata erken bitiyor, benim aracım 80.000 KM de ön balata hiç değişmedi, ben çok az fren kullanıyorum, arka balatam 35.000 KM de ışık yaktı 40.000 KM de değiştim, 2. arka balata değişimim 70.000 KM de ışık yaktı 75.000 KM de değiştim. Yani sensör uyarı verse bile benim kullanım tarzımla 5.000 KM daha diske deydirmeden aracı kullandım 2 balata değişimindede. Bende servise sormuştum ilk balata değişimimde ben çok az fren kullanırım neden erken bitti diye " siz şuana kadar c serisi araç kullananlar içerisinde en geç arka balata değişensiniz biz genelde 15-20.000 de arka balata değişiyoruz " dediler.

2- silecekleriniz gerçekten iyi silmiyorsa bosch marka silecekler var daha hesaplı olması lazım onlarda servisde satılıyor onlarıda bir sorabilirsiniz.

5- porsche markasında ikame araç veriliyor hiçbir ekstra ücretde talep edilmiyor mercedes bu konuda geri kalıyor fakat mercedesin müşteriside çok porsche gibi başa çıkma şansıda çok zor yine böyle bir imkan sunması dediğiniz gibi güzel birşey.

• İkame aracı sanırım ilk Mengerler duyurmuştu.

Mengerler de acaba yine aynı şekilde km başına ücret talep ediyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • denizsesi D kullanıcısına yanıt
    Beyaz benzinli AMG 215.000 izmit bayii.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2e 2 kullanıcısına yanıt
    "Silecekleriniz eskimiş. Kışa giriyoruz 180 TL'ye değişelim dediler."

Benim de aracım kapalı garajda duruyor, 1. yıl sonunda silecekler pert oldu. Değiştirmek zorunda kaldım ve Hasmer'de 200 TL ödedim. Silecekler çok kalitesiz.

"Ankara, Hasmer servise giden araçlar için akşam 6'ya kadar dönme şartıyla ikame araç veriyor. Km başı 50 kuruş alıyor. Dizel CLA verdiler. Bu kısmını beğendim. 38 km yapmışım. (Güzel uygulamarı da söylüyoruz yani :))"

Bu iyiymiş, Koluman'da geçen yıl yoktu. Aracı bırakıp ortada dımdızlak kalıyorsunuz. Kaç defa serviste söylendim "parasıyla verin bari" diye ama kimse tınmadı. Belki Hasmer'den örnek alıp onlar da bunu uygularlar ... Ya da ben Hasmer'e giderim en iyisi :)
  • alikags A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2e

2016 C180 AMG, 1 Aralık trafiğe çıkışlı.

benim aracım 30 bin km civarında, bir kaç hafta önce 30bin bakımına girdi. serviste 4 balatanında kötü durumda olduğunu değişebileceğimi söylediler bende daha uyarı vermedi uyarı verince değiştirmeye getiririm dedim. yeni nesil balatalar erken bitiyor eski aracımda öyleydi özellikle ankara istanbul gibi tepeli yokuşlu bir şehirde yaşıyorsanız çabuk bitiyor. neyseki adana ya taşındım biten balataları değiştirdikten sonra baya gider diye düşünüyorum.

benim silecekler çok kötü değil bu kışı geçiririm diye düşünüyorum ama bakalım yağışlar başlayınca belli eder.

adana mengerler ikame araç hizmetinin olmadığını söyledi bende aracı beklemek zorunda kaldım.

• Arkadaşlar size tüyo, balataları özel serviste halledin :)
  • diyarmafia kullanıcısına yanıt
    W205 dizel kullanan veya satin alacak arkadaslarin dikkatine.

Temmuz 2015 te otv muafiyetli c200 dizel aldim.sahip oldugu butun opsiyonlarin neredeyse tamamini ekletmis ve severek uzun yillar kullaniriz hayali ile satin aldik.

