Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2586. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25842585258625872588
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Skoda seat pek ilgi alanımda degil ama siz söyledikten sonra scalaya baktım.
    Oldukca iyi görünüyor, ici corollayı anımsattı arkası v40 anımsattı. Duruşu ve uzunluguda v40 gibi duruyor.

Bence başarılı tasarım.

Piyasada bir payı olur fakat golf den ziyade leonu terletir gibime geliyor.
    Golfün bir kitlesi bir piyasası var. Tercih edenlerin coğu marka algısından dolayı tercih ediyor.
    Bütcesini zar zor çıkartan insanlarda leona yöneliyor.

Leonunda kitlesi piyasası var, 2. Elde düzün araba bulamayan leona yöneliyor.

Scalanın işi zor ,hangi kitleden pay çıkartır tahmin edemiyorum.
    Karoq, kodiaq nasıl pay cıkardıysa aynısı skala içinde gecerli olcagını düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aliatabak_ kullanıcısına yanıt
    Bende uyarıyı verdikten 5 ay sonra değiştirdim. Halen çalısıyordu:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Bende uyarıyı verdikten 5 ay sonra değiştirdim. Halen çalısıyordu:)
    Bu uyarı algoritmasında bir sorun var. Değiştirdikten 1- 1,5 ay sonra uyarı vermeye başlıyor, en az 3-4 ay daha gidiyor bu şekilde. (Anahtarsız giriş ve çalıştırma)

Servis ücretisz değiştiriyor denk geldiğinde , evde de yedek bulunduruyorum artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Arkadaşlar hepiniz net şekilde biliyorsunuz ki bir arabanın iadesi mahkeme yoluyla olur.

Basit şekilde şanzıman arıza yaptı biz aracı geri alalım demezler..

Araç sahibi sağlam kişidir meslegi üzerine.

.....

Siz şuanda istediğiniz aracı kolaylıkla alabilirsiniz fakat satarken kolaylıkla satamazsınız...

Servis kayıtların şanzıman degişikliği çıkacak satarken ve almak isteyen almayacak yada sizden fiyatı dahada aşagı cekmesini isteyecek...

Dolayısıyla başınızı agrıtmak yerine 20 bin fazla verin agrımadan rahat şekilde kullanın.

Tarık hocamın dediği gibi madem tanıdık size güzellik yapsın.

Dogus ve volkswagen bünyesinde çalışanlara %15 indirim saglandıgını duydum.

141 binlik arac 119 bine gelir.

En kötü %10 yapsa 127 bine gelir.

Eeeeee bu nasıl tanıdık, bu nasıl dost canlısı müdürmüş.

En kötü şartlarda 7 bin fazla verir sana sıfır golf aldırır...

5 yıl garanti 10 yıl garanti hepsi satana kadar.

Butür çalışanlar stratejik olarak düşünür o arabanın bir şekilde zararsız elden çıkması lazım .

O araba bayiye girmiş ve o arabayı kaarsız şekilde elden çıkartacak, durum onu gösteriyor...

Lütfen anıdık dostta olsa o araba alınmaz o fiyata.

Kendi indirimleri belli zaten.

100 bine verir insan düşünür ve yanılgıya düşer.

İşte ozaman insan çekişkiye düşer...

Sıfır aracı 127 bine bagla al bakalım veriyormu:)) müdürdü tanıdıkdı dinliyor mu...
    Biraz geç gördüm ( 16 ay kadar sonra :) ) aracı o tarihte aldık 120 bine ve şu an 26 bin kmde. Malum aldıktan sonra araç fiyatları uçtu gitti ve ben şu an satsam bayağı bir karla satıyorum. Golf de güzel arabaymış çok memnun kaldık bu süreçte.Akılcı bir alım olduğunu düşünüyorum.

• passengerX P kullanıcısına yanıt
    :) hiç sıkıntı degil, burda kişiye özgü kendimizce yorum yapsak bile okuyan kitleye kendimizce fikir vermiş oluyoruz.

