Şimdi Ara

Vw Polo-6r 1.2 70PS Benzinli Kullanıcıları Buraya (105. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.956
Cevap
34
Favori
355.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: E-TEKİN

quote:

Orijinalden alıntı: optimal

Merhaba arkadaşlar,

Yorumlarınızı okuyunca 2.el bir araç almaktansa polo 1.2 70 ps’in doğru bir karar olduğuna karar verdim. Mez otomotiv de bir araç boşa düşmüştü ve aracı satın aldım. VW markasına sonsuz bir güvenim olduğu için çok detaylı bir incelemeye de gerek görmedim. 2 gün içerisinde vw almakta gerçekten çok büyük bir şanstı benim için.

Bu araçla ilgili düşüncelerim ise fiyat / performans olarak değerlendirdiğimizde alınabilecek en doğru araba diyebilrim. 70 ps kimseyi endişelendirmesin , çekiş gücü olarak dik yokuşlarda hiçbir sorun yaratmıyor.Bu paraya bu kadar iyi bir ses sistemi olacağını hiç düşünmemiştim , bilhassa AUX bağlantısında ses çok başarılı. Motor sesi dizel arabalar gibi , araç içerisindeyken başarılı bir yalıtım sahip olduğu için pek bir ses duyulmuyor fakat aracın dışındayken motordan gelen sesi duyduğunuzda çok şaşıracağınızdan emin olun.Bildiğiniz gibi araçta soğutmalı torpido gözü ve 6 speaker ve kumandayla 4 cam’ın açılıp - kapatılabilmesi dışında lüx hiçbir özellik yok diyebilirim.

VW bu aracında lüks donanımları ne kadar azaltırsa azaltsın kalitesinden asla taviz vermemiş.Kararsız olanların şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki , çok fazla düşünmeye gerek yok 30000 tl civarında bu kadar kaliteli ve güvenli bir araç yok.

Aracınız hayırlı olsun.rcd 310 ve 6 hoperlörün performansını çok merak ediyordum.Ses sisteminin başarılı olduğuna çok sevindim.Motor sesi dışarıdan sıfır km 1.3 multijet punto evo lar kadar az duyuluyorsa benim için sorun yok ama babamın 300.000km deki 1.5 dci clıo sembol gibi gürültülüyse o zaman sorun olabilir?

Ben çalışırken kaputu açtım dinledim, zetina dikiş makinası gibi çok tatlı .

• Fiyatına göre mukayese ederseniz araç güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cathar

5,8 gayet ideal.1 depo ile 770 km. yol yaparki,çok iyi.
    Daha azı zaten dizel kategorisine giriyor.
    mesela dizel 2005 civarı fiestalar 850 km yapıyor 1 depo ile.

tavsiyem motoru kuru yakıtla besleyip motora yazık etmeyip,bagajından feragat etmeyim aracın sağını solunu deldirmemeniz.

2008 fiesta ile 37 lt ile 850 km yaptım daha yakıt vardı.. ama 120 yi kesinlikle aşmadım yolun %50 sini 90ı geççmemişimdir.
  • 39 litre ile 745 km yaptım 115-120 arası bazen 130 oldu bazen 90 ama İzmir-İstanbul arasını feribot dahil 6 saatte tamamladım.
  • İşte tercihler ve zevkler kişiye göre değişir tabi ama ,

Mazotla benzinin litresinde arada çok fark yokken, 1 depo menzili de birbirine yakınken, turbo,enjektör,mazot pompası riski olmadan,peryodik bakımları hemen hemen yarı yarıya olduğundan ve yılda yaklaşık 8000 yaptığımdan benzinliyi tercih ettim.

Şu ana kadar yakıttan memnunum.Önceki aracıma göre bana dizel gibi geliyor bu.
  • benim bilaaderde 1.2 dizel polo yakıtı cok ekonomik ama araç bana cok hantal geldi 1.2 benzinli daha seri hiç tat almadım kullanırken tabii biraz da alışkanlkla ilgili bir durum cok km yapan arkadaşlar özelliklede yılda 15 bin ve üstü kesinlikle dizel almalı yoksa yazları tatile giderim memlekete giderim kışında haftasonu binerim araca diyenler için dizele gerek yok
  • Bizde Polo 1.2 Trendline düşünüyoruz. Yalnız bu donanıma esp opsiyonu eklenebiliyor mu? Bilen ya da bayiye soran var mı?
  • ben ekleniyor diye biliyorum ama en sağlıklı doğru bilgiyi bir yetkili satıyıcı arayarak bulabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: flodd

Bizde Polo 1.2 Trendline düşünüyoruz. Yalnız bu donanıma esp opsiyonu eklenebiliyor mu? Bilen ya da bayiye soran var mı?

