Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2480. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24782479248024812482
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Üstad kusura bakmayın mesajı yeni gördüm ancak uyarıyı sildirdim keşke çekseydim çok bilinen bir durumdur diye düşünüyordum muhtemelen aracın ilk muayenesinde bu uyarıyı veriyordur diye düşünüyorum çünkü bu bilinen bir tarih.
    Yine de ben şöyle tarif edeyim "servis ve muayene hemen" şeklinde bir uyarıydı. Km sıfırlama tuşuna basılı tutup kontağı çevirince önce servis sıfırlama geliyor burada km sıfırlama tuşuna basıldığında servis siliniyor. Yine kontağı kapatıp km sıfırlamaya basıl biçimde kontağı 1 konumuna getirdiğimizde yine önce servis sıfırlama tamam geliyor 1-2 sn bekleyince -aracın muayenesi geçmişse- muayene silmeye geçiyor yine km sıfırlama tuşuna basılınca o da siliniyor. Biraz karışık gibi ancak youtube da videolu anlatım var.
    Servis ve muayene sıfırlamak için
    https://www.youtube.com/watch?v=vLDmdd_cT-Q

halletmenize sevindim hocam

https://www.youtube.com/watch?v=f9w_kjZTLm0

videonun en sonunda medya ekranında süreleri gösteriyor bir bakmaklazım nekadar ileriye atmış :)

• arkadaşlar 2010 model 2009 ekim trafiğe çıkışlı golf 6 dsg aracım son günlerde kalkışta zorlanma problemi yaşamaya başladım. sadece kalkışta yüksek devir oluyor ve motordan yüksek ses geliyor. kalkıştan sonra diğer viteslerde sıkıntı yok. bu sorunu yaşayan var mı?
  • Merhaba , 90 Bin liraya alınabilecek en iyi Golf modeli hangisi tavsiyelerinizi alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerbahce11

Merhaba , 90 Bin liraya alınabilecek en iyi Golf modeli hangisi tavsiyelerinizi alabilir miyim?

İkinci el mi?
  • Merhaba, 2014 model 1.2 Tsi Comf. Dsg aracım ile Golf ailesine katıldım.
    Aracım 94000 km'de.Eksper yaptırarak aracımı satın aldım.Motor 105 bg'den 104 bg verdi.
    Araçtan bazı zamanlarda uğultu sesi duyuluyor. Dsg'den olabileceği fikrini edindim.Ama Titreme yok.
    Önemli bir durum mudur?
    Acaba Kavrama'dan mı kaynaklı? Başına bu durum gelen varsa fikrini paylaşabilir mi?
    Ayrıca engebeli denebilecek yerlerde gacur gucur ses geliyor. Bu ''burçların yağlanması gerekir'' denen durum mudur?
  • ayhan5052 A kullanıcısına yanıt
    On takimdan ortadan dogru geliyorsa ses evet burclarin yaglanmasi gerekli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan5052

Merhaba, 2014 model 1.2 Tsi Comf. Dsg aracım ile Golf ailesine katıldım.
    Aracım 94000 km'de.Eksper yaptırarak aracımı satın aldım.Motor 105 bg'den 104 bg verdi.
    Araçtan bazı zamanlarda uğultu sesi duyuluyor. Dsg'den olabileceği fikrini edindim.Ama Titreme yok.
    Önemli bir durum mudur?
    Acaba Kavrama'dan mı kaynaklı? Başına bu durum gelen varsa fikrini paylaşabilir mi?
    Ayrıca engebeli denebilecek yerlerde gacur gucur ses geliyor. Bu ''burçların yağlanması gerekir'' denen durum mudur?

Kasislerden geçerken gelen gıcırtıda ilk bakılan yer salıncak burçları, yağlanarak geçici olarak ses kesiliyor, çok geçmeden yeniden başlayabiliyor :)
  • lrfan kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Kasım ayı civarında yağlattım. Sıfır ses fakat 1 ay sonra tekrar başladı.

Yakınımda Skoda Octavia var şirket arabası. DSG TDI.

O da yağlattı fakat uzun süredir ses yok Golf'te neden bu kadar çabuk başladı anlamadım doğrusu..

----------------------

Acaba serviste değişim yapılsa sonuç nasıl olur?

Aynı sorun sıfırı ile değişim mi yapılmış olur yoksa uzun süre sessizlik hakimiyet kurar mı?

---------------------

Makyajlı kasalarda da aynı sorun devam ediyor dimi?

Kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi?

---------------------

Bu arada benim aracım henüz 45 bine gelmedi fakat son 1 aydır neredeyse, konsolun bir kaç yerinden trim sesleri gelmeye başladı.

Neden bilmiyorum ama çok gıcık bir durum.. Spor modda ve devir bandının belirli aralıklarında (vites yükselmeden önce vs) her gün oluyor neredeyse..

Buna bir çare var mı? Servis halledebilir mi bu sıkıntıyı?

Daha araba 4 buçuk yıllık ve 45 bin KM'de.

Sınıfının lideri olan Golf'e yakıştıramıyorum...