Şu piyasa koşulunda paraca kesinlikle kaar yok,
    1 siz sattıgınızda aynı aracı alabiliyormusunuz hayır
    2 o parayla aynı aracı sıfır alabiliyormusunuz hayır

Sizin kaarınız şuanki piyasa koşulu itibariyle
    1 kaç km de olursa olsun, kaç yaşında olursa olsun bindiğiniz kar
    2 o paraya sıfır şekilde bindiğiniz kaar

Para anlamında kaarınız var ama koşullar zorlaştıkca bindiğiniz kaara dönüşüyor sadece

Aracınızdan memnunsanız, sorunda yoksa daha ne olsun.
    Güle güle kullanın.

• Arkadaşlar 2015 Golf sahibiyim aracımın aynaları katlanabilir değil, katlanabilir yapmak istiyorum. Sonradan olması için bir mekanizma falan mı gerekiyor yoksa değişmesi mi lazım bilen varsa yardımcı olabilir mi. Değişmesi gerekiyor ise çifti için yaklaşık maliyet ne olur.

İyi forumlar.

Düzeltme: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekpe_babam -- 22 Şubat 2019; 11:55:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 2014 1.2tsi motor bir araç bakıyorum...
    Baktığım araçlardan biri için expertiz turbo da hafif yağ kaçağı var ancak çok sorun olmaz dedi? Egzoz normal yağ seviyesi normal çıktı, araç 30bindeydi
    Tsi motorlarda böyle sorunlar olabiliyor mu?
  • civil engineer kullanıcısına yanıt
    O sorun olmaz bu sorun olmaz diye birsey yok.
    Arac sahibine diyeceksiniz ki arkadaşım turbonu degiştir anlaştıgımız fiyata okeyiz, degiştirmezsen. Turbo ve maliyet fiyatını düş.

İki gün sonra motor yag eksiltiyor diye canın sıkılcak turbon degişmesi gerekecek 4.000 lirayı cepten verebilecekmisin (yeni)

Böyle sıkıntısı olan birisi burda yok.
    Mekanik aksamın net garantisi olmaz. Sıfır kmde arabada da olabilir,100 bin km arabadada kimisinde hiç.

Kullanıma baglı olup olmadıgını bilmiyorum, kullanıma baglıysa turboyu bu hale getirdiyse zaten o arabadan hayır gelmez.

• ekpe_babam kullanıcısına yanıt
    Demekki aracınız comf donanım :)
    Sonradan yapılan donanımların maliyeti fazla oluyor ender elektronik fabrika montajı gibi yapıyor. 2350 fiyat yazmış 200 lira işciliği var, net bilmiyorum aynaların altında ışık oluyormu bilmiyorum higline donanımda var.

2500 lira son derecede gereksiz masraf, kime ne faydası var.
    Evet güzel oyuncak ama işe yarayan bir oyuncak degil.
    Sıfır alırken alınsaydı 1000 lira fazla verirdiniz.

Camlara film cektirin daha fazla iş görür.
    Yazları hem arac içi fazla ısınmaz, klimadan tasarruf edersiniz hemde rahat yolculuk etmiş olursunuz.

Paranız varsa yaptırın

• quote:

O sorun olmaz bu sorun olmaz diye birsey yok.
    Arac sahibine diyeceksiniz ki arkadaşım turbonu degiştir anlaştıgımız fiyata okeyiz, degiştirmezsen. Turbo ve maliyet fiyatını düş.

İki gün sonra motor yag eksiltiyor diye canın sıkılcak turbon degişmesi gerekecek 4.000 lirayı cepten verebilecekmisin (yeni)

Böyle sıkıntısı olan birisi burda yok.
    Mekanik aksamın net garantisi olmaz. Sıfır kmde arabada da olabilir,100 bin km arabadada kimisinde hiç.

Kullanıma baglı olup olmadıgını bilmiyorum, kullanıma baglıysa turboyu bu hale getirdiyse zaten o arabadan hayır gelmez.
    Peki hocam turbo iyi niyet garantisine girer mi? Araç hep servis bakımlı...
    Yağ kaçağı gören usta bu çok başlangıcı, serviste buna normal bile diyebilirler dedi.
    dsg arızaları hariç pek iyi niyetli değiller. kullanıcı hatası vs. derler. turboyu turbo üzerine uzmanlaşmış bir ustaya göster bence. sıradan motor ustalarına değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ft19 -- 22 Şubat 2019; 15:38:56 >
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam aracımız comfortline :)

Biz ikinci sahibiyiz, ilk sahibi ışık paketi, sürüş konfor paketi ve hatta anahtarsız giriş çıkışı ekletmiş ancak katlanır aynayı düşünmemiş :) sanırım.

