Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2448. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24462447244824492450
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hayırlı olsun aracınız şanzımanı arabayı durdurup vites degiştirin çalıştırırken (p)park konumunda çalıştırın araçı sürerken vitesi kendi haline bırakın siz arabanın keyfini sürün yıllık bakımlarını ihmal etmeyin kazasız sürüşler dilerim ALLAH mahçup etmesin güle güle kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ac2x A kullanıcısına yanıt
    istanbul’da yaşıyorum goodyear gen2 4 seasons kullanıyorum 1.5 yıldır 205 55 r16 91h ebatlarında sessiz lastikler konforlu ıslak ve kuruda tatminkar sakin bir sürüş tarzınız varsa tavsiye ederim

• Nokian Weatherproof kullanıyorum. Güzel lastik. 4 mevsimde en iyisi olduğunu okumuştum. DB oranı da fazla değil. Ben memnunum. Tavsiye ederim.

Nokian'ın belli bir kitlesi var. İstanbul'da kullananlar da epey memnun. 2017 üretimi lastik.

http://www.hepsiburada.com/nokian-225-45-r17-94v-xl-weatherproof-4mevsim-lastigi-uretim-yili2017-p-OTKMT429486?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto.pla&gclid=EAIaIQobChMImfyExu6C1wIVCBIbCh2nWAVUEAQYAiABEgJihvD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi high-fidelity -- 22 Ekim 2017; 2:27:18 >

• bana sorarsanız fiyatı olması gerektiği gibi diger markalardan 3-5 fazla zaten bu volkswagenin klişesi.

Fiyatın bu denli olması 1.0 atmosferik motordan kaynaklı, işin içind turbo ve bir kaç parca degişikliği ile 5 bin üstüne koyar.

Yalnız benim merak ettiğim konu orjinal 1.0 turbo 115 bg

Poloda 95 bg olmuş intercooler yok gibi geliyor. Direk 20 bg oynatıyor.

Fiyatı dengelemek amaclı motor konusunda kaçışmış görüyorum eger tahminim dogruysa...

Volkswagen polo alıcılarına net şekilde, poloya binmek istiyorsan 1.0 motoru alacaksın demiş.

1.0 atmosferik zaten gitmez, gitmediği gibi yakar...

Opel astra 1.0 turbo satamadı yerine 1.4 atmosferik getirdi.

Renault clio 0,9 turbo satamadı yerine 1.2 atmosferik geldi

vw golf 1.0 turbo bayide 10 bin tl indirimli satılıyor

Polonun 1.0 atmosferik şansı yok.

Tasarımından ötürü satışı olcak, zaten alanlarda motordan memnun kalmayıp 2. Ele çok çabuk düşcek.

2. Elininde saglam olcagını düşünmüyorum.

Dizele zaten kimse yaklaşanaz.... şirketler bile

Yeni polo bu şartlar altında rakiplerin karşısına 1-0 maglup başlıyor. Doguşun stratejisi ne olur tahmin etmek zor.

Ya fiyat degişecek

Yada

1.0 95 turboyu başlangıç yapıp

Üst donanıma 115 bg koyacaktı.

Tasarım konusuna gelince

Ön tasarımı çok güzel olmuş, golfden bile diyebilirim.

Bu yeni yüzün gelecek nesil arabaların habercisi olsa gerek

Arka tasarımı kendimce hoş bulmadım.

Bakalım bundan sonra bekleyip görcegiz

• bigbangem kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, güle güle kullanım.

Hangi otomatik şanzıman olursa olsun kesinlikle N konumu unutun, sıkışık trafikten (30dk)uzak durun diyemem ama dur kak ile 30 dakika yaparsanız mutlaka 15 dakika dinlendirin.

Uzun yolda olabildiğince bol mola verin.

Şanzıman hakkında bunları söyleyebilirim.

Aksesuarda yelpaze geniş herkesin zevki keyfi başka

Ben şahsen dış tasarımına birşey eklenmeyecegi yönündeyim.

Öyle bir tasarıma sahipki ufacık birsey eklense sırıtcagını düşünüyorum...

Krom pedal seri, krom egzoz ucu, bagaj havuzu, 3d kavucuk paspas alabilirsin.

Aracına vakit ayırabiliyorsan iç dış temizlik bakım malzemeleri alabilirsin.

