Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (323. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam dün servbise gittim geri görüş kamerası ve montajını sordum. biraz kendi insiyatiflerinde iş. orjinal geri görüş kamerasının yazılımı için tahmini 80 lira cıvarı bir fiyat çıktı artı montaj ücreti 400 lira dediler ama kamera getirirsem yurt dışından 300 dolar cıvarında ona rağmen 1500 liraya maliyeti olucak.
    Bu arada navigasyon yazılımı ve paspas alınca 5000 lira oluyor ancak ön park sensörü ve park pilotu geliyor araca hediye olarak kampanya dahilinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTHYPATHY

Hocam dün servbise gittim geri görüş kamerası ve montajını sordum. biraz kendi insiyatiflerinde iş. orjinal geri görüş kamerasının yazılımı için tahmini 80 lira cıvarı bir fiyat çıktı artı montaj ücreti 400 lira dediler ama kamera getirirsem yurt dışından 300 dolar cıvarında ona rağmen 1500 liraya maliyeti olucak.
    Bu arada navigasyon yazılımı ve paspas alınca 5000 lira oluyor ancak ön park sensörü ve park pilotu geliyor araca hediye olarak kampanya dahilinde.

Nerdeyse maliyet yarı yarıya düşüyor. Bence mantıklı.

Fırsatım olsa ben de yurtdışından getirtirim geri görüş kamerasını.
  • aknasmub kullanıcısına yanıt
    Tam yarı yarıya ama şimdi kampanya var hocam ben ona bakıyorum. Sürekli yurt dışına giden arkadaşlarım var otomotivci onlara rica edicem artık.
    Ama servise biraz bastırmak lazım o konuda fazla zorlamadan. Ben clioya ses sistemi yaptırdım kullandığım ürünler ve montajım garantili olduğu için garantinin bitmesi gibi bir sıkıntı yaşamamıştım.
  • ANTHYPATHY kullanıcısına yanıt
    Kampanyalarda yapılan indirim çok cüzi oluyor bence. Volvo dan daha büyük oranlarda kampanya beklediğimizi belirtelim. Belki sesimizi duyan olur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aknasmub kullanıcısına yanıt
    walla hocam navigasyon artı paspas alıyorum 5000 tutuyor yanına ön park sensörünün olduğu paketi veriyorlar. FEna değil zaten aracımda öyle olunca artık eklenecek opsiyon kalmıyor neredeyse.
  • quote:

walla hocam navigasyon artı paspas alıyorum 5000 tutuyor yanına ön park sensörünün olduğu paketi veriyorlar. FEna değil zaten aracımda öyle olunca artık eklenecek opsiyon kalmıyor neredeyse.

Belli bir paranın üstünde indirim oranı iyi oluyor.

Mesela ben tek olarak kamera almak istediğimde 3000 tl fiyat çıkıyor. Bu da bana fazla geliyor.
  • Merhabalar. Yeni araç almak üzereyim ve 3 araç arasında kaldık.

- Volvo v40 r design full paket (sunroof, HK ses sistemi, deri elektrikli ve ısıtmalı koltuk vs dolu yani)
    - Subaru Levorg (standart geliyor donanım deri ve ısıtmalı koltuk sunroof vs 4x4 turbo motor 170hp)
    - BMW 118i M Sport Paket

Aracı tek çocuklu olarak kullanacağız. Bagaj hacmi ve arka yaşam alanı ortalama olmalı en azından.
    Levorgu inceledim araç yaşam alanı çok çok iyi. Volvo ve BMW yi henüz görmedim canlı olarak en yakın Zamanda bakacağım ama.

Araç en az 7-8 sene kullanılacak, 2. El derdimiz yok yani pek. Çok km yapmadığımız için benzinli motor hepsi seçeneklerin. Fiyat olarak 3 ü de 120 bandında. Sizin fikirleriniz nedir kararsız kaldık..

• Beyler Merhaba, 2014 model dizel oto. 29000km de advance özellikli yani hayalet gösterge,büyük ekran, krom direksiyon,ambiant aydınlatma,xenon özellikli v40 için 80.000 tl ye anlaştım. Kaza boya değişen tramer yok. Yalnız bir sorum olacak. Araç ta bir sürü advance ÖZELLİĞİ var ama ruhsatta premium yazıyor. Advance mi premium mu anlamadım? Bu arada fiyat nasıl?

