DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dr_pc, etd39 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
50.175
Cevap
496
Favori
3.166.328
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Golf >> VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan
Giriş
      642 Mesaj
      14 Ekim 2017 13:12:32
      quote:

Orijinalden alıntı: kickergls

15.000km (yaklaşık 1 sene )oldu DSG ile ilgili problem yaşamadım .Kayserideyim Kayseride pek bayır vs yok ama her durduğumda önce N sonra el freni sonra P şeklinde park ediyorum aracı

Youtıbe dan izlemiştim peki faydalı oluyormu bu yaptığım hep merak etmişimdir

bu konuyu bende merak ediyorum
      mesela eve geldim parka alıyıorum cihaz zaten stop ediyor ve stop tusuna basıncada da elfreni auto cekiliyor benim arabada

yanlışmı yapıyoruz dogrumu dsg saglıgı acısından ?
      |
      |

• Yarbay
      8831 Mesaj
      14 Ekim 2017 14:54:36
      quote:

Orijinalden alıntı: evil2302

Cevabınız için çol tşk. Araç sipariş formunda böyle bir şey yazmıyordu ancak araç Türkiye'ye geldiğinde bize gönderdikleri formda yazıyordu. Yani son gün:)

Aracın içi ferah olsun diye koltukları bej aldık ama tavan siyah geldi :). Bunu stnin bize daha önce belirtmesi gerekirdi.

Dediğiniz gibi bazı modellerde bu durum var. Örneğin bm1 m pakette antresit döşeme var diye hatırlıyorum.

Araç çok güzel keşke bu son dakika sürprizi olmasaydı.

o nasıl bişey öyle. siyah tavan gerçekten talihsiz olmuş.
      |
      |

• Yarbay
      8450 Mesaj
      14 Ekim 2017 16:34:33

Resimlerde tam net degil ama tavan siyah degil antrasit gibi geldi..

Ben az bucuk yakıştırdım , bire bir gördüğümde durum ne olur tartışılır...

Hayırlı olsun , insallah memnun kalırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      evil2302 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      18064 Mesaj
      14 Ekim 2017 18:12:37
      quote:

Orijinalden alıntı: asker_ilbey

2014 1.2 tsi comfortline dsg 83 bin km de 76 bin liraya golf yerine 1.2 purutec eat6 aynı model allure paket peugeot 69 bin liraya aldım hep golf almayı düşünüyoken hiç aklımda yokken böyle bir tercih yaptım allah için araçtan şimdilik çok memnunum bir çok ekstrası vardı alacağım golfe göre sizce hatamı ettim yinede?

Bir arkadaşımda allure+premium var(bende de bir ara 1.6 BluHDI Allure+premium vardı) her görüştüğümüzde onun aracını kullanırım, hatta aracı beraber gidip Mersinden almıştık, oğlu Isparta Hukuk kazandı onu da götürdük.

Markayı vs. geçelim de yol tutuş olsun motor şanzıman uyumu olsun, gayet iyi ve başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 14 Ekim 2017; 18:16:27 >
      |
      |

➤ 2017 BMW 118i ZF8 JOYPLUS LCI2 BEYAZ
      ★ Simon's Cat /★ RallyCross / ★ Hot Wheels / ★ Akustikhane / ★ JoyTurk Akustik
    • Yüzbaşı
      294 Mesaj
      14 Ekim 2017 18:47:58

Siyah tavan. Ayrıca, bundan sonra bej koltuk için siyah tavan gelecekmiş. Bunu golf bayileri söyledi...

Ayrıca, ilandaki golf sahipleri araçlarının özel sipariş olduğu için siyah tavan olduğunu ve araçlarına güzellik kattığını söyledi...

|
      |
      leon_312 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      8450 Mesaj
      14 Ekim 2017 19:24:04

Herkesin bakış acısı farklı....

Diger arabalarda gördüğüm için kendi adıma şunu söyleyebilirim koyu tavan kesinlikle sırıtmıyor ve gercekten acık tavanın yanında daha kalite duruyor..

Şu tavan paralı olsa cogu kişi inanın yaptırırdı...

Kendinizi şanlı hissetmeniz gerekir dahada güncel golfe sahip olcaksınız...

O güncel golf üzerinde çalışılmıştır, gelen şikayetler üzerine bir takım düzeltmeler gelmiş olabilir.

Rakipleriyle stratejik olarak yarış içindeler. Koyu tavan neden olmasın ki.

Bmw mercedese göz atın onlarında koyu...

