Şimdi Ara

VW Transporter 2.0Tdi 140 PS Alacağım Önerileriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
56.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Bugün Yarın 140 PS Transporter Alıcaz Ancak Yakıt Durumu Nasıl Eğer Aşırıysa 102 liklere Kaldık Demektir. Dün Bir Transporter Bulduk 2.0Tdi 180 PS Sis farı mevcut 56 Bin tl ye Satıyordu Ancak KM Si çok ilerideydi 256 Bindeydi Elimizde Patlar Diye Almadık Uzun Şase Arıyoruz KM si fazla olmuycak benim anlamadığım 2.0 Tdi lerde 180 PS Yok diye biliyordum Bunlar caravellede zannediyordum. Herneyse 140 PS Lerin Yakıt tüketimi Nasıldır Yani çok yakar mı 102 Lerden Kaç Kuruş Fazla Yakar Performansı Nasıldır Kullanan Var mı bilgi verirse Çok Makbule Geçer İyi Günler

• Yakıt şehir dışı 110 120 ile giderken 7 7.5 litre civarı, 90la giderseniz 6.5ları görebilirsiniz, ortalama olarak 10 litre yakar, şehir dışı dur kalkta 12 13 litre yakar.

Bu yorumu en son çıkan 2015 Caravelle 2.0 TDI 140 beygirliği şehirlerarası yolda kullandıktan sonra yapıyorum.

Önceki kasalarda yakıt durumu hakkında fikrim yok, ayrıca 140 beygir 2 ton araç kalkışta biraz hantal kalıyor, sürekli devirli kullanmak lazım, 5.vites 1900 devirde hafif yokuş yukarı dipgaz yapıyordum arabada gram hızlanma yok hatta yavaşladı 95ten 94e düştü, düşük vites devirli kullanım şart hızlanmak için. Ama yüksek hızlarda hızını hiç hissettirmiyor, sürücüye güven veriyor, kadrana bakmazsanız anlamazsınız kaçla gittiğinizi, bir bakmışsınız 180 olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Yakıt şehir dışı 110 120 ile giderken 7 7.5 litre civarı, 90la giderseniz 6.5ları görebilirsiniz, ortalama olarak 10 litre yakar, şehir dışı dur kalkta 12 13 litre yakar.

Bu yorumu en son çıkan 2015 Caravelle 2.0 TDI 140 beygirliği şehirlerarası yolda kullandıktan sonra yapıyorum.

Önceki kasalarda yakıt durumu hakkında fikrim yok, ayrıca 140 beygir 2 ton araç kalkışta biraz hantal kalıyor, sürekli devirli kullanmak lazım, 5.vites 1900 devirde hafif yokuş yukarı dipgaz yapıyordum arabada gram hızlanma yok hatta yavaşladı 95ten 94e düştü, düşük vites devirli kullanım şart hızlanmak için. Ama yüksek hızlarda hızını hiç hissettirmiyor, sürücüye güven veriyor, kadrana bakmazsanız anlamazsınız kaçla gittiğinizi, bir bakmışsınız 180 olmuş

Şehirdışı yorumunuz nokta atışı olmuş ancak o şekilde yakar.

Fakat şehiriçi 10 litreyi geçmesi çok zor.9 litre civarında yakar.

Benim çift turbo 180 HP ile yakıt tüketimim bu şekilde.

T5 ve Caravelle her motoru için şehir içi ve şehirlerarası tüketiminde çok fark oluşmaz.Örneğin bir Golf TSI ile şehirlerarası kasarak 4 litreleri görürsünüz şehiriçinde sert gazlayarak 14 litreleri de görürsünüz.2.0 TDI için bu makas dardır şehiriçi şehirlerarası benzer yakar.

Konu sahibi arkadaş için söylüyorum eğer binek amaçlı alıyorsanız gerekirse 2008-2009 model olsun 102 lik olsun her türlü Caravelle alın.

• Ali Dogukan kullanıcısına yanıt
    Siz kullanıcı olduğunuz için daha doğru yorum yaparsınız, benim sadece bir günlük tecrübem oldu,şehir içi 12 küsurları gördüm ama çok dur kalktı belki devamında düşebilirdi, yukarıda şehir içi için şehir dışı demişim hatamı şimdi farkettim

140lığı kullandıktan sonra bu aracın hakkının 180lik olduğunu düşünüyorum, sonradan hızlanıyor ama kalkışta bana yavaş geldi araç.

