Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2588. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25862587258825892590
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Golf türkiye sayfasında bu kişiye yaptırmışlar ankaralılar :)
    https://alidelen.sahibinden.com/otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-performans?sorting=date_asc

Numarası var ara sor fiyatı 50 tl

Ender elektronikte özellik acmalar sıralanmış durumda
    Orda istediklerini belirle gittiğinde düşünmezsin, kem küm demezsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ReaperVR R kullanıcısına yanıt
    vag stores ali delen. işinin ehli, itina ile iş yapan ve dürüst bir esnaftır, kendileri. şaşmazda solda. vag grubuna bakar.
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    Hocam harika yazmışsınız, teşekkür ederim.

Araç için bir tanıdık vasıtasıyla 85 bin TL ye alacağım. Sağolsun satıcı yurtdışına taşınıyor, hem de tanıdık diye 100 binden bayağı düştü.

Perşembe günü de ekspertize alacağım aracı. Umarım iyi bir şey yapıyorumdur. 85 bin TL yine de fazla geliyor bana göre. Siz ne düşünüyorsunuz?

• Celaleddin Rooney kullanıcısına yanıt
    araç standart comfortline donanım mı. extra donanım varmı. cam tavan, sürüş konfor, ışık görüş pkt vs.
    standart donanımda olsa araç hatasızsa fiyat yinede iyi gibi.
    imkanınız varsa extra sürüş konfor ve ışık görüş paketliye bakın. sonradan yaptırmak bayağı masraflı oluyor. xcam tavan da çok aranılan bir özellik. kolay satılıyor.
    Orjinal bir dizel için kaçırılmayacak fırsat, en kötü bu arabadan temiz 10 binlira kaarınız var. Piyasaya göre 15 bin.

Şuanki piyasa şartlarında bu araba benzerleri 100 binlira.
    Ben size 96 bin dedim bu para sıkışıklıgı ile elbet bu seviyeler görülcektir.

85 bine orjinal dizeli 1 saniye bekletmem. Perşembe gününü sabırsızlıkla çekerim.
    İnsan oğlu piyasayı araştırır ama bu adam vakti zamanında 82 binliraya almış en azından liste fiyatı bu
    Kendince kullandığım kaar üzerinede 3 bin alıyorum hadi eyvallah demiş.

Hayırlısı olsun hakkınızda

• ft19 F kullanıcısına yanıt
    maalesef düz paket. herhangi bir led veya sunroof yok.

Kesinlikle hocam. Aracın ilk sahibiymiş. O da birkaç bin kar yapıyorum o da önemli değil falan dedi. Ve asıl aracı hiç hırpalamadığını söyledi sıfır niyetine binecekmişim

TDI simgesinde tek kırmızı var. Sanırım motoru 105 ya da 110 beygir. Araçta ekstra bir şey yok, kol dayaması dahi. Ama yokuş kalkış, ışıklarda kendiliğinden durur vaziyette bekliyor. Bunlar bile heyecan verici.

Comf donanım yeterli sayılır, comf alanlara opsiyon olarak sürüş konfor paketi hız sabitleyici, arka park sensörü 1500 tl
    Işık paket otomatik ışık yakma, kararan dikiz aynası, eve geliş gidiş aydınlatma 500 tl sıfır alınırken extra 2000 lira opsiyon ücreti

Koltuklardan dolayı içi zaten higline, kalite higline .comf diye hiç birseyden kacılmamış, içiniz rahat olsun. İyibir araca sahip olcaksınız.

Kol dayama var:)
    2014 olarak biliyorum ama zaten alcagınız 2015 lerdeki kesin 110 bg.

20 binlik arabayı expere bile sokmaya gerek yok. Boya kontrolü şaseler tamam.
    Servis kaydına bakın arızadan gelip gelmediğine en son bakım nezaman yapıldıgna vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Golf türkiye sayfasında bu kişiye yaptırmışlar ankaralılar :)
    https://alidelen.sahibinden.com/otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-performans?sorting=date_asc

Numarası var ara sor fiyatı 50 tl

Ender elektronikte özellik acmalar sıralanmış durumda
    Orda istediklerini belirle gittiğinde düşünmezsin, kem küm demezsin
    eyw saolasın .

