Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (321. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    S60'ı bu haftasonu kullandım gerçekten rahat araba. V40 harika bir araba ama kesinlikle benim için değilmiş en azından onu netleştirebildim :)
  • Arkadaslar v40 dizel otomatik aracimin 40 bin bakimi geldi servis arastirmasi yapiyorum volvonun kendi sitesinde ortalama 1230 tl bir fiyat cikiyor son donem cep telefonuma volcar altunizade den mesaj geldi kasim sonuna kadar yedek parca iscilik ve yagda yuzde 20 ye varan size ozel indirim diye,kararsiz kaldim daha once 2 kez otokoc cekmekoy 2 kezde volcar dan yaptirdim her ikisininde artilari ve eksileri var ,son donem bu hizmeti alan fiyat yada memnuniyet acisindan yorumlayacak arkadaslar yardimci olurlarsa sevinirim bugun yarin randevu almam gerekiyor,
    Ayrica bugun tesadufen ruhsati kontrol ederken muayene tarihininden geldigini gordum burdada birkac sorum olacak aracta on ve arka camlarda farkli renk skalasindan cam film var bu sorun olurmu birde muayene oncesi bakim yapmak gerekirmi yoksa cokta sart degilmi iki islemide bu haftalarda bitirecegim oncelik siralamasi varmidir
    tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazydentist -- 12 Ekim 2016; 11:26:47 >
  • Öncelikle bir kaç gündür yoğunluk sebebiyle foruma bakamadım kusura bakmayın arkadaşlar.

@Darkraver
    Ön camdan sensörlerin sol tarafına yapıştırdım sorun olmadı.

@he_man
    Hocam ben c segmentinde Volvo BMW ve A180 in dizellerini test ettim. Araçların birbiri arasında dizel olarak performans farkı çok az. hepsi de ağır kalıyorlar. Performans olarak hatta bazı şartlarda CLİO dan bile kötü kalabilirler.
    Ben bir süre arkadaşımın mini cooper JCW sini kullandım. O araç biraz beni benzinli turbo araçlara yönlendirdi. Biraz da keyif alalım diye T3 tercih ettim hatta imkanım olsa T5 bile düşünürdüm. Birazda keyifli bir araca bineyim diye bunu tercih ettim.
    Açıkçası yakıt konusunda elbette Clio dan sonra maliyetim artıyor ama biraz daha sakin kullanım ile 110 120 gibi hızlarda 6,6 litre ile rahat yolculuk yapabiliyorsun. Sonuçta dizel clio gerçekten ciddi manada az yakan bir araç.
    A180 CDi a gelince hocam CLIO dan sonra ara hızlanmalarda bariz kötü gelicek size ve iç hacim özellikle arka koltuklarda v 40 dan bariz küçük. Ben Makyajlı a serisini bekledim araç almak için. A serisi biraz daha büyük olsa A200 AMG de aklımdaydı. Ancak test sürüşünde gördüm ki AMG paket hala aşırı sert süspansiyona sahip. Bizim yollarımızda insanın arabaya içi acıyor. Ayrıca arka alan neredeyse clio ile aynı desem a serisi için ne dersiniz? Malesef öyle ama V40 a serisinden 10 cm daha uzun ve daha geniş açıkçası arka tarafta bunu çok fala hissediyorsunuz.
    V 40 Rdesign sportif süspansiyon bile alsanız nispeten daha yumuşak bir araç. AMG süspansiyona göre baya yumuşak.
    Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.
    Aracı da servise ve ayrıca iyi bir ekspertize göstermeden almayın. İstanbul yada başka yer önemli değil. Ben bayiden aldığım aracı bile ekspertize soktum içim rahat olsun diye.

Bu arada araçlarda yangın söndürücü mevcut mu arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANTHYPATHY -- 13 Ekim 2016; 10:14:16 >

• Herkese merhaba
    yaklaşık 2 bin devirde ön konsoldan gelen zırıltı sesini serviste yaptırabilen oldu mu? Bu ses beni deli edecek ve servis ilgilenmiyor bir türlü?

Tecrübesi olan paylaşırsa çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ANTHYPATHY kullanıcısına yanıt
    Ben de yangın söndürücü çıkmamıştı. Alıp tamir kitinin yanına sabitledim.

