Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (634. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir de resimdeki jant orijinal değil. Bu resme bakarak 225/45/18 lastik 245/40/18 jantına uymaz demek doğru değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkay

Arkadaşlar 2014 c180 kumanda pili en fazla 1 ay dayanıyor bunun sebebi ne olabilir basına gelen oldu mu daha önce?

Dün aynı soru soruldu ve ben dahil bir kaç kişi cevap verdi. 1 ayda bitme olayı tamamen saçmalık. Dünki mesajları okuyun lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 29 Kasım 2016; 21:43:7 >
  • erkay E kullanıcısına yanıt
    Ben arabayı teslim alalı 13 ay oldu. Tek anahtar kullanırım ve halen bitmedi.
    Bir anormallik var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cberk86

quote:

Orijinalden alıntı: 2e

Mercedes'in kış lastik kampanyası var.

Michelin 2100 TL (internet fiyatlarına göre çok uygun)
    Pirelli 2150 TL
    +50 sökme-takma, lastikler ellerinde yok. Siparişle 3 güne gelir dedi.

Petlas bayine gittim. Ellerinde lastik vardı. Önler RF üstelik. 1560 TL dedi. Sökme-takma vs. dahil. Hepsiburada'dan alınırsa 60 TL daha uygun. 60 lira için uğraşmaya değmez.

Fiyat kontrolu için başka 2 Petlas bayini aradım. Ellerinde 245/40/18 yoktu. Liste fiyatından verdiler fiyatları. Bir tanesi arkalara da 225 olandan takalım, niye 245 arıyorsun ki? dedi! Olur mu dedim. Olur dedi.

Kış lastiklerini karşılaştıran düzgün bir site görmedim. Petlas aklıma yattı gibi. Michelin'e 600 TL daha fazla vermeyi makul kılacak sebebi bulamazsam Petlas alacağım.

Tabi her şeyden önce aracı teslim almam lazım 2 hafta önce parasını ödeyip, kasko ve sigortasını başlattım. Geçen hafta ruhsat ve plakasını çıkardım. Ama araç ortada yok :s Hala İzmit'te limanda.
    Satış temsilcisi bayan arkadaş 2 hafta önce parasını tamamladığımızda Proforma fatura verip 1-2 güne iner aracınız dedi. Geçen hafta ruhsatı çıkardıktan sonra gelip aracı teslim alayım dediğimde sisteme bakıp, aaa araç İzmit'teymiş. Şimdi görüştüm acil sevkiyata alındı dedi.
    Bugün aradım. Araç hala gelmemiş. Acil yollamaları için mail attım dedi.

Aracı bir yerde yuvarladılar da boyatıyorlar mı belli değil :)

ST kadını aramaya utanır oldum artık, ilk aracını alacak heyecanlı ergen gibi araç nerde diye her gün soruyor konumuna soktu beni ya.

Ankara Hasmer Otomotiv, iş arayan arkadaşlarınızı yönlendirin. ST ihtiyacı olduğu çok açık.

Ben de aynı durumdayım. Kaparo verirken araba geçen hafta Salı-Çarşamba teslim edilir diye konuştuk, kendi arabamı bir günde zararına sattım hem fatura kesmekte yavaş davrandıkları için ÖTV nedeniyle zarar etmiş oldum hem de halen aracın ne zaman geleceği anladığım kadarıyla tamamen havada. Acil sevkiyat olarak mail atıldığı bana da söylendi ama sizin benden bir hafta öncesinden beklediğinizi düşünürsek... umarım 2017 gelmeden aracı teslim alabilirim. Ankara Hasmer'in ÖTV artışı öncesi yoğunluk nedeniyle böyle olduğunu düşünmek istiyorum aksi halde Mercedes'in satış müşteri deneyiminin diğer markaların çok gerisinde olduğu sonucu çıkıyor.

Arkadaşlar,
    Umarım feragatname imzalamamışsınızdır. İmzaladıysanız yolda oluşacak tüm hasarları kabul etmiş oluyorsunuz. Depolarına gelmeyen araca normalde fatura kesmiyorlar. Bende aynısını yaşadım. 17'sinde kaparo verdiğim araç sözde 23'ünde gelecekti ama dün itibariyle halen gelmedi. Dün fatura kesmek için benden feragatname imzalamamı istediler, kabul etmedim ve rest çektim. 1 saat sonra yeni hazır bir araç buldular ve bugün faturası kesildi. Ötv'den etkilendiğimize mi yanalım, yoksa rezilliğe mi?

