Şimdi Ara

VW ALTURDAN Sıfır araç aldım başıma gelenler.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
325
Cevap
9
Favori
11.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 yil garanti ve bakim muthis bir indirim olur, araci bedavaya almis olursunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence canınızı sıkacak bişey yok, ufak bir işlemle orayı düzeltirler, rahatlıkla binersiniz. Elinizdeki fotoğrafları da saklarsınız ileride satacağınız zaman işe yarayabilir. Ki bence ileride, böyle minik yerdeki işlemi problem yapıp fiyat kırmaya çalışan fırsatçı tiplere de arabanızı satmayın.

Servise de bunun karşılığında da ilk bakımınızı size hediye etmeleri konusunda ısrarcı olun. Araç değişimi isterseniz psikolojik olarak yıpranabilirsiniz, bence büyük bir hasar olmadığı için uğraştığınıza değmez.

Ama servis görevlisinin yaptığı ahlaksızlığın da hesabını sorun. Kazasız belasız kullanın aracınızı.

Edit: Bunları yazmışım ama bayan arkadaşın ilk attığı fotoğrafta minicik bi yer vardı. Fotoğrafı değiştirip eskisini kaldırmış. Sonuç; bi bakım hediye etmekle geçiştirilecek bir şey değil, daha fazlası lazım. Ama araç değişimi olacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thesnakesabo -- 2 Kasım 2014; 11:54:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hilaltecirli

boya gerektirme konusunda arkadaşlarım baktı tırnak girmediği için boyasız düzeliceğini söylediler yalnız aracıma işlemler uygulanacak şuanda ve yamalı eşşek gibi olmasından korkuyorum bayi görmediğim aracın parasını peşin olarak alıp beni 3 gün bekletiyor tüm işlemleri hallediyor ben aracı almaya gidiyorum böyle bir durumla karşılaşıyorum bu durumda hiç kimse sıfır araç almasın heran herşey olabiliyor ilk bakım ücretsiz sizce mantıklımı 5 yıl garanti yapsalar 5 yıl bakım ücretsiz olsa ne olurki benim bu yaşadığımın yanında ?

Ben fikrimi söyledim, siz istediğiniz şekilde halletmekte özgürsünüz.

Haklısınız, 60K TL verip te kimse aracında operasyon yapılmasını istemez ama olmuş birkere...
  • quote:

Orijinalden alıntı: obmann

quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

quote:

uğur bey bu sivri kısımda göcük olması nasıl onarılacak olması boya atılma ihtimali bir çok şey kafamı karıştırıyor açıkcası ben arabaya binmeden kontağı cevirmeden yaşanan bu durumun sorumlusu yetkili satıcı bana bu ürünü nasıl satabilir ?

O kısmı vakumlayabilirler, çektirebilirler. Sonuçta kaporta dış kısmı dediğimiz yer kalınlığı 0,7-0,8 mm civarında olan ve kolay şekillendirilebilen bir metalden yapılır. Halledilir kafanıza takmayın. Eğer boya gerekirse de lokal boya atılır.

Siz en iyisi, bayiden konu hakkında yazılı bir döküman alın, aracı satarken kazalı muamelesi yapmasınlar.

Dava falan açın diyenlere de aldırmayın, öyle bir karış yer için kolay değil araba iade etmek, değiştirtmek... Ben sizin yerinizde olsam ilk bakımı ücretsiz yapmaları için baskı yapardım bu durumun telafisi için :)

Konuya biraz mantiksal yaklaşılmis ama duygusal yaklassaniz olayin boyutu degisir.
    Sahsi fikrim olarak söylüyorum ben bi araca 60-70k para vermisim ama alir almaz boyaya götürüyorum ve bunda benim hiçbir suçum yok bana koyar valla...

Walla bana da koyar, üzülürüm ama olmuş bir kere. Duygusal yaklaşım sonucu değiştirmeyeceğine göre, bu durumdan en az nasıl zarar ederim onun derdine düşmek lazım.