Bence kafaya takmayın içiniz rahat olsun iyiki dersinizzzz

|
      |

• Yüzbaşı
      294 Mesaj
      14 Ekim 2017 21:22:12

Çok tşk ederim güzel cevaplarınız için. İnanın çok rahatladım. Bu arada aracı kardeşime almıştım. Biraz üzülmüştü başlarda. Herşeyiyle ben ilgilenmiştim aracın. Kardeşimi üzgün görünce moralim mozulmuştu. Anlattıklarınızı kardeşime de anlattım. O'nun da morali kendine geldi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evil2302 -- 14 Ekim 2017; 21:25:59 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      294 Mesaj
      14 Ekim 2017 21:23:50
      Bu arada arac Ankara-Silifke arası 600 km boyunca 4.3 lt ortalama tüketimi oldu. Kmde 20 kuruş yaktı!

|
      |

• Yarbay
      8450 Mesaj
      14 Ekim 2017 22:28:53

Sizin yerinizde kim olsa aynı tepkiyi verir ve kafasına takardı.

Bu normal bi durum, benimde başıma gelse oflar puflardım.

Gel görki oflamalar puflamalar iyikilerle yer degiştircek...

Golf bi golf daha olcak bundan emin olabilirsiniz.

Kıyaslamaları pek sevmiyorum ama iyileri örnek almakta fayda var meecedes e serisi 600-700 binliralık arabada koyu tavan varsa insanlar bile bile alıyorsa vardır bir hikmeti der golfun keyfini sürerim.

Döşemeler siyah- tavan koyu arabayı basardı bu acık ve net .kimisinin hoşuna gider kimisinin gitmezdi.

Yazdıklarım moral verdiyse ne mutlu ama ben moral olsun diye degil mutlu ve heycanlı olmanızı istiyorum.

Ben takıntılı biriyim, aracın en ufak birseyinden nem kapan biriyim. Daha öncesinden belirttiğim gibi astrada 3008 de gördüm inceledim. İç döşeme koyu olsugu halde uyumsuzluk yoktu yakışmış ve aracın içerisine kalite katmıştı.

Bu kez acık renge baktıgımda basit olması gerektiği gibi kaplamaydı, hiç bir espirisi yoktu.

Benim içim ferah %100 begenceksiniz...

Şuanda önemli olan tavan degil, motor ve şanzımanın güzel saglam şekilde dört dörtlük gelmesi..

Allah utandırmadan sorunsuz şekilde binip keyif almanız.

|
      |

• Onbaşı
      31 Mesaj
      15 Ekim 2017 00:51:08
      quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Ortalama 2 senede bir aracı yeniliyorsaniz büyük bir ihtimalle araç sizdeyken kavrama yenilemeniz dahi gerekmeyecektir. Servisten bizzat duyduğum İstanbul şartlarında bir setin 33bin - 40bin KM arası götürebildigi. Çok daha fazlasini yapan da mevcut çevremde. Dur kalk arttıkça yarım kavrama artıyor, yarım kavrama arttıkça ( manueldeki balata ) kavrama yeniyor. Yanlış hatırlamıyorsam yaşadığınız il Bursa'ydı. Bursa da yoğun ama İstanbul köprü trafiği gibi yıpratıcı değildir. Bence Stronic A3 düşünebilirsiniz ama karar sizindir. Bakımlara yetkili serviste devam edildiği sürece kavrama değişimi konusunda da pek sorun çıkartmıyorlar.

Merhabalar,

2017 1.4 tsi golf 7 dsglerde problem çıkıyor mu ? Almayı düşünüyorumda hocam. Birde şehiriçi yakıt verisi nedir İstanbul için?

• Yarbay
      12171 Mesaj
      15 Ekim 2017 09:22:02
      quote:

Orijinalden alıntı: TermeLee55

quote:

Ortalama 2 senede bir aracı yeniliyorsaniz büyük bir ihtimalle araç sizdeyken kavrama yenilemeniz dahi gerekmeyecektir. Servisten bizzat duyduğum İstanbul şartlarında bir setin 33bin - 40bin KM arası götürebildigi. Çok daha fazlasini yapan da mevcut çevremde. Dur kalk arttıkça yarım kavrama artıyor, yarım kavrama arttıkça ( manueldeki balata ) kavrama yeniyor. Yanlış hatırlamıyorsam yaşadığınız il Bursa'ydı. Bursa da yoğun ama İstanbul köprü trafiği gibi yıpratıcı değildir. Bence Stronic A3 düşünebilirsiniz ama karar sizindir. Bakımlara yetkili serviste devam edildiği sürece kavrama değişimi konusunda da pek sorun çıkartmıyorlar.

Merhabalar,

2017 1.4 tsi golf 7 dsglerde problem çıkıyor mu ? Almayı düşünüyorumda hocam. Birde şehiriçi yakıt verisi nedir İstanbul için?

Merhaba hocam. Bizim araç 1.2 TSi DSG GOLF olduğu için tüketim sorunuza birebir yardımcı olamayacağım. Ancak evvelki aracım Manuel 1.4 TSi GOLF ile 1.2 TSi DSG GOLF ü birlikte değerlendirerek 7 - 7.5 lt yi baz almanızı tavsiye ederim. Birebir kullananlar daha iyi yardımcı olurlar. Girilen trafik yoğunluğu arttıkça ortalama kişisel olarak çok değişiyor. Şimdiki 1.4 TFSİ Stronic aracım ile genel ortalamam 7.3 lt ancak duruma göre günsonu 9lt - 10lt lerle kontak kapattığım da olabiliyor.

