Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
16.661
Cevap
190
Favori
994.170
Tıklama
Giriş
    2258 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_06tr

quote:

Orijinalden alıntı: TRB7

Inanilir gibi degil :)
    C200d AMG 226.200 tl ...

Iyi ki eylul sonu almisim diyorum ama makyajli kasa gelsin diyenler icin artik almak cok cok zor olacak.

şubat 2016 da c200d amg 2015 sıfır kasayı 168000 e almıştım.. :) şu hale bak...

ee 2. elde ne yazıcaz bu arabalara ne olacak şimdi ?

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_06tr

quote:

Orijinalden alıntı: TRB7

Inanilir gibi degil :)
    C200d AMG 226.200 tl ...

Iyi ki eylul sonu almisim diyorum ama makyajli kasa gelsin diyenler icin artik almak cok cok zor olacak.

şubat 2016 da c200d amg 2015 sıfır kasayı 168000 e almıştım.. :) şu hale bak...

ee 2. elde ne yazıcaz bu arabalara ne olacak şimdi ?

Hocam ikinci elde her şeyin fıyatı sıfırına göre ayarlanarak yazılır. Sıfırı 200.000 TL olan bir arabaya ikinci elde 1 yaşında 150.000 TL yazılmaz, haa canı isteyen 100 bine satar o ayrı. Bu konuda forumda bazı dialoglar geçse de bu böyledir. Aklın yolu bir. Bu iş buz dolabı, televizyon, araba, cep telefonu, ev, kurşun kalem kısacası her şey için böyledir. Vergi sistemi değişti diye arabayı eskiden alanlar pahalı satınca buna fırsatçılık denmez, o adam tekrar sıfır araba alacak olsa ona indirim yapmayacaklar yeni fiyattan verecekler. Şans eseri vergi değişiminden dolayı bir miktar kar etmiş olabilir, bu şanstır. Bunun benzeri örnekler araba veya başka konularda her zaman olabilmektedir. 1 günle hatta 1 saatle binlerce TL kar veya zarar etmek her sektörde mümkündür.

Çekilişten bedava araba kazanan adamın yarı fiyatına sattığını gördük mü hiç, nasıl olsa bedava kazandım diye. Neyse... örnekler çoğaltılabilir. Bu iş şans kısmet meselesidir. Ben 2009'da sıfır aracımı aldıktan 1 ay sonra ötv indirimi çıkmıştı ve şimdinin parası ile 10'bine yakın pahalı almış oldum, bu seferde arabayı aldıktan 1 sene sonra 50bin TL zam geldi ötv ve euro nedeniyle. şans kısmet.. Ama kimse ucuz aldın pahalı satıyorsun diyemez satacak adama...

Haa ben kısa sürede araba değiştirmeyi sevmem ve uzun yıllar binmeyi planladığım için belki de reelde bu fiyat artışından hiç karım olmayacak. Kendim için yazmıyorum bu örnekleri.

Gerçekten kar etmek isteyen adamın ucuz aldığı Mercedesini satıp ucuz bir araba veya araba dışında bir şey alması lazım. Örneğin 1-2 sene önce mercedes alan adam aynı paraya şimdi arabasını satıp 50 bine polo alırsa 1-2 sene mercedese bedava binmiş olur, sonra da hayatına polo ile veya benzeri bir arabayla devam etmiş olur, artan parası ile de başka yatırımına destek olur.. Tercih meselesi..

• Yarbay
    2258 Mesaj
    Bir de şu var ki:
    Şu an ötv zamlandı diye arabasını pahalı almak zorunda kalan arkadaşlar isterse almaktan vazgeçer ve başka zamlanmamış araba alır, veya hiç araba almaz. Yani bir şekilde bu işten karsız-zararsız hiç bulaşmadan uzaklaşma şansı var.
    AMA 2009 yılında olduğu gibi ötv indirimi olsaydı şu an, ne olacaktı? Öncesinde arabayı pahalı almış kişilere devlet parasını iade etmeyecekti ve bu işe bulaşmama vazgeçme şannsın da yok. 1 gün öncesinde arabayı 10-20 bin TL pahalı alanlar olacaktı (2009 yılında oldu aynısı, 1 gün önce pahalı alanlar oldu).
    Kısacası şans kısmet...
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: the best or nothing

Aytron adamdır
    quote:

Orijinalden alıntı: the best or nothing

Aytron adamdır

Teşekkür ederim,
    O sizin adamlığınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

500 tl tuttu...