180lik birçok aracın canını yakar
  • quote:

Siz kullanıcı olduğunuz için daha doğru yorum yaparsınız, benim sadece bir günlük tecrübem oldu,şehir içi 12 küsurları gördüm ama çok dur kalktı belki devamında düşebilirdi, yukarıda şehir içi için şehir dışı demişim hatamı şimdi farkettim

140lığı kullandıktan sonra bu aracın hakkının 180lik olduğunu düşünüyorum, sonradan hızlanıyor ama kalkışta bana yavaş geldi araç.

180lik birçok aracın canını yakar
    Kuruş olarak Ne Kadar Yakar 140 PS Ler Anlatmak istediğim 102liklerle Arasındaki Fark Nedir Kaç Kuruş Fark Vardır Litreden Pek Anlamıyorum Hem iş için hem aile %90 Aile kişisel %10 İş

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6160909E1

Kuruş olarak Ne Kadar Yakar 140 PS Ler Anlatmak istediğim 102liklerle Arasındaki Fark Nedir Kaç Kuruş Fark Vardır Litreden Pek Anlamıyorum Hem iş için hem aile %90 Aile kişisel %10 İş

Alıntıları Göster
    140 PS Leri Gördükten sonra 102 liklerden tadım kaçtı 140 ps ler 6 Vites 102 likler 5 olduğundan dolayı küçümsedim 102 lik kullanan Var mı ??

• quote:

140 PS Leri Gördükten sonra 102 liklerden tadım kaçtı 140 ps ler 6 Vites 102 likler 5 olduğundan dolayı küçümsedim 102 lik kullanan Var mı ??

Alıntıları Göster
    up up up
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurtdeniz60

Kuruş için, litreyi, mazotun litre fiyatı ile çarpıyorsunuz.

7 litre yakıyorsa 4 lira mazotun litresi, 7x4= 28 kuruş yapıyor kilometrede, 100 kmde'de 28 liraya denk geliyor, bu veri şehir dışı uzun yol verisi. Ortalama olarakta 8.5 9 yaktığını varsayarsak 35 kuruşa denk geliyor.
  • quote:

quote:

7 litre yakıyorsa 4 lira mazotun litresi, 7x4= 28 kuruş yapıyor kilometrede, 100 kmde'de 28 liraya denk geliyor, bu veri şehir dışı uzun yol verisi. Ortalama olarakta 8.5 9 yaktığını varsayarsak 35 kuruşa denk geliyor.

Alıntıları Göster
    140 PS neyine yetmiyorda 180 ps lere bakıyorsun ki, Keslinlikle 140 ps olanları ideal diye düşünüyorum. Kim ne dersin daha az yakar.
    Kendine mecera arama derim.

• quote:

quote:

Qbi bu bilgi isime cok yaradi bikgi paylastikca cogalir saolasin

• quote:

Orijinalden alıntı: Musab

140 PS neyine yetmiyorda 180 ps lere bakıyorsun ki, Keslinlikle 140 ps olanları ideal diye düşünüyorum. Kim ne dersin daha az yakar.
    Kendine mecera arama derim.

Cok yanlis anlamissin beni 180 ps bulduk ama almadik hem yakittan hemde km den bu devirde 180 ps lik alinmaz zaten
    140 liklarin 102 den farkini sordum
  • Koca forumda yokmu 102 lik kullanan
  • quote:

Koca forumda yokmu 102 lik kullanan
    flood show
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

flood show

Anlamadim ..
  • Istedigi cevaplar gelmiyor up up up
  • 102 lik 2.0 TDI motor 250nm torka sahiptir ve caddy motoru olan 1.6 tdi verileriyle aynıdır.biri 1.6 tdi dan 102 hp almıştır diğeri 2.0 tdi dan.2.0 tdi 102 hp olan motor ömrü olarak daha uzun gidecektir hacmi büyük hp si az olduğundan.basmazsanız az yakar.ama performans istiyorsanız hiç almayın.ben 2.0BiTDI 180 HP 400nm tork almanızı öneririm şahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoloClassic75

102 lik 2.0 TDI motor 250nm torka sahiptir ve caddy motoru olan 1.6 tdi verileriyle aynıdır.biri 1.6 tdi dan 102 hp almıştır diğeri 2.0 tdi dan.2.0 tdi 102 hp olan motor ömrü olarak daha uzun gidecektir hacmi büyük hp si az olduğundan.basmazsanız az yakar.ama performans istiyorsanız hiç almayın.ben 2.0BiTDI 180 HP 400nm tork almanızı öneririm şahsen.

