Şimdi Ara

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları (63. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.726
Cevap
31
Favori
443.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar intetnete baktim ama açık açık şu budur bu şudur diye bi yazı bulamadım şimdi ww amarok un trendline,comfortline,hightline ve amarok kanyon ne anlama geliyor saygılarımla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4x4_tutkunu 4 kullanıcısına yanıt
    Zaten yağ değişimi esas motor sıcakken daha verimli ve kolay olur tabi sıcaktan kastımız yağı buharlaştıracak kadar sıcak değil. Yağ ısındıkça akıcj hale gelir bu gerek boşaltımı gerek dolumu kolaylaştırır.
    Benzinciler direk yapına bakalım diye gelirler aska ellettirmem.
    İdeal yağ ölçümü motor çalışma ısısında ancak stop edeli en a 7-8 dakika olmuş olmalı ki bütün yağ kartere süzülmüş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar, bende amarok 2.0 bitdi dsg 4x4 almayı planlıyorum kısmetse.Şehiriçi sakin kullanımda tüketim nasıl acaba?
  • desoto D kullanıcısına yanıt
    Benden daha sakin olamazsınız heralde.. Günlük 38km yol yapıyorum bunun 26km'si 80kmh hız sabitleyici ile geri kalan 12km'si ise ortalama 35kmh'de trafik ışıksız ancak çok dik yokuşlar. Bu şekilde gidiş geliş ortalaması 6,5lt/100km.. Ancak ev-iş dışında sağa sola da girip çıktığımda ortalamam 9,2lt/100km'ye çıkıyor.

Yakıtta pek üst limit yok 14-15 ortalama görende vardır...

Bir atasözüde var sanki bu araçlar için söylenmiş; aslan besleyen yemine bakmazmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: typhoone

Benden daha sakin olamazsınız heralde.. Günlük 38km yol yapıyorum bunun 26km'si 80kmh hız sabitleyici ile geri kalan 12km'si ise ortalama 35kmh'de trafik ışıksız ancak çok dik yokuşlar. Bu şekilde gidiş geliş ortalaması 6,5lt/100km.. Ancak ev-iş dışında sağa sola da girip çıktığımda ortalamam 9,2lt/100km'ye çıkıyor.

Bir atasözüde var sanki bu araçlar için söylenmiş; aslan besleyen yemine bakmazmış.

Araç gerçekten çok hoşuma gidiyor, ancak yakıt konusu birazcık düşündürüyor beni.Şu anda Dizel düz vites subaru Forester kullanıyorum şehiriçi 7 -7.2 arası geziyorum.(2.0 150 hp) boyut ve ağırlık olarak tabiki karşılaştırılamaz ancak arada ben az 2 ile 3 litre fark olacağı aşikar.
    Peki bu amaroklarda(otm.) ZF-8 ileri şanzıman varmış.Kullananlar memnun mudur acaba?

• desoto D kullanıcısına yanıt
    Benim diğer aracımda DSG benzeri EDC var. Onunla aynı yolda 4,5lt/100km tüketim söz konusu.. Ama ortalaması en ağır koşullarda 8'e varmıyor.

ikisini karşılaştırmak gerekirse amarok'taki tam otomatik şanzıman bence daha kararlı ve konforlu. EDC'de ve DSG'de ufak kararsızlıklar ile vites geçişlerinde bazen hissedilebilen sarsıntı oluyor bir Renault BVR, Citroen ETG gibi vites değişiminde her seferinde öne yatırmıyor ama tabiki ikisi bir birinden bambaşka teknolojiler. Ben sadece "gaza basarım gerisine karışmam" açısından konuşuyorum.
  • bir amarok tutkuna daha aracını bize teslim etti tamamlamak üzereyiz
    www.4x4truckcustoms.com
     VW AMAROK Pick-up kullanıcıları VW AMAROK Pick-up kullanıcıları

• quote:

Orijinalden alıntı: desoto

quote:

Orijinalden alıntı: typhoone

Araç gerçekten çok hoşuma gidiyor, ancak yakıt konusu birazcık düşündürüyor beni.Şu anda Dizel düz vites subaru Forester kullanıyorum şehiriçi 7 -7.2 arası geziyorum.(2.0 150 hp) boyut ve ağırlık olarak tabiki karşılaştırılamaz ancak arada ben az 2 ile 3 litre fark olacağı aşikar.
    Peki bu amaroklarda(otm.) ZF-8 ileri şanzıman varmış.Kullananlar memnun mudur acaba?

amarok yakıtı en verimli kullanan araç. Diğerleri 15-16 litre yakıyor o adamlar ne yapsın. Hiç olmassa hızı sabitlediğinde 7- 7.5 litreyi göebiliyorsun diğerleri 12 litreden aşağı düşmüyor. yakıtla problemin varsa benzinli SUV al LPG li kullan diesellere bulaşma...

