Şimdi Ara

Volvo XC40 Kullanıcıları (292. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.766
Cevap
133
Favori
559.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba,

Eco modda ve hız limitinin %10 altında sürdüğümden 8,3 bence de çok fazla. Hesaplayınca şaşırdım acaba bir sorun mu var diye de şüphe duymaya başladım. Benzin aldığımda odometrenin fotoğrafları çekmiştim. Benzin fişleri ve ödeme slipleri duruyor. Bir kez daha hesaplama yapacağım belki hesap formülümde bir hata vardır.

Ayrıca şirket işlerinden ve çocuklardan kalan zamanda Volvo journal'un tamamını bilgisayarıma indirip oradaki veriler üzerinde hesaplama yapacağım. Pompadaki tüketim ile ne kadar sapma var onu görmüş olacağım.

Volvo XC40'ın Ayrodinamik katsayısı (Cd) kendi web sayfasına göre 0,340 (Kaynak.1) C40'ya ise bu oran 0,319'a düşüyor. (Kaynak.2)

@x-rayted, nano seramik kaplamayı yaptırmak 1 haftaya yakın zaman alıyormuş. Her bir katın kuruması ve sonrasında tekrar yapılması gerekiyor dediler. Benim zaman darlığı sebebi ile aracın üzerindeki sinek pisliklerini ve toplu iğne başı büyüklüğündeki çam teri damlalarını (Ben reçine zannediyordum ama çam ağacının terlemesiyle çıkan damlaymış. Reçineye göre çok daha kolay çıkıyormuş) 3 saatte temizlediler. Araba tertemiz oldu. Seramik kaplama işi bir sonraki geleceğim zamana kaldı.

Saygılarımla.

Kaynak.1 : https://www.media.volvocars.com/global/en-gb/models/xc40/2022/specifications

Kaynak.2 : https://www.media.volvocars.com/global/en-gb/models/c40-recharge/2023/specifications

• Volvo sensus navigasyonu hakkaten çok çok kötü yav. Hafta sonu Geliboluya gideceğiz araba 336km gösteriyor. Android autoda google haritaları açtık 280 km ve 40 dk kısa gösteriyor.

Sebebi anladık.

Tekirdağı geçtik Malkaradan çanakkaleye otoyol açılmış Mart ayında yolu hem km hem dk olarak acaip kısaltıyor. Ve volvo navigasyonun bundan haberi yok tarlada 140la gidiyorum .

Yol mart ayında açılmış hadi nisan güncellemesinde yer almıyor. ama temmuz güncellemesinde artık görülmeliydi.

Gerçi TEMden Süreyyapaşaya istanbul belediyesi yeni bir yol açtı. 1 yıl oldu ama Volvoya göre hala böyle bir yol yok ben tarlada gidiyorum.

• x-rayted kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Yeni açılan yolları hala almamış olması çok kötü. Haritanın bu kadar kötü olduğunu bilseydim; extra ücret ödeyerek navigasyon modülü almazdım. Ben de Türkiye'ye geldiğimde Apple Maps veya Google Maps kullandım. Konsol ekranında kendi haritasını gösterdi ama onu da bazen yolun 20m dışında gösterdi. :D

iOS 16 ile bakalım Volvo nasıl değişiklikler yapacak. Benim için 1. Konsol ekranında aktif haritayı göstersin (Apple veya Google), 2. Ana ekranda Apple car play tam ekran açılsın şimdilik yeter. :D

Saygılarımla.

• Bildiğimiz hiç fark yok aynı motor ayni şanzıman , sadece güç ve tork faklı. Şurada görülebilir.

https://www.media.volvocars.com/global/en-gb/models/xc40/2021/specifications

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabayi bakima getirmisken showroom araclarina baktim. T2 motor aracin farlari daha degisik olmus. Iyi mi kotu mu bilemedim.
    Opsiyonlarla birlikte 1450 fiyat etiketi vardi.
    Arac yok :)

Volvo XC40 Kullanıcıları

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • beynemaz kullanıcısına yanıt
    Merhaba ne zaman arac gelecegine dair bilgi veriyorlar mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sarı sitede yeni T2 leri görünce bayiyi aradık. Aldığımız cevap sırada çok kişi var az sayıda araç geldi onlara verdik. Galerilerden sıra gelirse anca alırız

• Etraflica konusmadik su tarih diye. Soylenen arac olmadigi.
    Kartal Ortaklar otomotiv, Ismail bey’i arayip bilgi alabilirsiniz.

• neduda N kullanıcısına yanıt
    sıralar ne yazık ki hiç bitmiyor...

• beynemaz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgi verdiğiniz icin

• Enteresandır T2 ilanlarına bakarken bazılarında yazılım olduğunu gördüm. Kim sıfır arabaya yazılım atarak garantiden çıkarır diye düşündüm ki, baktığımda T2ye garantili Polestar olduğunu öğrendim. Bizim T3lere yok ama T2lere var

Demek ki T2 yi polestar ile alıp normal T3 gibi devam edebilirsin. Bu iyi olmuş.

• x-rayted kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Ben aracımı alırken Polestar yazılımı (Polestar Performance Optimisation olarak geçiyor) T5 motor siparişlerde opsiyonel paket olarak vardı. Ücreti yaklaşık olarak €1000 gibi bir şeydi.

Saygılarımla.

• kayadelenium kullanıcısına yanıt

evet evet T5lere T4lere var ama T3lere yoktu, hala da yok

ama T2lere yapmışlar.

Pek iskandinav kafasına uymuyor T2 düşük emisyonlu göster. Aftermarket chip yap yüksek emisyonlu T3 seviyesine getir.

Ben fiyat uygunsa direk yaptırırdım.

Gerçi volvo tr aksesuar sitesinde T2 ye polestar opsiyonu var ama polestar sitesinde yok. O da enteresan. Polestara göre 2023 modellerde sadece B5 ve T5e polestar var

Volvo XC40 Kullanıcılarıaccessories.volvocars.com
    Performance - XC40 2023 T2 - Volvo Cars Aksesuarlari
    https://accessories.volvocars.com/tr-tr/XC40/Accessories/Sections/polestar-performance/2023/T2

• Arkadaşlar bugün T5 ile sözleştiğimiz için, 2020 Eylül çıkışlı (2021 Fabrika MY) siyah, içi bej 24750 km deki momentum T3 aracımı satılığa çıkarıyorum, sorunsuz, hatasız, tüm camlar Llumar filmli, kaput ve ön çamurluklarda koruma filmi vardır.

Henüz ilana koymadım. İlgilenen olursa DM den görüşelim.

• Aynen sıfır olarak, Mayısta hem P6 hem de T5 için yazılmıştım bugün T5 için aradılar bayiden.

• SGA S kullanıcısına yanıt
    T5 İçin ne kadar fiyat veriyorlar

• uchc34 U kullanıcısına yanıt

Kasko dahil 1720

• 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.