Şimdi Ara

vw tiguan 1,4 kullanan var mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
10.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aranızda vw tiguan 1.4 kullanan arkadaş varsa değerlendirmelerini,düşüncelerini buraya aktarması,bu aracı tanımak isteyenlere bir kaynak olur kanısındayım.

• Bilgi edinebileceğiniz konu başlığını arkadaş link olarak vermiş yukarda.
    Daha başka sorunuz varsa cevaplayabilirim.

quote:

Orjinalden alıntı: oblomov03

Arkadaşlar aranızda vw tiguan 1.4 kullanan arkadaş varsa değerlendirmelerini,düşüncelerini buraya aktarması,bu aracı tanımak isteyenlere bir kaynak olur kanısındayım.
  • Teşekkür ederim sayın oscarmiller.
    Afyon da aracı yakından gördüm,rampaya koymuşlar,hava da çok soğuktu,detaylı inceleyemedim,pazarlığa giriştik,2000 Tl için anlaşamadık.Daha önce hiç vw kullanmadım,tiguanın içi biraz basit geldi,şu an meganın ful donanımlısını kullanıyorum,arabamda olan pekçok özellik tiguanda yoktu(hız sabitleyici,otomatik yanan far vb)Çevremde de kullanan hiç kimse olmadığı için merak ettim.Gerçekten bu parayı hak ediyor mu?
  • Şimdi, Tiguan 1.4 TSI Sport&Style 4x4 kullanıyorum. Söylediğiniz gibi bu donanımda hız sabitleyici, yamur sensörü,xenon far,otomatik yanan vs. özellikleri yok. Ama bunlar dışında her türlü donanım mevcut. Bütün güvenlik özellikleri ve olması gereken her türlü özellik diyeyim, vw sitesinden bakabilirsiniz.
    Diğer taraftan Fun&Function donanımını alırsanız her türlü donanım mevcut. Xenon farlar, dönüşlerde kendi kendine dönüyor, hız sabitleyici, yağmur sensörü, 230 V soket, far yıkama, kendi kendine park etme( ki bu özellik neredeyse hiç bir araçta yok) vs. vs.
    Yani bütçenize göre donanım seçebilirsiniz.
    Benzinli opsiyonu varken dizele girmenize gerek yok Tiguan'da vergisi de çok uygun, yıllık 630 gibi.
    Gerçekten bu parayı hakediyor mu sorusuna kendimce evet diyorum. Megan ile Tiguan ı kıyaslamayın tabi ki fiyat olarak. Segment SUV, 4x4, geniş ve yüksek bir araçtan bahsediyoruz. Zevkinize göre bu tarz bir araca geçecekseniz o zaman aynı fiyat aralığında diğer 4x4 SUV larla kıyaslayın bence.
    Bana sorarsanız Megan'da olan bir kaç ekstra özellik Tiguan'ı sürmenin zevkinin yanında 2 günde unutacağınız özellikler olacaktır.
    Daha önce örneğin VW Golf kullanmış olsanız Tiguan konusunda hiç bir soru işaretiniz olmazdı. Açıkçası öncelikle şöyle söyleyeyim, bana Renault Megane mı VW Golf mü tercih edersin deseler. VW Golf derim. (Benim bir önce ki aracım Golf IV 2003 idi) Buradan yola çıkarak Megan mı? Tiguan mı ? sorusu sanırım çok doğru olmayacaktır. İç mekan kalitesine, kullanılan malzemelerin yumuşak ve dokunma hissine de dikkatinizi çekerim Golf'te ya da 4x4 olarak Tiguan'da diyelim. Bir de test sürüşü yapmalısınız, 150 Beygir ve 240 N tork inanın size 2-3 donanımdan daha çok zevk verecektir. 100 Km ye çıkış süresi çok etkileyici aracın. (katalog değeri 9,6 sn)
    İçi derken göğüs kısmı size sade gelmiş olabilir , dizayn meselesi, daha göze hoş görünür yapabilirlerdi belki ama aracın size yaşattığı yol deneyimi çok önemli bence. Ve de iç mekan genişliği oldukça güzel. Eminim daha önce VW kulanmış olsanız anlattıklarım daha anlaşılabilir olabilirdi. Orta sınıf 4x4 SUV lar içerisinde fiyatı kalite/performans çerçevesinde normal. Yurtdışında ki satış rakamları ve beğenilirliğini, güvenilirliğini sitelerden araştırabilirsiniz. Yurtiçinde de giderek kendi segmentinde iyi bir yere sahip olacağını düşünüyorum. Henüz tam anlamıyla Türkiye pazarına gireli 6-7 ay oldu.
    Diğer taraftan bana sorarsanız verilen parayı hiç bir araç haketmiyor çünkü anormal derecede vergi ödüyoruz devlete.

