Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2444. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.637.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24422443244424452446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • manuel kulakcikla artirabilirsiniz vitesi,ayni olay bendede var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • değerli golf kullanıcısı arkadaşlar dizel yakıt olarak hangi markayı kullanıyor ve öneriyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evil2302

Çok tşk tekrar. Golf'de yokuş iniş desteği var mı?

Çünkü çok dik yokuşta, inişte 4.vitesten yukarısını göstermedi (gaza basmama rağmen, motor frenleyerek gitti). Bu dik, virajlı rampalar için çok iyi ama virajsız rampada yakıt tasarrufu için 7.vitesi görmek isterim. Bunu ayarlama imkanım var mı?

hocam yokuş inerken vites büyültmemesinin nedeni çok hızlanmamak için ve olası tehlikeyi engellemek için olsa gerek. Düşük vitesle motor frenini amaçlamış vw
    kimine göre iyidir kimine göre kötüdür, bir bakıma iyi aslında
  • makyajlı golflerde far yıkama kalkmış, neden acaba?
    far yıkama bir işe yarıyor muydu günlük kullanımda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TermeLee55

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Ortalama 2 senede bir aracı yeniliyorsaniz büyük bir ihtimalle araç sizdeyken kavrama yenilemeniz dahi gerekmeyecektir. Servisten bizzat duyduğum İstanbul şartlarında bir setin 33bin - 40bin KM arası götürebildigi. Çok daha fazlasini yapan da mevcut çevremde. Dur kalk arttıkça yarım kavrama artıyor, yarım kavrama arttıkça ( manueldeki balata ) kavrama yeniyor. Yanlış hatırlamıyorsam yaşadığınız il Bursa'ydı. Bursa da yoğun ama İstanbul köprü trafiği gibi yıpratıcı değildir. Bence Stronic A3 düşünebilirsiniz ama karar sizindir. Bakımlara yetkili serviste devam edildiği sürece kavrama değişimi konusunda da pek sorun çıkartmıyorlar.

Merhabalar,

2017 1.4 tsi golf 7 dsglerde problem çıkıyor mu ? Almayı düşünüyorumda hocam. Birde şehiriçi yakıt verisi nedir İstanbul için?

33 km ortalama hızda tüketimim 6,5 lt

Eski aracım 308 bluehdi de 5,5

208 hdi otomatikte 4,5 ti.

Hepsinde ortalama hız aynı 33

Ortalama hızınız düştükçe tüketiminiz dahada artar ve dizel araçla yakıt tüketimi farkı açılır.

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    Anladım değerler makul 7.5 altı benim için yeterli seviyede. Teşekkürler cevap için.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için.

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

makyajlı golflerde far yıkama kalkmış, neden acaba?

Halojen farlı bir modeli incelemiş olabilir misiniz?

Xenon farlarda yasal zorunluluktur far yıkama, kaldıramazlar. Benim gördüklerimde de bulunuyordu.
  • evil2302 E kullanıcısına yanıt
    Butür durumlarda manuel konuma getirin vitesi kendiniz yükseltin.... motor frenine pek kanmayın gereksiz durum

Şunuda belirteyim, vitesi n konuma getirmeyin hiç bir zaman.

Ne bayır inerken ne ısıkda beklerken nede başka birseyde

Şanzımanda sıkıntı olur

• arabaların gerek elektriksel ihtiyacı gerekse sistemsel hata kontrolü için bir miktar enerjiye ihtiyacı vardır. bu enerjiyi de rölantide deviri biraz yükselterek karşılarlar. ancak golf gibi bazı araçlar bilhassa yokuş aşağı giderken vites düşürerek bu enerji ihtyacını motor devrinden karşılar bu şekilde de yakıt tüketmezler. dolayısıyla vites düşürerek bir anlamda sizin istediğiniz yakıt tasarrufunu sağlarlar (cut off). insanların yorumuna kulak asmayın cut off iyidir.
    https://eksisozluk.com/cut-off--100187

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 15 Ekim 2017; 18:54:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatolia28

değerli golf kullanıcısı arkadaşlar dizel yakıt olarak hangi markayı kullanıyor ve öneriyorsunuz?

ben Shell nitro tercih ediyorum emsallerine gore daha sessiz ve titresimsiz calisiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkans

quote:

Xenon farlarda yasal zorunluluktur far yıkama, kaldıramazlar. Benim gördüklerimde de bulunuyordu.