Vakit ayıramıyorsan saglam yerde kaliteli marka seramik kaplama yaptırabilirsin.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar,bende 2016 1.2 tsi comfortline sürüş +ışık paket manuel var bayide 85 86 ya 1.0 ların aynı paketlerini bırakıyorlar.Şirketim olduğu için yıl sonu vergi hikayeleriyle bana daha da avantajlıya da geliyor.5-6 bin liraya yelilemiş oluyorum açıkcası.Arabam 40bin kmde şuan.45 bin bakımı,lastikler falan derken aradaki fark iyice azalıyor.Sizce 1.0 artısı eksisi neler?Ya da önerebileceğiniz başka araç var mı?Yeni almayı düşündüğüme ilave olarak cam tavan ve metalik indium grisi ekletmeyi düşünüyorum.Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: arnold08

ne golfmüş be sattım şükür kurtuldum bidaha aslaaa size bol şans

aracı bir ay önce almadınız mı? 1 ay önce çok memnundunuz da ne ara memnuniyetsizlik oluştu? aldığınızda mı yalan söylediniz sattığınızda mı?
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 22 Ekim 2017; 9:41:37 >

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    konuya uzun suredir ugramiyordum. 308den golfe mi gectiniz hocam? neden boyle bir karar aldiniz?

bu arada gecen hafta, 23bin km de epc arizasindan dolayi turbo degisimi yapildi. satarken deger dusmesi gibi bir durum olur mu sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

konuya uzun suredir ugramiyordum. 308den golfe mi gectiniz hocam? neden boyle bir karar aldiniz?

bu arada gecen hafta, 23bin km de epc arizasindan dolayi turbo degisimi yapildi. satarken deger dusmesi gibi bir durum olur mu sizce?

Benim olay biraz uyanıklık yapmak istemekti ama olmadı.Yılın ilk döneminde satışların düştüğünü görünce ötv indirimi olur hayaliyle sattım.Hiç indirim olmazsa evin kredi borcu olduğu için onu kapatır faiz edemem yine kazanırım demiştim.Velhasıl indirim olmadı.Krediyi satar satmaz kapattım,üstüne biraz biriktirip golfe yöneldim.Zaten 308 alırken yine arada kalıp 308 e yönelmiştim,bu sefer golf olsun dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: emchimucha

Hocam selamlar,bende 2016 1.2 tsi comfortline sürüş +ışık paket manuel var bayide 85 86 ya 1.0 ların aynı paketlerini bırakıyorlar.Şirketim olduğu için yıl sonu vergi hikayeleriyle bana daha da avantajlıya da geliyor.5-6 bin liraya yelilemiş oluyorum açıkcası.Arabam 40bin kmde şuan.45 bin bakımı,lastikler falan derken aradaki fark iyice azalıyor.Sizce 1.0 artısı eksisi neler?Ya da önerebileceğiniz başka araç var mı?Yeni almayı düşündüğüme ilave olarak cam tavan ve metalik indium grisi ekletmeyi düşünüyorum.Şimdiden teşekkürler

Sondan başa dogru yorumlayım ,

Renk kişiden kişiye farklı yorumlanıp zevke hitap ettiği için net birsey söylemek olmaz.

Yalnız indiyum griyi passatta duymuştum, resimlerine baktım evet güzel renk fakat canlısını görünce insanı ilk etapda cezbetsede sıkıcı renk olduguna kendimce kanaat getirdim...

Koyu bir renk düşünüyorsanız atlantik mavi içi bej golf için muazzam olcaktır

Yada standart tungsten gri

Golfun tek rakibi astra, astrayı tavsiye edebilirim yalnız söyle bir durum var golfün kalitesi astrada yok, astranın donanımı golfde yok teraziler eşit burda kişinin arabadan beklentisi ve istekleri ön planda...

Zaten golfe biniyorsunuz, zevkini almışsınız. Binek araç yerine suv grubu araç tercih edebilirsiniz. Suv grubunda ise tiguan ve 3008 den şaşmayın.

Benim sizin gibi bütcem olsa suv gruba bakarım.

1.0 motorun artısı yok, eksi durumuda yok...

Günümüzün teknolojisinde ilerleyen düşük hacimli, yüksek verimli motor...

İnsanlar şunu bilmiyor yada görmezden geliyor, düşük hacimli turbolu motorların ömrü kısadır. Tavuktan kaz yumurtası cıkmaz cıkarsada sonucuna katlanır.

Normal şehir içi sartlarda kullanılırsa az yakar fakat verimli kullanıldıgında az yakma şansı yok.

1.2 motor şuanda ne yakıyorsa aynısını veya daha fazlasını yakar.

