Şimdi Ara

Volvo XC40 Kullanıcıları (291. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.766
Cevap
133
Favori
559.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soranlar olmuştu, Salı günü 30bin bakıma götüreceğim 5800 tl.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • uchc34 U kullanıcısına yanıt

sıfır aldım ama galeriden aldım.

45bin km'deki 2020 model T3'ümü 1350 ye sattım, 2022 ocak trafiğe çıkışlı T5'i 1900 e aldım. T5'de dış tasarım kiti ve 21" jant var.

En sevdiğim beyaz renkte ve yaşadığım şehir izmirde denk geldi , 3 e 5 e bakmadım aldım.

• Benim T3 2020 temmuz çıkışlı. Şu an 23 binde. Frenlerde ötme sesi var çok acaip.

Balataları garantiden değiştirin volvo kullandığım için utanıyorum. 86 model tofaş gibi ötüyor. Arkadaşlarımı akrabalarımı bindiremiyorum diyorum.

2 yıl 23 binde arabada garantiden balata değişmez diyorlar. Kardeşim ilk aldığımda benzin ucuzdu sürekli camlar kapalı klima açık geziyordum o yüzden duymuyordum. <bu sene yakıt pahalı klima açmadan cam açık geziyorum ondan duyuyorum diyorum yok bu garantiye girmez iknci yıl diyorlar. YUh... Bunun garantis demek ki 3 ay 3 aydan sonra olan herşey garantiye girmiyor.

Bana diyor ki toz birikiyor ondan ses yapıyor. çocuk kandırıyor. Kardeşim ilk arabamız değil ya kıçıkırık fordda falan veya senin kendi XC90 ında niye toz birikmiyor da bunda birikiyor. Ben niye servise gidiyorum o zaman. Frende ses sorununu çözemiyorsan...

5800 TL bakım ücreti..

• Yeni gelenlerde Shine Plus diye bir donanımla geliyormuş , satış temsilcisi inscriptionla aynı dedi , farkları nedir bilen var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • x-rayted kullanıcısına yanıt

Benimki de 30binde geri geri giderken ses yapıyor. Ayrıca çukur ve kasislerde viraj demir lastiklerinin gıcırtısı dayanılmaz. Kolçaktaki trim sesleri de rahatsız ediyor. Bakalım servis ne diyecek salı günü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • günaydın, iyi haftalar

sarı sitede yeni ilanlar gördüm, sanırım bir parti teslimat geldi.

bunlar makyajlı kasa mı bilemedim.

bana eylül demişlerdi bakalım ne olacak az kaldı.

• spdrmn kullanıcısına yanıt

Ne zaman sipariş vermiştiniz ?

• spdrmn kullanıcısına yanıt

gelenler T2 makyajlı kasa... 129hp

• İyi günler.Sürekli volvo on call servis gerekli uyarısı geliyor servisten sonra ve kaybolmuyor çok can sıkıcı.Kaybetmenin yolunu bilrn var mı?

• Dodo00 D kullanıcısına yanıt

Ben de hafta sonu servise girdim.

Onlar sanırım lokal bir Volvo on Call aboneliği başlatıyor. Servis bitince de kapatıyor. Şimdi arabayı her açtığımda volvo on call hizmeti sona erdi. Servise danışın falan diyor. İlk bakımda bu olmamaştı. gene bir şeyleri unuttular.

• Servis yeni güncelleme geleceğini söyledi ama 1 yıla mı 1 aya mı belli değil sürekli uyarı çıkması insanı sinir ediyor :)

• cihanair kullanıcısına yanıt

mayıs gibi sipariş vermiştim

• Tolga_06tr kullanıcısına yanıt

sarı sitede birkaç tane sıfır P6 ilanı çıktı, sanırım yeni geldi onlar da

• Merhaba,

Marka bağımsız araçların yol bilgisayarları genelde yakıt tüketimini düşük gösterdiği için hiçbirine güvenmediğimden her depoyu doldurduğumda alınan akaryakıtı ve detaylarını kendi hesap tabloma kaydedip gerçek kullanım ve tüketim değerlerini hesaplıyorum. Bu yazımı ise Volvo XC40 alacak olan arkadaşlara veya gerçek tüketim değerlerini görmek isteyenlere referans olması için yazıyorum.

Türkiye'de bulunduğum 3 hafta boyunca aracımın yakıt istatistikleri aşağıda bulunmaktadır. Bu süre zarfında aracımı genellikle hep Pilot assist ile ve hız limitlerinin altında kullandım. (Örneğin otobanda 120km/sa, şehirlerarası bölünmüş yollarda 100km/sa hızlarda kullandım.)

Yaklaşık olarak 3285km yol yapmışım ve ortalama yakıt tüketimim 8,30lt/100 km olmuş. Km başına ücret ise 2TL'a geliyor.

Saygılarımla.

Volvo XC40 Kullanıcıları

Not: KM değerini yanlış sehven yanlış yazmışım. Onu tablodaki olacak şekilde düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayadelenium -- 3 Ağustos 2022; 23:19:2 >

• kayadelenium kullanıcısına yanıt

Araç kullanmaya başlayalı 40 yılı geçti sizin yaptığınızı yıllardır yapıyorum :)

Her benzin aldığımda depoyu doldurur kaç km yaptığıma kaç lira yaktığına bakarım.Bu güne kadar kullandığım araçlarda fabrika değerlerinde belirtilen tüketim oranlarına nerdeyse hiç rastlamadım

• hasanhoca kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Araba üreticilerinin hiçbiri gerçek kullanıma yakın yakıt tüketim verisi sağlamadığından böyle yapmak zorundayız. Fabrika verisi şehir içi 5,0lt/100km ve şehirdışı 7lt/100km olan bir araçta yol bilgisayarı uzun yol için 6,5-7lt/100km ortalama gösterirken pompadaki gerçek ortalama tüketim 8,30lt/100km. Bu kadar da fark olmaması lazım diye düşünüyorum. Sonuçta Türkiye'de bulunduğum süre boyunca ağırlıklı olarak uzun yolda kullandım ve hız limitlerinin altına seyrettim.

Bir sonraki otomobilim muhtemelen elektrikli olacak. Acaba onda söylenen tüketim değeri (km/kWh) ile gerçeği arasında ne kadar fark olacak merak ediyorum.

Saygılarımla.

Yurtdışı forumlarda XC40ın yol bilgisayarı tüketim rakamını arabanın CO2 emisyonunu ölçerek hesapladığını ve yanılmasının pek mümkün olmadığını söylüyorlar.

• x-rayted kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Odometreyi sıfırlayıp bir sonraki yakıt alımına kadar hem TM değerini gözlemleyeceğim. Eğer farklı olursa yurt dışı forumlarda konu başlığı açarım. :)

Saygılarımla.

8,3 lt de TR şartları icin baya çokmuş aslında. Sanki Volvoların ne dizel ne benzinli ne de elektrikli hiçbir modelinin ekonomik sürüş adına pek iddiası yok. Bu XC40 da her ne kadar dışarıdan bakıldığında oldukça tarz dursa da yüksek ağırlık, 3 silindirli küçük hacim ve pek de aerodinamik olmayan (net bilgi bulamadım ama herhalde cd 0,30 dan küçük değildir) yapı ile birleşince demek ki bu sonuç ortaya çıkıyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Peki seramik kaplama falan yaptıracaktınız , yaptırdınız mı ?

• 
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.