Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (637. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bildiğim kadarıyla kasko experleri yüzünden parça değişimi yapamıyor servisler , exper önce parçalara bakıp onarım yapan yerler var oraya yönlendiriyor ordan olmayacağına veya parçanın tam uyumlu olup olmamasına bakıyor ona göre parça değişim onayı veriyor yani servisler kaskolu arabalarda kafasına göre değişim yapamıyorlar, bunlar yüzünden de sizin aracı teslim alma zamanınız uzuyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dsg35 D kullanıcısına yanıt
    Yetkili servisin veya orijinal parçanın ne anlamı kalıyor burada.
    O zaman servise götürmeyedebilir normal vatandaş. Gider tamircide tamir ettirir.
    Yanlış anlamayın merak ettiğimden soruyorum.
    Bilgim yok süreç işleyiş hakkında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrtkn E kullanıcısına yanıt
    Bu durumun servis ile alakası yok.
    Buna karar veren ve eksperi buna zorlayan sigorta şirketi.
    Bunu da onarım maliyetlerini aşağıya çekmek için yapıyorlar ama bu Türkiye'de öyle bir hale geldi ki hışır parçalar bile eksperin iş alamama korkusu yüzünden RS Autoking gibi firmalara tamir için yönlendiriliyor.
    Servis sözü geçen bir servis ise herhalukarda parçayı değiştirecek basireti gösterir.

• imagoodman kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Dışardaki ustayada gitseniz maddi hasarlarda kasko yada trafik sigortasından hasarınızı yaptıracaksanız süreç maalsef bu şekilde işliyor . Bence siz önce servisteki hasar servisi kısmına aracı bu şekilde tamirli parçalarla kabul etmeyeceğinizi bildirin arkasından experin tlf servisten isteyip birde onunla konuşun experler biraz ukala oluyor tlf gayet resmi ve isteiğinizi net söyleyin

• dsg35 D kullanıcısına yanıt
    Hasar servisine ilettim. Tamir parça istemiyorum dedim. Farın plastik kısmı kırık, herhalde plastik kısmını da merdiven altı gibi plastik cam takıp silikonlayıp vermezler :) Teslim almaya giderken en ufak bir hata görürsem zaten almayıp, kabul de etmeyeceğim.

• Hasar bu;

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrtkn -- 2 Aralık 2016; 23:21:15 >
    Bence sizin tampon tamir olur muhtemelen ayağı kırıktır onu plastik kaynakla tamir ederler sürtülen yeride macunla astarla düzeltirler, far değişir , jantı göremediğim için bişey diyemiyorum ama muhtemelen sürtmeden dolayı çizik var onuda tamir yaptırabilirler.en azından jant değişimini yaptırın çizik varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsg35 -- 3 Aralık 2016; 0:05:17 >
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Bu kadarcık tampon hasarı için ben tamponu değiştirtmezdim. Bu tabi benim şahsi görüşüm. Ufak rütuş izleri kalabilir belki ama sonuçta tampon bu. İnş bidaha böyle durumlarla karşılaşmazsınız fakat bu tarz tampon sürtmelerinde her seferinde tamponmu değiştittireceksiniz. Kasko ödeme priminizi yükseltmenize gerek olmayan bir parça, ki alım satımda hiç önemsenmeyen bir yer. Tekrar geçmiş olsun ve Allah beterinden saklasın, sağlıklı günlerde kullanın.

Tamponunuzda aman aman bir hasar yok.
    Onarılsa bile canınızın sıkılacağı bir durum olmaz.çamurlukta aynı şekilde uç kısmında eğilme var bağlantı yerlerinde yırtıl yoksa tamir olur bence değiştirmeseniz daha iyi olur bu iki parçayıda.
    Ama far iki iki dört değişir çünkü hem cam hem ayak kırılmış.
    Ayrıca kaputundaki açıklığına bakılırsa aktif kaput kapsülleri açılmış sağ sol onlarda değişecek.
    Eğer ikisi değişmez ise 6000-7000 tl civarında hasarınız olur.çamurluk ve tampon değişirse 10000 tl geçer.

• Ben olsam kaskoya hiç bulaşmazdım serviste bunlara far dahil 12-13000 yazarlar

• aliyamanGS A kullanıcısına yanıt
    Bu fara ne gibi çözümünüz olurdu?
    Far alenen kırık ve nerenden baksanız 4000-5000 tl civarı.
    Bunun için kasko yaptırmıyormuyuz biz.

