Şimdi Ara

VW alman tofaşımı sizce? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vw ahım şahım bir marka değil.ama sınıfındaki araçlardan kaliteli.özellikle de fransız araçlarından.fiyatları da son zamanlarda yükselmek bir yana aşağı çektiler(golf 39 jetta 42 gibi) ondan ötürü hem de ikinci eldeki değerinden dolayı çok satıyor.Ama almanya gibi bir devde tofaş muamelesi görmesi normal taxisi bile E serisi adamların.
  • Nefis bir tabir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emtue

Tofas kalitesizlik simgesi olarak bu onermedeyse diyemezsin, yok onermede anlattigin gibi sadece kurulus sekillerini karsilastiriyorsan zaten cevabi vermissin.

Tofaş deyince aklınıza hala Şahin geliyor.Günümüzde Tofaş'ın ürettiği araçlar tüm dünyada kullanılıyor.Tofaş ar-ge olarak da çok iyi seviyede. Brezilya'da üretilen her Doblo için Tofaş'a para ödeniyor.Yani söylediğin gibi kalitesizlik falan yok eğer ortada bir kalitesizlik varsa bu Fiat'a aittir Tofaş'a değil.
    Zaten biz sizin gibi insanlar yüzünden hiç bir konuda ilerleyemiyoruz. Hiç bir zaman yerli üretimden memnun olmayan insanlar sayesinde bu ülke bir şey üretemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuroktay

iki markayıda seviyorum ama opel son 2 senedir favorim oldu çünkü bütün modellerini tamamen yenilediler opel tasarım konusunda vw den daha iyi
    vw den biraz soğudum tasarımları artık midemi bulandırıyor hepsi birbirine benziyor vw in yenilik anlayışı sadece farlardan ve stoplardan ibaret heralde maliyet odaklı düşündükleri için böyle iğrenç tasarımlar ortaya çıkıyor kalite konusunda ise birinin diğerinden üstün bir yanı yok eşitler
    http://www.youtube.com/watch?v=T26XRHoIJf4

Kalite olarak kesinlikle VW.Gerek malzeme kalitesi olsun gerekse yalıtım ve işçilik olsun VW Opel'den bir gömlek üstün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Vw ahım şahım bir marka değil.ama sınıfındaki araçlardan kaliteli.özellikle de fransız araçlarından.fiyatları da son zamanlarda yükselmek bir yana aşağı çektiler(golf 39 jetta 42 gibi) ondan ötürü hem de ikinci eldeki değerinden dolayı çok satıyor.Ama almanya gibi bir devde tofaş muamelesi görmesi normal taxisi bile E serisi adamların.

Fransız araçlarından daha kaliteli diyorsun. GiT Passat'ın ve 508'in malzeme kalitesine bak 508'in malzeme kalitesi kesinlikle daha iyi. Polo ve 207'de de durum aynı 207'nin malzeme kalitesi Polo'dan daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Nefis bir tabir.

Kim çıkardı acaba?

quote:

Vw Alman tofaşı, o yüzden pek Alman sayılmaz. Zaten Meksika parçaları falan var onu geçelim.
    BMW Mercedes gibi markalarda da kalite olarak yarışamaz ama bence mekanik olarak Mercedes ile Toyota ve Honda aynı seviyededir.

• quote:

Orijinalden alıntı: CrazyRomeo156

quote:

Nefis bir tabir.

Kim çıkardı acaba?

quote:

Vw Alman tofaşı, o yüzden pek Alman sayılmaz. Zaten Meksika parçaları falan var onu geçelim.
    BMW Mercedes gibi markalarda da kalite olarak yarışamaz ama bence mekanik olarak Mercedes ile Toyota ve Honda aynı seviyededir.

Laaayn takke düştü kel göründü.
  • vw ve opel alman tofaşıdır.
  • iran samandıdır
  • kesinlikle öyle zaten ben daha önceki vw konularında ''vw nin alman tofası'' oldugu tabirini kullanmıstım
  • quote:

Orijinalden alıntı: osencag

quote:

Orijinalden alıntı: emtue

Tofas kalitesizlik simgesi olarak bu onermedeyse diyemezsin, yok onermede anlattigin gibi sadece kurulus sekillerini karsilastiriyorsan zaten cevabi vermissin.

Tofaş deyince aklınıza hala Şahin geliyor.Günümüzde Tofaş'ın ürettiği araçlar tüm dünyada kullanılıyor.Tofaş ar-ge olarak da çok iyi seviyede. Brezilya'da üretilen her Doblo için Tofaş'a para ödeniyor.Yani söylediğin gibi kalitesizlik falan yok eğer ortada bir kalitesizlik varsa bu Fiat'a aittir Tofaş'a değil.
    Zaten biz sizin gibi insanlar yüzünden hiç bir konuda ilerleyemiyoruz. Hiç bir zaman yerli üretimden memnun olmayan insanlar sayesinde bu ülke bir şey üretemiyor.

Okudugunu anlama sikintin mi var? Imzamda multijet yaziyor, azicik dusun sence ne kullaniyorum?