Teknik broşüre bakarsanız şehir içi 0,8 fark varken uzun yolda 0,2 ye düşmüş...

1.4 dahada az yakar geniş motor daha rahat hareket eder.

Aracınızdan memnunsanız kullanmaya devam edin, yenilik olsun derseniz 1.0 golf tercih edin ama yakıt konusununda tutumlu olmayacagını bilip öyle tercih edin.

Daha farklı yenilik isterseniz bütceniz yeterliyse tiguan ve 3008

• quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Turbo degişiminde satarken düşüş olmaz.

Hava filitresinin nasıl ömrü varsa turbonunda bir ömrü vardır ortalama 150 -200 bin km elinde sonunda bir şekilde turbo degişecek.

Sizin aracınızın turbosu teknik arızadan dolayı erken degişmiş.

Turbo parcalanır motorun içine girip motorda arızalansa

Motor yenilense dediğiniz olur.

• noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt
    Haklısınız bir ay önce memnundum çünkü uygun fiyata düşürdüm aldım lakin çoluk çocuk aşle aracı değil ve şunuda söyleyeyim peki size ne olduda 1 ay önce soru sormuştum burada kimse cevap vermemişti bir arkadaş hariç.şindi nolduda yazıma hemen cevap yazdınız ben birçok markanın forumunda yazıştım yardımcı oldum elimden geldiği kadar siz wv işinize nezaman gelirse ozaman forumunuzda beş para etmez.açık ve net.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arnold08

Haklısınız bir ay önce memnundum çünkü uygun fiyata düşürdüm aldım lakin çoluk çocuk aşle aracı değil ve şunuda söyleyeyim peki size ne olduda 1 ay önce soru sormuştum burada kimse cevap vermemişti bir arkadaş hariç.şindi nolduda yazıma hemen cevap yazdınız ben birçok markanın forumunda yazıştım yardımcı oldum elimden geldiği kadar siz wv işinize nezaman gelirse ozaman forumunuzda beş para etmez.açık ve net.

felaket kötü türkçe kullanıyorsunuz. cümleler birbirine giriyor.

1 ay önce uygun fiyattan almıştınız, 1 ay sonra aldığınız fiyat mı değişti de mutsuz oldunuz?

sadece captiva forumuna girip captiva güzellemesi yapan adamın yarım yamalak türkçesi ile "birçok markanın forumunda yazıştım onlara yardımcı oldum" demesi de ayrı bir yalan. nereden baksan yalan nereden baksan tutarsızlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 22 Ekim 2017; 17:39:18 >

• Herkese iyi forumlar.Severek kullandigim golf 7 aracimi degisim amacli satmis bulunmaktayim.yaklasik 2 yil 33 bin km guzel bir tecrube oldu ve cok keyif alarak kullandim.bikac kronik problem disinda cok cok kaliteli bi arabaydi.bize yardimi esirgemeyen burdaki butun arkadaslara tesekkurlerimi iletirim, tekrar gorusmek uzere:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Wonky

yakit ekranina gelip direksiyon uzerindeki "OK" tusuna basin. bu sayede göstergedeki yakit ortalamasini Başlangıçtan beri, yakit aldiktan sonra ve uzun sureli seçenekleri arasindan degistirebilirsiniz.

teşekkürler. çok karışık bişeymiş. yanlışlıkla kurcalarken bozdum heralde. deniycem, arabaya gittiğimde unutuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogantr661

Herkese iyi forumlar.Severek kullandigim golf 7 aracimi degisim amacli satmis bulunmaktayim.yaklasik 2 yil 33 bin km guzel bir tecrube oldu ve cok keyif alarak kullandim.bikac kronik problem disinda cok cok kaliteli bi arabaydi.bize yardimi esirgemeyen burdaki butun arkadaslara tesekkurlerimi iletirim, tekrar gorusmek uzere:)

Hayırlı olsun hocam. Yenisi 3 mü oluyor kısmetse?

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Gonlum 3 serisinde hocam.kismetse alacagim insallah.

• Hayırlısı olsun , Allah gönlünüze göre versin hocam.

• Arkadaşlar aracın arka kelebek camı patlatmışlar.

Servise götüreceğim,randevu gereklimi direkmi gideyim

• Golf almadan önce çoğu kişinin buradaki yorumları okuduğunu düşünüyorum. Bu sebeple Ekstra ücret ödeyerek Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma opsiyonlu araç almak isteyenlere tavsiye niteliğinde video hazırladım.
  • 
Sayfa: önceki 24462447244824492450
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.