• Bende hastalık var işte kendim o bakımdan sıkıntılıyım.
    Ben çizik yüzünden araba değiştiririm genelde biraz komik olacak ama :)
    Kendim yıkarım yıkamacıya vermem. Jantlar için eldivenler fırçalarım ayrıdır, etek altı için eldivenim ayrıdır. Şampuanlar özeldir, kimyasalı düşük seçerim genelde ki boyaya zarar vermesin diye. Ciddi takımtılıyımdır ki bu kötü bir huy aslında.
    Servis parçaları İstanbul' dan istemiş. Ama tamir durumunu da değerlendiriyor. Bakalım bana değişecek gibi geliyor. Çamurlukta birşey yok, ellemeyecekler. Nokta çizik tok şansıma, biraz yamukluk var, orayı düzeltirken belki lokal boya yiyebilir.
    Teşekkürler ilgi, alaka ve önerileriniz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrtkn -- 3 Aralık 2016; 0:31:54 >
  • aliyamanGS A kullanıcısına yanıt
    Bana da bir çok arkadaşım kaskoya bulaşma dedi ama as bir meblağ olsa bulaşmayacaktım. Ama işte kaskoyu da yaptırma nedenimiz kalmıyor o zaman da. Gerçi daha rapor sonucu açıklanmadı, bakalım % kaç verecekler.

• Bende avandgard var hatasız boyasız hastasıyım abimde fascination aldı değişimli onun umrunda değil mesela satarken ona göre müşteri oluyor malesef aslında kasko mantığı o ama servis işçilik parça vs derken dışardaki 5 liralık işi resmen 15 e yapıyor o zaman satarken bazıları kıllık yapıyor ki bence buda sigorta şirketlerinin oyunu ne olucak sanki parça değişince şasi oynamadığı sürece

• imagoodman kullanıcısına yanıt
    Naçizane tavsiyem fotoları elde tutun evet far sanırım en son euro kurunda 5000 liranın altında değildir diye tahmin ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: emrtkn

Bende hastalık var işte kendim o bakımdan sıkıntılıyım.
    Kendim yıkarım yıkamacıya vermem. Jantlar için eldivenler fırçalarım ayrıdır, etek altı için eldivenim ayrıdır. Şampuanlar özeldir, kimyasalı düşük seçerim genelde ki boyaya zarar vermesin diye. Ciddi takımtılıyımdır ki bu kötü bir huy aslında.
    Servis parçaları İstanbul' dan istemiş. Ama tamir durumunu da değerlendiriyor. Bakalım bana değişecek gibi geliyor. Çamurlukta birşey yok, ellemeyecekler. Nokta çizik tok şansıma, biraz yamukluk var, orayı düzeltirken belki lokal boya yiyebilir.

Bide bana arkadaşlarım eşim takıntılısın diyor :) bende arabayı kendim yıkarım,kendi şampuanım süngerim microfiber bezlerim var.

Arabayı aldığımdan beri 1 defa yıkamacıya götürdüm ondada başından ayrılamadım, adam hocam araba emanetmidir dedi :)

ama tabi jant için orası burası için ayrı elvidiven bez kullanmıyorum.

çizik oldumuydu kafama çok takıyorum ilk sonra geçiyor. Bende geçmeyen takıntı cama taş gelse çatlasa iz olsa yolda gözüm hep oraya kayıyor. Şansım artık aldığım her arabanın camına taş geliyor,değiştiriyorum bu sefer düzgün takmıyorlar, değiştirirken kaportaya zarar veriyorlar... eski aracımda camı sökerken cam ile yan direk arasına tornavida koyup çıtaya baskı uygulayıp oranın boyasını kaldırmıştı bir sözde usta... napıyorsun dememe kalmadan sokuverdi tornavidayı... başında olmasam tüm camı o şekilde sökecekti, baya bir takıntı oldu o yüzden bende...

şimdiki arabamı aldığım ilk ay camıma yine taş geldi 2 yerde 5 kuruş büyüklüğünde çatlaklarım var...

• Bi hayırlısıyla eskisi gibi teslim alsaydık iyice psikolojimiz bozulmadan.

• Öyle bi yapacaklarki hiç nlamayacaksınız bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: drserti

quote:

Orijinalden alıntı: emrtkn

Bende hastalık var işte kendim o bakımdan sıkıntılıyım.

Bide bana arkadaşlarım eşim takıntılısın diyor :) bende arabayı kendim yıkarım,kendi şampuanım süngerim microfiber bezlerim var.

Arabayı aldığımdan beri 1 defa yıkamacıya götürdüm ondada başından ayrılamadım, adam hocam araba emanetmidir dedi :)

ama tabi jant için orası burası için ayrı elvidiven bez kullanmıyorum.

çizik oldumuydu kafama çok takıyorum ilk sonra geçiyor. Bende geçmeyen takıntı cama taş gelse çatlasa iz olsa yolda gözüm hep oraya kayıyor. Şansım artık aldığım her arabanın camına taş geliyor,değiştiriyorum bu sefer düzgün takmıyorlar, değiştirirken kaportaya zarar veriyorlar... eski aracımda camı sökerken cam ile yan direk arasına tornavida koyup çıtaya baskı uygulayıp oranın boyasını kaldırmıştı bir sözde usta... napıyorsun dememe kalmadan sokuverdi tornavidayı... başında olmasam tüm camı o şekilde sökecekti, baya bir takıntı oldu o yüzden bende...

şimdiki arabamı aldığım ilk ay camıma yine taş geldi 2 yerde 5 kuruş büyüklüğünde çatlaklarım var...

Örnek ben olacak şekilde beterin beteri varmış demek ki. :)

• 
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.