Tofas kalitesizdir, babamin doblosuda kendi kullandigim sienada dayimin fiorinosuda kalitesiz. Fiyat performans olarak iyi olsa ne kadar ekmek o kadar kofte. Su an kullandigim puntoda kaliteli sayilmaz ama parasini hakediyor.

Ayrica arkadasin bahsettigi tofas kus serisidir guncel olarak tofasin marka bastigi bir model yok, fason uretimleri de sana gore tofas sayilmaz.

Cevap vermezsen sevinirim.
  • Evet mantık olarak vw alman tofaşıdır.

ancak sanayide ve piyasada fiat tan kaynaklı alman tofaşı opel olarak geçer.opel daha dandik bilinir fiat a yakın olduğu için.

bu laf çıktıktan sonra tofaş opel combo üretimine geçti o da enteresandır

ayrıca seat ın ilk sahibi de fiat tır. seat yıllar önce şahin yani 131 de üretmiştir.

seat ın logoya dikkatlice bakarsanız bunu görebilirsiniz.

o da ispanyol tofaşıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifsari -- 18 Şubat 2012; 16:29:32 >

AYNEN ALMANLARIN EN KÖTÜSÜ OPEL OLARAK BİLİNİR VW BİRAS DAHA ÜST MODELİ

• quote:

Orijinalden alıntı: Fastdriver.

quote:

Orijinalden alıntı: osencag

quote:

Orijinalden alıntı: onuroktay

iki markayıda seviyorum ama opel son 2 senedir favorim oldu çünkü bütün modellerini tamamen yenilediler opel tasarım konusunda vw den daha iyi
    vw den biraz soğudum tasarımları artık midemi bulandırıyor hepsi birbirine benziyor vw in yenilik anlayışı sadece farlardan ve stoplardan ibaret heralde maliyet odaklı düşündükleri için böyle iğrenç tasarımlar ortaya çıkıyor kalite konusunda ise birinin diğerinden üstün bir yanı yok eşitler
    http://www.youtube.com/watch?v=T26XRHoIJf4

Kalite olarak kesinlikle VW.Gerek malzeme kalitesi olsun gerekse yalıtım ve işçilik olsun VW Opel'den bir gömlek üstün.

VW Bora
    VW Passat 2005-2009
    Opel Vectra 2000-2004-2006
    Kullandım
    Şimdi İnsignia sahibiyim
    Kalite yalıtım ve diğerleri olarak bir gömlek üstün demişsiniz de ben fark göremedim.
    Uzun süre kullanan birisi olarak bırakın bir gömleği yarım gömlek fark yok.

B6 Passat'la İnsignia'yı karşılaştırırsanız bir fark görememeniz normaldir. Astra ve Golf 6'nın yalıtımları bir birine yakın olsada kesinlikle Golf'ün yalıtımı malzeme kalitesi ve yalıtımı Astra'dan daha iyi.
  • ne volkswagenmiş arkadaş yaa hergün volkswagen adına ortalama 10 başlık açılıyor her konuda alakalı alakasız adı geçiyor.
  • hayret karışmamış hala burası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

Tofaş ve VW nin ortak yanları

1. İkiside hükümet destekli
    2. İkiside herkes otomobil sahibi olsun amacıyla kurulmuş firma Volkswagen= Peoples car demek yani halkın arabası
    3. İkiside anavatanlarında en çok satan marka
    4. Bu iki firmada demokrasi yokken kuruldu. VW yi Hitler kurdu, Tofaşın ise temelleri 1968 de atıldı

Buyrun seviyeli bir biçimde tartışalım arkadaşlar

Not: Kalite olarak kesinlike tartışılmasın bizde biliyoruz VW nin 10 gömlek önde olduğunu. Sadece şirket yapısı itibarıyla soruyorum bu soruyu.

Hem '' seviyeli tartışalım'' diyorsun ,ardından '' kesinlikle tartışılmasın kalite olarak olarak VW 10 gömlek önde '' diyorsun .

Dök benzini, iki adım ötede sigara yak..

Giriş mesajından itibaren seviyenin ayaklar altına alındığı belli zaten ..

Forum un çıban başı olmuşsun .Hangi konuya girsem ortalığı dağıtıp ,kirleten ,kilitleyen sen...Ya yazdıklarının ne anlattığından bi habersin ,ya da bilerek yapıyorsun .

Tamam anladık konu başlığı fena değil ..

O notu oraya ne diye iliştiriyorsun ? Ne gerek vardı ? bir şeyi söylerken bir insan bu kadarmı kendi ile tezata düşer?.Biraz tutarlı ol yahu

Niye 5,8 ,9 gömlek üstün değil ,niye 12 ,20 gömlek üstün değil..

Yok yahu bu kadarına da pes doğrusu ,girdiğin her yer açtığın her yer bataklık olmuş.Amacın paylaşmak,öğrenmek değilki .Bari 1-2 hafta klavye kullanmayı unutuversende hiç olmazsa millet huzur içerisinde bişeyler paylaşsın öğrensin ..Bi git tatil matil yap bari
  • Almanyada yaşamıyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.