Şimdi Ara

Vücutta sıçrama/atma seğirme kurtulamıyorum,

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 30 yaşındayım, bir konuda yardım almak istiyorum umarım yardımcı olabilecek birisi ya da yönlendiricek birisi vardır. yaklaşık 5 yıl önce annemin kanser olduğunu öğrendim, 3.5 yıl öncede annemi kaybettim bu dönemlerim aşırı derecede stresli geçti hayatın anlamı kaybolmuştu ve yaklaşık bir buçuk yıl önce geceleri uykuya dalarken vücudun sıçraması ile başladı (yüksekten düşerken tam yere düştüğünde uyanma, yüzüne top çarpma vb gibi) buna eşlik eden sıçrama sonrası sağ omuz kürek kemiği kol kısmında titreme ve ağrı, Otururken, uzanırken yada ayakları uzatırken çeşitli seğrimeler ( diz üstü, baldır, kol, kaş, dudak, omuz vb. ) gibi şikayetler ile nöroloji doktoruna gittim eeg, emg tahliller falan derken epilepsiden şüphelendi ancak her şey temiz ki sıçrama harici başka belirti yoktu bende, psikolojik dedi uyku hapı verdi (yan etkisi uyku yapan depresyon ilacı) kullandım uykum biraz düzene girdi ama yine sıçrama seğirmeler devam etti, bir kaç ay kullandım ilacı sonra bıraktım bir süre ilaçsız hayatıma devam ederken yine başladı dayanamadım başka bir nöroloji doktoruna gittim yine aynı tetkikler vs yapıldı öyküm dinlendi her şey temiz huzursuz bacak sendromu var dedi b12 eksikliği d vitamin eksikliği vs bir sürü vitamin verdi şikayetlerimi azalttı ama geçirmedi bende dr google amca üzerinden araştırmalarım sonucu anksiyete, depresyon, panik atak karışımı bir şey çıktı :) neyse kendi kararım ile cipralex kullanmaya başladım uykum düzene girdi hayat tadını almaya her şeye güzel bakmaya strese girmemeye başladım faydasını gördüm diyebilirim şu an cipralex kullanıyorum geceleri vücudumun tamamı değil bir kısmı BAZEN sıçrıyor (sağ omuz, sağ bacak sol el vs) çok nadir yerinden kalkıyor :) seğirmelerim yok denecek kadar az bazen diz üstünde oluyor bazen kolda ama uyku anında yada hafif uykuluyken böyle ellerim, dudağım kaşım istemsiz hareket ediyor (dudak öpücük atar gibi:)), baş parmak kendi kendine hafif kapanır gibi)
    Edit; uzanırken ya da koltukta ayaklarımı uzatırken(kendimi dinlerken) telefon elimde sanki kalp atışı gibi bir ileri bir geri gidip duruyor sallanıyor gibi yani atma meydana geliyor öyle çok yüksek değil dışardan fark edilmesi zor ama sinir bozucu

Şimdi benim sorunum nedir neden böyle bir şey yaşıyorum nadir bir hastalığım mı var yoksa psikolojik ya da stresten olabilir mi hangi doktora gitmem gerek ya da ne yapmam gerek yardımlarınız için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi covert -- 6 Aralık 2020; 22:33:38 >

• Hocam geçmiş olsun nedenini bulabildinizmi?
  • Aynı sorunları covid ilk çıktığında ben yaşamaya başlamıştım psikolojiyle ilgilendiğimden başıma gelenin ne olduğunu bildiğim için atlattım. Tabi kendim atlatmadım Psikolog İzzet Güllü'nün anksiyete ve panik atak videolarını dinleyerek bu sorundan bir süre sonra kurtuldum. Sorununuz adı panik bozukluk. Dediğim Youtube kanalını takip edin.

• poyrazispir12 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam bulamadım malesef ama psikolojik diye düşünüyorum
    Şikayetlerim aynen devam ediyor
  • expentoleviosa E kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam deneyeceğim önerinizi
  • Hocam uykuya dalarken sıçrama bende de oluyor ve çok rahatsız ediyor. Birde yatağa girdiğimde üşüme oluyor bende ama psikolojik olduğuna eminim. Nöroloji ye gittim eeg,mr vs çekti ama tanı koyamadı. Hacamat iyi gelir dedi doktor, yaptırdıktan sonra iyi gelirse haber veririm hocam.
  • deliyürek54 kullanıcısına yanıt
    Haber verirseniz çok sevinirim hocam
  • Öncelikle annenize Allah'tan rahmet diliyorum.Rabbim mekanını cennet etsin.
    Benim de oluyor, inanın çok kötü. Böyle vücudun bir yerine sanki elektrik çarpıyor gibi oluyor bende.Sizde de öyle mi?
  • Myhres7 M kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun hocam, valla çok değişik kendi kendine değişiyor bazen titreme bazen elektrik çarpması gibi oluyor ama şu sıralar azaldı kaybolma noktasına geldi ama yinede oluyor hocam
  • covert kullanıcısına yanıt
    Strese dayalı gibi geldi bende
  • Merhaba şikayetleriniz ne durumda acaba bndede 2 yıldır mevcut aynıları artık yasam kalitemi düşürmeye başladı aksiyete ve panik atakları falan besliyor cok fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rcline R kullanıcısına yanıt

geçmiş olsun hocam, şikayetim neredeyse hiç eksilmedi, bazı zamanlar kayboluyor bazen geliyor uyku uyutmuyor bazen ise oluyor ama rahatsız etmiyor

• deliyürek54 kullanıcısına yanıt

iyi gelmedi sanırım hocam haber vermediniz :)

• covert kullanıcısına yanıt
    Unutmuşum hocam kusura bakmayın. Benim şuan öyle bir sorunum kalmadi hacamat yaptirmistim ama bu sorun hacamat kaynakli mi geçti yoksa kendiliğinden mi bilmiyorum. Sizin devam ediyor mu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.