Şimdi Ara

VW HİSSELERİNDE BÜYÜK DEĞER KAYBI (17.6 Milyar $) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
2
Favori
2.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Kurban derilerimizi vw ye bagislayacağım. Testislerini de turgeve. Etlerini de ihtiyac sahiplerine. Bu seneki plan bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Kurban derilerimizi vw ye bagislayacağım. Testislerini de turgeve. Etlerini de ihtiyac sahiplerine. Bu seneki plan bu

• Dr_jayjay kullanıcısına yanıt
    Kaynağı alabilir mıyım, Opel'in kendi ürettiği 1.6 CDTI 136HP motor kendi klasmanında en az çevreyi kirleten model olması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaynak verseydin bari , birde avrupada cıksa bu hile ortaya hiç şaşırmayacaktım ama amerika gibi emilsiyon ve tüketim tarzı şeyleri takmayan bi ülkenin bu tarz birşey ortaya cıkarması bana tuhaf geliyor yani bu 2.0 motorlar cok kirletiyorda 6.0 küsür motorlar azmı kirletiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: linqs

kaynak verseydin bari , birde avrupada cıksa bu hile ortaya hiç şaşırmayacaktım ama amerika gibi emilsiyon ve tüketim tarzı şeyleri takmayan bi ülkenin bu tarz birşey ortaya cıkarması bana tuhaf geliyor yani bu 2.0 motorlar cok kirletiyorda 6.0 küsür motorlar azmı kirletiyor ?

tamam aracınız ortalığı kirleten bir premium
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkdkutalmış

quote:

kaynak verseydin bari , birde avrupada cıksa bu hile ortaya hiç şaşırmayacaktım ama amerika gibi emilsiyon ve tüketim tarzı şeyleri takmayan bi ülkenin bu tarz birşey ortaya cıkarması bana tuhaf geliyor yani bu 2.0 motorlar cok kirletiyorda 6.0 küsür motorlar azmı kirletiyor ?

tamam aracınız ortalığı kirleten bir premium

Sen ne dion ya dünkü çocuk

• Bence bir bityenigi var bu işte abd Türkiye degil ki test yapmadan araba satışına izin versin vardır bunda bir oyun

• Yalnız milletin diline iyi düştüler.Abd de satılacak 2016 passatın resminin altında ne yorumlar gördüm

Dizel mi,hileli araçlardanmı,manzaradaki köprü harika,vw bittin,yalancılar tarzında yorumlar yazmışlar

• quote:

Bence temiz dizel reklamı yapan bi markanın ironik bi şekilde en zararlı dizelleri üretmesi tuhaf gelmeli.

Hile yapanı pas geçip hileyi ortaya çıkarana sarıyorsun ya, nasıl bi kafa yapısı bu?

Kaynak istemişsin; http://finance.yahoo.com/news/volkswagen-stock-crashes-17-emissions-224400412.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DolceVita. -- 22 Eylül 2015; 7:43:35 >

• Işin ilk boyutu hile ile kanun ihlali. Yeterince maddi zarara ugrayacaklar muhakkak.

Asil merak ettiğim tuketiciler ve diğer firmalar haksız rekabet gerekçesi ile dava açmaya baslayacaklarmi.iste o zaman Waikiki vay vay.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vw markasına bir ceza geleceği aşikar ancak haberde yazılan gibi 18 milyar dolar gibi bir rakam olacağını zannetmem 3-4 milyar arası bir ceza gelir muhtemelen, çünkü vw çapında bir firmanın bir anda 18 milyar dolar gibi ( ki bir o kadarda Avrupa birliğinden ceza alsa , hisse değer kayıplarını saymıyorum bile) bir ceza ödemesi onu ekonomik olarak dara sokacaktır. Bunun neticesinde işten çıkarmalar olacak, 216.000 çalışanlı GM zora girdiğinde neredeyse ABD ve Almanya seferber oldu batmaması için, yaklaşık 600.000 çalışanı olan vw krize girerse düşünün artık.
  • Hak yerini buldu kazıklamalarına saysınlar

• AAAA Bu bu konu hakkında başka bir konu var.

neden konu açarken ona bakmıyorsunuz...çok ayıp değil mi ama...

neden vw kötüleyici konular açıyorsun. olur hiç böyle.

bakalım bu konu da kilitlenecek mi? yoksa sadece bana mı özel ?

not: sitemim konu açan arkadaşa değil... admin geçinen arkadaşlara
  • Olay yakıt tüketim oranlarının kağıt üzerinde gözükenden fazla ölçülmesi gibi birşey olsa, bir şekilde denir biz testlerimizde böyle ölçmüştük ideal şartlar vs. vs. Bütün üreticiler öyle yapıyor filan.
    Adamlar emisyon ölçümü yapan kurumu bilerek, isteyerek, üzerinde çalışarak, yazılım geliştirip yanıltmış. Yani olay acından fırından ekmek çalmak değil, plan proje yapıp bankayı soymaya çalışırken suçüstü olma durumu. Nitelikli bir aldatmaca var ortada. Çok kötü olmuş.

Yalnız bu olay domino etkisiyle diğer otomobil üreticilerini de şüpheyle yaklaşılmasına sebep olacaktır.
    Bilhassa yeni nesil dizel motorların gerçekten denildiği gibi salınımlarının düşük olup olmadığı tekrar sorgulanacaktır Avrupa'da da.
  • 1-2 sene önce Autobild dergisinin en çok satılan araçlar anketinde yaptığı manipülasyon ile Golf birinci sırada gösterilmişti, Almanlar kâr için her yolu denemekte beis görmüyorlar.
  • Ceza 18 milyar dolar kesildi ama bu tavan ceza. VW grubu ABD ile sıkı pazarlığa oturur. Cezayı bayağı bir indirtir. Ülkeler böyle cezaları pazarlık payı olsun diye en yüksek tavandan keser.
  • Bizimkiler icin onemli degil ama avrupali ya da abd icin onemli birsey. Umarim Türkiye de de dava acilir.

• quote:

Amerikalılar emisyona baya önem veriyor. Biz nasıl hacme önem veriyorsak aynı öyle.

• Toyota bunu beğendi

• Dizeller emisyon yüzünden epey sıkıntı yaşayacak gibi duruyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.