Bence utanacak birşey yok, aksine yaptıkları şikayetvar'a konu olacak bir olay.

• Bende set olarak jant ve lastik değişimi yapıyorum. Orijinal ölçülerinde olmak kaydıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcksy

Bir de resimdeki jant orijinal değil. Bu resme bakarak 225/45/18 lastik 245/40/18 jantına uymaz demek doğru değil.

Paylaştığım resmin mübalağa içerdiği açık.
    Ben size Mercedes'in söylediğini söylüyorum.
    Tablo açık, aksini söyleyen satıcı ya sizi kandırıyor, yada buna inanan kendini kandırıyor.
    Yine söylüyorum, olmaya oluyor mu oluyor. Uydur kaydır her şey olur.

• V.K. kullanıcısına yanıt
    Sizin de resmin abartılı olduğunu söylediğinizin farkındayım. Kendi aracımın resimlerini akşam koyacağım, onlara bir bakın. Jantlar orijinal AMG jantı arka lastikler 245/40 yerine 225/45.

Keşke düzgün bir çözümü ekonomik yolla bulabilsek te böyle değişiklikler yapmak zorunda kalmasak...
  • Keşke
  • Yeni Ötv'bin açıklandığı gün bende lambda sensörü
    Değişen aracımı almak için Kolumanda idim,

Çok kalabalıktı,herkes hararetle st. lerle konuşuyordu,
    Hırsından ağlamaklı olan insanlar gördüm,

İnsanlar nasıl hırslanmasınlardı,düşünün aynı
    Aracı Perşembe yerine Cuma alacak olanlardan
    20 bin lira fazla isteniyordu.bir st. Bunalmış
    "Kara Cuma"diye bağırıyordu,
    İnsanlar bunları yaşıyorlardı.

Siz bir şekilde zamdan etkilenmeden aracınızı
    Almışsınız,hala neyin kavgasını yaptığınızı
    Anlayamadım, yukarıda insanların Cuma günü
    Yaşadığı şoku anlatmaya çalıştım,
    Kendinizi onların yerine koymanızı tavsiye ederim.

Mutlu,Mesut bir şekilde aracınızın tadını çıkarın,
    Önceki kullandığınız İtalyan markalı aracınız
    "Ferrari yada Maserati" değilse inanın bunu yapmak
    Çok kolay olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytron -- 30 Kasım 2016; 13:13:21 >

• 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Sizin araç konfor süspansiyon mu? Yoksa airmatic mi var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Bende set olarak jant ve lastik değişimi yapıyorum. Orijinal ölçülerinde olmak kaydıyla.

Bu jantlar replika değil mi?
  • imagoodman kullanıcısına yanıt
    Evet jantlar replica ancak tse belgeli, Birde Türkiye üretim diye biliyorum.

• 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Tamamdır.
    Çünkü bu jant modeli mercedes'de sadece 19 inç olarak var.
    resimde gözüme küçük göründü bu yüzden sordum.
    Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Evet jantlar replica ancak tse belgeli, Birde Türkiye üretim diye biliyorum.

Eleştiri olarak kabul edin lütfen baya kötü olmuş arabayı basitleştirmiş jantlar aşırı derecede.

• V.K. kullanıcısına yanıt
    Aracımın resimlerini gönderiyorum.

• Yahu bugünde 20.000 km deki aracım için fren balatası aşıntısı uyarısı verdi... ciddi bir sorun yok ama servisten çıkamıyoruz azizim...

• the best or nothing kullanıcısına yanıt
    Sorun değil. Estetik kaygılar değil, amacı olan kış lastikleriyle güvenli olsun yeter.

• Kur farkı zammı geçmiş olsun.

• Dostlar Pazartesi günü ufak bir kaza yaptım.
    Aracımda ön tampon ve sağ farım değişecek.
    Çok şükür kaput ve çamurlukta şansıma çizik bile yok.
    Servise Pazartesi günü bıraktım.
    Tahmini ne zaman teslim ederler, bu parçaları değişen aracı olan var mı?
    Servise sordum 3 hafta dediler ama abartı biraz.
    Maksimum süreyi söylediler sanırım, alt tarafı 2 parça değişecek. MB' nin stoklarında daimi olan parçalar üstelik.

• Inanilir gibi degil :)
    C200d AMG 226.200 tl ...

Iyi ki eylul sonu almisim diyorum ama makyajli kasa gelsin diyenler icin artik almak cok cok zor olacak.

• 
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.