quote:

Teşekkür ederim sayın oscarmiller.
    Afyon da aracı yakından gördüm,rampaya koymuşlar,hava da çok soğuktu,detaylı inceleyemedim,pazarlığa giriştik,2000 Tl için anlaşamadık.Daha önce hiç vw kullanmadım,tiguanın içi biraz basit geldi,şu an meganın ful donanımlısını kullanıyorum,arabamda olan pekçok özellik tiguanda yoktu(hız sabitleyici,otomatik yanan far vb)Çevremde de kullanan hiç kimse olmadığı için merak ettim.Gerçekten bu parayı hak ediyor mu?

• Dikkatinizi çekmek istediğim bir diğer konuda aracı kullanırken sorunsuz olması, güvenlik açısından içerisine binen sürücü ve yolcuların kendini güvende hissetmesi gerekliliğidir. Araç sağlamlık, güvenilirlik ve marka garantisi ile sizi rahat hissettirmeli. Kişiye göre aranan kriterler farklılaşıyor tabi ki.
    http://forum.donanimhaber.com/m_30630997/tm.htm
    Açıkçası benim için dış dizayn, motorun ve sürüşün işlevselliği, konfor ve ergonomisi, iç malzeme kalitesi, hem şehir hem de normal arazi şartlarında ki performansı, sağlam bir araca biniyor olmam faktörleri daha ağır basıyor. Daha iyi olabilirdi diyeceğim göğüs dizaynı ya da sürekli kullanmayacağım 2-3 donanım farkı araç seçmemde kesinlikle ana etkenler olmadı hiç bir zaman.
    Yukardaki linkteki test sonuçlarına, EuroNCAP sonuçlarına ve uluslarası sitelerdeki karşılaştırmalara bir göz atın isterseniz.

quote:

Teşekkür ederim sayın oscarmiller.

• Çok teşekkürler dostum.Verdiğin bilgiler gerçekten aydınlatıcı oldu.Bende Tiguan almayı ciddi ciddi düşünmeye başladım.(tabi ki bulabilirsem,çünkü pazarlık yaptığım tiguan satılmış,başka da ellerinde yokmuş.)
  • Rica ederim, umarım seversiniz ve bayiye gelince iyi fiyata alırsınız. Ama dediğiniz gibi ÖTV indirimi nedeniyle biraz daha cazip hale gelen bu araçlara 4x4 düşünen müşteriler yoldayken pazarlık ediyor.

quote:

Çok teşekkürler dostum.Verdiğin bilgiler gerçekten aydınlatıcı oldu.Bende Tiguan almayı ciddi ciddi düşünmeye başladım.(tabi ki bulabilirsem,çünkü pazarlık yaptığım tiguan satılmış,başka da ellerinde yokmuş.)
  • Oscarmiller...işi oscarlık yorumlamış...Bende 1 hafta önce Track field 1.4 TSi aldım. Diğer aracımda Megane 1.5 DCi. Tiguanı kullanmaya başladıktan sonra düşük devirde alınan inanılmaz tork insanı mest ediyor...5. viteste bile araç çok rahat 50km hızla ilerliyebiliyor....yani kullanıma göre yakıt çok rahat düşebilir...megane 1.5 dci'nin verdiği yüksek çekiş gücünden memnundum. Fakat tiguan sanki 2.5 cc motorla yolculuk ediyorsun gibi hissettiriyor...Ki o gücüde veriyor...bu sınıftaki araçları kullananların şikayeti olan salınım yada belirgin zayıflıklar (fren 39 m.) bu araçta yok....Binek araba kullanımı kadar rahat ve güvenli...içinin konforun tartışmak yersiz...fransızlar çok gösterişli ama yolda tıkırtılardan beste yaparsın...kullanışlılık ise bu sınıftaki arabaların çoğundan daha iyi...alıcaksan hiç düşünme zaten avrupada krize ragmen sıra var...megane 1.5dci aracımı hala kullanıyorum...hakkını helal etmek lazım...ödediğim paranın hakkını verdi....ama tıguan sürüş ve güvenlik hissi mükemmel...

• Arkadaşlar,tavsiyelerinize uyarak,4x4 merakıma yenilip sonunda Track field 1.4 TSi aldım.Biraz bütçem zorlanacak ama böyle bir hayalimi başka bir zaman gerçekleştiremeyeceğimi düşündüm.
  • quote:

Arkadaşlar,tavsiyelerinize uyarak,4x4 merakıma yenilip sonunda Track field 1.4 TSi aldım.Biraz bütçem zorlanacak ama böyle bir hayalimi başka bir zaman gerçekleştiremeyeceğimi düşündüm.

