Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aatabay, bu son moda deri+süet kaplama dashboard'lara hastayım ama bakımı adamı kanser eder
    quote:

Orjinalden alıntı: Aatabay

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

• Takılmaz diye birşey yok sadece sistemi düzgün kurmak gerekiyor.

Bu arada son 3 ayda test ettiğim araçlar epey fazlalaştı ama hala Passat'dayım :)

E270 CDI
    C320
    E320
    E500
    530 D
    520 D
    525 D
    X3 2.0 D
    x5 3.0 D
    Jaguar x Type 2.0 D
    Jaguar x Type 2.2 D

quote:

Orjinalden alıntı: mulligun

hem fiyat uygun hemde km düşük.

ben fsı lara takılamıyor diye biliyordum ama sen daha iyi bilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bravoecho

Aatabay, bu son moda deri+süet kaplama dashboard'lara hastayım ama bakımı adamı kanser eder ]Orjinalden alıntı: Aatabay

Dogru söylüyosun, arabanin icinde plastik kalmamis her yer deri-alcantara kapli.Düsünsene yikamacida gelicek adam yagli pantolonuyla oturucak icine! Kanser'den önce katil olursun (Allah korusun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aatabay -- 15 Temmuz 2008; 21:29:44 >
  • Aynen öyle, acayip dikkat etmek lazım kullanırken, görünüşü süper ama kullanışlı mı? Tartışılır, denemek lazım.

quote:

Aatabay, bu son moda deri+süet kaplama dashboard'lara hastayım ama bakımı adamı kanser eder

• quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

Takılmaz diye birşey yok sadece sistemi düzgün kurmak gerekiyor.

Bu arada son 3 ayda test ettiğim araçlar epey fazlalaştı ama hala Passat'dayım :)

E270 CDI
    C320
    E320
    E500
    530 D
    520 D
    525 D
    X3 2.0 D
    x5 3.0 D
    Jaguar x Type 2.0 D
    Jaguar x Type 2.2 D

quote:

hem fiyat uygun hemde km düşük.

ben fsı lara takılamıyor diye biliyordum ama sen daha iyi bilirsin.

Sevgili lloyd,

Bu test ettigin arabalar icinden umarim 530D sana kismet olur
  • harbi kaptan.

allah nasip etse de hepimiz sahip olabilsek.

quote:

@Mulligun, Dikkat dikkat sayın yolcularımız kaptanınız konuşuyor

• bende passat ın o genişliğine hastayım zaten.tek hoşuma gitmeyen yanı iç mekan biraz daha kaliteli olabilirmiş gibime geliyor.

golf ve jetta benzeri iç mekan bana biraz zayıf geliyor.

bugün 2009 modele bakmaya gittim showroomda yoktu.onun teybi biraz durumu toparlayabilecek gibi.

quote:

Orjinalden alıntı: mertbasaran

quote:

görünüş olarak katılıyorum ama sınıf olarak a4 olduğunda hemfikiriz herhalde.

Passat'a karar vermeden önce bende A4 baktım. Çok güzeldi, hayran oldum diyebilirim fakat içersi bana oldukça dar geldi.
    Sanki kendimi biryere tıkılmış gibi hissettim . Passat'a bindiğim zamanki ferahlığı Audi'de A6 kasada yaşadım. Satış elemanları zorla indirdiler beni saatler sonra.
    Çok ama çok şık bir arabaydı....
  • Allah razı olsun, sağol. Benimde aklımdaki araba 530D ve birtane buldum 2006 model 40,000 km'de ve 55000 euro isteniyor, bugün yarın haberi gelir, Passat'ı verip üzerine para vermeyi düşünüyorum, bakalım olucak mı. Hayırlısı artık. Phaeton aradım ama uygun fiyatlı bulamadım, acayip yüksek istiyorlar.

quote:

Orjinalden alıntı: Aatabay
    Sevgili lloyd,

Bu test ettigin arabalar icinden umarim 530D sana kismet olur
  • Evet, Passat'daki eksik o. İç mekan kalitesi zayıf. Audi de burdan kazanıyor zaten.

quote:

bende passat ın o genişliğine hastayım zaten.tek hoşuma gitmeyen yanı iç mekan biraz daha kaliteli olabilirmiş gibime geliyor.

golf ve jetta benzeri iç mekan bana biraz zayıf geliyor.

bugün 2009 modele bakmaya gittim showroomda yoktu.onun teybi biraz durumu toparlayabilecek gibi.

• Amin hepimize nasip olsun. Devletimize de bu araçları hakkıyla kullanacak yolları yapmak nasip olsun....

quote:

harbi kaptan.

allah nasip etse de hepimiz sahip olabilsek.

quote:

@Mulligun, Dikkat dikkat sayın yolcularımız kaptanınız konuşuyor

• neden se bmw lerin içide dar geliyor bana.ferahlık açısından vw ve audi biraz daha iyi gibi.
  • quote:

neden se bmw lerin içide dar geliyor bana.ferahlık açısından vw ve audi biraz daha iyi gibi.