Çok teşekkür ederim hocam. Önerilerinizi dikkate alacağım Acemi şansımı desek böyle araca bu fiyata sahip olmak, bilemedim Volkswagen araçlar her zaman mütevazi gelmiştir.

• arkadaşlar aracımda şoför tarafındaki emniyet kemeri tokası ters dönmüş durumda (aldığımda öyleydi) hafta sonu servise gösterdim sökmeden düzeltilmeyeceğini ve işçilik ücretin 200 TL olduğu iletildi. Bu işlem için çok uçuk bir ücret değil mi nasıl daha ucuza çözebilirim daha önce başına gelen veya fikri olan var mıdır.
  • ekpe_babam kullanıcısına yanıt
    Kemer iki türlü test dönebilir, kemer hızlı bir şekilde bırakılınca katlanıp ters döner,diğer ihtimal alt bağlantı vidası etrafında dönebilir. Kemer sonuna kadar çekilip kontrol edebilirsiniz dönüş makaraya girerken mi olmuş,yoksa alt bağlantı yerinde bir tur mu atmışt, Yada üretimde ters montaj hatası.
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N KUL -- 26 Şubat 2019; 20:35:35 >
    İlk defa sizden duyuyorum, hatta anlamış değilim görsel birsey olsaydı kafamıza yatardı.

İşte anlam verilmeyen bir okadarda komik durum olan birşey. koskocaman volkswagen iyi niyetten 10 binliralık şanzımanı degiştir işçilik hariç.
    Sen tut 15 dakikalık işleme 200 lira çatır çatır al.

Öncelikle yapmanız gereken genel merkezi arayarak kayıt formu oluşturmanız kayıt noyu not alın., ordan gelen cevap ile önünüze bakın.
    Olumsuz cevap geldiyse , şikayet coma aktarın kayıt noyu orda belirtin.

Forum oluştururken belirttiğim örnegi mutlaka yazdırın.
    Fabrika çıkışlı kemer ters takılıyor ve buna işcilik üçreti isteniliyor, koskocaman dsg şanzıman dağılıyor 10 bin liralık masrafı karşılıyorsunuz. Basit bir sorunu dağ yapıp işi zora sokmayın diye yorumda bulunun.
    Formu degerlendiren kişiye nekadar mantıklı gelirse işiniz okadar kolay ve çözüm bulunur.

Şikayet comdanda aranarak olumsuz dönüş olursa
    Sanırım bahsettiğiniz yer kemerin siyah kutulu yer diye tahmin ediyorum
    Baglantı yeri önemli
    1 aracın altında olabilir lifle kaldırılıp kolayca yapılabilir
    2 taban halısının orda olabilir halı sökülebilir işlem uzun

Lifle kaldırılırsa her usta yapabilir yinede iyi usta bulmakta fayda var.

Halının altında olcagını sanmıyorum , koltuk rayları bile aracın altında lifle kaldırılıp ayar yapılıyor
    Dışarda 20 lira alırlar ama temiz 50 liranı alırlar üstü zaten verilmez

• N KUL kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında kemerin kendide düz, sadece yuvaya oturttuğumuz toka ters takılmış. Sizin belirttiğiniz gibi sonuna kadar kemeri çekip bakarım ama sanırım fabrika çıkılından kaynaklı montaj hatası var gibi. İnternette bir resim buldum y0klüyorum, bendeki de aynı durumda tokanın içe dopru yani koltuğa bakması gerekirken dışa yani kapıya bakıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Bende ilk defa karşılaştım hocam :) durumun benzer resmini internette buldum bir üstteki mesajımda yükledim.

Bugün buraya yazdıktan sonra dogusotomotiv.com üzerinden şikayet kaydı oluşturdum.