Hayırlı olsun güle güle kullanın
  • quote:

Arkadaşlar,tavsiyelerinize uyarak,4x4 merakıma yenilip sonunda Track field 1.4 TSi aldım.Biraz bütçem zorlanacak ama böyle bir hayalimi başka bir zaman gerçekleştiremeyeceğimi düşündüm.

Güle güle kullanın.Memnun kalacağınıza eminim.
  • Yeni VW Tiguan sahibi Arkadaşlar'a hayırlı olsun, güle güle binin. Yurtdışında Tiguan Owners klüpleri var, yakında Türkiye'de de kurulur eminim.
    Bu aracın çizgisi, stili, sürüş zevki ve harika güvenlik hissi Avrupa'da olduğu gibi bence Türkiye'de de bir fanatik grubu oluşturacak. VW Tiguan özellikle genç ve orta yaş grubunun ilgi odağı olacak bir araç cidden.
    (Örneğin c segmentinde vw Golf ün yarattığı sürücü kitlesi ve beğenisi gibi)
    Kazasız belasız sürüşler.

quote:

Orjinalden alıntı: zortuk

Oscarmiller...işi oscarlık yorumlamış...Bende 1 hafta önce Track field 1.4 TSi aldım. Diğer aracımda Megane 1.5 DCi. Tiguanı kullanmaya başladıktan sonra düşük devirde alınan inanılmaz tork insanı mest ediyor...5. viteste bile araç çok rahat 50km hızla ilerliyebiliyor....yani kullanıma göre yakıt çok rahat düşebilir...megane 1.5 dci'nin verdiği yüksek çekiş gücünden memnundum. Fakat tiguan sanki 2.5 cc motorla yolculuk ediyorsun gibi hissettiriyor...Ki o gücüde veriyor...bu sınıftaki araçları kullananların şikayeti olan salınım yada belirgin zayıflıklar (fren 39 m.) bu araçta yok....Binek araba kullanımı kadar rahat ve güvenli...içinin konforun tartışmak yersiz...fransızlar çok gösterişli ama yolda tıkırtılardan beste yaparsın...kullanışlılık ise bu sınıftaki arabaların çoğundan daha iyi...alıcaksan hiç düşünme zaten avrupada krize ragmen sıra var...megane 1.5dci aracımı hala kullanıyorum...hakkını helal etmek lazım...ödediğim paranın hakkını verdi....ama tıguan sürüş ve güvenlik hissi mükemmel...

• Alan arkadaşlara hayırlı olsun...Türkiye'deki TİGUAN KULÜBÜ kurmakta...oscarmillere nasip olsun...
  • Çok teşekkür ederim değerli arkadaşlar.Arabamı bugün teslim aldım,Afyon'dan evime büyük bir sevinç içerisinde kullandım,küçük motorun az yakıtla çok büyük işler yapması beni hayliyle memnun etti.Yarın tatil,birde arazide deneyeceğim.
    Herkese kazasız sürüşler dilerim.
  • Güle güle kullanın PM attım.
  • resimlerını beklıyorum bızde bakalım dımı

hayırlı olsun
  • Donanım Forum'da Tiguan Klübü olarak başlık açabiliriz. En son alan arkadaşlardan birisi açsın bence :-)

quote:

Alan arkadaşlara hayırlı olsun...Türkiye'deki TİGUAN KULÜBÜ kurmakta...oscarmillere nasip olsun...
  • Hayırlı olsun, aracınıza ilişkin hafta sonu izlenimlerinizi fotoğraflarla birlikte bekliyoruz. İyi günlerde kullanın :-)

quote:

Çok teşekkür ederim değerli arkadaşlar.Arabamı bugün teslim aldım,Afyon'dan evime büyük bir sevinç içerisinde kullandım,küçük motorun az yakıtla çok büyük işler yapması beni hayliyle memnun etti.Yarın tatil,birde arazide deneyeceğim.
    Herkese kazasız sürüşler dilerim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oscarmiller

Donanım Forum'da Tiguan Klübü olarak başlık açabiliriz. En son alan arkadaşlardan birisi açsın bence :-)

quote:

Alan arkadaşlara hayırlı olsun...Türkiye'deki TİGUAN KULÜBÜ kurmakta...oscarmillere nasip olsun...

Bu başlığı açma hakkı bence sizin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.