Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1938. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.561
Cevap
623
Favori
1.760.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19361937193819391940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft’un Windows 10 güncelleştirme yardımcısı programı var oradan direkt beklemeden güncelleştirebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zenohsama

Merhaba arkadaşlar. Gece ışığı özelliğini çalıştıramıyorum, açık görünüyor ama işlevsel değil. Kapatılamıyor da, akşam saat 8'den sonra aktif olması için ayarlıyorum ama nafile.

Acaba farkında olmadan bir servis mi kapttım diye tüm servisleri kontrol ettim fakat ilişkili bir servis bulamadım.

En son Auslogics BoostSpeed 11 yazılımını yüklemiştim, otomatik ayarlarda kullanıyorum. Sizce sorun ne olabilir?

Teşekkür ederim.

Tekrar merhaba. 2004 güncellemesiyle Gece Işığı uygulaması düzeldi arkadaşlar, bilginize. :)

• Directx 12 Ultimate API Nedir?

Donanım Hızlandırmalı GPU Zamanlaması Ne demek?

herkes kendine özel sormasın diye ilk sayfaya eklendi.

AYARLAR > Gizlilik > Etkinlik Geçmişi > Microsoft'a gönder > kapat.

Tamamen insan izlemek için yapılmış bir işletim sistemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 25 Haziran 2020; 17:41:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Nvıdıa'nın yeni sürücü güncellemesi olan 451.48 WHQL sürümü ile birlikte Windows 10 2004 sürümünde yer alan Hardware-accelerated GPU Scheduling ve diğer özellikler artık tam olarak desteklenmiş oluyor.Eğer Windows 10 un 2004 sürümünü kullanıyorsanız WDDM 2.7 ve diğer özelliklerden yararlanabilmek için son sürücüyü yüklemeniz gerekiyor.Hardware-accelerated GPU Scheduling özelliğini aktif etmek için sırasıyla Ayarlar>Sistem>Monitör sekmesinde alt kısımda bulunan grafik ayarlarına tıklayıp buradan aktifleştirmeniz gerekiyor.Sistemi yeniden başlattıktan sonra özellik aktif oluyor.
    750ti desteklemiyor sanrım? bahsettiğin ayar gözükmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Norain

750ti desteklemiyor sanrım? bahsettiğin ayar gözükmüyor.

Alıntıları Göster
    GTX 1XXX ve üstü serilerde destekleneceği yazıyordu bazı yerlerde. Ne kadar doğru bilemem ama son sürücü ile geldi o ayar arkadaşımda 1070 var aktif olmuştu eğer siz de aktif olmuyorsa desteklemiyor demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

GTX 1XXX ve üstü serilerde destekleneceği yazıyordu bazı yerlerde. Ne kadar doğru bilemem ama son sürücü ile geldi o ayar arkadaşımda 1070 var aktif olmuştu eğer siz de aktif olmuyorsa desteklemiyor demektir.

Alıntıları Göster
    aynen son çıkan sürücüyü kurdum ama desteklemiyor.
  • Ben internete baktım konuyu okudum ama bu wddm 2.7 yani donanım hızlandırmalı gpu özelliğinin eksi yanı ne anlamadım bulamadım.

Eğer ki eksi bir yönü yoksa neden açıp kapama özelliği var direk full açık olsaydı.

açtığımızda yük mü biniyor ?
  • Norain kullanıcısına yanıt
    Nvidia tarafında bu özellik sadece Pascal Gpu lar ve üzerindeki kartlarda destekleniyor.Nedeni olarakta gpu mimarilerinden dolayı tüm kartlarda desteklenemediği belirtiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 pro anahtarıyla windows 10 home etkinleştirebiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Nvidia tarafında bu özellik sadece Pascal Gpu lar ve üzerindeki kartlarda destekleniyor.Nedeni olarakta gpu mimarilerinden dolayı tüm kartlarda desteklenemediği belirtiliyor.
    teşekkürler hocam.
  • Arkadaşlar 2004 güncellemeleri sırayla mı veriliyor

gelişmiş seçeneklerden özellik güncelleştirmelerini ertelemedim ama çıkmadı güncelsiniz deyip duruyor 1909 yüklü
  • Borderlands 3 gibi performans özürlüsü bir oyunda yağ gibi aktı yahu. Şaşırdım vallahi

