Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
50.989
Cevap
494
Favori
3.230.563
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Golf >> VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan
Giriş
      1339 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Ortalama 2 senede bir aracı yeniliyorsaniz büyük bir ihtimalle araç sizdeyken kavrama yenilemeniz dahi gerekmeyecektir. Servisten bizzat duyduğum İstanbul şartlarında bir setin 33bin - 40bin KM arası götürebildigi. Çok daha fazlasini yapan da mevcut çevremde. Dur kalk arttıkça yarım kavrama artıyor, yarım kavrama arttıkça ( manueldeki balata ) kavrama yeniyor. Yanlış hatırlamıyorsam yaşadığınız il Bursa'ydı. Bursa da yoğun ama İstanbul köprü trafiği gibi yıpratıcı değildir. Bence Stronic A3 düşünebilirsiniz ama karar sizindir. Bakımlara yetkili serviste devam edildiği sürece kavrama değişimi konusunda da pek sorun çıkartmıyorlar.

Detaylı tavsiye için tekrar teşekkür ederim. Dediğiniz gibi Bursa’dayım. Arabayı da çok zorlamadan kullanırım. Şehir dışına zaten diğer araç ile gidiyorum. En kötü 3 yıl garanti uzatma da almayı planlıyorum. Biraz da nasip meselesi herhalde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper029 -- 12 Ekim 2017; 15:23:24 >
      |
      |

YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL!

• Yarbay
      6321 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Tiguan 1.4 TSi ACT 150hp / 6 ileri yağlı ile A4 1.4 TFSi 150hp / 7 ileri yağlı haricinde kalanlar aynı olarak özetleyebiliriz. Sorunuzun cevabı ; her ikisi de aynı sanzımanlar.

Audi' de kullanılan S-tronic şanzıman ( DL501 ) DQ500 ıslak kavramaya yakın bir şanzıman. Biliyorsunuz ki DQ500 daha büyük hacimli motorlarda kullanılıyor. Bunu küçük hacimli motorlara entegre edebilmek için bir kaç modifikasyon yapılmıştır.
      Kavrama, yağlama sistemlerinde kullanılan parçalar farklı. Tabi yerleştirme şekilleride farklı. S-Tronic boyuna yerleştirildiği için üstüne binen yük daha az oluyor. Kullanılan parçalarda biraz daha kaliteli olduğundan arıza riski DSG 'ye göre azalıyor.
      Şuana kadar 4 tane DSG' li araç kullandım. Hiçbirinde çok şükür bir sıkıntı yaşamadım. Şuan ki Golf'üm de maşallah saat gibi. Ama satmak zorundayım :)
      |
      |

Fenerbahçe büyüklüğü, ne kupa büyüklüğü, ne de şampiyonluk büyüklüğüdür.Fenerbahçe büyüklüğü öyle bir büyüklüktür ki, adı konamaz.

İslam ÇUPİ

• Yüzbaşı
      531 Mesaj

teşekkürler
      bulabilirsem aynısından yada

arka iki lastiği birlikte değiştireceğim..

istepne den çıkan lastik bisiklet lastiği kadar ince bir lastik.
      maks. 80 km hız üstüne çıkmayın diye büyük büyük notlar var üzerinde
      gezilmez o lastikle ;)
      |
      |
      cicek_7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2017 - Golf - Highline - 1.4 TSI 125 BG
    • Yüzbaşı
      250 Mesaj
      2014 1.2 tsi comfortline dsg 83 bin km de 76 bin liraya golf yerine 1.2 purutec eat6 aynı model allure paket peugeot 69 bin liraya aldım hep golf almayı düşünüyoken hiç aklımda yokken böyle bir tercih yaptım allah için araçtan şimdilik çok memnunum bir çok ekstrası vardı alacağım golfe göre sizce hatamı ettim yinede?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

327. DÖNEM DH. VATAN FEDAİLERİ...
    • Yarbay
      7511 Mesaj

Allure olduğunuda katınca gayet mantıklı tercih olmuş.Sadece biraz konfordan gider ama daha güçlü motor,daha fazla donanım ve şanzıman açısından kafanız rahat olur.

|
      |
      asker_ilbey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

GOLF 1,4 TSİ 125 HP DSG HİGHLİNE
    • Yüzbaşı
      357 Mesaj
      Arkadaşlar golf highline sipariş vermiştim, ve döşemesini sheetland olarak belirttmiştim ama iç tavan döşemesi siyah olarak geldi. Bir bilgisi olan var mı?