Yeni golflerde zenon far yok led farlılarda far yıkama olmuyor, zenon da far yıkama olmaması hafif kusur. Beetle da hiç far yıkama yoktu

• quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

quote:

Yeni golflerde zenon far yok led farlılarda far yıkama olmuyor, zenon da far yıkama olmaması hafif kusur. Beetle da hiç far yıkama yoktu

Evet tam LED'miş. Tamponlarda far yıkama kapakları var, sanırım bu beni yanılttı, teşekkürler bilgi için. R-lineların bazılarında var görünüyor, farklı bir opsiyon ekliyor sanırım bu pakette, highlinelarda LED mid farları alınsa dahi dahil edilmemiş.

Xenon için far yıkama ve otomatik far ayarı zorunluluk , Beetle'da yapılan hata bunu değiştirmiyor.

*R-lineda da hepsinde yok , olan ve olmayanlar gördüm biraz inceleyince.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkans -- 15 Ekim 2017; 21:27:25 >

• Herkese merhaba 2015 model golf 1.4 tsı manuel aracımı ilk çalıstırdığım anda debriyaj yada frene hafif dokunduğumda ıslık gibi çok derindn bir ses geliyor gibime geldi iyice dinledm sessiz ortamda bayağı ses cıkartıyor ama debriyajdan mı frenden mi anlamadm tam arabanın grantisi daha bitmedi herhangi bir uyarıda vermedi araç bende pek anlamıyorm ne yapmam gerekiyor acaba servise mi götürsem ??

• Bir yerde okumuştum, güçsüz led far veya xenonlarda far yıkama olmuyormuş, güçlü ışık verenlerde oluyormuş.

• Fztemreaksoy F kullanıcısına yanıt
    Ses olayı çok farklı bir kavram, motorun herhangibir parcasının yapma olasılıgı var.

Tüm yollar servise gitmeye yönelik.

Aynı durumu yaşayan arkadasımız varsa nedenini söyleyip servise aktarma durumuyla müdehale edililebilir..

Şunuda belirtmek isterim servis demek herseyden anlayan yerdegildir... servisin yapamadıgını basit tamirci yapabilir bu ustanın tecrubesiyle alakalı...

Aracım varken A adında servise götürmüştüm sesi duydular birsey yapamadılar ses çogalınca gelin dediler..

1-2 hafta sonra yolumun üstündeki başka servise götürdüm

Sesi duydular nerden geldiğinide çözdüler

Baktılar ettiler tık diye çözdüler..

Servise göstermekten başka çagreniz yok, büyük ildeyseniz hangi servis çözüm odaklı, müşteri memnuniyeti iyiyse oraya götürün, orası yapamıyorsa başkasına..

• Bazı yorumları görünce sinirlenmemek elde degil....

Araç vitesde olup hiç gaza basılmadıgı sürece motora yakıt gitmez gitmediği içinde herhangibir durum söz konusu degildir.

Motor freni ile aşagı inmek motora gereksiz yere yükbindirmekten başka birsey degildir.

Şanzıman yükseltmiyor diyebirsey yok o tamamen sistemin kararsızlılıgı ile alakalı.

Yok yakıt tasarrufu yok enerji tasarrufu gibilerinden söz konusu degildir. Motor freni elzem bir durum

Bazı durumlarda yakıt tasarrufu yapamaz,aksine yakıt harcar.

• 2018 Polo bagaj 351 litre.

1.4 TDi DSG Highline 113.700 .

1.0 75 Trendline 65.200

Tahminim bu .

• quote:

Evet kalktı far yıkama olunca silecek suyu 5-6lt oluyordu., far yıkama olmayınca 3lt geliyor., Far yıkama Xenon için yasal zorunluluktu., LED far sistemine geçince kaldırdılar., ancak gene istenirse opsiyon olarak alınabiliyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

quote:

Evet tam LED'miş. Tamponlarda far yıkama kapakları var, sanırım bu beni yanılttı, teşekkürler bilgi için. R-lineların bazılarında var görünüyor, farklı bir opsiyon ekliyor sanırım bu pakette, highlinelarda LED mid farları alınsa dahi dahil edilmemiş.

Xenon için far yıkama ve otomatik far ayarı zorunluluk , Beetle'da yapılan hata bunu değiştirmiyor.

*R-lineda da hepsinde yok , olan ve olmayanlar gördüm biraz inceleyince.

Evet far-yıkama Xenon için yasal zorunluluktu bu sebebten Highline 'da ve Bi-xenon opsiyon olarak satın alınan araçlarda standarttı., LED far sistemine geçince kaldırdılar., ancak gene istenirse opsiyon olarak alınabiliyor. Far yıkama gördüğünüz R-Line 'larda kış paketi opsiyonlu sipariş edilmiştir bu sebebten far yıkamalı gelmiştir.

Kış paketi: ısıtmalı ön koltuklar + ısıtmalı silecek suyu fiskiyeleri + far yıkama

• 
Sayfa: önceki 24422443244424452446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.