• Hocam cruse controlü 1000liraya veriyorlarsa hemen geleyim, ayırın bana bir tane. Geçen sene aldığım R design da yokmuş, eklemeye 1850 demişlerdi. (450 parça, 1400 yazılım) yazılımı sadece benim için ithal ediyorlar galiba. Veyahut yazılımı atan bilgisayar attıktan sonra kendini imha ediyor da olabilir, 1400 lira sonuçta ☺

• quote:

Orijinalden alıntı: kakman

Beyler Merhaba, 2014 model dizel oto. 29000km de advance özellikli yani hayalet gösterge,büyük ekran, krom direksiyon,ambiant aydınlatma,xenon özellikli v40 için 80.000 tl ye anlaştım. Kaza boya değişen tramer yok. Yalnız bir sorum olacak. Araç ta bir sürü advance ÖZELLİĞİ var ama ruhsatta premium yazıyor. Advance mi premium mu anlamadım? Bu arada fiyat nasıl?

Eğer plakanızı değiştirirseniz ve noterde alırken 1.6 d2 advance olarak beyan yaparsanız ruhsatta advance yazar.

Bazen yanlış yazılabiliyor. Arkadaşın 1.6 dizel drive aracını 1.6i(benzinli) olarak yazmıştı noter :)

Resimdeki gibi istediği aracı seçim yapabiliyor.

Aracın ilanını paylaşırsanız yardımcı olabilirim size donanımı hakkında.

Volvo V40: Ve O Sensin

• quote:

Hocam dün servbise gittim geri görüş kamerası ve montajını sordum. biraz kendi insiyatiflerinde iş. orjinal geri görüş kamerasının yazılımı için tahmini 80 lira cıvarı bir fiyat çıktı artı montaj ücreti 400 lira dediler ama kamera getirirsem yurt dışından 300 dolar cıvarında ona rağmen 1500 liraya maliyeti olucak.

Yüksek fiyat vermişler size epey.

Ben arka kamera(2850) + ön kamera(2200) + sensus connected touch(3800 ) için 6000 TL'ye anlaştım.

S60,V60,XC60 için bu fiyatlar.

V40'a ön kamera takılamıyor tabi, Ön park sensörü takılıp, otomatik park sistemi aktif edilebiliyor.

5000 TL üstü aksesuar alımlarında ;
    1)%20 iskonto
    2)ön park sensörü hediyesi
    3)Ön kamera hediyesi

seçim hakkı var.

Sensus connected touch ve arka kamera 6650 TL tutuyor. Ve bu seçimde ön kamera veya ön park sensörü hediye geliyor.

6650 TL üstünden de her müşteriye yapabildikleri %10 iskonto ile 6000 TL'ye 3 aksesuar için anlaşma yaptık.

Sizin araçta navigasyon alt yapısı var sanırım, sadece yazılımsal aktif etmek gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: drerdogan

Hocam cruse controlü 1000liraya veriyorlarsa hemen geleyim, ayırın bana bir tane. Geçen sene aldığım R design da yokmuş, eklemeye 1850 demişlerdi. (450 parça, 1400 yazılım) yazılımı sadece benim için ithal ediyorlar galiba. Veyahut yazılımı atan bilgisayar attıktan sonra kendini imha ediyor da olabilir, 1400 lira sonuçta O

Fiyatlar artmış, bir dostumun S40 aracına taktırmıştık. Tuş takılıp, yazılımdan aktive ediliyordu. Tabi biz yazılımı 50-100 Lira zannettik, tuşu alıp servise yazılımı aktif etmek için gidince olay ortaya çıktı

• Navigasyonm için sadece yazılım atılacak arabaya. onun haricinde birşeye gerek yok ama liste fiyatı 4600 lira, ben yanına 300 liraya paspas alıyorum 5000 lirayı tamamlayıp ön park sensörünü alıyorum. Bakalım bugün başka bir bayiye daha fiyat soracağım ne diyecekler.
    Hocam servislerde çok işlem yaptırdım ben emin olun %40 indirim ile parça almışlığım var. ellerinde kafadan%20 indirim hakları var ama saolsunlar zorla %10 yapıyorlar.
  • quote:

Navigasyonm için sadece yazılım atılacak arabaya. onun haricinde birşeye gerek yok ama liste fiyatı 4600 lira, ben yanına 300 liraya paspas alıyorum 5000 lirayı tamamlayıp ön park sensörünü alıyorum. Bakalım bugün başka bir bayiye daha fiyat soracağım ne diyecekler.
    Hocam servislerde çok işlem yaptırdım ben emin olun %40 indirim ile parça almışlığım var. ellerinde kafadan%20 indirim hakları var ama saolsunlar zorla %10 yapıyorlar.

Sadece navigasyon özelliğini aktif etmek için 4600 TL gerçekten çok yüksek bedel. 1700 hatta 2000 TL'ye kadar anlarım'da 4600 TL abartmışlar.

Servislerin normal modül yazılımlardaki kâr oranı %15.
    Yedek parçalarda %25 diye biliyorum.

Volvo Car Türkiye iyi niyet garantisi gibi parçalarda, olay bazlı olarak servislere indirimli fiyat veriyor. Örneğin direksiyon kutunuz bozuldu, iyi niyet garantisinden Volvo %40 destek yapıyor size. Yetkili serviste bu iskontoyu birebir uyguluyor.

Koç Holding'in Türkiye operasyonunu yönettiği Avis firması, Otokoç'lardan %15 iskonto alabiliyor mesela.
    Bir cebinden alıp, diğer cebine koyuyor gibi gözükse de mali raporlar önemli olduğu için %15 oranını belirlemişler.

Servislerde kampanya vs.. olmadıkça %15 oranının üstüne çıkan görmedim ben.

İyi niyet olur %70 indirim bile olur, o ayrı.

Yada servisin elinde yıllardır eritemediği stoklu ve gitmeyen mal olur, servis %25 iskonto bile yapar, icabında zararına bile verir oda ayrı konu.

• Ama harbiden sadec yazılıma inanılmaz bir fiyat işte ön park sensörü ile birleşince az yenir yutulur oluyor. Ama şimdilik erteledim. Şu an kışlık lastik avındayım.

Hocam sattığım araçta bakımlarda işçilikte sabit %20 parçada zaman zaman %20 ama en az gene %10 indirim alıyordum. Hatta bir kez bir iki küçük parçada %30-%40 cıvarı yaptıklarını biliyorum. Ah keşke elimde faturalar olsa, aracı satarken vermiştim.
    Hocam servislerin kar marjı en az %40 emin olun. Hatta Ford gibi renoult yada peugeot gibi servislerde %70 kar marjı ile çalışıyorlar sadece parçada.
    Bizim servislerde pek mümkün değil ama diğer markalarda sanayiden parça alıp araca takan servisleri biliyorum.( Ki otokoç buna dahil)
    Siz düşünün gerisini artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANTHYPATHY -- 8 Kasım 2016; 14:12:11 >
  • Yukarıdaki msjlarinızı okuyunca bende birşeyler paylaşayım istedim; yurt dışında yaşıyorum ve son 7 sene içindeki uçüncü volvomu kullanmaktayım.Bunca sürede bakımlarını vb hep serviste yaptırdım ama bir kere bile şunda indirim yapalım,yok iyi niyet indirimi vb gormedim;her sene gidip en az 400-500 bayilip geliyorum.Ha bunlar diğer bütun markalar içinde gecerli,müşteri her yerde yolunacak kaz gibidir.

Tek sevdigim tarafi arabayı alip yeni ve genelliklede üst modelleri vermeleri, en azından yarim gun veya bir gün ağza çalınmiş bir parmak bal gibi oluyor ve cepte oluşan boşluğu unutuyorsun,islerini biliyorlar.. mubarekler😃😃😊

• quote:

Orijinalden alıntı: D.Baran

Yukarıdaki msjlarinızı okuyunca bende birşeyler paylaşayım istedim; yurt dışında yaşıyorum ve son 7 sene içindeki uçüncü volvomu kullanmaktayım.Bunca sürede bakımlarını vb hep serviste yaptırdım ama bir kere bile şunda indirim yapalım,yok iyi niyet indirimi vb gormedim;her sene gidip en az 400-500 bayilip geliyorum.Ha bunlar diğer bütun markalar içinde gecerli,müşteri her yerde yolunacak kaz gibidir.