• Binbaşı
      1911 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: passengerX

Arkadaşlar selamlar, eşime Golf düşünüyorum. Yakın arkadaşım doğuş otoda bölge müdürü ve geçen ay satılmış fakat şanzıman arızası vermiş bir highline dizel olduğunu ve 500kmdeki araç için şanzıman değişimi yapılacağını,sonrasında da 5 yıl garanti verebileceğini belirtti. 120 bine vereyim sana diyor,ne dersiniz alınır mı bu araç? 141 bin tl imiş sanırım sıfırı,pazarlıkla 134e kadar düşüyoruz en fazla o da dedi.

Bir şahsa satılıpta 500 km sonra şanzuman (dsg) arızası veren aracı VW-TR yada doğuş nasıl olmuş da geri almayı kabul etmiş?? Helall onlaraaa

Yıllardır süre gelen "Satılan mal geri alınmaz" prensibini kuralını aşmışlar demek (tüketici mahkemesinde kazanılmış bir dava olmadığını var sayıyorum tabi ......zaten araç ilk bayiden geçen ay çıkmış....1 ayda ne dava açılır ne de sonuçlanır)

Kullanıcı HATASI çamuru da atmadan direk aracı geri almaları da ilginç.....

Gelelim sizin sorunuza ,,

141 binlik aracı anca 134 e düştüklerine ben pek inanmadım....

134 ile 120 yi karşılaştırınca size cazip geliyor olabilir ama

141 lik aracı 129 a bırakan bir bayi bulunabilecğine ben ihtimal veriyorum

|
      |

• Yarbay
      8630 Mesaj

Arkadaşlar hepiniz net şekilde biliyorsunuz ki bir arabanın iadesi mahkeme yoluyla olur.

Basit şekilde şanzıman arıza yaptı biz aracı geri alalım demezler..

Araç sahibi sağlam kişidir meslegi üzerine.

.....

Siz şuanda istediğiniz aracı kolaylıkla alabilirsiniz fakat satarken kolaylıkla satamazsınız...

Servis kayıtların şanzıman degişikliği çıkacak satarken ve almak isteyen almayacak yada sizden fiyatı dahada aşagı cekmesini isteyecek...

Dolayısıyla başınızı agrıtmak yerine 20 bin fazla verin agrımadan rahat şekilde kullanın.

Tarık hocamın dediği gibi madem tanıdık size güzellik yapsın.

Dogus ve volkswagen bünyesinde çalışanlara %15 indirim saglandıgını duydum.

141 binlik arac 119 bine gelir.

En kötü %10 yapsa 127 bine gelir.

Eeeeee bu nasıl tanıdık, bu nasıl dost canlısı müdürmüş.

En kötü şartlarda 7 bin fazla verir sana sıfır golf aldırır...

5 yıl garanti 10 yıl garanti hepsi satana kadar.

Butür çalışanlar stratejik olarak düşünür o arabanın bir şekilde zararsız elden çıkması lazım .

O araba bayiye girmiş ve o arabayı kaarsız şekilde elden çıkartacak, durum onu gösteriyor...

Lütfen anıdık dostta olsa o araba alınmaz o fiyata.

Kendi indirimleri belli zaten.

100 bine verir insan düşünür ve yanılgıya düşer.

İşte ozaman insan çekişkiye düşer...

Sıfır aracı 127 bine bagla al bakalım veriyormu:)) müdürdü tanıdıkdı dinliyor mu...

|
      |
      passengerX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      8630 Mesaj

Aslında katalogda belirtmeleri lazım ama şimdi sahibindene girdiğimde cok nadir bej döşeme var sanırım sebeblerinden biri bu olsa gerek.

