Şimdi Ara

Vpn - Booking.com - Konaklama Vergisi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
7
Cevap
0
Favori
138
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Gezi ve Turizm >> Gezi ve Turizm Genel >> Vpn - Booking.com - Konaklama Vergisi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1128 Mesaj
    Vpn kullanarak booking’den yapacağımız ödemeli rezervasyonlarda konaklama vergisinden yırtabilir miyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
    |
    |
    Yabancılardan alınmadığını düşünerek bunu sordun herhalde. Herkesten alınıyor yırtamazsın. Bir çok ülke bu tip vergiyi farklı isimler altında uyguluyor, kimisi şehir vergisi diyor, kimisi turizm vergisi diyor. Almanya iş amaçlı seyahat edip otelde kalıyorsan almıyor, ama turistik amaçlı seyahat ediyorsan alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 30 Kasım 2019; 20:26:4 >
    |
    |
    1128 Mesaj

Bu ülkeye yılda 15 milyon turist geliyor.. isterseniz gecelik 300 liradan 15 milyon yolcunun ülkeye bırakacağı vergiyi bir hesaplayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    vaypcnet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İyi de arkadaş açtığın konunun içeriği "geceliğine 300,500tl ödeyip 6,10tl vergiden nasıl kaçarım" ben de onun mantığını anlamadım , bu yazdığınla bir alakası yok.
    |
    |
    JaCKiE_BrOwN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    419 Mesaj
    Normal bir tatil yapmak istiyorsanız günlük 500TL den başlıyor. 7 gün kalırsan 3500 yapar.
    %2 ise 70TL yapıyor. Şahsen 70 TL vermek zoruma gitmez ama birilerinin fevri davranışlarını vatandaşa yüklemesi çok yanlış bir uygulama. Ben bazı kararlar sonucu zor duruma düşeyim bunu başkalarının üzerinden finansman edeyim...

Bu nedenle @JaCKiE_BrOwN un arayışını gayet haklı bir çaba olarak görüyorum. Her yapılan vergilendirmeye ses çıkarma çıkarma yakında oksijen vergisi çıkacaklar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalees1 -- 4 Aralık 2019; 14:27:36 >
    |
    |
Reklamlar
Sohbet
kolayoto.com
emek server
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.