Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

VW'nin 1.4 Tsi 200hp Twincharge'li motoru test ettigine dair birkac haber okudum internette! 1.4'ten tam 200hp!!

http://paultan.org/archives/2006/07/10/volkswagen-cranks-up-twincharged-14-to-200hp/
  • Zor bir işe kalkıştım arkadaşlar. Eylül ortasına kadar passatımı beklemek çok zor birşey. Ama arabanın bana özel, benim ihtiyaçlarıma özel olmasını çok istiyorum. Ağustos ta izinde olacağım. o dönemde vakit çabuk geçer, sonra eylülde şafak sayarız artık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ycg61

Zor bir işe kalkıştım arkadaşlar. Eylül ortasına kadar passatımı beklemek çok zor birşey. Ama arabanın bana özel, benim ihtiyaçlarıma özel olmasını çok istiyorum. Ağustos ta izinde olacağım. o dönemde vakit çabuk geçer, sonra eylülde şafak sayarız artık.

nasıl bir sipariş verdin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aatabay

Arkadaslar,

VW'nin 1.4 Tsi 200hp Twincharge'li motoru test ettigine dair birkac haber okudum internette! 1.4'ten tam 200hp!!

http://paultan.org/archives/2006/07/10/volkswagen-cranks-up-twincharged-14-to-200hp/

Bizim strep in Jettası 193 HP değilmiydi zaten
  • quote:

Zor bir işe kalkıştım arkadaşlar. Eylül ortasına kadar passatımı beklemek çok zor birşey. Ama arabanın bana özel, benim ihtiyaçlarıma özel olmasını çok istiyorum. Ağustos ta izinde olacağım. o dönemde vakit çabuk geçer, sonra eylülde şafak sayarız artık.

Siparişten sonra 87 gün araba beklemiş biri olarak allah sabır versin diyorum.
  • mocca, 1,4 manuel , comfortline
    bixenon far, elektrikli perde, volkswagen sound RNS 510 ses sistemi

muradovskiy nin 87 gün bekleyip , aslında deymediğini söylemesi beni düşündürüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ycg61 -- 15 Temmuz 2008; 23:01:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mulligun

bende passat ın o genişliğine hastayım zaten.tek hoşuma gitmeyen yanı iç mekan biraz daha kaliteli olabilirmiş gibime geliyor.

golf ve jetta benzeri iç mekan bana biraz zayıf geliyor.

bugün 2009 modele bakmaya gittim showroomda yoktu.onun teybi biraz durumu toparlayabilecek gibi.

quote:

Orjinalden alıntı: mertbasaran

quote:

Orjinalden alıntı: mulligun

görünüş olarak katılıyorum ama sınıf olarak a4 olduğunda hemfikiriz herhalde.

Passat'a karar vermeden önce bende A4 baktım. Çok güzeldi, hayran oldum diyebilirim fakat içersi bana oldukça dar geldi.
    Sanki kendimi biryere tıkılmış gibi hissettim . Passat'a bindiğim zamanki ferahlığı Audi'de A6 kasada yaşadım. Satış elemanları zorla indirdiler beni saatler sonra.
    Çok ama çok şık bir arabaydı....

Aynen katılıyorum. İç mekanı daha kaliteli hale getirseler mükemmerl olurdu.
  • sevgili ycg61 bence beklediğinize değecektir.beklemesi zor tabiki ancak zor olan daha güzel olur;daha kıymetli olur.
    quote:

mocca, 1,4 manuel , comfortline

muradovskiy nin 87 gün bekleyip , aslında deymediğini söylemesi beni düşündürüyor..
  • Mert aynı şekilde ben de A4 eledim, zaten 3 ay sonra kasa değişecekti ve çok ısınamadım.

Passat ile A6 hacim olarak denk ancak kalite farkı var doğal olarak, zaten Passat A6 kalitesinde olsa A6 satamazlar değilmi?

Siz S60 baktınızmı? veya V70?
    fiyat, kasa, özellik ve kalite anlamında bence Passat ötesi Audi rekabeti Volvo'da
  • 1.4 tsi 200hpmümkünmü acaba arkadaşlar;aynı oranda performans yükselirmi acaba motor hacmi büyümeden?
  • meke selamlar.muhakkak zevklere saygı duyuyoruz ancak oldum olası volvonun otomobilleri bana estetikten uzak gelmiştir.köşeli köşeli arabalar yapıyorlar.tır üreticisi belki ondandır:)güvenliğine diyecek birşeyim yok.slm-saygılar
    quote:

Orjinalden alıntı: meke

Mert aynı şekilde ben de A4 eledim, zaten 3 ay sonra kasa değişecekti ve çok ısınamadım.