Hem Nvidia Control Panel'den hem de grafik ayarlarından Borderlands 3 için High Performance ayarlarını yaptım. Şimdilik sorun yok gibi.
  • Hardware-Accelerated GPU Scheduling(kısaca HAGS)ten özellikle oyunlarda fazla bir performans artışı beklememek gerekiyor çünkü bu özelliğin asıl işlevi genel sistem performansını latency değerlerini iyileştirerek artırması yani sistem tepkiselliğini artırarak gecikme değerlerini iyileştirme üzerine çalışıyor.Açıklamasındada zaten gecikme değerlerini azaltarak performans kazanımı sağladığı belirtiliyor.Bu nedenle açık ve kapalı arasındaki farkı fps değerleri üzerinden değilde latency değerleri üzerinden karşılaştırmak gerekir.Mevcut şartlarda bazı programlar aracılığıyla latency değerlerini görebilsekte en doğru sonucu bu iş için kullanılan cihazlardan alabiliriz.Yapılan testlerde fps bazında gerek güçlü ekran kartlarında gereksede daha düşük modellerde fps kazanımının çok az olduğunu(1-2 fps civarı) fakat latency değerlerinin açık ve kapalı iken farklı olduğunu gösteriyor.

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Ben internete baktım konuyu okudum ama bu wddm 2.7 yani donanım hızlandırmalı gpu özelliğinin eksi yanı ne anlamadım bulamadım.

Eğer ki eksi bir yönü yoksa neden açıp kapama özelliği var direk full açık olsaydı.

açtığımızda yük mü biniyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

https://www.nvidia.com.tr/drivers/results/161375#

Müjdemi isterim!

Game Ready for DirectX 12 Ultimate

The new Game Ready Driver provides full support for the new DirectX 12 Ultimate graphics API. This includes support for DirectX Raytracing (DXR) version 1.1 as well as support for mesh shaders, sampler feedback, and variable-rate shading (VRS). Additionally, this driver supports Hardware-accelerated GPU Scheduling when used with the Windows 10 May 2020 Update.

Büyük bir güncelleme olduğu belli, önce eski driveri sildi, yeniden başlattı.

Yeniyi kurdu tekrar yeniden başlattı.

Sistem açıldı ekran bir gitti geldi.

dxdiag yapınca şuan DX12 ve WDDM 2.7'yi gördüm ben dostlar, açalım bakalım Gpu HW Acc'yi.

Phenom X6, 1050ti, 8GB ramli sistemimde etkisini görür müyüm bilmiyorum ama, aktif ettim bende bu ayarı ve dediğiniz gibi dxdiag'da görülüyor. Anlamadığım bu özelliği kullanmak için, paylaştığınız ekran görüntüsündeki gibi uygulama ve oyunları kendimizin mi seçmesi gerekiyor, yoksa otomatik olarak oyunda olduğumu algılayıp kendisi devreye giriyor mu hocam?

• kmesne kullanıcısına yanıt
    İşletim sistemleri ve sürücüler her donanımda farklı etkiler oluşturabiliyor.Nasıl ki bir sürücü güncellemesi sistemden sisteme bağlı olarak farklı performans etkileri oluşturuyorsa HAGS ta yine aynı şekilde etki ediyor.Bu nedenle özelliğin kullanıcı deneyimi sonrası aktif yada pasif olarak tercih edilmesi kullanıcıya bırakılıyor.Açıkcası game modunda olduğu gibi HAGS ında açık yada kapalı bir faydasını gözlemlemedim.Kapalı olmasının sisteme ek bir yükü yok açık olmasınında bir faydası yok.Şu aşamada sanki daha çok deneysel bir aşamada sisteme eklenmiş gibi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ambarad kullanıcısına yanıt
    Terminator arkadaşımız yukarıda açıklama yapmış onu okuyalım.

Soruna gelince özellikle seçip eklemen gerekmiyor, ben garanti olsun diye ekledim ama gta5 oynarken bazen hafif kasılmalar oldu ve 2 3 kere oyun kapandı, o listeden kaldırıp deneyeceğim.

Oturması zaman alır bu işin, şuan beta gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 26 Haziran 2020; 16:2:50 >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam tamamdır. Teşekkür ediyorum.

• Rufus biçimlendirme seçeneklerinde dosya sistemi bende varsayılan fat32 ama izlediğim videolarada ntsf seçin demiş ve onlarda varsayılan nfts hangisini seçmem gerekir ?

Bir de benim windows 10 güncelleme isosu 3.64 gb tuttu normal midir ? Daha yüksek olması gerkeiyordu sanki
  • 2004 güncellemesinden sonra ilginç bir durum oluştu, ekran görüntüsü arada sırada sağ, sol yapıp tekrar yerine oturuyor. :)
    Güncelleme içeriisnde yer alan sürücüyü kurmuş sanırım.
    Radeon v19 kurulmuş. Güncelleme öncesinde v20.4 Whql yüklüydü, sürücü güncelleme özelliğinden tekrar 20.4'ü indiriyor, bakalım düzelecek mi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zenohsama -- 27 Haziran 2020; 7:37:10 >
  • 
Sayfa: önceki 19361937193819391940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.