• Traful T kullanıcısına yanıt
    Bu zırıltı dediğiniz gösterge ekranın etrafından geliyor ise aynısı ben de oldu ve servis direksiyon altında vida sıkarak sesi kesti. Başka yerden ise bilemiyorum. Benim ayrıca kapılardan ses geliyordu,servis yalıtım yaptı bir senedir sorun yok.

• Göstergeden mi geliyor bilemiyorum. Ama gösterge çerçevesine vs dokununca ses gitmiyor. Sizde dokununca ses kesiliyor muydu?

Bir de hangi serviste yaptırdınız?

Tutunca kesiliyordu, bırakınca tekrar ses yapıyordu. Servis otokoç antalya.

• Bilgi için teşekkürler, dediğim gibi bendeki tutunca kesilen bir ses değil. Gerçekten çok muzdaribim bu durumdan, resmen arabadan soğudum.

Başka bu durumda olan, bir çözüm bulmuş olan var mı acaba?

• İyi akşamlar arkadaşlar.
    Hareketli iken dvd izleme olayını aranızda çözen oldu mu?

Hocam iç dikiz aynasının altındaki plastik kapağı alttan yukarı doğru hafifce ittirip tutun bırakmayın. Tutunca sesi keser bırakınca yine ses yapar:) Umarım sizin de problem ordadır çünkü basit birşey. Benim aracımda ses ordan geliyordu. Serviste hallettiler hemen.
  • Bunu denememiştim. Deneyeceğim umarım dediğiniz gibi çıkar. Teşekkürler.

• Selam arkadaslar forum cok sessiz biraz hareketlendireyim istedim.
    Hepiniz gibi araci alirken ben de tum yazilanlari okudum,once kararsizlik yasadim. Ve sonradan v40 in isabetli bir karar oldugunu gordum. Yeni arac alma arifesinde olan arkadaslara yardimci olabilmek icin neden v40 sorusuna yardim edelim. Bunu goreceli olan kavramlardan uzak tutarak (tipi guzel, daha şık , az bulunan arac) gibi subjektif yorumlardan bagimsiz sekilde yapalim.
    Cunku v40 akranlarindan o kadar belirgin ozellikleriyle ayriliyor ki kullanmayanlar bunlari bilmiyorlar. Veya sadece nette izledikleri arac yorumlarindaki yumusacik plastik safsatalariyla ve 5 dakikalik test surusleriyle karar vermek zorunda kaliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Neiss

Selam arkadaslar forum cok sessiz biraz hareketlendireyim istedim.
    Hepiniz gibi araci alirken ben de tum yazilanlari okudum,once kararsizlik yasadim. Ve sonradan v40 in isabetli bir karar oldugunu gordum. Yeni arac alma arifesinde olan arkadaslara yardimci olabilmek icin neden v40 sorusuna yardim edelim. Bunu goreceli olan kavramlardan uzak tutarak (tipi guzel, daha şık , az bulunan arac) gibi subjektif yorumlardan bagimsiz sekilde yapalim.
    Cunku v40 akranlarindan o kadar belirgin ozellikleriyle ayriliyor ki kullanmayanlar bunlari bilmiyorlar. Veya sadece nette izledikleri arac yorumlarindaki yumusacik plastik safsatalariyla ve 5 dakikalik test surusleriyle karar vermek zorunda kaliyorlar.

Araba genis degil, ama dar da sayilmaz, genis arac isteyenlere hitap etmeyecektir. onun disinda sag sol capraz goruslerini A sutunu biraz engelliyor, park yerinden cikarken veya kavsaklarda kafami saga sola egmek zorunda hissediyorum. Ben turkiyede bulunmayan 2.0 dizel D3 motoru kullaniyorum, oversteering var, Bmw 1 serisinde daha guclu motorda bile bu kadar oversteering yasamadim (oversteeringin turkcesini bilmiyorum merak eden bilmeyen googledan bakabilir) Ben CrossCountry modelini kullaniyorum, oyle crossover havasi verecek kadar yuksek bir arac degil, sadece C sinifi tavan raylari olan bir arac hissi veriyor. Mercedes A serisi ile ayni yukseklikte yani crossover denemez bence..

