Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (424. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim soğuk veya sıcak diye ayrım olmuyor . Sürekli bu şekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dhandemiroglu D kullanıcısına yanıt
    İmkanız varsa başka bir yetkili servise götürünüz..

• quote:

Orijinalden alıntı: dhandemiroglu

Arkadaşlar merhabalar. V40 deri döşemeli aracımın ön koltuk derileri sarkmadan dolayı garantiden değişti . 3-4 ay geçmesine rağmen tekrardan sarkma oldu . Buna nihai bir çözüm üretemezler mi nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?
    İlginç. İlk defa Volvo koltuk gerçek deri şikayeti gördüm ben. Ne gibi bir sarkma oldu hocam? Resim var mı elinizde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Eylül 2019; 1:27:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu yaz bası arabamı satmıştım özlemiyor degilim ilk göz ağrım özledim valla seni :)) volvolu günler arkadaslar
  • Merhaba, bir sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim,
    2015 v40 sahibiyim. Geçen sene sağ dikiz aynasının sinyal lambasında darbeden dolayı küçük bir çatlak oluşmuştu. Şimdiye kadar sorun yapmadı ama iki gündür sinyal lambası yanmamaya başladı. Servis sadece sinyal lambasını değiştirir mi yoksa aynayı komple mi değiştirir? Veya sizin öneriniz nedir? (Servisi arayacağım önce sizin fikrinizi almak istedim.)
  • dipteyim D kullanıcısına yanıt
    Sadece sinyal lambası değişir parça kodu otomatik katlanan ayna ise 31402416.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caerium -- 2 Ekim 2019; 11:52:14 >
  • Balleyci kullanıcısına yanıt
    Üstadım ben sana net bir şekilde yakıt deneyimimi anlatayım. Aracım 2018 model t3 . 20.000 km yaptım.

Şehir içi 9-10 lt arası yakıyor. Ya da bir depo ile 500 km anca gidiyor diyelim. (kısa mesafe ortalamasıdır)

Şehir dışı ise , 90-100 km ortalama hız ile 6 lt yakıyor. Ben yazın uzun yol yapıyorum ve klima sürekli açık oluyor. Hız sabitleyici kullanman (yakıtı arttırıyor) Kışın klimasız uzun yolda kullanırsan 5.5 lt'yi görebilir diye tahmin ediyorum.

Aracın ortalama yakıtı ise (şehir içi-şehir dışı) 7.5-8 lt

iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzikalp -- 2 Ekim 2019; 12:27:58 >
  • Arkadaşlar merhaba

Aracımı aldığımdan beri silecek lastikleri çok kötü ve kışa girmeden değiştirmek istiyorum.

Tavsiyelerinizi yazabilirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler
  • muzikalp kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Bosch AeroTwin A309S
    Bosch Rear A281H

bunları almıştım, memnun kaldım
  • karagozgilh K kullanıcısına yanıt
    https://www.sileceksepeti.com/urun/volvo-v40-muz-silecek-2013-2017-bosch-aeroeco

şu sileceği almayı düşünüyorum ama sizin yazdığınız da olabilir.

2017 modeller ile 2018 model arasında ölçü farklılığı ya da klips farkı var mı ? Eğer yoksa eco yada twin modellerinden birisini alıp takacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzikalp

Üstadım ben sana net bir şekilde yakıt deneyimimi anlatayım. Aracım 2018 model t3 . 20.000 km yaptım.

Şehir içi 9-10 lt arası yakıyor. Ya da bir depo ile 500 km anca gidiyor diyelim. (kısa mesafe ortalamasıdır)

Şehir dışı ise , 90-100 km ortalama hız ile 6 lt yakıyor. Ben yazın uzun yol yapıyorum ve klima sürekli açık oluyor. Hız sabitleyici kullanman (yakıtı arttırıyor) Kışın klimasız uzun yolda kullanırsan 5.5 lt'yi görebilir diye tahmin ediyorum.

Aracın ortalama yakıtı ise (şehir içi-şehir dışı) 7.5-8 lt

iyi forumlar
    Antalya da yokuş ve sıkışık trafik olmamasına rağmen şehir içinde genelde 8-9 arası yakıt tüketimi
  • 2017 Volvo V40 T3 ins. sahibiyim, yazlık lastiklerim 35bin km’de. 225/45/r17 Michelin Primacy 3 lastiklerimin dişleri iyi olmasına rağmen tabanı bozuldu ve inanılmaz uğultu yapıyor. Lastiklerini değiştiren oldu mu? ve hangi lastik kullanıyorsunuz?

• evil2302 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Conti Premium Contact 6 kullanıyorum aynı ölçüde. Gayet memlunum frenlemesi tutuşu mükemel, az biraz sesli.
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Slm, önceki lastikleriniz hangi markaydı? ve kaç bin km kullandınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: evil2302

Slm, önceki lastikleriniz hangi markaydı? ve kaç bin km kullandınız?
    Fabrikadan çıktığında takılan lastikti 50000 km kadar kullandım Firelli olması lazım
    karar verdiniz mi hocam ?

• nc39 kullanıcısına yanıt
    Kış bitince alacağım, ama aklımda Michelin Pilot Sport 4, Goodyear Eagle F1 Asym 5 ve Pirelli P Zero PZ4 var. MPS4 önde şimdilik..
    Siz ne yaptınız alabildiniz mi?

lastikler 50000 e yaklasti, 5 yil oldu. yolun sonuna geldik:)
    daha arastirmaya baslamadim, arastiran arkadaslardan bilgi topluyorum. michelin cok ses yapiyor, gorece sessiz lastikten yana olacagim. lastikleri neye gore siraladiniz?

• Arkadaşlar benim araçta fabrika çıkışı Michelin Primachy HP vardı çok uğultu yapıyordu ve lastikten ıslak yolda u dönüşlerinde katır kutur sesler geliyordu.Kışın kışlık kullanıyorum.Yani bu lastikler 2016 Ocak ayından bu tarafa 40000 km yapmıştır.58000 km sonunda Goodyear Efficentygrip (4 kanallı) ile değiştirdim.Araç çok sessiz ve konforlu oldu.Ebat 205 55 16.Tavsiye ederim.Sezon başında Ankara da nakit 1250 tl ye taktırdım.Fiyat performans bence süper.Bundan önceki araçlarımda birçok marka lastik kullandım.Her zaman Goodyear dan memnun kaldım.İyi forumlar.
  • nc39 kullanıcısına yanıt
    Lastik testlerinde yol tutuş bakımından bu üç lastik zirvede, konfor yönünden ise MPS4 biraz daha önde diyorlar. Primacy 3’ ten sonra Michelin almak korkutuyor, ancak MPS4’ nün testlerde hep zirvede olması beni bu lastiğe yönlendiriyor.

• 
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.