vw'nin sitesinden kendi polonu yarat kısmı var, oradan istediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz aracınıza, sadece özel donanıma girdiği için geliş süresi biraz uzuyor ama bütün bunlar için değiyor.
  • Dün komşumuzun 1.2 trend benzinli aracını inceledim.Motor sesini dinledim abartılcak kadar sesi kötü değil.Aracın sahibi çok memnun olduğunu söyledi.Benim aracın gelmesine 55gün kaldı şimdiden sabırsızlanmaya başladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: optimal

Merhaba arkadaşlar,

Yorumlarınızı okuyunca 2.el bir araç almaktansa polo 1.2 70 ps’in doğru bir karar olduğuna karar verdim. Mez otomotiv de bir araç boşa düşmüştü ve aracı satın aldım. VW markasına sonsuz bir güvenim olduğu için çok detaylı bir incelemeye de gerek görmedim. 2 gün içerisinde vw almakta gerçekten çok büyük bir şanstı benim için.

Bu araçla ilgili düşüncelerim ise fiyat / performans olarak değerlendirdiğimizde alınabilecek en doğru araba diyebilrim. 70 ps kimseyi endişelendirmesin , çekiş gücü olarak dik yokuşlarda hiçbir sorun yaratmıyor.Bu paraya bu kadar iyi bir ses sistemi olacağını hiç düşünmemiştim , bilhassa AUX bağlantısında ses çok başarılı. Motor sesi dizel arabalar gibi , araç içerisindeyken başarılı bir yalıtım sahip olduğu için pek bir ses duyulmuyor fakat aracın dışındayken motordan gelen sesi duyduğunuzda çok şaşıracağınızdan emin olun.Bildiğiniz gibi araçta soğutmalı torpido gözü ve 6 speaker ve kumandayla 4 cam’ın açılıp - kapatılabilmesi dışında lüx hiçbir özellik yok diyebilirim.

VW bu aracında lüks donanımları ne kadar azaltırsa azaltsın kalitesinden asla taviz vermemiş.Kararsız olanların şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki , çok fazla düşünmeye gerek yok 30000 tl civarında bu kadar kaliteli ve güvenli bir araç yok.

2. ele bu kadar vermektense sıfır alma konusunda ben de sizinle hemfikirim. Özellikle vw araçlarında çok beklettikleri ve vw'cilerin burunlarından kıl aldırmaması gibi bir durum olduğu için de fiyatlar bundan etkileniyor. Mesela geçenlerde ilanda bir ibiza style benzinli görmüştüm, daha bir yaşında araç ve nerdeyse sıfır gibi, fiyatı da sıfırdan 4500TL düşüktü. Ama ilan tarihi baya eski. Aradım konuştum, hala satılmamıştı. Aynı durum vwde olsa en fazla 1500-2000 TL düşük fiyat yazarlardı.

Ben de kesinlikle almam diyordum ama 3 gün önce tanıdık vasıtasıyla 2011 1.4 comfortline denk geldi birden aldım gitti. Sıfır fiyatından 6500 TL civarı düşüğe aldım.

• Arkadaşlar bizim araçlar bagajda 12v soketi varmı.
    Varsa nerde
  • Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba

uzun araştırmalardan sonra bende ikinci el bir araç almaktansa ilk aracım olacak olmasına ragmen 0 km polo 1.2 almaya karar verdim.
    performans beklentim şimdilik pek yok önceliğim yakıt ve düşük vergi avantajı. dizel e de o kadar farkı peşin ödemek istemiyorum.
    Cuma günü gidip sipariş vereceğim kısmetse. aracı peşin almayı düşünüyorum. yapmam gerekenler neler. nelere dikkat etmeliyim. ne kadar pazarlık yapabiliyorum. önce kapora verip sonra kalanı teslimde mi ödüyorum.

biraz fazla soru sordum biliyorum ama gercekten bu işlerin acemisiyim. yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pehli_one

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba

uzun araştırmalardan sonra bende ikinci el bir araç almaktansa ilk aracım olacak olmasına ragmen 0 km polo 1.2 almaya karar verdim.
    performans beklentim şimdilik pek yok önceliğim yakıt ve düşük vergi avantajı. dizel e de o kadar farkı peşin ödemek istemiyorum.
    Cuma günü gidip sipariş vereceğim kısmetse. aracı peşin almayı düşünüyorum. yapmam gerekenler neler. nelere dikkat etmeliyim. ne kadar pazarlık yapabiliyorum. önce kapora verip sonra kalanı teslimde mi ödüyorum.

biraz fazla soru sordum biliyorum ama gercekten bu işlerin acemisiyim. yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba pehli_one, ben de 23 temmuz'da peşin paraya teslim aldım. Peşin alacaksan % 1 veya 1,5 indirim söz konusu. Tabi bu bayiye göre değişir, senin duruşuna göre karşının tutumu değişebilir.

