Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2445. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24432444244524462447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: forzaGilles

quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

makyajlı golflerde far yıkama kalkmış, neden acaba?
    far yıkama bir işe yarıyor muydu günlük kullanımda?

Evet kalktı far yıkama olunca silecek suyu 5-6lt oluyordu., far yıkama olmayınca 3lt geliyor., Far yıkama Xenon için yasal zorunluluktu., LED far sistemine geçince kaldırdılar., ancak gene istenirse opsiyon olarak alınabiliyor.

far yıkama günlük kullanımda kullanılıyor mu hocam? Çok gerekli mi sizce?
  • 2014 dizel dsg golf 7 aracım var. İki haftadır, sürüş esnasında "Aracı P konumuna getirip terk ediniz" gibi bir hata belirip kayboluyor. Sürüşte, aracın gidişinde, vites geçişlerinde vs. herhangi bir sorun yok, sadece hata mesajı çıkıyor. Sonrasında birkaç saniye sonra kayboluyor. Doğuş Oto Esenyurt servisi aradım. Yazılımsal bir problem olduğunu, bunla ilgili yazılım güncellemesi beklediklerini söylediler. Aracında bu şekilde hata alan oldu mu?
  • Arkadaslar golf 7lerde konsolda bulunan ekran standart boyutu nedir? 5mi 6,5 mu? Ya da belli bir yildan sonra degisti mi? Tşkler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan10tr

Arkadaslar golf 7lerde konsolda bulunan ekran standart boyutu nedir? 5mi 6,5 mu? Ya da belli bir yildan sonra degisti mi? Tşkler

Net olmamakla birlikte makyajli kasaya kadar comfortline olanlar 5", highline olanlar 6,5" boyutunda. Ayrıca ek paket alınmayinca Comfort olanlarda Bluetooth yok diye biliyorum, bence büyük eksiklik.

Makyaj sonrası, 2017 model comfortline 6,5", highline 8" oldu. Bluetooth standart 👍

• Arkadaşlar merhaba. 1.2 Tsi 2014 manuel araç sahibiyim. Polen Filtresini değiştireceğim ne önerirsiniz? İçinden çıkan orjinali valeo marka. KArbonlu mu alayım ? Bosch marka filtreler iyi midir ? Hengst?
  • asdfg112 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: tahirozgun

Arkadaşlar merhaba. 1.2 Tsi 2014 manuel araç sahibiyim. Polen Filtresini değiştireceğim ne önerirsiniz? İçinden çıkan orjinali valeo marka. KArbonlu mu alayım ? Bosch marka filtreler iyi midir ? Hengst?

Bosch purflux valeo gibi markalar gayet kalitelidir, karbonlu olanları tercih edin mutlaka.

• Uşak vw bayisinde 84500 tl fiyatlı 1 adet

1.0 tsi. Manuel Beyaz comfortline. Golf var bugün için

Ben telefonla fiyat aldım...belki masa başında 84 hatta 83500 bile olabilir... (Ama belki de son fiyattır 84500???)

İlgilenenlere!!!!!!

• quote:

quote:

quote:

Evet kalktı far yıkama olunca silecek suyu 5-6lt oluyordu., far yıkama olmayınca 3lt geliyor., Far yıkama Xenon için yasal zorunluluktu., LED far sistemine geçince kaldırdılar., ancak gene istenirse opsiyon olarak alınabiliyor.

Eski arabamda silecek suyu deposu 2,5lt. idi ve kış aylarında sürekli cam suyu ilavesi yapmak bıkkınlık getiriyordu., sürekli antifirizli cam suyuna para vermekte cabası., Şimdi 6lt. depo ile kış başı dolduruyorum bir de kış sonu dolduruyorum., sırf bu sebebten bile far yıkama olması benim için önemli..! Kötü yanları yok mu var; gece farlar açıkken camı yıkamak istediğinizde ilk 1. çalıştırmada siz istemesenizde farı da yıkıyor bu kötü bi özellik., cam yıkamadan bağımsız olarak istediğiniz zaman farı yıkayamıyorsunuz sistem farlar açıksa 1. ve her 10. yıkamada farları da yıkıyor kontak kapatılınca sistem kendini resetliyor., (pek çok diğer markada da sistem bu şekilde çalışıyor farı ön cam dan bağımsız olarak ayrı yıkayamıyorsunuz eğer farlar açık ise..)

• quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

quote:

Orijinalden alıntı: okan10tr

Arkadaslar golf 7lerde konsolda bulunan ekran standart boyutu nedir? 5mi 6,5 mu? Ya da belli bir yildan sonra degisti mi? Tşkler

Net olmamakla birlikte makyajli kasaya kadar comfortline olanlar 5", highline olanlar 6,5" boyutunda. Ayrıca ek paket alınmayinca Comfort olanlarda Bluetooth yok diye biliyorum, bence büyük eksiklik.

Makyaj sonrası, 2017 model comfortline 6,5", highline 8" oldu. Bluetooth standart 👍

Bluetooth usb bağlantı paketi 2016 model comfortline ve sonrasında standart oldu

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eski arabamda silecek suyu deposu 2,5lt. idi ve kış aylarında sürekli cam suyu ilavesi yapmak bıkkınlık getiriyordu., sürekli antifirizli cam suyuna para vermekte cabası., Şimdi 6lt. depo ile kış başı dolduruyorum bir de kış sonu dolduruyorum., sırf bu sebebten bile far yıkama olması benim için önemli..! Kötü yanları yok mu var; gece farlar açıkken camı yıkamak istediğinizde ilk 1. çalıştırmada siz istemesenizde farı da yıkıyor bu kötü bi özellik., cam yıkamadan bağımsız olarak istediğiniz zaman farı yıkayamıyorsunuz sistem farlar açıksa 1. ve her 10. yıkamada farları da yıkıyor kontak kapatılınca sistem kendini resetliyor., (pek çok diğer markada da sistem bu şekilde çalışıyor farı ön cam dan bağımsız olarak ayrı yıkayamıyorsunuz eğer farlar açık ise..)

hmm bilgi için tşk ler hocam . Hem iyi yanları var hem birkaç olumsuz yanı

• joliva kullanıcısına yanıt
    Diğer bayilerde söyleyen fiyatlar nedir acaba? Ankara veya İstanbul dakiler özellikle. Teşekkürler.

• Merhabalar,

Yeni Golf'te sipariş verirken ısıtmalı direksiyon ekletebiliyor muyuz biliyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: db3

Merhabalar,

Yeni Golf'te sipariş verirken ısıtmalı direksiyon ekletebiliyor muyuz biliyor musunuz?

Evet ekletebiliyorsunuz ancak bu opsiyonu ekletirken dikkat etmeniz gereken önemli bir konu var; bir arkadaşımız direksiyon ısıtma ekletiyor ancak araç geldikten sonra farkediyor ki direksiyon üzerindeki vites değiştirme kulakçıkları kendi aracında yok..!! bu nasıl olur falan neden başka araçlarda var neden benim aracımda yok..? arabada hata mı var falan derken aracı sipariş geçen satış temsilcisinin cahilliği ve aptallığı yüzünden sipariş aşamasında ısıtmalı direksiyon için PU4 opsiyon kodlu ısıtmalı ama F1 kulakçıkları ile gelmeyen opsiyonu seçtiğini benim araştırmalarım sonucu öğrendik canı sıkılmıştı ve mağdur olmuştu.!

Bu opsiyonu ekletirken dikkat etmeniz gereken 2 tip direksiyon ısıtma opsiyonu var;

-PU4 çok fonksiyonlu deri direksiyon "ısıtmalı" (Leather-wrapped multi-function steering wheel, heated)

-PU5 direksiyon üzerinden tiptronik kontrollü F1 kulakçıklı çok fonksiyonlu "ısıtmalı" deri direksiyon (Leather-wrapped multi-function steering wheel, heated, w/ control for gear shift)

Sipariş geçerken aracı DSG vites alacaksanız PU5 kodlu opsiyonu seçmelisiniz..!! bir arkadşımızın bundan canı yandı sizin yanmasın.! ve bu opsiyon kodunu araç oluşturulup sirariş geçildikten sonra size verilen teklif formu üzerinden PU5 opsiyon kodu ile sipariş geçildiği yazıyor mu diye kontrol ediniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzaGilles -- 18 Ekim 2017; 13:15:26 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: db3