Passat ile A6 hacim olarak denk ancak kalite farkı var doğal olarak, zaten Passat A6 kalitesinde olsa A6 satamazlar değilmi?

fiyat, kasa, özellik ve kalite anlamında bence Passat ötesi Audi rekabeti Volvo'da
  • Taner bey cevabınız için çok teşekkürler.
    Öncelikle şu düzeltmeyi yapmak isityorum, park sensörü düğmesi sağdan sola alınmış diyecektim, fakat sehven sol yerine sağa alınmış yazmışım, ayrıca benim araçta hem kol dayama yerinin altındaki torpido da hem de normal torpido da soğutma deliği var, yani benim arabada her iki bölümde soğutmalı, ben yeni çıkan arabalar da da böyyle zannediyordum.
    Hoşçakalın.

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

quote:

Orjinalden alıntı: tthecurly

Zeki bey aracınız hayırlı olsun, güle güle kulllanın. Resimlerden iki şey dikkatimi çekti.
    1- galiba aux in girişinin bulunduğu koltuk altı torpidosunda soğutma deliği yok. (normalde vardı)
    2- Park sensörü düğmesi vites kolunun sağına alınmış.
    Bu arada bir sorum olacak, acaba vites kolunun sağında hangi düğmeler var??? (Lastik sensörü,,????)
    Mümkünse vites kolunun olduğu yeri gösterir bir foto eklermisiniz???

Merhaba T. The Curly,

1. Soğutma deliği torpido gözünde. Kol dayamanın altında soğutma deliği hiç olmadı.
    2. Park sensörü sağ ortadan sol alta alındı. Sağında lastik basınç sensörü düğmesi duruyor. Altında da iki boş düğme yeri var (Highline'da arka cam perdesi düğmesi ve bir tanesi yine boş kalıyor).
    3. Ayna ayar düğmesinde ayna ısıtma işareti saat 12:00 yönünden saat 2:00 yönüne alındı ancak düğme yine de saat 12:00 yönünde duruyor.

Diğer değişiklikleri forumda yazmıştım ama isterseniz ve gerekliyse buraya tekrar ekleyebilirim.

Taner Göde
  • Selamlar Thecurly,

Yarın resimi eklerim. Dilekleriniz için çok teşekkürler.

Zeki Topçu

quote:

Taner bey cevabınız için çok teşekkürler.
    Öncelikle şu düzeltmeyi yapmak isityorum, park sensörü düğmesi sağdan sola alınmış diyecektim, fakat sehven sol yerine sağa alınmış yazmışım, ayrıca benim araçta hem kol dayama yerinin altındaki torpido da hem de normal torpido da soğutma deliği var, yani benim arabada her iki bölümde soğutmalı, ben yeni çıkan arabalar da da böyyle zannediyordum.
    Hoşçakalın.

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

quote:

Zeki bey aracınız hayırlı olsun, güle güle kulllanın. Resimlerden iki şey dikkatimi çekti.
    1- galiba aux in girişinin bulunduğu koltuk altı torpidosunda soğutma deliği yok. (normalde vardı)
    2- Park sensörü düğmesi vites kolunun sağına alınmış.
    Bu arada bir sorum olacak, acaba vites kolunun sağında hangi düğmeler var??? (Lastik sensörü,,????)
    Mümkünse vites kolunun olduğu yeri gösterir bir foto eklermisiniz???

Merhaba T. The Curly,

1. Soğutma deliği torpido gözünde. Kol dayamanın altında soğutma deliği hiç olmadı.
    2. Park sensörü sağ ortadan sol alta alındı. Sağında lastik basınç sensörü düğmesi duruyor. Altında da iki boş düğme yeri var (Highline'da arka cam perdesi düğmesi ve bir tanesi yine boş kalıyor).
    3. Ayna ayar düğmesinde ayna ısıtma işareti saat 12:00 yönünden saat 2:00 yönüne alındı ancak düğme yine de saat 12:00 yönünde duruyor.

Diğer değişiklikleri forumda yazmıştım ama isterseniz ve gerekliyse buraya tekrar ekleyebilirim.

Taner Göde

• Arkadaşlar,

OGS cihazını kayıtlı araç dışında başka araçlarla kullanırsanız ne olur?
    Araçlar her geçişte resimle kayıt altınamı alınıyor,?? çok zor!

Zeki
  • quote:

Orjinalden alıntı: meke

Mert aynı şekilde ben de A4 eledim, zaten 3 ay sonra kasa değişecekti ve çok ısınamadım.

Bakmaz olurmuyum baktım S60 son derece kaliteli ve eski köşeli yapısından eser yok bence.
    İçine bindiğin zaman güvende olduğunu hissediyorsun. Çok beğenmiştim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zeki-

Arkadaşlar,

OGS cihazını kayıtlı araç dışında başka araçlarla kullanırsanız ne olur?
    Araçlar her geçişte resimle kayıt altınamı alınıyor,?? çok zor!

