Şimdi Ara

VW AMAROK TRT ZOR YOLLARA DAYANAMADI (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
654
Cevap
16
Favori
64.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 4x4_tutkunu

quote:

Orijinalden alıntı: falken34

quote:

Bazı arkadaşlar vergilere neresinden bakarlar bilmem ama amarok'un yıllık vergisi 2.300 TL Land rover'ın 3200 TL..
    Tabii arkadaşlar 4x4 ü sadece resim ve videolarda gördükleri için aklına geleni yazıyorlar. Yazık arkadaşlar size yazık...

anlayıp ta anlamamazlıga vermeyin...siz mantıklı bir seçenek sunuyorum..arazi aracı kullancak kullanacak adam vergiyi cartı curtu bahane edip amarok almaz...
    arazinin ve parasının hakkını verecek araba alır...aşağıda örnek bir maliyet kıyaslama yapıyorum...

diyelim ki siz 2013 amarok 2,0 tdi aldınız..bende 1999 land cruiser vx100 4,2 V8 aldım...amarok 85,000tl ....vx100 50,000tl..

amarokun yıllık vergisi 2300tl... land cruiser vx100ün vergisi 1400tl..vx100 1 yıl sonrs vergisi 1040tl düşüyor...

amarok 10lt/100km dizel yakıyor.yani: km'de 0,46 kuruş yakıyor yılda 25,000km yapacağınızı hesaplıyorum.....11,500tl yakıt parası harcarsınız...

vx100 21lt lpg yakıyor...0,63krş yakıyor...25,000km yapsam..15,750tl yakıt parası harcarım..aradaki fark 4250tl/yıllık..

amarok 10,000kmde bir servise girer 600 tl ödersiniz...part time arazide kullanacağımız için mutlaka biryerleri kırılacak yani aylık 1000tl yazıyorum...

vx100 10,000kmde bir girer tem serviste 400tl olayı bitiriyorlar...arıza çıkarma olasılıgı düşük olduğu için yazmıyorum...(zaten arabayı alırken 40,000tl cepte kaldı)

"vx100 bozulur eski araba.yedek parça parası ne olacak" dediğinizi duyar gibi oluyorum...toyota arazi aracı aldığınızda değişeceğiniz en fazla amortisörler olur...ben aracıma 2500tl alt takım ve yürüyen aksamı komple yeniletmiştim...

fiyatlar ortada ..maliyet ortada...vx100'ün konforu ,donanım,sağlamlık, performansı ,sürüş zevkini, güvenliğini, arazi kabiliyetini yazma zahmetine bile girmiyorum..amaroku feci şekilde ezer...ayrıca trafikte kamyonet muamelesi görmesi,hızlimitinin düşük olması,1 köprüden geçemesi, her yıl muayeneye girmesi,arka kısmı savurması amarokun büyük eksileri...

diyersanız ki"ben kamyonet kullanmak daha zevkli geliyor..benim işimi kamyonet görüyor "diyorsanız..amarok tam size göre...çünkü kendisi arazi taşıtı değil,arazi taşıtı altyapısı kazandırılmış bir kamyonettir...

Osmanlıda laf söylemiş olmak için laf söyleyenlere laf söyledi bal kabağı denir. Ben zaten günlerden beri Amarok'un kamyonet olduğunu off road yapmak isteyenlerin gidip full arazi taşıtı alması gerektiğini savunuyorum. amarok'un jeeplerle SUV larla karşılaştırılmasınında komik olduğunu defalarca yazdım.
    Hatta Amarok için aile kamyoneti kelimesinide kullandım benim söylediklerimi tekrar bana yazıyorsun buralardan uzak kalmak sana yaramamış :D
    Dedem yaşında arazi taşıtı alıp tamirci ile akraba olacağıma 5-6 senede bir aracımı değiştiririm işime bakarım tamirciye yalakalıkla uğraşmam. yetkili Servisler 2003 modelden aşağısına tamir etmiyor.
    Birde araç LPG li miii?? oww kardeş tüp kokusu üzerinden çıkmaz senin. LPG ığğğ

Alıntıları Göster
    quote:

@4x4_tutkunu
    Osmanlıda laf söylemiş olmak için laf söyleyenlere laf söyledi bal kabağı denir. Ben zaten günlerden beri Amarok'un kamyonet olduğunu off road yapmak isteyenlerin gidip full arazi taşıtı alması gerektiğini savunuyorum. amarok'un jeeplerle SUV larla karşılaştırılmasınında komik olduğunu defalarca yazdım.
    Hatta Amarok için aile kamyoneti kelimesinide kullandım benim söylediklerimi tekrar bana yazıyorsun buralardan uzak kalmak sana yaramamış :D
    Dedem yaşında arazi taşıtı alıp tamirci ile akraba olacağıma 5-6 senede bir aracımı değiştiririm işime bakarım tamirciye yalakalıkla uğraşmam. yetkili Servisler 2003 modelden aşağısına tamir etmiyor.
    Birde araç LPG li miii?? oww kardeş tüp kokusu üzerinden çıkmaz senin. LPG ığğğ

/>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 19 Aralık 2013; 21:22:08 >

• falken34 kullanıcısına yanıt
    AVM de kapalı otoparka da almazlar seni :D
  • 4x4_tutkunu 4 kullanıcısına yanıt
    nikinden hareketle neden ferguson?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Gerçek 4x4 olduğu için full mekanik olduğu için.. Türkiyenin zorlu arazi şartlarında kullanılabilecek nadir arazi araçlarından olduğu için. Onunla battığım yerde sadece paletli exvatör kurtarabiliyor beni..
  • quote:

quote:

Gerçek 4x4 olduğu için full mekanik olduğu için.. Türkiyenin zorlu arazi şartlarında kullanılabilecek nadir arazi araçlarından olduğu için. Onunla battığım yerde sadece paletli exvatör kurtarabiliyor beni..

Verimsiz hantal bir makina sadece fahr kullanıyoruz biz kışın tarlada çok iyi iş çıkartıyor daha evvel stayr vardı daha iyi iş yapıp daha az tüketiyor. Ayrıca uzal ailesinden ayrıldıktan sonra tek avantajı yedek parça fergusonun hiç bir cazibesi kalmadı..

• Programı baştan sona kadar izledim. O kadar zorlamaya normal bence..
  • quote:

quote:

quote:

Verimsiz hantal bir makina sadece fahr kullanıyoruz biz kışın tarlada çok iyi iş çıkartıyor daha evvel stayr vardı daha iyi iş yapıp daha az tüketiyor. Ayrıca uzal ailesinden ayrıldıktan sonra tek avantajı yedek parça fergusonun hiç bir cazibesi kalmadı..

benim 1997 den beri kullandığım marka çalışma sesinden dahi bi terslik var mı yok mu anlayabiliyorum artık. Zaten deutz motor var. Sistem aynı ama ondan daha mekanik. Bu sene yağmurdan dolayı sadece 2 marka pulluk çekebildi tarlalara biri 105 lik ferguson diğeride 120 lik landini diğer tarla sahipleri para karşılığı bu motorlara tarlalarını sürdürdü. ben 1997 den beri kullanırım hiç başkalarına tarla sürdürmedim. şartlar ne kadar zor olursa olsun hep işlerimi iyi kötü yaptım. diğer markalardan yatan çok gördüm. Ben memnunum ben çok batık motor çektim ama beni kimse çekemedi hep paletli exvatör çekti.. fergusonun cazibesini bilmem ama 3. traktörümü aldım. işimde hiç yarım kalmadı ustasıda çok. kasabalardaki tamirciler bile huyunu biliyor neyi neden yapar hangi arazide nasıl kullanılmalıdır herkes anlıyor dilinden. Diğerlerine dokunabilen yok. tarladan kurtarıcı ile dönüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4x4_tutkunu -- 19 Aralık 2013; 23:02:27 >

• Herkesi memnun etmeniz mumkün değil ama şuanda piyasada sınıfının en iyi aracı amaroktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemesis

Herkesi memnun etmeniz mumkün değil ama şuanda piyasada sınıfının en iyi aracı amaroktur.

gülüyorum... valla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracın yaşını neden 1-3 e çekiyormuşum? git önce konuştuğumuz modellerin üretim yıllarını öğren ondan sonra gel

o dedem yaşında dediğin araç seni arazide katlıyor ama zaten senin amacın arazi değil ki yeni araç sürmek.
  • quote:

Herkesi memnun etmeniz mumkün değil ama şuanda piyasada sınıfının en iyi aracı amaroktur.