Belirttiğiniz gibi o kadar bir tutar için kesinlikle değmez, cam filmini alır almaz lumar marka olarak yaptırdım :)

Gerek konuya ilginiz gerekse cevabınız için teşekkür ederim.

iyi forumlar.
    Bu tür iyi niyetlerde çok şaibeli oluyor.
    Burda bazı arkadaslarda duydum en basit direksiyon yıpranması kimi servis iyi niyeti kullanırken kimisi red ediyor kullanıcı hatası diye.

Büyük sehirdeyseniz servisin arıza sorun gidermesi ve müşteri memnuniyetine önem gösteren servisleri arastırmanız gerekiyor.

İyi niyet garantisi genel merkeze gönderilip onaylanıyor servis öyle fakat servis raporunda genel merkeze atacagı mail önemli.
    Bakın siz nediyorsunuz yeni başlangıç

Servis rapora 30 bindeki motorun yeni yeni turbodan yag kacırması anormal durum teşkil ediyor , full servis bakımlı vs
    Gibilerinden mail atarsa olumlu olur,

Kalkıp 30 vin kmdeki araba yeni yeni yağ kacagı oluşmuş müşteri iyi niyetten faydalanmak. Vs vs dediğinde olumlu olmayabilir.
    Yani kurulacak kelime önemli.

Olumlu yanıt olursa parça servisden , işçilik sizden
    Veya %50 işçilik sizden cevabı gelir.

Sizlerin servise anlatımıda önemli
    Ordaki danışman gercekten iş görcektir sizin tutumunuzdan hoşnuk kalmaz olumsuz dönmesi için mail atar
    Sizin tutumunuzdan ve anlayısınızdan memnun kalır elinden geleni yapar.

Garantide olsaydı, normal densede her türlü hakkınızı bir şekilde alırdınız. Sonuç itibariyle birşeyin normal denmesi için yag akmaması lazım. Yag aktıgından anormal durum teşkil ediyor.

Zaten 2. El alıyorsunuz bu araba olmazsa başkası olur.
    Bu arabayı gözünüz tuttuysa arac sahibiyle anlaşcaksınız
    Bi turbo 5000 lira siz karşılayın yada fiyattan düşün diyeceksiniz. Gercekten gözünüz tuttuysa %50 %50 anlaşcaksınız. Baktınız yanaşmıyor almazsınız

• hocam bir şey daha soracaktım unutmuşum, gizli özellikleri de açtırmak istiyorum İstanbul Avrupa yakasında önerebileceğiniz bir yer var mıdır veya önerebilecek arkadaş varsa yazabilir mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekpe_babam -- 22 Şubat 2019; 15:55:16 >
    Anahtarsız çalıştırmada gereksiz :)
    Sıfır alanlara ısık paket , konfor paket dısında extra tavsiye ettiğim birşey yok, bütcesi opsina açılsa led stop karartılmış camlar, arac dsg ise anahtarsız çalıştırma tavsiye ediyorum.

Kısaca ilerleyen zamanda filmdi, janttı, stoptu ugraşacaksan al, ugrasmayacaksan iki opsiyon yeterli diyorum çünkü 2. Elde para etmiyor extra opsiyonlar sadece müşteri sayısı fazla oluyor.

İyi forumlar

Ender elektronik ten şaşma, adamların işçiliği fabrikasyonla aynı, adamlar volkswagende uzman.
    Dışarda 50 liye yaptırırsın standart acmaları yapar bildiği kadar.
    Enderde şüphen olmasın
    https://www.enderelektronik.com.tr/gizli-ozellikler-golf-7.html

Bu arada enderle bir bağlantım yok, ben ankaradayım
    Sadece parça işçilik konusunda namsalmış kaliteli yer olarak biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 22 Şubat 2019; 16:1:13 >
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    orayı biliyorum hocam aynen vw de ustalar ama ben avrupa yakasında olduğum için bana baya terste kalıyor.

anahtarsız çalıştırma içinde bende olsam sıfır araç alırken ekletmek o kadar ücrete değecek bir özellik değil bence ama sonradan aldığım araçta olması da güzel olmadı desem yalan olur :)
  • quote:

Bu tür iyi niyetlerde çok şaibeli oluyor.
    Burda bazı arkadaslarda duydum en basit direksiyon yıpranması kimi servis iyi niyeti kullanırken kimisi red ediyor kullanıcı hatası diye.