Tek sevdigim tarafi arabayı alip yeni ve genelliklede üst modelleri vermeleri, en azından yarim gun veya bir gün ağza çalınmiş bir parmak bal gibi oluyor ve cepte oluşan boşluğu unutuyorsun,islerini biliyorlar.. mubarekler&#128515;&#128515;&#128522;

Merhaba,

Kendi kendilerine indirim, iyi niyet desteği vermezler :) Diretmek gerekiyor ısrarla.

İyi niyetten kastımız aracın bakımları yetkili serviste düzgün ve zamanında yapılmışsa, yasal garanti süresi bittikten sonra birkaç zaman daha oluşan sorunlarda destek veriyor. Destek veriyor dediğim kendi kârını kısıyor birazcık.

Bunu Türkiye'deki çoğu marka yapıyor, yapmak zorunda.

Volkswagen dsg şanzımanlara 7 seneye kadar destek veriyor. Sadece işçilik bedelinin belirli bir kısmını sizden alıyor, tüm parça maliyeti markaya ait oluyor. Bu uygulamayı sadece Türkiye'de değil, diğer dış ülkelerde de yapıyor hatta daha uzun süre yapıyor 10 yıl kadar.

Volvo powershift şanzımanlarda bu süreyi 5 yıl olarak belirledi mesela, 5 yıl boyunca aracınızın bakımlarını yetkili serviste eksiksiz zamanında yaptırmanız şartıyla powershift şanzımanda oluşabilecek sorunları bedelsiz hallediyorlar.

Müşteriye kronik sıkıntılı bir ürünü satıp, yasal garanti süresinin arkasına sığınmak uzun vadede zarar getiriyor, ve bilinçli markalar bunu gayet iyi biliyor.

Küsmüş bir müşteriye tekrar aynı markadan aldırmak oldukça zordur.

Türkiye'de bakım için aracı servise bıraktığınızda Volvo ikame araç desteği sağlamıyor asla.

• Arkadaşlar merhaba,
    çokça sayfa olduğundan yazılmış olsada belki güncel olan bir durum olabileceğinden bir iki konuda bilgisi olan arkadaşlardan destek rica ediyorum.
    bendede 2015 model V40 R-Design var ve malesef yeni üretimlerde olmadığından dolayı AUX çıkışı yok.
    Hadi buna bir çare yok ama en azından DVD Oynatmasına engel olan Hız sınırının önüne geçilebiliyormu?
    yani aslında özetle mevcut ekranda kullanım özgürlüğü için bildik güvenilir özellikle Volvo için bir yer kişi varmı ?
    Mesela Android Auto için aracın Multimedyasına ekleme oluyormu gibi?
  • Merhaba arkadaşlar,

Benim 2013 model volvo v40 dizel otomatik bir aracım var. Geçenlerde 40bin bakımı yaptırdım bu ay içinde de muayene yaptırmam gerekiyor. Servisteki görevli arka fren balatalarının ve sileceklerin değişmesi gerektiğini söyledi. Silecekler için 90 tl balatalar için de 400 tl gibi bir şey dediler yanlış hatırlamıyorsam.

İlk sorum bunları değiştirmeden muayeneye gidersem sıkıntı yaşar mıyım?

İkinci sorum bu verilen fiyatlar çok fazla değil mi? İstanbul'da yaşıyorum önerebileceğiniz bir servis vs var mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim.
  • Bilgi için tşk ederim,şanzıman için 5 yıl olayını bilmiyordum,garanti belgesinide doğrusu okumamıştım,msjniz okumam gerektiğini hatırlattı.Yazdığınız Powerschift icin benimki geartronik,bu yüzden de zaten incelemem gerek fark varmı diye.

• 
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.