DSG problemi olarak belirtilen olgu büyük çoğunlukla kavrama bitimi / kavrama değişimi olgusundan oluşuyor. Mekatronik sorunu yaşanırsa yolda bırakıyor. Ancak bu 2013 Nisan sonrası üretim araçlarda azalan bir durum çünkü kullanılan yağdan kaynaklanan bir sorun olduğu düşünülerek yağ cinsinde değişiklik yaptı üretici firma. Kavrama denilen parça bilindiği üzere manuel sanzımandaki baskı balata oluyor. Sizin araç kullanacağınız güzergah dur - kalk yoğun ve yarım kavrama kullanımı fazla olan bir güzergahsa kavrama ömrü doğal olarak daha kısa olacaktır. Genellikle bakımlara yetkili serviste devam edildiği sürece kavrama değişiminde servisler sorun çıkartmıyor ama aksi durumlar da mevcut. Bu nedenle DSG tercihi için kullanım rahatlığı, performansı gibi artıları yanında bazı gerçeklerini de kabul ederek tercihte bulunmakta fayda olduğunu düşünüyorum. DSG sorunludur diyemeyiz ancak ZF gibi gerçek otomatik bir şanzıman yanında narindir diyebiliriz. Diger çift kavrama örnekleri DCT , EDC ve Powershift gibi emsalleri yanında ise herhangi bir eksiği yoktur.

A4 TFSi SPORT

• Yüzbaşı
      294 Mesaj
      15 Ekim 2017 13:05:14

Çok tşk tekrar. Golf'de yokuş iniş desteği var mı?

Çünkü çok dik yokuşta, inişte 4.vitesten yukarısını göstermedi (gaza basmama rağmen, motor frenleyerek gitti). Bu dik, virajlı rampalar için çok iyi ama virajsız rampada yakıt tasarrufu için 7.vitesi görmek isterim. Bunu ayarlama imkanım var mı?

|
      |

• Binbaşı
      1973 Mesaj
      15 Ekim 2017 13:28:33
      manuel kulakcikla artirabilirsiniz vitesi,ayni olay bendede var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

psn deadwoll
    • Yüzbaşı
      429 Mesaj
      15 Ekim 2017 14:37:59
      değerli golf kullanıcısı arkadaşlar dizel yakıt olarak hangi markayı kullanıyor ve öneriyorsunuz?

• Yarbay
      2074 Mesaj
      15 Ekim 2017 15:34:43
      quote:

Orijinalden alıntı: evil2302

Çok tşk tekrar. Golf'de yokuş iniş desteği var mı?

Çünkü çok dik yokuşta, inişte 4.vitesten yukarısını göstermedi (gaza basmama rağmen, motor frenleyerek gitti). Bu dik, virajlı rampalar için çok iyi ama virajsız rampada yakıt tasarrufu için 7.vitesi görmek isterim. Bunu ayarlama imkanım var mı?

hocam yokuş inerken vites büyültmemesinin nedeni çok hızlanmamak için ve olası tehlikeyi engellemek için olsa gerek. Düşük vitesle motor frenini amaçlamış vw
      kimine göre iyidir kimine göre kötüdür, bir bakıma iyi aslında
      |
      |

• Yarbay
      2074 Mesaj
      15 Ekim 2017 15:35:36
      makyajlı golflerde far yıkama kalkmış, neden acaba?
      far yıkama bir işe yarıyor muydu günlük kullanımda?

• Yarbay
      7346 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      icemy

15 Ekim 2017 15:41:10
      quote:

Orijinalden alıntı: TermeLee55

quote:

Merhabalar,

33 km ortalama hızda tüketimim 6,5 lt

Eski aracım 308 bluehdi de 5,5

208 hdi otomatikte 4,5 ti.

Hepsinde ortalama hız aynı 33

Ortalama hızınız düştükçe tüketiminiz dahada artar ve dizel araçla yakıt tüketimi farkı açılır.

• Onbaşı
      31 Mesaj
      15 Ekim 2017 15:48:44

Anladım değerler makul 7.5 altı benim için yeterli seviyede. Teşekkürler cevap için.

|
      |
      icemy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      31 Mesaj
      15 Ekim 2017 15:49:30

Teşekkürler cevap için.

|
      |
      M.L.Crassus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1670 Mesaj
      15 Ekim 2017 16:29:50
      quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

makyajlı golflerde far yıkama kalkmış, neden acaba?
      far yıkama bir işe yarıyor muydu günlük kullanımda?

Halojen farlı bir modeli incelemiş olabilir misiniz?

Xenon farlarda yasal zorunluluktur far yıkama, kaldıramazlar. Benim gördüklerimde de bulunuyordu.

Reklamlar
modasor
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
3,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.