Hemen dönüş yaptılar, işçilik ücreti olduğu için karışamayacaklarını bayi insiyatifi olduğunu ilettiler, müşteri memnuniyeti açısından bayi ile görüş dönüş yapacağını ilettiler. Daha sonrasında döndülerde, 100 liraya istersem yaptırabileceğimi ilettiler.

Bende sizin gibi düşünüyorum, bu işlem için 50 TL den fazla vermek istemiyorum.

Görsel olunca şimdi oldu :)
    Hocam genel merkezde ifadede bulunmuş bayinin keyfine baglı alıp almamak, demekki gittiğiniz servis müşteriye degil paraya önem gösteren bayi.
    Eyvallah Elbette işçilik harcancak Birisi bu işe bakcak ama aşırı derece zaman alacak birsey degil kolon kablamayı çıkartıp makayı acıp kilidi ters cevirip işlemi tamamlayacak.

İstanbuldaysanız avek servisine gidin, müşteri memnuniyeti ön olanda olan bir servis belki ücret almazlar belkide minimum seviyede alırlar.

Sonuç itibariyle bu üretim kaynaklı biraz anlayış diyorum.
    Bu durumu sıradan birisi yapar ama motor ustası yapamaz kaportacı anlarsa anlar, oto tuningciler felan eli yatkın sökme takma işlemine hassaslılık gösteren birileri lazım.
    Mutlaka diger bayileride yoklayın derim anlayıslı birisi olcaktır üretimden kaynaklı oldugu bariz ortada.

• Basımdan gecen arıza ve servis memnuniyeti

Eski aracımın garantisi devam ediyordu, kemerin siyah kutu gibi olan yer ikiye ayrıldı götürdüm böyle birşey ilk defa geliyor mümkün degil bu cıkmaz yerinden , kullanıcı hatası dediler kimyasal (fıs fıs koku vs)çürütmüş dediler eyvallah dedim,
    Koltuk kafa klipsleri kafayı net tutmuyordu ama ufaktan bastırdıgında içeri giriyordu madem öyle buyur klips hatası buna nediyeceksin garantiye girer degiştirdiler eskisine göre bi tık daha iyi ama net sekilde degil uzatmadım.
    Koltuk raya net oturmuyordu daha sonrasından gelgit yapıp oturuyordu bunuda yapın, el fren ayrı vs al sana garanti.

Motordaki ses sıkıntısı yüzünden servise gittim ozamanlar acemiyim hangi durumda ses geliyor takibinde degilim
    Servise gidiyorum ustayla teste cıkıyorum olmuyor.
    Geridöndüm
    Ertesi gün ses geliyor gidiyorum ses yok :)
    Bi gün tak etti gittim servise 2 saat motorun sogumasını bekledim şimdi cıkalım teste bukez kendisi kullandı
    O sesi duydu anlık yok oldu, sag cekti rolantide yavas yavas gaza bastı 2300 devire gelince ses geliyor sadece bu devirde
    Eeee serviste kalması lazım nerden geldiğini teyit etmek için.
    2 gün serviste yattı ben aradım oldumu olmadımı
    Nerden kaynaklı katalizör.Aldım aracı bi ara yok gibi oldu sonra ses gelmeye basladı

Servisi degiştirdim:) ankara renault Oray servisine gittim burdakilerin aynısını anlattım. Adam sesi bile dinlemedi aracı lifle kaldırdı
    Katalizör sacını katalizörden basit bir torna vida ile boşluk oluşturdu , sesmes yok.