Büyük sehirdeyseniz servisin arıza sorun gidermesi ve müşteri memnuniyetine önem gösteren servisleri arastırmanız gerekiyor.

İyi niyet garantisi genel merkeze gönderilip onaylanıyor servis öyle fakat servis raporunda genel merkeze atacagı mail önemli.
    Bakın siz nediyorsunuz yeni başlangıç

Servis rapora 30 bindeki motorun yeni yeni turbodan yag kacırması anormal durum teşkil ediyor , full servis bakımlı vs
    Gibilerinden mail atarsa olumlu olur,

Kalkıp 30 vin kmdeki araba yeni yeni yağ kacagı oluşmuş müşteri iyi niyetten faydalanmak. Vs vs dediğinde olumlu olmayabilir.
    Yani kurulacak kelime önemli.

Olumlu yanıt olursa parça servisden , işçilik sizden
    Veya %50 işçilik sizden cevabı gelir.

Sizlerin servise anlatımıda önemli
    Ordaki danışman gercekten iş görcektir sizin tutumunuzdan hoşnuk kalmaz olumsuz dönmesi için mail atar
    Sizin tutumunuzdan ve anlayısınızdan memnun kalır elinden geleni yapar.

Garantide olsaydı, normal densede her türlü hakkınızı bir şekilde alırdınız. Sonuç itibariyle birşeyin normal denmesi için yag akmaması lazım. Yag aktıgından anormal durum teşkil ediyor.

Zaten 2. El alıyorsunuz bu araba olmazsa başkası olur.
    Bu arabayı gözünüz tuttuysa arac sahibiyle anlaşcaksınız
    Bi turbo 5000 lira siz karşılayın yada fiyattan düşün diyeceksiniz. Gercekten gözünüz tuttuysa %50 %50 anlaşcaksınız. Baktınız yanaşmıyor almazsınız
    Teşekkürler uzun uzun anlatımınız için,
    Sizde ankara dasınız sanırım, acaba ankara da turbodan anlayan bildiğiniz iyi bir usta var mı?

Gizli özellikler ağım şağım birşey degil ama ince detaylar insanı mutlu ediyor.

80 tllik orda iş yok ama bilen birisinin cat cat girip aktif etmesi güven veriyor.
    Zaten sag ayna geriye taktıgında aşagı iniyor.
    Bunun için ayna kumandası r ye alınması gerekiyor.
    Tamamen r de olursa otomatik gibi her geri vitesde asagı iner

Evet ankaradayım, yalnız tanıdıgım herhangibir usta yok sizi yanlış yönlendirmeyim.

Benim 2 tane göçük düzelmek için birisinin tavsiyesi üzerine gittiğim Özel servis ak volkswagen var ostimde.
    İstanbul yolu yıkılan carfour sapınca tekrar sağ yapıp o yolu takip ettiğinde ostime cıkıyor arkasına cıkıyor, navigasyondan cıkarta bilirsen sıkıntı yok işin olmazsa ana caddeye cıkıp karsı yola sonra işerden U çekip yol üstüne cıkabilirsin.

Ben ordaki işçilerin tutumundan ve bilgisinden memnun kaldım, göçük vakumlaması yapıldı ama her ustanın alanı farklı genel izlenimim olumluydu açıkcası.

Telefonda arayıp bilgi edinin isterseniz, kendileri anlamasa bile illaki tanıdıkları vardır. Sadece vw ye bakmıyor audiye de bakıyor , turbo sorunuyla karşılaşmışlardır mutlaka.

https://www.akvolkswagen.com.tr/hakkimizda/

• 
Sayfa: önceki 25842585258625872588
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.