Bir tane buldum tavanı koyu gibi, diger ilanda belli olmuyor ama siz bu kişileri arayarak bilgi edinin arac alıyormuş gibi

462782721

490203786

Tavan net siyah degildir fakat opel astra olsun, peugeot 3008 olsun full donanımlara koyu iç tavan ile geliyor.

Genelde sportif arabaların içine koyulur golf R vs

Göze hitap ediyorsa tercih edilebilir fakat içi bej tavan koyu nasıl ortaya birsey çıkmış acıkcası merak ediyorum.

Çünkü diger markaların koltuk kuması siyah hiç acık renge koyu tavan yapan görmedim...

Siz söylemeseydiniz

2. Ele düşmüş makyajlı tüm arabaların koltukları siyah :)))

Düşünmedim degil bejin modası havası öldümü diye.

Şuanda bende almaya kalksam bej alırdım ama koyu tavan ile nasıl durur merak konusu..

|
      |
      evil2302 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      8630 Mesaj

Artık arabayı almışsınız bu saatten sonra bize hayırlı olsun demek düşer... aracınızı keyifle güzel günlerde kullanın...

Şunu defalarca yeniliyorum,

Tüm markaların terazisi eşit durumda Birisinin üstünlüğü yok.

Bizler kendi kriterlerimiz dogrultusunda araba tercihinde bukunuyoruz..

Kimisi kaliteye düşkün olur volkswagen alır.

Kimisi donanıma düşkün olur renault alır

Kimisi hem kalite hem donanım der opel alır

Kimisi hem uygun hem donanım der peugeot alır

Vs vs vs

Teraziler aynı oldugu sürece hiç bir arabanın bir birinden üstünlüğü yok.

Hangi marka olursa olsun, güzel saglam, sorunsuz araba olması herkesi memnun eder, aracın diger unsurları kişinin kendi karakteri ile alakalı memnuniyeti saglar.

|
      |
      asker_ilbey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4062 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: asker_ilbey

2014 1.2 tsi comfortline dsg 83 bin km de 76 bin liraya golf yerine 1.2 purutec eat6 aynı model allure paket peugeot 69 bin liraya aldım hep golf almayı düşünüyoken hiç aklımda yokken böyle bir tercih yaptım allah için araçtan şimdilik çok memnunum bir çok ekstrası vardı alacağım golfe göre sizce hatamı ettim yinede?

Güzel bir tercih yapmışsınız. Bende Golfümü satıp 208 aldım

Aisin yapımı EAT6 şanzıman ve 1.2 Puretech motor sizi oldukça memnun eder.
      Diğer yandan alure zaten güzel bir donanım
      |
      |

2017 Peugeot 208 1.2 Puretech Manuel / Active / Tekno Paket

• Binbaşı
      1548 Mesaj
      15.000km (yaklaşık 1 sene )oldu DSG ile ilgili problem yaşamadım .Kayserideyim Kayseride pek bayır vs yok ama her durduğumda önce N sonra el freni sonra P şeklinde park ediyorum aracı

Youtıbe dan izlemiştim peki faydalı oluyormu bu yaptığım hep merak etmişimdir

• Yüzbaşı
      357 Mesaj

Cevabınız için çol tşk. Araç sipariş formunda böyle bir şey yazmıyordu ancak araç Türkiye'ye geldiğinde bize gönderdikleri formda yazıyordu. Yani son gün:)

Aracın içi ferah olsun diye koltukları bej aldık ama tavan siyah geldi :). Bunu stnin bize daha önce belirtmesi gerekirdi.

Dediğiniz gibi bazı modellerde bu durum var. Örneğin bm1 m pakette antresit döşeme var diye hatırlıyorum.