Zeki

Sevgili Zeki,

Eğer herşey yolunda giderde OGS geçiş noktasından geçerken cihaz okumayı yaparsa bir sorun yok.
    Düzgün geçişlerde fotograf kaydı yok.
    Eğer cihaz düzgün okuma yapmazsa fotograf ile plaka kaydına bakılıyor. Plakaya kayıtlı OGS varsa yine ceza yok .
    Eksik geçiş normal geçiş ücreti olarak OGS'den düşülüyor. Plakaya kayıtlı OGS yoksa plakaya ceza işleniyor.
  • quote:

mocca, 1,4 manuel , comfortline

Değmemesinin sebebi şuydu benim için.
    Yeni aracımı sipariş verdikten 1 ay sonra eski arabamı sattım. Satarkende yeni arabanın geleceğine yakın bir tarihte vereceğim dedim eski arabamın yeni sahibine. Tanıdık biriydi. O benim arabayı bekliyor, ben yeni arabayı bekliyorum stres oldum.
    Her ne kadar istediğin bir araba gelsede çok kasılıyor insan. O zamanlar çok pişman olmuştum. Gelen standart arabalardan birini alsaydım demiştim.
    Son 15-20 gün hiç geçmiyor.
    Ben benim yeni arabanın hangi tarihte imalata girdiğini, bekleme alanında tır beklediğini, trene yüklendiğini, İtalyada gemi beklediğini ve gemiye yüklendiği tarihi hepsini öğrenebildim. Belki onları öğrenmekte kastı beni.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertbasaran
    quote:

Orjinalden alıntı: zeki-

Arkadaşlar, OGS cihazını kayıtlı araç dışında başka araçlarla kullanırsanız ne olur? Araçlar her geçişte resimle kayıt altınamı alınıyor,?? çok zor! Zeki

Sevgili Zeki,

Eğer herşey yolunda giderde OGS geçiş noktasından geçerken cihaz okumayı yaparsa bir sorun yok. Düzgün geçişlerde fotograf kaydı yok. Eğer cihaz düzgün okuma yapmazsa fotograf ile plaka kaydına bakılıyor. Plakaya kayıtlı OGS varsa yine ceza yok . Eksik geçiş normal geçiş ücreti olarak OGS'den düşülüyor. Plakaya kayıtlı OGS yoksa plakaya ceza işleniyor.

Benim KGS kartın eski aracımın adına kayıtlı, Sayın İş Bankası "dilekçe ile şahsen müracaat edilmesi" gerektiğini söyledi. e-Devlet, Internet hepsi boşunaymış demek. KGS'yi şu anda Passat'ın sol çekmecesinde saklıyorum. Eşimin aracıyla bir yere gittiğimizde de o da kullanıyor.

Bu arada İş Bankasından "ücretsiz" KGS Kartı veya OGS cihazı kampanyasına katılmayı düşünen varsa kazın ayağı şöyle: aylık belli bir harcama sözü vermeniz gerekiyor. Yani bankalar "aylık harcama sözünü" de keşfedip şimdi hepsi bunu pazarlamaya çalışıyor. Benden KGS kartı için geçen yıl 20 YTL almışlardı. Neyse, yine de o BİP-BİP kartı sıradan kurtarıyor ama OGS' Cihazına geçme vakti de gelmiştir dostlarım.

Taner Göde
  • lloyd ,

dostum linkteki araba dikkatini çekebilir diye düşünüyorum.phaeton muadili bir araç.fiyatıda uygun gibi.

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=217076

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulligun -- 16 Temmuz 2008; 9:21:49 >
  • quote:

Taner bey cevabınız için çok teşekkürler.
    Hoşçakalın.

Sevgili T. The Curly,

Rica etsem kol dayamanın altındaki bölmede soğutma deliği olduğunu söylediğiniz yerin bir fotoğrafını buraya ekleyebilir misiniz? Hem AUX-IN hem soğutma deliği koyacaklarını sanmam, elektronik aletler zarar görebilirdi. Kaldı ki kol dayama yerinin tam altında Elektronik Park Freninin kumanda modülü duruyor. Gerçekten çok ilginç. Bende hem soğutma deliği, hem AUX-IN de yok (26 Euro'ydu, aaah Ferit, hasta edersin sen adamı HASTA!!!)
    Benim aracımda soğutma işlevi sadece torpido gözünde gerçekleşiyor.

Konuyu bir Alman forumuna sormalı.

1. Kol dayamanın altına soğutma deliği açarlar. Ortada AUX-IN henüz yoktur.
    2. Kol dayamanın altına AUX-IN girişi koyarlar ama soğutma deliğini kaldırırlar.
    3. Bazı modellerde AUX-IN girişi koyulmayacağı için onu da iptal ederler.
    4. Sonra AUX-IN girişini tekrar koyarlar.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.