Aracın garantisi bitti 1 yıl sonra yani 3 yaşındayken
    Havalandırma kademesi calımıyor 1-2 -4calısıyor 3 calısmıyor devamlı 3 de çalıştırırdım. Servisi aradım durumu anlattım şu parça bozuk olabilir fiyat 400, su olursa 300

Oray servisini aradım fiyat için görmeden birsey diyemeyiz.
    Zaten arıza giderdikleri için memnun kalmıştım
    Gittim elektrikci ustası geldi durumu acıkladım kendisi baktı.
    Havalandırma motorunun oldugu yerde sokete baglı olan basit bir parca vardı kontrol etti elektrik iletmiyor, bana direk devamlı bu kademedemi çalısıyor evet , orası oksitlenmiş
    Oksit gidericiyle temizledi , oksitlenmeye karşı sprey sıktı soketi bagladı işlemem tamam.
    Arkadaşım borcum ne kadar , kaputu kapattı abi olurmu öyle şey borcun yok selametle güle güle dedi.

Yine başka zaman frenlerden ses geliyor basmadıgım halde bir tını baska kulak zor duyar.
    Oray servisine gittim balatalara baktı abi fren kullanmıyormusun balatalar iyi durumda zamanla sertleşme yapıyor ses gelmesi normal bittiği vakit degiştiririz.

Diyecegim şu her servis servis degil, ben 2 yıldır ankara mais merkezde serviste sıkıntım olmadıgı sürece memnunmuşum.

Herseyden birders çıkartıyoruz, arkadaşlar dikkat ederse
    Devamlı söylüyorum her servis servis degil müşteri memnuniye olan özüm odaklı servisi arastırıp gidin.

Şuanda aracım ford, çok şükür sıkıntım yok, ankarada servis sıkıntısı var 4 yerde servis var şikayet comdan felan araştırıyorum hepsi bir birinden beter , bakalım bakımda, arıza durum ne olcak.
    Size komik trajedik durumdan bahsedeyim arac 4 yıl 100 bin km garantili standart buymuş eyvallah cok iyi insanlar para verip alıyor

Komik tarafı ilk 15 bin bakımına 1000 lira istiyorlar
    Size normal gelebilir yag, yag filitresi , hava filitresi genel rutun kontrol mevcut.
    Eeeeee bunun polen filitresi nerde :) 2 yılda bir degişiyormuş
    Fiyatı nekadar 100 lira. Yuh başka birsey demiyorum
    Yani ben volkswageni tebrik ediyorum aldıgı para helaldir.

Polem filitresi önemli, önemini söyle bahsedeyim
    Eski aracımda bir sorun yasamıştım polen filitreyi cıkardık 5-6 aylık polen filitresi simsiyah olmuş (carbon degil )

Ford hangi mantıkla 2 yıl demiş, adam mı çarpmaya çalısıyor anlamış degilim. Polen filitresi saçma sapan yerde ve ikiye bükülerek sokuluyor.

Bence de üretim hatası hocam.

Evet İstanbuldayım, fiyatı veren serviste Altur, Avek' ten de arayıp fiyat almaya yada fırsat bulursam aracı götürüp göstermeyi deneyeyim.

Teşekkürler, iyi forumlar.
  • beyler hanım ufak bi kaza geçirdi araçla. İlk kazamız denebilir. Tutanağımızı tuttuk, karşı taraf hatasını kabul etti. Fotolarda görüldüğü gibi benim tamponda çatlak var. Sağ taraftanda tanpon çentikleri ya kırılmış ya cıkmış. Size sorum bu hasarı nasıl onartalım? Kaza yapan bayanın eşi sanayide hakkedelim dedi tramer kaydın görünmesin dedi vede muhtemelen sigortası kırılsın istemiyordu. Görenlerde kaza kaydın cok cıkar danayide halledin vs dedi de ben yinede turanağı alayım sonrasını düşünür gerekirse haber ederim dedim. Sizce vw servise yada sigorta anlaşmalı bi ustaya mı yada karşı tarafa sanayide hallettireyim mi? Mantıklısı nedir?

• matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Far ayağı kırılmış olabilir. Bakın far sallanıyorsa servis değiştirir. Çünkü muayeneden kalırsınız değiştirmezseniz. Başka şeylerde olur görünmeyen o yüzden servis te yaptırın tramer e takılmayın.

• 
Sayfa: önceki 25862587258825892590
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.