Merhabalar,

Evet ekletebiliyorsunuz ancak bu opsiyonu ekletirken dikkat etmeniz gereken önemli bir konu var; bir arkadaşımız direksiyon ısıtma ekletiyor ancak araç geldikten sonra farkediyor ki direksiyon üzerindeki vites değiştirme kulakçıkları kendi aracında yok..!! bu nasıl olur falan neden başka araçlarda var neden benim aracımda yok..? arabada hata mı var falan derken aracı sipariş geçen satış temsilcisinin cahilliği ve aptallığı yüzünden sipariş aşamasında ısıtmalı direksiyon için PU4 opsiyon kodlu ısıtmalı ama F1 kulakçıkları ile gelmeyen opsiyonu seçtiğini benim araştırmalarım sonucu öğrendik canı sıkılmıştı ve mağdur olmuştu.!

Bu opsiyonu ekletirken dikkat etmeniz gereken 2 tip direksiyon ısıtma opsiyonu var;

-PU4 çok fonksiyonlu deri direksiyon "ısıtmalı" (Leather-wrapped multi-function steering wheel, heated)

-PU5 direksiyon üzerinden tiptronik kontrollü F1 kulakçıklı çok fonksiyonlu "ısıtmalı" deri direksiyon (Leather-wrapped multi-function steering wheel, heated, w/ control for gear shift)

Sipariş geçerken aracı DSG vites alacaksanız PU5 kodlu opsiyonu seçmelisiniz..!! bir arkadşımızın bundan canı yandı sizin yanmasın.! ve bu opsiyon kodunu araç oluşturulup sirariş geçildikten sonra size verilen teklif formu üzerinden PU5 opsiyon kodu ile sipariş geçildiği yazıyor mu diye kontrol ediniz..

Çok teşekkür ederim. Bu haftasonu sipariş geçmeyi düşünüyorum o yüzden çok yardımcı oldu bu açıklama.

1.4 125 Highline DSG +Tungsten Gri +Sunroof +ACC +Ergoactive +AppConnect +Keyless +Isıtmalı Direksiyon

Bu şekilde net fiyat üzerinden 70000 altında kalıp ÖTV'den eklenmeyecek şekilde indirim almayı umuyorum. Gerekirse donanım çıkartacağım. 150 HP olana geçip belli başlı donanımlarla yine 70 bin liranın altında kalabilir miyim bilmiyorum zorlayacağım.

• Hiç ihtiyacım olmayan (en son ellerim 7 yaşındayken kardan yaptığımda üşümüştü) Bu ısıtmalı direksiyonun ek maliyeti nedir bilmem ama artık soğutmalı direksiyon teknolojisini bekleyenlerdenim......

Dermatolojik avuç içi aşırı terleme şikayetiyle hastaneye düşmüşlüğüm var.....doktor kadın milletin ayak terleme şikayetine yazdığı kremi avcuna sür bişeyin kalmaz deyip göndermişti

Araç kullanırken eller aşırı terliyor bende....deri direksiyonun bazı bölgeleri deforme oldu.... Soğutmalı direksiyon şart oldu.....

• db3 kullanıcısına yanıt
    Hocam alacaginiz fiyat bilgisini bizle de paylasir misiniz...tşkler

• Arkadaşlar arabanın bakımını dışarda yaptırmak istiyorum hepsiburada.n11 gg gibi yerlerde hava filtresi castrol yağ vs mevcut bunların orjinalliğinden nasıl emin olabiliriz..

• eskiden direksiyondaki kumandayla göstergeye yansıyan ortalama tüketimi aracın anahtarını çevirdiğim andan itibaren olarak gösteriyordu. artık uzun dönemi gösteriyor. uzun dönemi istersem ortadaki ekrandan görürüm. ben onu görmek istemiyorum orda. nasıl düzeltirim?
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    yakit ekranina gelip direksiyon uzerindeki "OK" tusuna basin. bu sayede göstergedeki yakit ortalamasini Başlangıçtan beri, yakit aldiktan sonra ve uzun sureli seçenekleri arasindan degistirebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 24432444244524462447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.