21 mart 2017 de aracimiz 23bin km.de turbo arizasi ile (mersedes yilmazlar istanbul esenyurt)servise alindi arac.garantiden turbo degistirdiler.

degistirdikleri turbo 21 haziranda 25 bin km.de tekrar turbo sikayeti ile araci ayni servise biraktim.bir ay sonra arabanin kullanici hatasi sebebi ile ariza verdigini ekzantirik mili intercooler vb bir cok parcanin zarar gordugunu ve garanti kapsamina alamayacaklarini soylediler.bende arabayi almadim.mahkemeye verdim.

bilirkisi geldi araci inceledi ve mahkemeye aracta olusan arizanin kullanici hatasi ile olusmasinin mumkun olmayacagina dair rapor verdi.

Turbo disinda yasadigimiz cam kapi tavan start stop problemleri aku bitmesi vitesin takili kalip yuksek devirlerde sabit kalmasi kapi citalarinin solmasi vb bir cok sikayeti burda yazmaya zaman yetmez inanin.

Kesinlikle uzak durulmasi gereken bir aractir.ve ayni sekilde koklu bir yetkili servis disinda araclarinizi yeni acilan servislere vermeyin.turbo icin mercedes yilmazlara birakilan aracin hali bu.

2015 model c200d amg.

• Arkadaşlar merhaba, W205 aracımı satacağım için kış jant/lastik setini de satışa çıkarttım.
    Bostancı Mengerler'den almıştım. Bu lastiklerle sadece 6.500Km yol yaptım.
    İlgilenen arkadaşlar buradan yazabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergibarjuan -- 6 Ekim 2017; 9:3:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YEY

Arkadaşlar size tüyo, balataları özel serviste halledin :)

Sebep?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrtkn

quote:

Sebep?

Maliyet. Zaten özel serviste max. 400 liraya halledeceğiniz basit bakıma 1400 lira veriyoruz.. Birde balatası işçiliği eklenince iyice abartıyorlar..
  • sergibarjuan S kullanıcısına yanıt
    telefon onayı olmadığı için özel mesajlara cevap veremiyorum
    mail adresinizi yazarsanız maille iletişime geçebiliriz.
  • Arkadaslar daha once yazmıştım aracımı sattığımı

Yeni bir araç buldum anlaştım. Bu sebeple fiyatı da emsallerine göre aşağıya çektim. Son fiyat 155 bin tl ye bırakıcam . Gerçekten temiz araç değerini bilen birine gitsin istiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-pazartesiye-kadar-son-fiyat-2014-c180-amg-43-binde-ekstrali-483960404/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspava17 -- 7 Ekim 2017; 16:4:39 >
  • bugün biraz şovrum ları gezdim baktığım araçlar

audi a4
    audi a5
    skoda octavia
    skoda superb
    vw jetta
    vw golf
    honda civic

size şunu söyleyim elinizdeki w205 e sahip çıkın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sergibarjuan

Arkadaşlar merhaba, W205 aracımı satacağım için kış jant/lastik setini de satışa çıkarttım.
    Bostancı Mengerler'den almıştım. Bu lastiklerle sadece 6.500Km yol yaptım.
    İlgilenen arkadaşlar buradan yazabilir.

jant lar çok güzelmiş özellikle benim ki gibi siyah araçlarda çok güzel durur

• quote:

balatalar için servis 1000 tl dedi sanırım indirimle 800 e falan düşerler özel servisler kaça takıyor? ama adam gibi balata takmaları lazım
  • Valla sonuçta dışarıda siz ne isterseniz onu takarlar. İsterseniz servisten logolu ürün alırsınız isterseniz balatanın üretici markası neyse onu bulur alırsınız(textar,ate vs.) yada yansanayiler vardır zaten o kadar ucuza kaçmaya gerek yok.

Dışarıda fiyat şudur gibi birşey diyemem istanbulda sanayiler bile kendi içinde fiyatları farklı ama servisin en fazla yarı fiyatına yapacaklarına eminim.

• 
Sayfa: önceki 739740741742743
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.