çok değilmi arkadaş bu nedir yahu ?

Benim yaklaşık 2 ay önce 560,00 ₺ tutmuştu. Euro 3,72 TL oldu.

|
    |
    drserti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bakalım bundan sonra Kur farkı fiyatlara yansıdıktan sonran sonra bizi nasıl fiyatlar bekliyor...

|
    |
    emrtkn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam sizin mesajınız üzerine bugün servise gittiğimde, bu güncellemeyi sordum, servis danışmanı öyle birşey yok olsa bilirdik dedi, dedim varki forumdan arkadaşlara gelmiş, gelin ustaya soralım dedi usta evet var öyle bişey dedi...

Bir önceki hafta aracımı başka birşey için bıraktığımda bunuda söylemiştim, adam pili değiştirip kalitesiz pil takmışsınızdır demişti,hayır duracell kullandım deyince mercedes varta satıyorsa bir bildiği vardır deyip geçiştirmişti.

Bu benim 5. Aracım, böyle kötü servis anlayışı görmedim... resmen başından savıyorlar, bir çift balataya 500 tl almayı biliyorlar.

Çok teşekkür ederim size.. haftaya ne alakaysa kırılan sunroof bilmem ne çıtasının (aracı test ederken usta farketmiş,benim farketmediğim bişey) değişimi için aracı tekrar bıraktığımda pil için güncellemeyide yapacaklar...

bu forum olmasa kaderimize razı olacaktık... pil değiştirmek zor değil ama bir anormallik olduğu kesindi, insanı rahatsız eden bu... tekrar çok teşekkürler...

|
    |
    dr.tolgaaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    265 Mesaj
    mercedesin garantsi 2 yıl değilmi. ben aldığım araçlarda garanti bittikten sonra servise götürmem. dışarı servisler bayii servislerinin yarı fiyatına yapıyorlar. garanti devam ediyorsa garanti kapsamı dışında olan akü, balata gibi şeyleride bayii servisinde yaptırmam. birde mercedesin garanti süresi 2 yıl bence çok az. mercedes araçlarına güvenmiyormuda 2 yıl garanti veriyor.şimdiki aracım 5 yıl, ondan önceki aracım 6 yıl garantiliydi.bunuda söylerken mercedesi kötülemek için yazmıyorum. allah izin verirse 2017 model ve 9 vites çıktığında benzinli veya dizel eksuluve alacağım

dedğiniz fiyat artışı 2.elde zaten gerçekleşmiş.ötv ve kur farkı zammıyla c 180 eksluve malum sıtede 135-140 iken 165 lerde çıkmış
    |
    |
    isimbulunamadı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam garantisi bizim araçların 2+1 yıl. Aracı ilk 2 yıl tüm bakımlarını serviste yaptıysanız otomatik 3 yıla uzuyor.

|
    |
    hundai ix35 klübü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2015 de 2015 model c200 e 169 fiyat almıştım şahıs üstüne ancak şirket üstüne aldım. 172 hemde deri konsollu. Aracımı alalı tam 1 yıl oluyor. Hiçbir sıkıntım yok. Birtek trim seslerinden muzdaribim biraz. Birde motorun küçük gelmesinden. Kısa zamanda 2014-15 525xd düşünüyorum.

|
    |
    Tolga_06tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: hundai ix35 klübü

dedğiniz fiyat artışı 2.elde zaten gerçekleşmiş.ötv ve kur farkı zammıyla c 180 eksluve malum sıtede 135-140 iken 165 lerde çıkmış
    quote:

Orijinalden alıntı: hundai ix35 klübü

Exclusive

Exclusive,bilginize...

|
    |

Ben dün servisi aradım kaza sonucu ön tampon ve sağ farım değişecek.
    Aradım ne durumda araç diye. Parçalarınız Cuma günü (bugün) gelecek, ona göre aksiyon alacağız dediler.
    Ne değişecek dedim. Far değişecek, tampon tamir edilecek??? dedi.
    Neyin tamiri nasıl yani dedim, ön tamponda eziklikler var diye ilettim.
    Belirli bir ısı ve diğer yöntemler ile düzeltilebiliyor dedi.
    Adamın aklında bir izlenim bırakıyorlar. Ya acaba tamponun bir tarafı yamuk vs mi teslim edecekler aracı diye.
    Şunu demek çok zor değil;
    Emre Bey merak etmeyin, aracınız ilk günkü aldığınız gibi olacak hiç kuşkunuz olmasın.
    Bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrtkn -- 2 Aralık 2016; 10:11:17 >
    |
    |
    drserti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

-ayrıca geri görüş kamerasıda hyundainin geri görüş kamerasına göre başarısız olmuş görüntü yarım saniyede olsa geç geliyor ve güvensizlik veriyor.

-bazen dönüşlerde falan tak tuk ses duyuyorum gibi acaba kuruntumu yapıyorum bilmiyorum

-lastiklerden birinin basıncı düşmüştü yol bilgisayarı uyarı verdi bir benzincide şişirdim uyarı kesildi bu arada bu konuda yol bilgisayarı çok hassas azıcık hava bile bassanız hemen güncel basıncın kaç olduğunu ölçüyor sensör.

- audio 20 nin böyle muhteşem bir araca ve mercedese yakışmadığını düşünüyorum sanırım bu konuda herkes hem fikir.Dış görünüşünden tut işlevlere kadar sistem çok yetersiz.
    |
    |

• Yüzbaşı
    375 Mesaj

Kasko'danmı yapılıyor?

|
    |

Evet, aracım 1 senelik. Kaskodan yapılıyor. Bugün parçaları geliyor. En geç haftaya bugün teslim almak için uğraşacağım.
    |
    |
    Aytron kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bence hiç dert etmeyin, öyle bir tamir ediyorlarki anlaşılmıyor bile. Benim tampon hasarlarında tek iyi yapamadıklarını gördüğüm eğer kırılmışsa bağlantı noktalarındaki kulakçıklarıtam yapamıyorlar, tampon tam yerine oturmayabikiyor. Daha önceki bir aracımda aynen öyle olmuştu neyaptıysam düzelmedi, ama bağlantı noktaları kırılmadıysa hiçbişey olmaz.

|
    |

Hocam trim sesi dediğiniz aracın içinden orasından burasından gelen seslermi? Eğer oysa benim bu araçta canımı sıkan tek şey bu. Özellikle tablet ekrandan ve konsolun neresinden gekdiğini tespit edemediğim stabilize yollarda gelen sesler var... servis umursamıyor normaldir diyor deli olacağım...

|
    |
    Toxicated kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: emrtkn

Evet, aracım 1 senelik. Kaskodan yapılıyor. Bugün parçaları geliyor. En geç haftaya bugün teslim almak için uğraşacağım.
    quote:

Orijinalden alıntı: emrtkn

Tampon hasarı küçükmü?
    Eğer hasar küçük ise tamir etsinler,
    Hiç belli olmaz sıfır gibi yapılır,
    Hem trameriniz fazla yara almamış olur.

Tampon pahalı parça,
    Değişirse tramer kaydınız çok yükselebilir,
    Üstelik farda pahalı parça,

İçiniz rahat olsun,
    Sıfırdan farksız yapılır,
    İsterseniz gidip servis müdürü ile
    Görüşüp,hassas olduğunuzu ve
    İyi yapılmasını beklediğinizi belirtebilirsiniz,

Trafik hali,küçük bir şey, dert etmeyin,
    Geçmiş olsun.

|
    |
Canlı Tv izle
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.