• thesnakesabo T kullanıcısına yanıt
    aynı göcük o bombeli kısımda 5 cm yukarsındada mevcut asansör kapısı aracın en geniş olan kısmına carpıyor ve 2-3 yerde böyle iz bırakıyor göcükte cabası ama göcükler o bombeli yerlerde meydana gelmiş durumda araçımı satarken yaşıyacaklarımı hiç düşünmüyorum açıkcası 10 sene binerim diye düşündüğüm için ben sadece kontağını bile çevirmediğim aracımın bu duruma düşmesinin bedeli ilk bakımı ücretsiz yapalım sonrasındada orayı ufak tefek müdahaleler yapıp düzelitiriz olmamalı koskoca vw yetkili bayisi aracı 4 kattan (daracık asensör)den indiriyorsa kimse sıfır km diye araç almasın.
  • quote:

boya gerektirme konusunda arkadaşlarım baktı tırnak girmediği için boyasız düzeliceğini söylediler yalnız aracıma işlemler uygulanacak şuanda ve yamalı eşşek gibi olmasından korkuyorum bayi görmediğim aracın parasını peşin olarak alıp beni 3 gün bekletiyor tüm işlemleri hallediyor ben aracı almaya gidiyorum böyle bir durumla karşılaşıyorum bu durumda hiç kimse sıfır araç almasın heran herşey olabiliyor ilk bakım ücretsiz sizce mantıklımı 5 yıl garanti yapsalar 5 yıl bakım ücretsiz olsa ne olurki benim bu yaşadığımın yanında ?

quote:

1 karış boyutunda arka sol lastik üstünde bombeli yer var o bombeli kısım aracın geniş yeri işte oraya deyiyor kapı ve iz bırakıyor göcüyor çokta belli olmamakla beraber tabikide ayıplı duruma düştü araç eve gelince farkettim bu durum yağışlı bir günde aracı teslim aldığım için bu durumu anca eve geldiğimde görebildim aracı asensöre indiren yetkili aracın altının değdiğini hatta bir arada ağzından arkadaki bağajın içindeki sağlık cantasının kasiste zıpladığı için ses çıkarttığını söyledi beni kandırdı. bende baktım birşey göremedim aracı asensörden çıkarttı ve bana asansörün bozulduğunu asansör yetkilisinin asansörü tamir edip indireleceğini söyledi halbuki böyle birşey yokmuş şimdi anlıyorum beni aşağıya indirip 30 dakika sonra aracı giriş katına indirdi o sırada kontrol etti vurduğu yeri gerçekten neyapcağımı şaşırdım

Mesajlarınızda noktalama işaretleri kullanmayarak forum kullanıcılarına saygısızlık ediyorsunuz.

• Aracı asansöre siz mi koydunuz yoksa satıcı mı orasını anlıyamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Febr

quote:

quote:

1 karış boyutunda arka sol lastik üstünde bombeli yer var o bombeli kısım aracın geniş yeri işte oraya deyiyor kapı ve iz bırakıyor göcüyor çokta belli olmamakla beraber tabikide ayıplı duruma düştü araç eve gelince farkettim bu durum yağışlı bir günde aracı teslim aldığım için bu durumu anca eve geldiğimde görebildim aracı asensöre indiren yetkili aracın altının değdiğini hatta bir arada ağzından arkadaki bağajın içindeki sağlık cantasının kasiste zıpladığı için ses çıkarttığını söyledi beni kandırdı. bende baktım birşey göremedim aracı asensörden çıkarttı ve bana asansörün bozulduğunu asansör yetkilisinin asansörü tamir edip indireleceğini söyledi halbuki böyle birşey yokmuş şimdi anlıyorum beni aşağıya indirip 30 dakika sonra aracı giriş katına indirdi o sırada kontrol etti vurduğu yeri gerçekten neyapcağımı şaşırdım

Mesajlarınızda noktalama işaretleri kullanmayarak forum kullanıcılarına saygısızlık ediyorsunuz.

forum kurallarını çok iyi bilmiyorum 3-5 mesajım var farkındaysanız bu önerilerinizi özel olarak mesaj atarak bildirebilirsiniz.konu dışı forum kirliliği olmamış olur üstelik.