• VW'lerde salıncaklar hep problem. 2004 model polo aracımda 3-4 yaşındayken ses yapmaya başlamıştı.
    İzmir'de özel Nezir Oto var, orada yaptırmıştım. Borçları söküp, tornacıda içine lastik mi ne çakmışlardı.
    10 yıl daha kullandım aracımı bir daha ses yapmadı.
  • Benim Golfün salıncakları da sıfır km.den beri ses yapıyor. Serviste bir kere yağladılar, ses kesildi, 15 gün sonra ses yapmaya yeniden başladı. Ben de daha üzerinde durmadım, sese kulağımı kapattım. 45000 km.deyim, araç 3 yaşında şuan. Bir de yolcu güneşliğinde trim sesi var o da en başından beri devam ediyor. Ve yine debriyaja basarken gelen bilye tarzı bir seste ilk baştan beri devam ediyor ve en sıkıcı olan da debriyajdaki ses. Yani km ye bağlı zamanla oluşan bir sıkıntı yok araçta, ancak fabrika çıkışı bu sesler mevcut. Sesleri duymamaya çalışıyorum, sürüşü tehlikeye düşürecek bir sorun teşkil etmediğinden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timya

Benim Golfün salıncakları da sıfır km.den beri ses yapıyor. Serviste bir kere yağladılar, ses kesildi, 15 gün sonra ses yapmaya yeniden başladı. Ben de daha üzerinde durmadım, sese kulağımı kapattım. 45000 km.deyim, araç 3 yaşında şuan. Bir de yolcu güneşliğinde trim sesi var o da en başından beri devam ediyor. Ve yine debriyaja basarken gelen bilye tarzı bir seste ilk baştan beri devam ediyor ve en sıkıcı olan da debriyajdaki ses. Yani km ye bağlı zamanla oluşan bir sıkıntı yok araçta, ancak fabrika çıkışı bu sesler mevcut. Sesleri duymamaya çalışıyorum, sürüşü tehlikeye düşürecek bir sorun teşkil etmediğinden.

Güneşliğe keçe yapıştırınca ses kesiliyor.
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samtual -- 16 Şubat 2018; 11:43:51 >

• Yetkili serviste salıncak burcundan gelen sesin nedenini sordum. Bundan öncesi 3 farklı Skoda aracımda 3-5 yıl hiç gelmedi o ses. Tipik olarak söyledikleri "Golf çok sağlam olsun diye ağırlığı öne verdikleri" falan filan gibi yoldan geçenin kolayca kanabileceği laflarını sıralıyorlar. Daha ağır araçlarımdan gelmiyordu o ses, demek ki bir sorun var çözemedikleri, her neyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Üstad kusura bakmayın mesajı yeni gördüm ancak uyarıyı sildirdim keşke çekseydim çok bilinen bir durumdur diye düşünüyordum muhtemelen aracın ilk muayenesinde bu uyarıyı veriyordur diye düşünüyorum çünkü bu bilinen bir tarih.
    Yine de ben şöyle tarif edeyim "servis ve muayene hemen" şeklinde bir uyarıydı. Km sıfırlama tuşuna basılı tutup kontağı çevirince önce servis sıfırlama geliyor burada km sıfırlama tuşuna basıldığında servis siliniyor. Yine kontağı kapatıp km sıfırlamaya basıl biçimde kontağı 1 konumuna getirdiğimizde yine önce servis sıfırlama tamam geliyor 1-2 sn bekleyince -aracın muayenesi geçmişse- muayene silmeye geçiyor yine km sıfırlama tuşuna basılınca o da siliniyor. Biraz karışık gibi ancak youtube da videolu anlatım var.
    Servis ve muayene sıfırlamak için
    https://www.youtube.com/watch?v=vLDmdd_cT-Q

cok ardaıgım bır olaydı . 10000 km oldu alalı yag servısı geldı deyıp duruyor. 15000 kmde olması lazım dıye bılıorum.

• Selamlar arkadaşlar

2018 golf 7.5 highline tsi sifir alip 135 bin tl vermek mi yoksa 2. El 10binde 115 bin tl ye mi almak mantikli yoksa hic birimi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kaydırak

Selamlar arkadaşlar

2018 golf 7.5 highline tsi sifir alip 135 bin tl vermek mi yoksa 2. El 10binde 115 bin tl ye mi almak mantikli yoksa hic birimi :)

Sıfırını daha iyi fiyata alabilirsiniz alın. Yoksa bu şartlar altında ikinci el mantıklı.

• Herkese Selamlar;
    2017 makyajlı comfortline aracım var.Media sistemine bluetooth üzerinden cep telefonum ile bağlıyken telefonumu şarja taktığım zaman bluetooth bağlantısı kesiliyor.İpod olarka tanıyor.Ama müzik dinlerken ipodda herhangi oynatılacak bir içerik yok diyor.Acaba bunun çözümü nedir ?Yardımcı olacak arkadaşlar için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaydırak

Selamlar arkadaşlar

Tabii ki hiçbiri...135 bin bütçeniz varsa ikinci elde 50.000 km geçmemiş ve temiz kullanılmış çok daha kaliteli araçlar mevcut..hatta 20 bin daha eklerseniz premium'a geçebilirsiniz..
  • golf 8 ne zaman gelir acaba ? bilgisi olan varmı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan_48

golf 8 ne zaman gelir acaba ? bilgisi olan varmı :)

2019 3. Çeyrek diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan_48

golf 8 ne zaman gelir acaba ? bilgisi olan varmı :)

2019 3. Çeyrek diyorlar

eyw teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 24782479248024812482
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.