Hocam basmak derken istanbul trafigi sonucta birden kicini atsin seri olsun yeter.1.9 105 lige bundim gayet 0erformansliydi 102 likler kotu degildir herhalde
  • 102likten performans beklemeyin,götürür mü götürür evet az da yakar ama ataklık vs bunlar zaten ticari araçlara göre değil.ama 1.9 TDI beğendiyseniz bunu beğenmemeniz için hiçbir sebep yok.torklar zaten aynı 250 newtonmetre bu yetecek.ayrıca 2.0 tdi da max hp ve max tork çok iyi ayarlanmış düşük devirden itibaren veriyor özellikle torkunu.

performans istiyorsanız direk 2.0BiTDI alın çift turbo ve 400nm tork sayesinde uçuracaktır.0-100 verisi 11 saniye olan bir motor bu uzun şaside.ama aslan besleyen yemini düşünmez bu motoru alırsanız ona göre alın.

sonuç olarak 102 hp alacağınızı varsayalım: 2.0 TDI 102 hp ve 250nm tork,performansı çok yüksek değil ancak yakıt tasarrufu ve motor ömrü açısından en iyisi budur.kısa şasi almayı düşünürseniz performansını biraz daha fazla hissedeceksiniz bu motorun.
  • quote:

102likten performans beklemeyin,götürür mü götürür evet az da yakar ama ataklık vs bunlar zaten ticari araçlara göre değil.ama 1.9 TDI beğendiyseniz bunu beğenmemeniz için hiçbir sebep yok.torklar zaten aynı 250 newtonmetre bu yetecek.ayrıca 2.0 tdi da max hp ve max tork çok iyi ayarlanmış düşük devirden itibaren veriyor özellikle torkunu.

performans istiyorsanız direk 2.0BiTDI alın çift turbo ve 400nm tork sayesinde uçuracaktır.0-100 verisi 11 saniye olan bir motor bu uzun şaside.ama aslan besleyen yemini düşünmez bu motoru alırsanız ona göre alın.

sonuç olarak 102 hp alacağınızı varsayalım: 2.0 TDI 102 hp ve 250nm tork,performansı çok yüksek değil ancak yakıt tasarrufu ve motor ömrü açısından en iyisi budur.kısa şasi almayı düşünürseniz performansını biraz daha fazla hissedeceksiniz bu motorun.

Hocam yardiminiz icin saolunda aile ve is ortaminda birde genelde sehir ici kullanilacak biliyorsunuz istanbul trafigini dur kalk vs.vs.yilda 4 kere sehir disi yapiyoruz onceki arabalarimiz yuksek beygirliydi 90 ve 180 arasi daha once transporteremiz oldu ve oisman edecek araba degil ama 102 ps alinca ulan keske 140 ps lik alaydik dermiyiz.

• quote:

quote:

102likten performans beklemeyin,götürür mü götürür evet az da yakar ama ataklık vs bunlar zaten ticari araçlara göre değil.ama 1.9 TDI beğendiyseniz bunu beğenmemeniz için hiçbir sebep yok.torklar zaten aynı 250 newtonmetre bu yetecek.ayrıca 2.0 tdi da max hp ve max tork çok iyi ayarlanmış düşük devirden itibaren veriyor özellikle torkunu.

Hocam yardiminiz icin saolunda aile ve is ortaminda birde genelde sehir ici kullanilacak biliyorsunuz istanbul trafigini dur kalk vs.vs.yilda 4 kere sehir disi yapiyoruz onceki arabalarimiz yuksek beygirliydi 90 ve 180 arasi daha once transporteremiz oldu ve oisman edecek araba degil ama 102 ps alinca ulan keske 140 ps lik alaydik dermiyiz.

Aslına bakarsanız 102 lik tam şehir içi kullanım içindir.şehir içi dur kalklarda en iyi bu motor yakar.ama atayım 1-2 tonu kırbaçlayayım derseniz bu motorda o performans yok onu baştan söyleyelim.ancak 1.9 TDI beğenmişseniz eğer 2.0 TDI 102 ps sizi hiç üzmeyecektir.Biraz beklentinize bağlı beygir olayı tabi 140 ps de 340 nm torkta var.ama 102lik sizi üzmeyecektir,basınca belki 140 lık kadar koltuğa yapıştırmayacak ama yakıtıyla da sizi mutlu edecektir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.