Araç çok güzel keşke bu son dakika sürprizi olmasaydı.

|
      |
      leon_312 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      658 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: kickergls

15.000km (yaklaşık 1 sene )oldu DSG ile ilgili problem yaşamadım .Kayserideyim Kayseride pek bayır vs yok ama her durduğumda önce N sonra el freni sonra P şeklinde park ediyorum aracı

Youtıbe dan izlemiştim peki faydalı oluyormu bu yaptığım hep merak etmişimdir

bu konuyu bende merak ediyorum
      mesela eve geldim parka alıyıorum cihaz zaten stop ediyor ve stop tusuna basıncada da elfreni auto cekiliyor benim arabada

yanlışmı yapıyoruz dogrumu dsg saglıgı acısından ?
      |
      |

• Yarbay
      9137 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: evil2302

Cevabınız için çol tşk. Araç sipariş formunda böyle bir şey yazmıyordu ancak araç Türkiye'ye geldiğinde bize gönderdikleri formda yazıyordu. Yani son gün:)

Aracın içi ferah olsun diye koltukları bej aldık ama tavan siyah geldi :). Bunu stnin bize daha önce belirtmesi gerekirdi.

Dediğiniz gibi bazı modellerde bu durum var. Örneğin bm1 m pakette antresit döşeme var diye hatırlıyorum.

Araç çok güzel keşke bu son dakika sürprizi olmasaydı.

o nasıl bişey öyle. siyah tavan gerçekten talihsiz olmuş.
      |
      |

• Yarbay
      8630 Mesaj

Resimlerde tam net degil ama tavan siyah degil antrasit gibi geldi..

Ben az bucuk yakıştırdım , bire bir gördüğümde durum ne olur tartışılır...

Hayırlı olsun , insallah memnun kalırsınız.

|
      |

• Yarbay
      18359 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: asker_ilbey

Bir arkadaşımda allure+premium var(bende de bir ara 1.6 BluHDI Allure+premium vardı) her görüştüğümüzde onun aracını kullanırım, hatta aracı beraber gidip Mersinden almıştık, oğlu Isparta Hukuk kazandı onu da götürdük.

Markayı vs. geçelim de yol tutuş olsun motor şanzıman uyumu olsun, gayet iyi ve başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 14 Ekim 2017; 18:16:27 >
      |
      |

➤ 2017 BMW 118i ZF8 JOYPLUS LCI2 BEYAZ
      ★ Simon's Cat /★ RallyCross / ★ Hot Wheels / ★ Akustikhane / ★ JoyTurk Akustik
    • Yüzbaşı
      357 Mesaj

Siyah tavan. Ayrıca, bundan sonra bej koltuk için siyah tavan gelecekmiş. Bunu golf bayileri söyledi...

Ayrıca, ilandaki golf sahipleri araçlarının özel sipariş olduğu için siyah tavan olduğunu ve araçlarına güzellik kattığını söyledi...

|
      |

• Yarbay
      8630 Mesaj

Herkesin bakış acısı farklı....

Diger arabalarda gördüğüm için kendi adıma şunu söyleyebilirim koyu tavan kesinlikle sırıtmıyor ve gercekten acık tavanın yanında daha kalite duruyor..

Şu tavan paralı olsa cogu kişi inanın yaptırırdı...

Kendinizi şanlı hissetmeniz gerekir dahada güncel golfe sahip olcaksınız...

O güncel golf üzerinde çalışılmıştır, gelen şikayetler üzerine bir takım düzeltmeler gelmiş olabilir.

Rakipleriyle stratejik olarak yarış içindeler. Koyu tavan neden olmasın ki.

Bmw mercedese göz atın onlarında koyu...

Bence kafaya takmayın içiniz rahat olsun iyiki dersinizzzz

|
      |

• Yüzbaşı
      357 Mesaj

Çok tşk ederim güzel cevaplarınız için. İnanın çok rahatladım. Bu arada aracı kardeşime almıştım. Biraz üzülmüştü başlarda. Herşeyiyle ben ilgilenmiştim aracın. Kardeşimi üzgün görünce moralim mozulmuştu. Anlattıklarınızı kardeşime de anlattım. O'nun da morali kendine geldi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evil2302 -- 14 Ekim 2017; 21:25:59 >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
paykasa
Paykasa
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.