İlk olarak sipariş listesi bilgisayarda doldurulur bayi tarafından senden onay alınarak, sonra sembolik kapora alınır, ( benden 1000 tl. almışlardı ) ve aracın teslim edileceği gün beklenmeye başlanır.

Sana tavsiyem ; Ben de 1.2 aldım, hem performansı hem de vergisini sevmememden dolayı 1.4 istemedim. Yalnız olmazsa olmazlarım vardı. Yani, statik sis farı,yol bilgisayarı,multifonksiyonel deri direksiyon ve özellikle hız sabitleyicisini çok istiyordum. Bunları yaklaşık 3000 tl'yi gözden çıkararak sipariş verirken eklettim.

Volkswagen'in sitesinde kendi polonu yarat kısmı var, oradan istediğiniz donanımı seçmekte serbestsiniz, tabi isterseniz. Eğer sonradan keşke şuda olsaydı, buda olsaydı demek istemiyorsanız bence seçim yapın derim. Çünkü bunlar fabrikasyon takılır, sonradan o sanayi benim bu parçacı benim,işçilik parasıydı, aracın kurcalanmasıydı, yan sanayiydi derken ah keşke demeyin.

Son olarak satış görevlisi aracın aşama aşama durumunu size isteğiniz doğrultusun da iletir, en son aracınız geldi gelin görün ve teslim alın der. Bayiye aracı teslim almaya gittiğiniz de boyasına falan iyice bir dikkatli bakın çizik, ezik v.s. olmasın diye, içine binin elektrik aksamını kontrol edin, kanaat getirdiğiniz de kalan parayı ödeyerek teslim alın.

Not : Unutmadan ben boya korumayıda hafiften cebelleşip hediye olarak almıştım. Haydi hayırlısı olsun, inan polo pişman etmiyor.

• Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun.

Sadece 1000 tl kapora verin.Ve unutmayın araç geldiğinde beğenmezseniz kaparonızı olduğu gibi alma hakkınız var.
    Aracı teslim alacağınız zaman çizik olayını filan inceleyin.Nakliye sırasında sorun olabiliyor her araçta.

Ve teslim alırken yanında mutlaka eşantiyon bir şeyler isteyin. Herkese mi verioyrlar bilmem ama bana ;
    MTV dahil yaptılar plaka masrafları dahil hepsini kendileri yaptılar.İlk yardım çantası,1 kutu çikolata,ve komple kauçuk paspas takımı kopartabildim.

Ama bir arkadaşım orada zırlaya zırlaya sis farları aldı.
  • Bende aracı 2 temmuz günü 1000tl kapora vererek sipariş ettim.30900tl trafik sigortası,plaka ruhsat herşey dahil olarak sözleşme yaptık.Araç eylül 16 da teslim edilecek.

Şimdi benimde bir sorum olacak,kapora verdikten sonra araca 200tl zam geldi ki inşallah teslim alana kadar başka zam gelmez.Bu 200tl lik zammı kelime oyunu falan ağlaya sızlaya vermeme gibi durumum olur mu acaba? Y a da 200tl zammı ödersem bile misal park sensörü için baskı yapsam kabul ederler mi? Bursa doğuş otodan siparişi verdim.
  • Selamlar, bende aracı Nisan'da almıştım baya bide kullanma imkanım oldu araç şu an 9000 km de Yalnız ufak bir sorunum va. Düşük hızlarda frene hafifçe basarak durdurduğunuzda frenlerden ses geliyor. Hani böyle kauçuk ile metalin sürtme sesi gibi. Acaba nedeni ne olabilir müsait bir zamanda servise de soracağım ama yakın zamanda gitme imkanım yok. Bu problemi yaşayan var mı aranızda acaba. Frenlerde etki olarak azalma yok, direksiyon ve yol tutuşu da aynı ama sesi çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anton | SS -- 1 Ağustos 2013; 21:57:10 >
  • kilometre rekoru benim herhalde araç şubat 7 de aldım 2013 model bugün 30 bin bakıma girdim Konya gökmen otomotivde benimde direksiyondan gıcırtı sesi geliyordu servis elemanı çok basitbi işlem olduğunu söyledi ve halletmişler şimdilik çok memnunum
  • arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler.

bu gün maltepe erele gitiim ve 1.2 için gorusmeye basladım ancak ıstediğim opsıyonlar eklenınce 1.4 ıle aynı paraya geldi. Ve eylül ortasında araç gelecek dediler. baska bır bayı daha aradım onlarda da araç yoktu ve eylul de gelecek dediler.
    hem beklememek için hemde 1.4 le aynı parayı verecegım ıcın 1.4 e karar verdım. bayramdan sonra teslim alacagım kısmetse..

araçta sis farları takılı.
    ön kol dayama
    yol bilgisayarı
    mevcut

inşallah kazasız belasız kullanırız.
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.