• quote:

aynı göcük o bombeli kısımda 5 cm yukarsındada mevcut asansör kapısı aracın en geniş olan kısmına carpıyor ve 2-3 yerde böyle iz bırakıyor göcükte cabası ama göcükler o bombeli yerlerde meydana gelmiş durumda araçımı satarken yaşıyacaklarımı hiç düşünmüyorum açıkcası 10 sene binerim diye düşündüğüm için ben sadece kontağını bile çevirmediğim aracımın bu duruma düşmesinin bedeli ilk bakımı ücretsiz yapalım sonrasındada orayı ufak tefek müdahaleler yapıp düzelitiriz olmamalı koskoca vw yetkili bayisi aracı 4 kattan (daracık asensör)den indiriyorsa kimse sıfır km diye araç almasın.

Yerden göğe kadar haklısınız

• Aracınızı kullanmayın. Derhal bayi ile görüşerek size verilen bu ayıplı malın değişmesini talep edin. Kesinlikle değişmek zorundalar. Problem çıkartırlarsa bir avukatla görüşerek dava açın. Şark kurnazlarına bak sen. Kar kalmasın yanlarına.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Airbus-

Aracı asansöre siz mi koydunuz yoksa satıcı mı orasını anlıyamadım

aracı asansöre koyan firmanın yetkilisi.
  • Geçmiş olsun,böyle bir durumun sıfır bir araçta yaşanması çok üzücü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahlenberg68

Aracınızı kullanmayın. Derhal bayi ile görüşerek size verilen bu ayıplı malın değişmesini talep edin. Kesinlikle değişmek zorundalar. Problem çıkartırlarsa bir avukatla görüşerek dava açın. Şark kurnazlarına bak sen. Kar kalmasın yanlarına.

araç 300 km'de zaten o durumun harici bir durum söz konusu değil kapalı otoparkta korunaklı birşekilde duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dentul

Geçmiş olsun,böyle bir durumun sıfır bir araçta yaşanması çok üzücü.

Teşekkür ederim yaşanmasının yanısıra firma yetkilisinin yalanlar söylemeside beni ayrı üzdü :(
  • Şahsen ben aracı teslim almazdım.
    Yani altını vurduk deseler bile almazdım aracı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Febr

quote:

quote:

forum kurallarını çok iyi bilmiyorum 3-5 mesajım var farkındaysanız bu önerilerinizi özel olarak mesaj atarak bildirebilirsiniz.konu dışı forum kirliliği olmamış olur üstelik.

Genel Türkçe kurallarından bahsediyorum...

• Bu araca binilmez..
  • quote:

Orijinalden alıntı: irish

Şahsen ben aracı teslim almazdım.
    Yani altını vurduk deseler bile almazdım aracı.

altının çarptığını söylemedi aslına bakarsanız söylediği kasis olduğu için arkadaki ilk yardım çantasının sekmesi sonucu böyle bir sesin çıktığını söyledi. sonrasında ilk yardım çantasının jelatinini çıkarttı ve bagaja sabitledi havada yağmurlu olduğu için hiçbir şekilde belli olmuyordu. aracı alırken 1 saat kontrol ettim bu kontrolden sonra asansöre indirilmesi sırasında yaşanan bir olay bindim aracıma eve geldim sonrasında bu durumu fark ettim bu durumu bayiye bildirdim pazartesi günü kayıtlar izlenecek ne yapmalıyım hiç fikrim yok ilk bakımı ücretsiz yapalım orayı ücretsiz onaralım personelimiz yalan söylemedi sizi kandırdı kusura bakmayın demek yeterlimi.

• bence bu sivri zekalılara cevap yazarak zaman kaybetmeyin mantıklı yorumlar gelmez . En kısa zaman da bayi ile görüşmeye gidin durumu bildirin kamera kayıtlarını izleyin ve cep telefonunuza kaydetmeyi unutmayın sorun bir şekilde çözülür ama sizin yeriniz de olsam göçükle % 10 uğraşırsam %90 sizi kandıran elemanla uğraşır işten atılması için gerekli tüm noktalara ulaşırım .

geçmiş olsun .
  • Ankara doğuş'tan mı aldınız aracınızı Konya yolundaki bayiden ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.