İyi olduğu noktalarda bizide aydınlat
  • hayatınızda kullanmadığınız binmediğiniz sadece trafikte uzaktan gördüğünüz arablar için atıp tutmak ne kadar kolay.
    Ben hepsini test ettim. içlerinde kamyonet olduğunu hissettirmeyen tek araç amaroktu. Rakiplerinden bahsediyorum Birde navarada iyidi ama artık çok yaşlandığı için düşünmedim
  • quote:

quote:

ikinci eli başka bir nimeti yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

quote:

quote:

işin özeti.
  • Amarok balonu patlamiş vaziyette galerıler 3, 5 aylık 10, 15 bınde amaroklarla dolu bir galerıcı arkadasimin kendı yorumu .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

quote:

quote:

sence hangisi daha iyi? Bir örnek ver ona göre aydınlatıyım seni
  • quote:

Orijinalden alıntı: pozitif man

Amarok balonu patlamiş vaziyette galerıler 3, 5 aylık 10, 15 bınde amaroklarla dolu bir galerıcı arkadasimin kendı yorumu .

ben yaklaşık birbuçuk sene de 40bin km yaptım. Bir patlama olmadı ama patlarsada inan ilk benden duyarsınız. Patlak arabayı niye savunayım banane babamın oğlumu Ben sadece insanların denemeden, görmeden, işin iç yüzünü bilmeden yorum yapmasını anlamıyorum.
  • quote:

Amarok balonu patlamiş vaziyette galerıler 3, 5 aylık 10, 15 bınde amaroklarla dolu bir galerıcı arkadasimin kendı yorumu .

hocam sen amarok u actyon la bir tutuyorsun heralde patlayan senin aracın, alana kardeş oluyor. 20-30 bin tl arası actyon sport zibil gibi ortalıkta, herkes satmaya çalışıyor ama sorsan hepsi çok memnun, yok efndim mercedes motoru var, yok süspansiyon var, yok konfor var. eeeeee! niye kurtulmaya çalışıyorsunuz o zaman.

birde sana sormak istediğim; bu başlıkta sürekli amarok sahipleriyle atışmanın nedeni nedir?

sen değilmisin ssangyoung arabaları nasıldır adlı başlıkta sürekli senin kullandığın markaya çamur atmaya çalısanlara, yok kullandınız mı, kullanmadan nasıl böyle düşünürsünüz, tecrübeniz yoksa sadece fikirlere dayanarak kara vermeyin, gibi cevaplarla şahsuvaroğlu'nun ortağı gibi markayı savunmaya çalışan

o başlıkta sana yapılan ve hoşuna gitmeyen şeylerin aynısını sen burda yapıyorsun ve insanların sinir katsayılarını yükseltiyorsun,

tamam senin aracın on numara, en pick up, dağ bayır, çamur çayır en iyisi senin actyon sport un. tamam mı? mutlu oldun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fksfks -- 24 Aralık 2013; 14:24:25 >

• fksfks kullanıcısına yanıt
    hocam birincısı benım actyon sportsum yok zamanında vardı ...
    2 actyonu amarokla bir tutmuyorum actyon amaroktan ustun bir makıne
    amarok sahipleriyle atismıyorum , amarokun avukatımısınız siz sonuc olarak burası forum diledigiim şekılde fikirlerimi beyan edebilirim kiimseyıde ilgilendirmez ..
    konunun başliginin ne oldugu ortada sizin 80 liralık araclarınızın yapamadıgını sizin begenmedıgınız 30 lıralık aracla yapabıldıgımıze gore her hengı bir kayıp soz konusu degil
    ayrıca benım 15 tane degısık segmentlerde aracım var her hangı bir markanında fanatıgı degılım , işimin gorulmesıne bakarım , buraya her yazan amaroku pof poflamak zorunda olmadıgına gore ,konu kapanmıstır .
  • quote:

hocam birincısı benım actyon sportsum yok zamanında vardı ...
    2 actyonu amarokla bir tutmuyorum actyon amaroktan ustun bir makıne
    amarok sahipleriyle atismıyorum , amarokun avukatımısınız siz sonuc olarak burası forum diledigiim şekılde fikirlerimi beyan edebilirim kiimseyıde ilgilendirmez ..
    konunun başliginin ne oldugu ortada sizin 80 liralık araclarınızın yapamadıgını sizin begenmedıgınız 30 lıralık aracla yapabıldıgımıze gore her hengı bir kayıp soz konusu degil
    ayrıca benım 15 tane degısık segmentlerde aracım var her hangı bir markanında fanatıgı degılım , işimin gorulmesıne bakarım , buraya her yazan amaroku pof poflamak zorunda olmadıgına gore ,konu kapanmıstır .

başliğa geri dönüp, en başından beri attıgın mesajları okumanı tavsiye ederim. o zaman kendinde göreceksin sürekli amarok kullananlara laf attığını ve ısrarla actyon sports un daha iyi oduğunu empoze etmeye çalıştığını bu fanboyluk değilde nedir

neyse konunun kapandığına sevindim

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.