Motor sanziman sasi, elektronik aksam, alttakimlar, suspansiyon, konfor konularinda hicbir sikayetim yok, sadece V40a bindigimde bmw 1 serisindeki adaptif suspansiyonu ariyorum, o kadar da olacak o adaptif suspansiyon opsiyonu da bir dunya para :)

Almayi dusunenlere tavsiye edermiyim, bence fiyatini hakeden bir arac, genislik takintiniz yoksa isinizi gorecektir.

• Genel anlamda başarılı büyük sorunları olmayan bir araç gördüğüm kullandığım incelediğim kadarıyla.
    Bunun haricinde geartronic şanzımanı biraz değerlendireyim. Yapı itibariyle tork konvertörlü ancak neredeyse çift kavramalı şanzıman kadar seri ve gaz tepkileri güzel bir şanzıman.
    Over steer yada tork steer olayına gelince benim araçta çok az ancak aracı aldıktan sonra farkettiğim bir şey oldu araçta önde kule gergisi orjinalde mevcut muhtemelen bu malzeme faydalı oluyor.
    Daha önce teste çıktığım daha düşük güçlü 1,6 d powershift araçta bile az da olsa tork steer oluyordu. Tahminimce 2015 yılında şanzıman ve motor yenilemesi ile aracın süspansiyonunda da küçükde olsa bir ayarlama yapılmış.
    D3 motorun gücünü düşünürseniz tork steer over steer denen olayın olması zaten çok anormal değil. O güçte performansın törpülenmeden kullanıyorsanız aracı hatta biraz keyif bile verir inzfatih hocam.

O ses sıkıntısını ben dahil birçok kişi yaşadı sanırım. Bozuk para sesi gibi göstergelerin oradan gelen bir ses. Anakra'da servis garanti kapsamında paneli söküp izolasyon yaptı bir senedir sıkıntı yaşamadım
  • arkadaşlar herkese merhaba. eşim için v40 advance paket t3 motor beyaz opak renk ve bej rengi döşeme için bugün 103 bin tl fiyat aldım. biraz zorlasam 1-2 bin daha inecek gibiler. ayrıca 30 bin tl 1 tıl sıfır faiz kampanlarıda varmış. liste fiyatı bej renk döşeme ve tescil masrafları ile yaklaşık 107 binlira sitedeki fiyatı. mercedeste şuan yüzde 7 gibi indirim yapıyorlar. bu indirim oranı nasıldır, başka bayiye sormam gerekirmi ? yardımcı olabilirseniz sevinirim
  • Arkadaşlar merhaba . Bizim araçlardaki en büyük eksikliklerden birisi medya sistemi. Daha önceki aracım Honda cıvıc 2011 idi ve o arabada en çok özlediğim multimedya sistemi idi navi,tv,dvd vs . Orjinal değil idi ama araba ile uyumlu ve kolaylaştırıcı idi en azından benim için her türlü müzik formatını okurdu 7 inç dokunmatik ekran dı.
    Bizim araçlar için dışarıdan herhangi bir marka multimedya maalesef kullanamıyoruz kullanan varmı bilmiyorum ama ben şu ana kadar görmedim . Bir firma ile görüştüm ve yurt dışında yapıldığını burada da talep olursa getirebileceklerini söylediler . Ben ve benim gibi düşünen kaç kişi var bilmiyorum ama ben talep olabileceğini ilettim en azından ben varım şu an :) saydıkları bir kaç özellik ise; navigasyon,dvd,tv,tüner,usb okuyucu her format,sd kart girişi falan . Rakam sorduğumda 430 dolar gibi bir rakam söyledi montaj hariç .
    Sizlerinde fikirlerini almak istedim .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam malesef üğzülerek söylüyorum o şekilde yan sanayi sistemlerden verim alman bu araçlarda zor. Bilmiyorum aracınızdaki ssitem sensus mu ama sensus varken gerek yok.
    Sensusda pek çok şeyin tv dahil desteği var ancak adaptörler gerekiyor. Açıkçası Dvd oynatıyor zaten sensus bence yeterli. Eski aracımda pek çok formatı destekleyen bir cıhaz vardı yazılımla yükleme yaparak neredeyse tüm formatları oynatır hale getirmiştim ama kaç kez kullandın dersen gerçektensoru işareti.
    Ama aracınızda sensus yoksa yolculuk istatistikleri vs kaybolma ihtimal,n,z meevcut yeni alacağınız sistemde.
  • 
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.