• Bugün muayenedende kusursuz olarak geçtik. Yollar ve araziler bizi bekler. Bu formda okuduğum kötü muayene tecrübeleri yüzünden korka korka TüV'e gittim ama araçta hiçbir kusur çıkmadı.
    Gerçi bi arkadaşım sakın merkez istasyona gitme gezici istasyona git merkezdekiler kamyon bölümünde test ediyor zor geçersin dedi. Egsoz emilsiyon pulunuda sanayiden al sakın TüV'e gitme dedi. Bende onun tavsiyesiyle gezici istasyona muayene yaptırdım. Bununda etkisi olabilir mi? Bilemiyorum.
  • 4x4_tutkunu 4 kullanıcısına yanıt
    Ben aracı alır almaz kasa kapama tespiti için muayeneye girdim. 0 araç ile muayene girdiğimde sis farının yönü hatalı çıktı. Artık araç mı hatalı yoksa test eden aletin kalibrasyonumu bilemedim. Aldırış etmedim. Zaten muayeneden geçmeyi engellemiyor.

Araç kamyon bölümünde falan test edilmedi. normal binek araçlar ile aynı yerden geçti. EgZoz içinde geçen şirketime ait panelvan'ı tüvtürk yakın diye oraya götürdüm hiç sorunsuz geçti.. onda da korkulacak birşey yok.
  • typhoone T kullanıcısına yanıt
    Önceki sayfaları okursan pek çok muayene problemi yaşayan arkadaşlarınımız var. Hemde yürüyen aksamlarla ilgili ağır kusurlu problemler yaşamışlar. Yedek parça sıkıntısı yüzünden bir ay limitinide doldurmuşlar. Tüv Türk te çalışan bir arkadaşımda Pickuplar sıkıntılı gezici istasyona gidersen daha iyi olur dedi sebeplerinide önceki mesajda yazdım. Kime sorsam TüVtürk'ten egsoz emilsiyon testi daha katı sanayiiden kesin alırsın dediler. Dediklerini gibi yaptım sorunsuz geçtim. Bizim buralarda merkez istasyona gidipte kusursuz geçen yok. Ya farlarda bir kusur çıkıyor, hiçbir şey bulamassalar silecek lastikleri oda değilse silecek motorlarında hafif bir kusur çıkıyor.
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Sizden bir konuda yardım almak istiyorum,
    Tanıdık bir arkadaşımda 2011 4*4 hıghlıne amarok var.
    Aracını satıcak,geçenlerder bir konuşmamızda 50.000 tl istiyorum dedi,
    Bu tarz bir araç almayı çok istiyorum ve bu kesinlikle amarok olacak.
    Araç bildiğim araç kazası belası yok orj.bir araç şuan 25.000 de falan km yanlış hatırlamıyorsam.

Sizce fiyatı nasıl uygunmu,birde vergisi ne kadar bu aracın.

yardımlarınız şimdiden çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SONY XPERİA Z

Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Araç bildiğim araç kazası belası yok orj.bir araç şuan 25.000 de falan km yanlış hatırlamıyorsam.

Vergisi 2.385 TL. 2011 almasan daha iyi olur. Fiyatın uygunluk derecesini internetten baksan daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4x4_tutkunu

quote:

Vergisi 2.385 TL. 2011 almasan daha iyi olur. Fiyatın uygunluk derecesini internetten baksan daha iyi olur.

evet abi fiyatları biraz araştırdım,aracına göre aşağı yukarı fiyatlar bu aralıklarda,
    2011 almasan derken abi ne gibi eksileri var yada sizi böyle düşündüren nedir.
    Sıfıra bütçem yetmez abi sizin önerebileceğiniz model ne olur.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 4x4_tutkunu

quote:

evet abi fiyatları biraz araştırdım,aracına göre aşağı yukarı fiyatlar bu aralıklarda,
    2011 almasan derken abi ne gibi eksileri var yada sizi böyle düşündüren nedir.
    Sıfıra bütçem yetmez abi sizin önerebileceğiniz model ne olur.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

2011 ler arjantin üretimi çok fazla elektronik hata var(motor ve yürüyen aksam hariç). Anormal arızalar veriyor bunlar 2013 te düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4x4_tutkunu -- 8 Mayıs 2014; 21:57:50 >

• Amarok
    2.0 BiTDi Highline
    2.0 TDi Highline
    2.0 TDi Trendline

Sahibidene baktığımda tdi bide bitdi var birde baktığımda 163hp bide 180hp var bunlar hangi yıllarda yada hangi modellerde var yardımcı olursanız sevinirim
  • 2011 ve 2012 modeller 163 HP 2013 ve 2014 lerde 180 hp...
  • Otomatiklerin tumu 180 hp.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 2012 4x4 H.line MT
    Arjantin üretimi vardı,
    şimdi
    2013 4x4 H.line
    AT Alman üretimi var.

İkisi arasında hissedebildiğim bir kalite farkı yok.
  • Bu formda ve diğer formda bir sürü kişi arjantin üretimlerinin arızalarını yazdı. Camlar açıldığında kapanmamazlık yapıyormuş, silecek motorlarında problem varmış, arka kasa lambası keyfine göre çalışıyor, sürekli açık kapı lambası yanıyor şeklinde pek çok kişi yazdı. bir iki kişi yazsa dikkate alınmazda o kadar insan yazdığına göre arjantin üretimlerinin elektronik donanımlarında bir arıza var demek ki. Yakıt sistemlerinden dolayı araçlar geri çağırıldı muayeneden geçmedi gibi pek çok şikayet bu formda yazıldı..
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.