Evet BMW dar gibi duruyor ama içine girince, oturunca öyle değil. Dün bunu çok iyi anladım. 520D'nin sürücü koltuğuna ben (1.83) ve arkama da kardeşim(1.82) oturdu ve diz kapakları deymedi koltuğa.
  • beş serisinin geniş olması gerekir zaten de 3 serisi bu konuda biraz geride 1 serisi ise çok geride.

eski bmw ler daha güzeldi ya.ben şimdiki bmw lere bir türlü alışamıyorum.zaten audi ye geçilmesinin tek nedeni de o.tasarım şeklini eskiye döndürmesi lazım.

yeni çekik gözlü tasarım bana pek hitap etmiyor.

yine de 5 serisi almanı isterim passat la mukayese bile edilmez.motoru yeter.

0 - 100 ü yanlış hatılamıyorsam 6 küsür saniyeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulligun -- 15 Temmuz 2008; 21:55:15 >
  • 5 serisi değil ama 3 serisi için ben de öyle düşünüyorum, hele Z serisi benim gibi uzun boylular için tam kramp vaziyeti
  • quote:

beş serisinin geniş olması gerekir zaten de 3 serisi bu konuda biraz geride 1 serisi ise çok geride.

eski bmw ler daha güzeldi ya.ben şimdiki bmw lere bir türlü alışamıyorum.zaten audi ye geçilmesinin tek nedeni de o.tasarım şeklini eskiye döndürmesi lazım.

6.8 sn 530D
    8.3 sn 520D

3 serisini hiç düşünmüyorum bile, çok küçük iç hacim.
  • 2003-2004 model bir 330 Cİ tadından yenmez walla, ben çok aradım passat-golf maceram sırasında ama kilometreleri 100bin stü olunca vazgeçtim. Malum BMW'de bir 100bin hastalığı başladı gidiyor 100binden sonra sorun çıkarmayan araç oldukça az...

quote:

beş serisinin geniş olması gerekir zaten de 3 serisi bu konuda biraz geride 1 serisi ise çok geride.

• Maşallah forum Japon SHINKANSEN treni gibi gidiyor. Nazar değmesim.

Sevgili Mulligun, VW PASSAT 2.0 FSI 150 HP motora şartlı LPG takılabilir, araç motor kontrol sistemini seri numarasını 2A Mühendislik'e göndermek gerekiyor. Uyumlu olma ihtimali % 50'den fazla. Uyumlu olması durumunda % 8-10 benzin ve %92-90 LPG'li çalışıyor. AUDI'nin motoru 20 valf 1.8 Turbo ve 163 HP (http://de.wikipedia.org/wiki/Audi_A4_B7#Motorisierungen) ve LPG'ye tamamen uygun. Herhangi bir sorun yok. İkisi de çok güzel ve kaliteli otomobil.

Taner Göde
  • quote:

Orjinalden alıntı: tthecurly

Zeki bey aracınız hayırlı olsun, güle güle kulllanın. Resimlerden iki şey dikkatimi çekti.
    1- galiba aux in girişinin bulunduğu koltuk altı torpidosunda soğutma deliği yok. (normalde vardı)
    2- Park sensörü düğmesi vites kolunun sağına alınmış.
    Bu arada bir sorum olacak, acaba vites kolunun sağında hangi düğmeler var??? (Lastik sensörü,,????)
    Mümkünse vites kolunun olduğu yeri gösterir bir foto eklermisiniz???

Merhaba T. The Curly,

1. Soğutma deliği torpido gözünde. Kol dayamanın altında soğutma deliği hiç olmadı.
    2. Park sensörü sağ ortadan sol alta alındı. Sağında lastik basınç sensörü düğmesi duruyor. Altında da iki boş düğme yeri var (Highline'da arka cam perdesi düğmesi ve bir tanesi yine boş kalıyor).
    3. Ayna ayar düğmesinde ayna ısıtma işareti saat 12:00 yönünden saat 2:00 yönüne alındı ancak düğme yine de saat 12:00 yönünde duruyor.

Diğer değişiklikleri forumda yazmıştım ama isterseniz ve gerekliyse buraya tekrar ekleyebilirim.

Taner Göde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 15 Temmuz 2008; 22:28:38 >
  • dediğim gibi motor harika.

quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

quote:

6.8 sn 530D
    8.3 sn 520D

3 serisini hiç düşünmüyorum bile, çok küçük iç hacim.

• malesef LPG 2.0 FSI larda hayal takarım diyorlar.ama malesef ECU numarasına bakıncada takamayız diyorlar.
    quote:

taner abi mesela şu linkteki aracı alsak lpg taktırabilirmiyiz.

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=224046
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.